Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cine - news

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lionsgate Boards New Conan Film (αντε πια να δουμε ξανα τον κιμεριο)
    http://www.superherohype.com/news/topnews.php?id=6674

    Christian Bale and Johnny Depp in "Public Enemies"(Christian Bale,Johnny Depp,Michael Mann τρομερος συνδυασμος)[/b]
    Ξέρετε ασφαλώς ότι, για την πρώτη ταινία, ο Σβαρτσενέγκερ έκανε ειδική δίαιτα και διατροφή για να μικρύνει τα μπράτσα του, επειδή όταν σήκωνε το σπαθί και με τα δύο χέρια το κεφάλι του δε χώραγε αναμεσα

    Επίσης, ο αγαπημένος μου σκηνοθέτης και δύο από τους αγαπημένους μου ηθοποιούς στην ίδια ταινία...Εύχομαι να μην είναι ένα ακόμα Miami Vice για το Μαν και ένα ακόμα "Πειρατές της Καραϊβικής 3" για το Ντεπ. Κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα!
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • O typas pou tha paiksei ton Marduk einai ola ta lefta, ean o kaneshiro paiksei ton Jin kai h Chiaki Kuriyama paiksei thn Xiaoyu kai to ypoloipo cast synexisei etsi, tote arxizei na mou aresei ypervolika h idea.
      [/b]
      λογικα καπως ετσι θα παει το καστ


      kaneshiro νομιζω οτι φωναζει απο μακρια για Jin αλλα ενας φιλος μου ειχε πει οτι πρωταγωνιστης στην ταινια θα ειναι ο Kazuya (και τον kaneshiro το πηραν στανταρ για πρωταγωνιστη)
      δεν ξερω σιγουρα.
      Αν και ο Jin του παει πιο πολυ

      Παντως εμενα μου κεντρισε το ενδιαφερον αν και εχουμε δει πολλα τερατα vg-movies


      Ξέρετε ασφαλώς ότι, για την πρώτη ταινία, ο Σβαρτσενέγκερ έκανε ειδική δίαιτα και διατροφή για να μικρύνει τα μπράτσα του, επειδή όταν σήκωνε το σπαθί και με τα δύο χέρια το κεφάλι του δε χώραγε αναμεσα[/b]
      Οχι ρε φιλε δεν υπαρχει αυτο :blink:

      Comment


      • kaneshiro νομιζω οτι φωναζει απο μακρια για Jin αλλα ενας φιλος μου ειχε πει οτι πρωταγωνιστης στην ταινια θα ειναι ο Kazuya [/b]
        Pws mporoun na kanoun tetoio lathos kai na valoun prwtagwnisth ton kako ths istorias den kserw.
        Alla twra tha mou peis pali kala pou den einai o Paul o prwtagwnisths giati kai sto street fighter kati tetoies tarzanies me amerikanous kanane kai vghke xalia h tainia
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Pws mporoun na kanoun tetoio lathos kai na valoun prwtagwnisth ton kako ths istorias den kserw.
          Alla twra tha mou peis pali kala pou den einai o Paul o prwtagwnisths giati kai sto street fighter kati tetoies tarzanies me amerikanous kanane kai vghke xalia h tainia
          [/b]
          Κοίτα,αν και άποψη μου είναι ότι ο πρωταγωνιστής της ταινίας θα πρέπει να είναι ο Jin,εννοείται,δε θεωρώ ότι ο κακός της ιστορίας είναι ο Kazuya.Κατά τη γνώμη μου,ο villain της όλης ιστορίας,στο video game τουλάχιστον,είναι ο Heihachi και λιγότερο ο Kazuya.Γενικά τον Kazuya τον θεωρώ πολύ παρεξηγημένο σαν χαρακτήρα.
          Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

          Comment


          • Τον Gon ποιος θα τον παιζει;

            My blog:Doppel's Den

            Comment




            • Γιατί μπορώ B)

              Comment


              • Omg όχι άλλες DnD ταινίες!!
                sigpic

                Comment


                • Mα δεν είναι μια οποιαδήποτε ταινία dnd. Είναι το πρώτο βιβλίο του dragonlance και την φωνή της έχει δανίσει η Lucy Lawless (Ζήνα!!!).
                  Δεν είναι ταινία λέμε.

                  Είναι έπος!!!

                  Comment


                  • E, αφού έχει και Ζήνα τότε οκ
                    sigpic

                    Comment


                    • θα παίζει και ο φλώρος ο Λεξ Λουθορ από το Σμόλβιλ...
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Πηγα ειδα χθες το Ορφανοτροφειο.
                        Εκπληκτικη ταινια,μου αρεσε παρα πολυ.Θριλερακι απο τα λιγα καλα τελευταια,με οχι τοσες πολλες τρομακτικες σκηνες αλλα με ωραια ατμοσφαιρα και πολυ καλους χαρακτηρες.Επισης το τελος ηταν φανταστικο...
                        Τελικα αυτοι οι ισπανοι ειναι μαγκες στις ταινιες.Χαλαροτατα Οσκαρ καλυτερης ξενογλωσσης πιστευω.
                        Και μην σας φοβιζουν τα ισπανικα.Σε ενα 10λεπτο θα τα εχετε κιολας συνηθισει.

