Announcement

Collapse
No announcement yet.

Must see ταινίες

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Έχεις άδικο για τα αμερικανικά γουέστερν. Δεν έχουν το στυλ και την ποζεριά του Λεόνε αλλά με τον τρόπο τους είναι εξίσου καλές ταινίες.
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • To "grhgorh kai thanasimh" mou arese apo amerikaniko
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Γρηγόρη και Θανάση μι....
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • There Will Be Blood. Μια επική ταινία, με τον Daniel Day-Lewis να δίνη μια ιστορική ερμηνεία. Προσωπικά είναι μέσα στους Top 3 αγαπημένους μου ηθοποιούς, και για πολλούς ο ανώτερος εν ζωή.

          Comment


          • Ναι, φοβερή ταινία. Καλά ο ηθοποιός σε κάνει και τρομάζεις με το βλέμμα και τις εκφράσεις που παίρνει.

            Αμα γουστάρεις δες και το No country for old men. Στο ίδιο στυλ είναι πάνω κάτω όσον αφορά τα συναισθήματα που σου προκαλεί, για μένα τουλάχιστον.
            The illusion of free will is an illusion.

            Comment


            • Να προσθέσω στη λίστα και τις "Τρεις ταφές του Μελκιάδες Εστράδα", τη σημαντικότερη ταινία του "διαφορετικού" αμερικανικού κινηματογράφου της δεκαετίας. Παίζει ο Τόμι Λι Τζόουνς και ο Μπάρι Πέππερ
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • Originally posted by Ryu_gr View Post
                Ναι, φοβερή ταινία. Καλά ο ηθοποιός σε κάνει και τρομάζεις με το βλέμμα και τις εκφράσεις που παίρνει.

                Αμα γουστάρεις δες και το No country for old men. Στο ίδιο στυλ είναι πάνω κάτω όσον αφορά τα συναισθήματα που σου προκαλεί, για μένα τουλάχιστον.
                Την έχω δει και αυτήν, ίδια περίοδο με το There Will Be Blood στο cinema. Η αλήθεια είναι ότι το No Country For Old Μεν με κέρδισε περισσότερο σαν ταινία, τουλάχιστον όταν τις πρωτοείδα.
                Originally posted by Titus View Post
                Να προσθέσω στη λίστα και τις "Τρεις ταφές του Μελκιάδες Εστράδα", τη σημαντικότερη ταινία του "διαφορετικού" αμερικανικού κινηματογράφου της δεκαετίας. Παίζει ο Τόμι Λι Τζόουνς και ο Μπάρι Πέππερ
                Την πια? English τίτλο δεν έχει?

                Comment


                • Originally posted by Aion View Post
                  Την πια? English τίτλο δεν έχει?


                  The Three Burials of Melquiades Estrada
                  I'm back bitches... Version 2.0

                  Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                  Comment



                  • masterpiece

                    Comment


                    • Originally posted by Titus View Post
                      Να προσθέσω στη λίστα και τις "Τρεις ταφές του Μελκιάδες Εστράδα", τη σημαντικότερη ταινία του "διαφορετικού" αμερικανικού κινηματογράφου της δεκαετίας. Παίζει ο Τόμι Λι Τζόουνς και ο Μπάρι Πέππερ
                      Απίστευτη ταινία
                      sigpic

                      Comment


                      • Προτιμώμενες ταινίες(animation ή live action)

                        Φανερός ο τίτλος. Αρχίζοντας εγώ, θα ήθελα να μου προτείνετε animation ταινίες, όπως Final Fantasy: Spirits Within+Advent Children, Resident Evil: Degeneration, Wall-E, Judas and Jesus κ.α.

                        Μπορεί να παρέλειψα κάποια που να μην γνωρίζω και γι' αυτό θα ήθελα την βοήθεια σας και την γνώση σας. Ευχαριστώ.

                        Και τα animation είναι μία τέχνη κι αυτά!
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Laharl View Post
                          Να προτείνω και άλλη μία ταινία που είχα την τύχη να την δω στην μεγάλη οθόνη στο Φεστιβάλ Κινηματογράφου



                          Merry Christmas Mr.Lawrence

                          Την έδινε πριν κάνα μήνα και μια εφημερίδα;)
                          Μιλάμε θέλω πολύ να δω αυτή την ταινία. Θεωρείτε πολύ καλή. Παίζει και ο David Bowie που είναι καλιτεχναρα.

                          Comment


                          • Thn exw dei, fovero soundtrack, oxi toso kalo senario alla foveres oi ermhnies.
                            Oi perissoteroi dialogoi einai axristoi, oi hthopioi milane me ta matia tous.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Είναι ήδη στην λίστα μου. ;)

                              Comment


                              • Έμαθα πρόσφατα την ύπαρξη της ακόλουθης ταινίας και ήδη την κατεβάζω. Θα ήθελα να μοιραστώ την ανακάλυψή μου μαζί σας...



                                O Paris Belis, (Akis Flwrentis) exontas barethei ta idia kai ta idia paixnidia ston ypologisti tou, prospathei na kataskeyasei kati epanastatiko gia tin anthrwpotita : ena paixnidi sto opoio o paiktis tha mpainei mesa sto kompiouter kai tha paizei o idios. Oso entypwsiako ki an akougetai, allo toso epikindyno einai afou endexomeno "game over" simainei kai pragmatiko thanato tou paikti, o opoios an thelei na swsei tin zwi tou kaleitai na termatisei to paixnidi pernwntas dyskoles pistes opws : "botka mexri thanatou", "antimetwpos me punks", "to kalytero anekdoto", "strip poker" kai alla polla...

                                Asyllipti tainia apo ton Mixali Lefaki junior, me ypothesi eti fwtos mprosta apo tin epoxi tis (to elliniko matrix?) ! To oktampito soundtrack (kati san game-boy) kai ta magika eidika effe (pikseliasma eikonas) ypenthymizoun synexws ston theati oti ayto pou parakolouthei ektylissetai ston psifiako kosmo enos Commodore 64 !


                                Να προσθέσω στην περιγραφή ότι σε κάποια φάση, όταν ο τύπος έχει μπει μέσα στο παιχνίδι, ο ιδιοκτήτης της εταιρίας που δουλεύει πηγαίνει στη σχολή καράτε που σύχναζε ώστε να γίνει τούμπανος και να μπει μέσα στον υπολογιστή, βρίσκει δύο γομάρια και τα στέλνει μέσα στον Commodore 64!!!

                                Ναι μιλάμε για έπος.
                                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                                Comment

                                Working...
                                X