Announcement

Collapse
No announcement yet.

Συναυλίες

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • βεβαια σαν οπαδος τους ομολογω οτι το setlist ηταν αρκετα mainstream κ ικανοποιητικο για τα γκομενακια που
    [/b]
    Συγνώμη φίλε, αλλά πλάκα μας κάνεις? Τι περίμενες από ένα πλέον Mainstream συγκρότημα, που κρατάει σαν τσιχλόφουσκα το το Punk περιτυλίγμα, ενώ από μέσα είναι pop του κερατά με κιθάρες....
    Καλό είναι να αγαπάμε τα παλιά, αλλά δυστυχώς στο βωμό του Μαμωνά πολλά συγκροτήματα χάσαν την αξιοπιστία τους και δυστυχώς οι offspring είναι ένα από αυτά..

    Και έλεος με το punk των offspring κατι των Green Day..punk και πολυεθνική δεν υπάρχει..Που είναι τα χρόναι που οι Clash κυκλοφορούσαν το Sandinista! και το London Calling σε τιμές μονού δίσκου ενώ ήταν τριπλά και διπλά στην πραγματικότητα..?
    Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

    Let's just all say the magic words and go back to reality.

    THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

    Comment


    • Καλοί είναι οι Offspring αλλά για τα 15χρωνα, mainstream του κερατά βέβαια, μα όλοι τους ακούσαμε λίγο πολύ, αλλά μέχρι τα 15 μας, για μέχρι εκεί είναι κακά τα ψέματα. Χθες παίξανε και οι Flogging Molly μουσική, γι αυτούς ήθελα να πάω αλλά δυστυχώς δε μπορώ να χαλάσω χρήματα αυτό τον καιρό, κι άλλη μια συναυλία χάθηκε για φέτος , άντε να δούμε πότε και αν θα ξαναέρθουνε...
      Όσοι τους άκουσαν ας πούνε δυο λόγια.
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • Εχθές ήταν υπέροχα,πραγματικά το χάρηκα απίστευτα!

        Την αρχή έκαναν οι The Gossip που με μία ηρωική προσπάθεια κέρδισαν το κοινό μέσα από την επικοινωνία της τραγουδίστριάς τους με το κοινό.Κατέβηκε από την σκηνή βρέθηκε μέσα στο κοινό χορεύοντας και τραγουδόντας και όπως ήταν αναμενόμενο αυτό ανταποκρίθηκε με χορούς!

        Συνέχεια είχαν οι Flogging Molly...Τι ήταν αυτό ρε παιδιά?Δεν είχα ακούσει τίποτα από αυτούς αλλά η εκπληκτική εποικοινωνία τους με το κοινό και τα τραγούδια με τις κέλτικες μελωδίες με κέρδισαν από την πρώτη στιγμή όπως και όλο τον κόσμο...Φανταστικό show από όλους τους!Σίγουρα θα τους ψάξω περισσότερο

        Τους dEUS τους έχασα λόγο της διοργανότριας.Έπαιζαν ταυτόχρονα με F.M και έτσι τους έχασα(στο δίαλο να πούμε...).Άκουσα δύο τραγούδια,δεν κολλούσαν με το όλο billing νομίζω...Δεν με συγκίνησαν

        Στην συνέχεια ο Marky Ramone.Oh yeah,περάσαμε υπέροχα...λιγάκι παραπάνω επικοινωνία θα ήθελα αλλά δεν βαριέσαι...Καλό set list με όλα τα παλιά hits.Highlight τις βραδιάς Blitzkriet Bop με τον θεότρελο μπασίστα από τους Flogging στη φωνή!

        Siouxsie έχασα γμτ λόγο της κωλοdidi να πούμε...τι μ@λακία ήταν αυτή?Έπρεπε να παίζουνε τα συγκροτήματα ίδια ώρα?Αν είναι δυνατόν...Τέσπα,δύο τραγούδια έπιασα,καλή μου φάνηκε με ωραία σκηνική παρουσία.

