Announcement

Collapse
No announcement yet.

Συναυλίες

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Λοιπόν ποιοί θα είναι αύριο στο Rock 'Them all???

    Αν είναι να βρεθούμε ;)


    Comment


    • Λοιπόν ποιοί θα είναι αύριο στο Rock 'Them all???

      Αν είναι να βρεθούμε ;)
      [/b]
      ολοι εσεις που πήγατε rock em all, γράψτε καμιά κριτική
      gently hold our heads,
      gently hold our heads on high

      Comment


      • Pain of Salvation : Οι ΠοΣ παίξαν λίγο, 30-40 λεπτά, ίσως λόγω του ότι το soundcheck πήρε κάμποση ώρα (κοινό φαινόμενο στα περισσότερα από τα συγκροτήματα) και του ότι παίζαν και πρώτοι προφανώς. Σέτλιστ που ένιωθες ότι κάτι έλειπε, αλλά από το γεγονός του ότι έπαιζαν για άτομα που είχαν έρθει για τους Iced Earth και τους Venom και οτι είχαν περιορισμένο χρόνο να παίξουν το δικαιολογούσες. Καλή σκηνική παρουσία, αλλά δεν έλειψαν τα ηχητικά και τεχνικά προβλήματα. Μου άρεσαν τα αστεία του Ντάνιελ (ναι Χιλ μου άρεσαν!) ειδικά το κορυφαίο "Στη συνέχεια οι Venom θα κάνουν cover του Disco Queen). Γενικά μέτρια εμφάνιση, περίμενα πολύ περισσότερα από τόσο αγαπημένο μου συγκρότημα, όχι ότι δε χάρηκα που τους είδα, απλα μου άφησαν γλυκόπικρη γεύση στο τέλος. Setlist : Ashes,America,Used, Undertow, Handful of Nothing, Disco Queen.

        Moonspell : Δεν έχω άποψη για τα παιδιά. Δε θα πω οτι μου πολυάρεσαν, αλλά δεν έχω ασχοληθεί και τόσο με τη μουσική τους. Ξεχώρισα το Scorpion Flower με μια κυρία(όχι την Anneke προφανώς) να τραγουδάει μαζί τους και το Alma Mater. Εντυπωσιακοί σκηνικά πάντως και έμοιαζαν να έχουν τον καλύτερο ήχο από όσους έπαιξαν.

        Meshuggah : Τι να πρωτοπώ...Απίθανοι απλά. Οι Μεσούγκα εξαπέλυσαν μια ηχητική λαίλαπα στην Τεχνόπολη. Ατέλειωτοι μουσικά,πορωτικοί σκηνικά, μας αποτελειώνουν με Future Breed Machine έχοντας προηγηθεί Bleed,Rational Gaze και Straws Pulled At Random... Τα φωνητικά δεν ακουγόντουσαν τόσο καθαρά, αλλά ειλικρινά ποιός νοιάζεται...

        Lacuna Coil : Αδιαφορία σε όλο της το μεγαλείο... Η Cristina δε μπόρεσε να το σώσει. Μόνο ενδιαφέρον σημείο το cover του Enjoy The Silence για μένα... Ο ήχος απαράδεκτος για άλλη μια φορά, τα φωνητικά και των δυο χάνονταν καθ'ολη τη διάρκεια του σετλιστ.

        Iced Earth: ΘΕΟΙ! Μακράν οι καλύτεροι του φεστιβάλ για μένα. Barlow σε μεγάλη μέρα να σπέρνει σε κλασσικα κομμάτια ΙΕ, έδειχνε παρ'όλα αυτά να χωλαίνει ελαφρώς στα κομμάτια του Owens (δυο δηλαδή, Ten Thousand Strong και Declaration Day),όπως ήταν αναμενόμενο. Για τους υπόλοιπους δεν έχω άποψη, δεν ξέρω καν ποίοι είναι, αφού αλλάζουν κάθε τρείς και λίγο. Τον Schaffer δεν τον χωνεύω. Καταπληκτικό setlist( έλειπε το Question of Heaven όμως...), με τα τραγούδια στην πλειοψηφία τους να παίζονται δίχως παύση, μεγιστοποιώντας την πόρωση. Στο τέλος ο Schaffer υποσχέθηκε σύντομη επιστροφή με κανονικό setlist. δίχως τους χρονικούς περιορισμούς του φεστιβάλ. Εν κατακλείδει και μόνο για αυτούς άξιζαν πλήρως τα 60 ευρώ.

        Venom δεν είδα επειδή λόγω προσωπικών λόγων έπρεπε να φύγω νωρίτερα, ας πουν οι άλλοι για αυτούς.
        In the darkest corner of my mind, I see a boy with a crooked smile...

        Comment


        • Οι Meshuggah ήταν ό,τι καλύτερο έχω δει live ως τώρα... Και να φανταστείτε ότι ηχογραφημένα τα κομμάτια τους δε μ' αρέσουν...
          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

          Comment


          • 21 Σεπτεμβρίου οι θεοί At the Gates στο gagarin205!
            Θα ανεβώ Αθήνα για εκείνο το Σαββατοκύριακο οπωσδήποτε...δε χάνονται αυτά...