                        Comment


                        • μολις γυρισα απο AVP 2 και μπορω να πω οτι ηταν καλυτερο απο αυτο που περιμενα.. καμια σχεση με τη μουφα το πρωτο αλλα αυτο που χρειαζεται η σειρα ειναι badass χαρακτηρες humans για να εχει περισσοτερο ενδιαφερον..

                          Οπως ειπα μου αρεσε αρκετα αλλα εφυγα απο την αιθουσα με μια επιυθμια να δω ξανα το predator 1..
                          [/b]
                          Εμένα μου φάνηκε εντελώς μούφα η ταινία. Το 10% των σκηνών που ήταν με τα Aliens και τους Predators ήταν καλές αλλά το 90% της ταινίας αναφερόταν σε παιδάκια, horny teenagers, pizza delivery boys και λοιπούς άσχετους. Μια απ' τα ίδια δηλαδή, όπως μπασταρδεψανε και το Transformers

                          Και το χειρότερο: αμάν πια με αυτόν τον Αμερικανικο στρατό, δεν υπάρχει ταινία χωρίς αυτόν: Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer, I Am Legend, Transformers, AVPR... Και η απίστευτη πλάκα: λίγα λεπτά αφού ο Αμερικανικος στρατός σκοτώνει εν ψυχρό χιλιάδες αθώους πολίτες, η ταινία παίζει μια αγγελική μουσική όταν οι στρατιώτες βρίσκουν το ελικόπτερο με τους 4 που επιβίωσαν και παρουσιάζονται σαν οι ήρωες που σώζουν τον κόσμο!!!

                          Βαθμολογία 1/5 και πολύ της είναι, μετά από 40 λεπτά είχα βαρεθεί και ήμουν έτοιμος για ύπνο.

                          Comment


                          • Υπάρχει και ένας πόλεμος από πίσω,τι ψάχνεις να βρεις...Προπαγάνδα...
                            Εδώ εγώ και τα comic σιχάθηκα πλέον,με τις τόσες αναφορές σε πολέμους,ελεύθερη βούληση(και καλά),στρατιώτες κτλ κτλ...Να τα παρουσίαζαν και όπως έπρεπε,να έλεγα έχουν δίκιο.Είχα διαβάσει μία ιστορία στο Civil War:Frontline και αηδίασα με την προπαγάνδα.Παρακαλούσα να τελειώσει η σειρά.
                            Good Americans VS the World.

                            Nα μην αναφέρουμε και το γεγονός πως όλα,μα όλα τα τρελά και απίστευτα,από το καλύτερο μέχρι το χειρότερο(Armageddon)ξεκινούν στις USA και άν είμστε τυχεροί θα συνεχίσει και αλλού.Αλλά στο τέλος,US saves the day.

                            Aν και για να είμαι ειλικρινής κρατάω τα λόγια του Wilson από τα "Παιχνίδια Εξουσίας"
                            "These things happened. They were glorious and they changed the world... and then we fucked up the endgame."
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • Δεν θυμάμαι να έχει κάνει πολλά καλά η Αμέεεερικα Αμεεερικα --με το χέρι στην καρδιά-- και να τα χάλασε μετά......απτην αρχή χάλια τα έκανε....

                              Εδώ όσους κυβερνήτες είχε ή ήταν στις εκλογές και θέλαν να κάνουν κάτι καλό τους καθάριζαν....

                              Προφανώς δεν θυμάμαι όλα όσα έχει κάνει στον κόσμο αλλά αν έχει κάνει 1 καλό για κάθε 10 άσχημα....εεεεε.....δεν το λες ότι βοήθησε.....αντιθέτως θα έλεγα και δεν νομίζω τυχαία να μην την θέλει κανείς να έχει σχέση με αυτήν, όσον αφορά τον κόσμο, γτ οι πολιτική είναι άλλη ιστορία...
                              "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                              Comment


                              • Κοιτάξτε, τον άκρατο αντι-αμερικανισμό που διακατέχει τους περισσότερους Έλληνες (και εμένα μέχρι πριν μερικό καιρό) τον έχω ξεπεράσει καθώς έχω πλέον προσωπικές εμπειρίες απ' τους Αμερικανούς και την Αμερική. Δεν είναι όλοι ξύλα απελέκητα όπως μας τους παρουσιάζουν πολλές φορές. Η κυβέρνηση τους μπορεί να είναι πολλές φορές βρώμικη αλλά το ίδιο ισχύει για πολλές άλλες κυβερνήσεις ανα τον κόσμο. Όσες χώρες γίνανε υπερδυνάμεις στην ιστορία διαφθαρθήκανε χωρίς εξαιρέσεις.

                                Αυτο που με ενοχλεί όμως είναι αυτή η υπερβολή / προπαγάνδα που κάνουν πολλές φορές σε ταινίες, κόμικς κλπ. Τέλος πάντων, μην καταντήσουμε όμως και σαν τον Δανίκα όπως είχα γράψει σε προηγούμενο ποστ μου...

                                Comment

                                Working...
                                X