        And finally Offspring!!!!!!Oh yeah,από το πρώτο τραγούδι μας έπιασαν από τα μούτρα και έπεσε πολύ σπρωξίδι,χορός και φωνές!Εμένα το setlist μου άρεσε,πολύ όμως...Τους έχω ψάξει μετά από το The Smash οπότε δεν ήθελα κάτι από τα παλιά...Εντάξει ίσως αντί για ένα Walla Walla θα ήθελα Nitro or Smash αλλά δεν βαριέσαι.Είπαν και Gone Away και Have You Ever και Bad Habbit και All I Want οπότε τα σπάσανε!!!Στα αρνητικά η πολύ επαγγελματική εμφάνιση όπως συνηθίζουν άλλωστε δίχως πολύ πολύ επικοινωνία με το κοινό...Είπε βέβαια και το αστείο του ο Noodles αλλά δεν ήταν αρκετό.Το μόνο μεγάλο παράπονο είναι η μικρή διάρκεια,μόλις 70-75 λεπτά όπως συνηθίζουν...Αν είχαν λιγάκι παραπάνω διάρκεια νομίζω θα ήταν μία απίστευτη συναυλία.

        Το καταχάρηκα πάντως και σίγουρα άξιζε η κατάβαση από την Θεσσαλονίκη!!!!

        ΥΓ:Είστε ηλίθιοι ρε γαμώτο...βάλτε δύο σκατοπλαστικά κάτω να μην τρώμε όλη την σκόνη...Από εχθές βγάζω καφέ μύξες από το χώμα


        Comment


        • Εχθές ήταν υπέροχα,πραγματικά το χάρηκα απίστευτα!

          Συνέχεια είχαν οι Flogging Molly...Τι ήταν αυτό ρε παιδιά?Δεν είχα ακούσει τίποτα από αυτούς αλλά η εκπληκτική εποικοινωνία τους με το κοινό και τα τραγούδια με τις κέλτικες μελωδίες με κέρδισαν από την πρώτη στιγμή όπως και όλο τον κόσμο...Φανταστικό show από όλους τους!Σίγουρα θα τους ψάξω περισσότερο

          Στην συνέχεια ο Marky Ramone.Oh yeah,περάσαμε υπέροχα...λιγάκι παραπάνω επικοινωνία θα ήθελα αλλά δεν βαριέσαι...Καλό set list με όλα τα παλιά hits.Highlight τις βραδιάς Blitzkriet Bop με τον θεότρελο μπασίστα από τους Flogging στη φωνή!
          [/b]
          Ζηλεύω σε βαθμό αηδίας ρε γαμώτο και η μαλακία είναι ότι τόσα χρόνια περίμενα να έρθουν Ελλάδα.
          Τους έχω ψάξει μετά από το The Smash οπότε δεν ήθελα κάτι από τα παλιά...
          [/b]
          Μετά το Smash;
          Στους προηγούμενους δίσκους πάντως υπήρχαν αρκετά συμπαθητικά κομμάτια. Τέλος πάντων οι Offspring δεν υπάρχουν σήμερα, ότι έκαναν μέχρι το Americana, άντε και μερικά κομμάτια από το Conspiracy of One. Τα δυο τελευταία albums απλά δεν ακούγονται, πόσο trendo-mainstream-αμερικανιά, punk του κώλου πια (που ανέκαθεν ήταν δηλαδή, αλλά έχει παραγίνει); Από την άλλη βέβαια μπορεί εγώ να παραμεγάλωσα μετά το Americana για να τους ακούω.

          Μερικά κλασικά κομμάτια πάντως δε με χαλάνε ακόμα και σήμερα, ενώ και στη συναυλία σίγουρα θα εμένα να τους ακούσω, έτσι για το Γυμνασιακό απωθημένο.
          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

          Comment


          • Ζηλεύω σε βαθμό αηδίας ρε γαμώτο και η μαλακία είναι ότι τόσα χρόνια περίμενα να έρθουν Ελλάδα.

            Μετά το Smash;
            Στους προηγούμενους δίσκους πάντως υπήρχαν αρκετά συμπαθητικά κομμάτια. Τέλος πάντων οι Offspring δεν υπάρχουν σήμερα, ότι έκαναν μέχρι το Americana, άντε και μερικά κομμάτια από το Conspiracy of One. Τα δυο τελευταία albums απλά δεν ακούγονται, πόσο trendo-mainstream-αμερικανιά, punk του κώλου πια (που ανέκαθεν ήταν δηλαδή, αλλά έχει παραγίνει); Από την άλλη βέβαια μπορεί εγώ να παραμεγάλωσα μετά το Americana για να τους ακούω.