            Comment


            • Xτες παιξανε οι θεοι.Αν καποιος μου ελεγε πως δε θα πηγαινα θα του ελεγα να παει σε κανα γιατρο.


              τελικα δεν πηγα.δεν κοιταξα νωρις για εισητηρια,το αφησα και τελικα δε ψηνομουνα στο τελος.ο κυριος λογος ειναι η μαλακα-σα και το μερος που εγινε η συναυλια.ειναι γτπ τελειως,ενω σε αυτο που ηρθαν περυσι ηταν τελειο.περυσι στη συναυλια αυτη,ηταν η καλυτερη μερα της ζωης μου.δευτερη ερχετε η μερα που ηρθαν οι Slipknot.Sick motherfucker die.

              Γενικως αποφευγω τις συναυλιες(και τις παραλιες) γιατι δε μπορω κοσμο γυρω μου.Οταν ομως ξαναρθουν οι 9 αρρωστοι,θα τρεξω.Γαμω το σπιτι μου να ψοφησω ασχημα.


              για πειτε πως περασατε οσοι πηγατε Maiden.Eιδα στο ER καποιες πικς και δε παιξανε τον αλεξανδρο ε;

              Ground_Zero:

              Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

              Comment


              • Αρκετά επαγγελματική συναυλία. Ωραία σκηνικά, το κοινό γίνεται πιο μουρόχαυλο κάθε χρόνο και Rime of the Ancient Mariner. Τέλος.
                sigpic

                Comment


                • Για όσους ενδιαφέρονται...

                  Ο Zbigniew Preisner (μουσικοσυνθέτης που έχει "ντύσει" διάφορες ταινίες, όπως την τριλογία των χρωμάτων του Κισλόφσκι) θα δώσει συναυλία στο θέατρο δάσους Θεσσαλονίκης στις 10 Σεπτεμβρίου. Πάρτε και το link.

                  http://www.cityportal.gr/content/view/6880/657/

                  Εγώ θα πάω στα σίγουρα ως λάτρης της μουσικής του (και των ταινιών btw).

                  Comment


                  • BREAKING, αλλά βάλτε και ένα rumor για να είμαστε σίγουροι, γιατί ο Κανελλόπουλος τις έχει κάνει τις μαλακίες του στο παρελθόν..

                    REM, 5 Οκτωβρίου στην Αθήνα..

                    http://www.avopolis.gr/theotherside/
                    Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                    Let's just all say the magic words and go back to reality.

                    THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                    Comment


                    • Εντάξει όποιος δεν πάει από εσάς τους Αθηναίους θα είναι βλάκας...

                      Τι να κάνουμε,έχω σχολείο αλλιώς θα κατέβαινα με τα χίλια...Πραγματικά σε αυτό το θέμα των συναυλιών σας σιχαίνομαι τους Αθηναίους

                      Θα χάσω τους υπέρτατους R.E.M...μακάρι να αξιοθώ να τους δω κάποτε live...


                      Comment


                      • Εντάξει όποιος δεν πάει από εσάς τους Αθηναίους θα είναι βλάκας...

                        Τι να κάνουμε,έχω σχολείο αλλιώς θα κατέβαινα με τα χίλια...Πραγματικά σε αυτό το θέμα των συναυλιών σας σιχαίνομαι τους Αθηναίους

                        Θα χάσω τους υπέρτατους R.E.M...μακάρι να αξιοθώ να τους δω κάποτε live...
                        [/b]

                        Ξέρεισ πως έχουν ξαναέρθει έτσι..?
                        Εγώ πλέον δεν τους παρακολουθώ, αν και το τελευταίο λένε πως είναι μια επιστροφή στα παλιά, αλλά θα είναι ωραία να τους ξαναδώ...
                        Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                        Let's just all say the magic words and go back to reality.

                        THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                        Comment


                        • 21 Σεπτεμβρίου οι θεοί At the Gates στο gagarin205!
                          Θα ανεβώ Αθήνα για εκείνο το Σαββατοκύριακο οπωσδήποτε...δε χάνονται αυτά...
                          [/b]
                          Νατος ο παιχτης! Δε θα μεινει κοκκαλο εκεινη την Κυριακη...
                          https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

                          H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

                          Comment


                          • Μόλις γύρισα από την συναυλία του Preisner...Δεν υπάρχουν λόγια για να περιγράψω...

                            Απόλαυση,δέος,μεγαλείο...


                            Comment


                            • Α μωρή αρρώστια Οδυ δεν αναφέρεις ότι πήγαμε μαζί. Κωλόπραμα .

                              Ήταν όντως εκπληκτικά πάντως...

                              Comment


                              • Πήγα με τον Evans και τον πατέρα μου

                                Να ορίστε τώρα έδωσα πλήρης αναφορά,happy?


                                Comment

                                Working...
                                X