            Μερικά κλασικά κομμάτια πάντως δε με χαλάνε ακόμα και σήμερα, ενώ και στη συναυλία σίγουρα θα εμένα να τους ακούσω, έτσι για το Γυμνασιακό απωθημένο.
            [/b]
            Ναι πριν από το Smash δεν έχω ακούσει σχεδόν τπτ και σίγουρα όχι δίσκο...

            Ε κοίταξε ότι είπαν ήταν σχεδόν μέχρι το Americana για αυτό ήταν φανταστικά!Here is the set list:

            Americana, Trust In You, Bad Habit, Gone Away, Hammerhead, Have You Ever, Staring At The Sun, Hit That, Walla Walla, You're Gonna Go Far, Kid, Come Out And Play, Half-Truism, Why Don't You Get A Job, All I Want, Pretty Fly, Want You Bad, The Kids Aren't Allright
            Encore: I Can't Get My Head Around You, What Happened To You, Self Esteem

            Όπως βλέπεις μόνον τα 3 καινούργια(τα καλύτερα του δίσκου τους σίγουρα),το Hit That και το Want you bad είναι δουλείες μετά το Americana.

            Νομίζω κάθε οπαδός τους θα τους απολάμβανε ασχέτως της στροφής της καριέρας του που είνια φυσιολογική,45άρηδες είναι πλέον.Το καινούργιο πάντως νομίζω όλοι οι οπαδοί πρέπει να το δώσετε λίγη σημασία,έχει μερικά πολύ καλά κομμάτια

            Έπρεπε να έρθετε,ήταν ωραία


            Comment


            • όποιο καλό παιδί πάει Judas Priest σήμερα περιμένω εντυπώσεις.πω ρε γμτ.ήρθαν μετά από 4 χρόνια πάλι οι ΘΕΟΙ κι εγώ δεν είμαι εκεί να τους προσκυνήσω.
              Carpe diem

              Comment


              • Νομίζω κάθε οπαδός τους θα τους απολάμβανε ασχέτως της στροφής της καριέρας του που είνια φυσιολογική,45άρηδες είναι πλέον. [/b]
                αυτο ειναι το μονο σιγουρο φιλε μου...ολοι το χαρηκαμε κ παντου εβλεπες χαμογελα γυρω σου.
                ειναι ωραιο να εισαι 15 ή να ξαναγινεσαι 15!

                οσο για τα περιτυλιγμα του SchattenJager απανταει το ιδιο το συγκροτημα για μενα
                αφιερωμενο...

                I just want to be who I want to be
                Guess that's hard for others to see
                I'm not a trendy asshole
                I Do what I want
                I Do what I feel like
                I'm not a trendy asshole
                Don't give a fuck
                If it's good enough for you
                Cause I am alive
                Smash is the way you feel all alone
                Like an outcast you're out on your own
                Smash is the way you deal with your life
                Like an outcast you're smashing your strife[/b]

                Comment


                • απ'ότι έμαθα οι Judas Priest χθες τα γα**σαν όλα.δεν πήγα βέβαια αλλά κρίμα που δεν παίξανε το a touch of evil.βέβαια το καλό είναι ότι παίξανε κομμάτια που είχαμε καιρό να ακούσουμε ζωντανά με αποτέλεσμα το playlist να έχει πολλές εκπλήξεις όπως τα hell patrol, between the hammer and the anvil & eat me alive καθώς και άλλα που δεν μου έρχονται τώρα.πάντως υπήρχαν και άλλες ελλείψεις.πχ δεν παίξανε κάτι από τα ram it down & turbo.
                  από το καινούριο παίξανε μόνο 2 νομίζω.τα prophecy & nostradamus.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Na sou po tin alitheia.. Den poli entiposiastika Judas...

                    Entaksei Carcass/Cavalera panikos..


                    Alitheia stous Osffpring pou kathosastan..?
                    (ego eimoun deksia sto kagelo 5h sira )
                    Mpas kai eida kanenan sas

                    Flogging Molly oute ego eixa akousei pote.. Mou eipe enas filos mou oti einai poli kaloi kai na pame na tous doume kai telika aksize ipervolika poli ton kopo!


                    Από εχθές βγάζω καφέ μύξες από το χώμα[/b]
                    Toso poli?
                    Entaksei ego piga spiti kai me tin mia stin mpaniera kai erixna nero mesa sta routhounia mou

                    Comment


                    • Καλά τα όσα άκουσα και διάβασα για τη σκόνη είναι απαράδεκτα..Τόσα χρόνια βάζαν πλαστικό από κάτω..
                      Φέτος τι έπαθε ο μαλάκας ο Λώρης??Τόσα λεφτά βγάζει με τα υπερχρεωμένα εισητήρια και τα fanservice ονόματα, δήθεν γερόλυκους, που μας πασάρει, κυκλικά εναλλασόμενα κάθε δύο με 3 χρόνια..
                      Μακάρι το rock em all, να πάει καλά, γιατί όταν φέρνεις messhugah τη στιγμή που πρέπει είναι πολύ σωστό, αν και φεστιβάλ χωρίς 2 με 3 σκηνές δεν υφίσταται..
                      Κοιτάχτε τι γίνεται στο rock em all..εξαιτίας της μίας σκηνής, θσ βγουν ντάλα μεσημέρι οι Meshuggah, οι Μoonspell και οι Pain...
                      Και για να κλείσω τον μονόλογο, είναι απαράδεκτο να αγνοείται από διοργανωτές μια τόσο τεράστια μεταλλική σκήνη σαν αυτή του Metalcore...
                      Tουλάχιστον να ναι καλά το An και το Underworld< που φέρνουν ονόματα πολύ σημαντικά στην hardcore σκηνή..
                      Είδαμε Chariot, Coverge φέτος και την τετάρτη έχει και Comeback Kid&#33;&#33;

                      Mια ερώτηση μόνο για όσους πήγαν στην Metal Μέρα...
                      Μήπως ακούσατε τους Universe 217?Παίζαν πρώτοι, κατά το μεσημέρι..είναι από το πιο ελπιδοφόρα ελληνικά συγκροτήματα με πού ενδιαφέροντ ήχο..post doom/sludge..

                      Και δυο ανταποκρίσεις για τις 2 μέρες μέχρι στιγμής με φώτο&#33;&#33;Καλά τι μαλλί άφησε ο συνάδελφος Βιολόγος παρακαλώ Dexter?
                      ..http://www.rocking.gr/article4825.php
                      http://www.rocking.gr/article4823.php

                      Τώρα όσα άκουσα για 15 χρονα μου φαίνονται πολύ άστοχα..Οι Off, παρά την μετάλλαξη τους, η οποία μου θυμίζει αυτό που κορόιδευαν στο pretty fly for a nice guy, δίκαια μπορόυν να πανηρυγίζουν για τις πρωταρχικές τους δουλειές...αγνές και ανόθευτες ήταν...
                      Άλλωστε την μουσική δεν την κρίνουμε με βάση το ηλικιακό target group, αλλά την ποιότητα της μουσικής τους και οι offspring ανέκαθεν την είχαν και μάλιστα σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό από τους συνοδοιπόρους, ας το πούμε έτσι, Green Day..

                      Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                      Let's just all say the magic words and go back to reality.

                      THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                      Comment


                      • treetop φιλική συμβουλή.δεν τα λένε αυτά έτσι μπροστά μου.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • 3h mera... ta spase&#33;&#33;&#33;&#33;

                          Comment


                          • Μισό λεπτάκι ρε Bill.
                            Τη μουσική για 15χρωνα που είπα, δε το είπα με γνώμονα τα target group του συγκροτήματος (το οποίο εντωμεταξύ δεν ήταν πάντα το ίδιο), αλλά με γνώμονα αυτόν κάθε αυτόν τον ήχο, τον στοίχο κλπ. Δεν έχω κανένα κόμπλεξ απέναντί τους, μάλιστα όταν ήμουν πιο πιτσιρικάς ήταν ίσως το αγαπημένο μου συγκρότημα. Απλά μετά από ένα σημείο απαιτείς και πέντε πράγματα παραπάνω από τα μουσικά σου ακούσματα, ίσως έναν πιο βαθυστόχαστο στοίχο, και μια πιο σοβαρή προσέγγιση. Εντάξει καλό το κομματάκι που λέει για τη γκόμενα στο πάρτι που τη θέλει κακιά και γεμάτη τατουάζ, αλλά αλλιώς θα σου φανεί στα 15 κι αλλιώς στα 20φευγα…δε νομίζω ότι λέω κάτι παρόλο και από τέτοια χαζοκομματάκια έχουν γεμίσει οι Offspring τελευταία (Da Hui??&#33;&#33; Wtf?&#33;??).

                            Δε διαφωνώ καθόλου για τις πρώτες δουλειές των Offspring (αλώστε το είπα κι εγώ πιο πάνω) ότι ήταν καλές, απλά σήμερα το πράγμα το έχουν χάσει (και στα προηγούμενα post κυρίως τις τελευταίες δουλειές καυτηρίαζα), κι αν ανέκαθεν ακολουθούσαν μια πιο mainstream πολιτική (που δε με ενδιαφέρει, αν μου αρέσει κάτι χέστηκα αν είναι mainstream ή όχι) και πιο χαβαλετζίδικο ήχο, στα τελευταία 2-3 album έχει παραγίνει, και απλά δεν ακούγονται.

                            Και για να διευκρινίσω κάτι, με τη χαβαλετζίδικη μουσική δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα, (ίσα ίσα) αλλά υπάρχει διαφορά ανάμεσα σε καλή χαβαλετζίδικη μουσική και στις trendy παπαριές που τραγουδάνε σήμερα οι Offspring. Πολλά από τα παλιότερα κομμάτια συνεχίζουν να μου αρέσουν (ειδικά αυτά των πρώτων album) και ακόμα κι αν δε μου κάνουν το κλικ που μου έκαναν παλιότερα, συνεχίζουν τα σπάνε.

                            Επιμένω όμως, ότι οι σημερινοί Offspring δεν είναι τίποτα παραπάνω από ψευτοpunkάδες της κακιάς ώρας, φουλ εμπορικοί τύποι με ακούσματα για 15χρωνα.
                            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                            Comment


                            • Oi offspring ginan ayto pou koroidevan..
                              Parola ayta ta spane&#33;

                              Comment


                              • TA KANANE ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ&#33;&#33;&#33;



                                Και ο λόγος πολύ απλά για το Fly Beeyond στο Καραϊσκάκη, με Massive Attack, Gogol Bordello και Nationals.

                                Οι Nationals Μου αρέσανε πολύ, δεν τους ήξερα καν και με κερδίσανε από την πρώτη στιγμή όταν είδα την κλασσική Ιρλανδόφατσα τραγουδιστή να βγαίνει με ένα μπουκάλι ουίσκι στη σκηνή και να χαιρετάει τον κόσμο. Θυμίζουν Dream Syndicate, Tindersticks, άντε και Pixies, αλλά με μια πολύ ξεχωριστή φωνή και αρκετό νεύρο, και πάω στοίχημα ότι οι τύποι είναι από το Δουβλίνο (ναι, βαριέμαι να ψάξω στο Γκουγκλ).

                                Και μετά βγήκε η μπάντα που όλοι περιμέναμε...και ήταν ΟΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ&#33;&#33;&#33;&#33; Αρτιότατη σκηνική παρουσία και εκτελέσεις των τραγουδιών, ίσως τα καλύτερα και πιο ουσιαστικά visualizations που έχω δει σε συναυλία (με δεύτερα αυτά των Tool), πολύ δυνατο setlist με πολλά κλασσικά τους, αν και έλειπε το Carmacoma, ένα σχετικά αδύναμο Teardrop αλλά ένα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ Safe from harm, και μόνη ένσαση το κοινό που θα μπορούσε να είναι κάπως πιο ζωντανό. Ευτυχώς ζωντάνεψε μετά τη μέση και γουστάραμε.

                                Και τέλος...Απλά οι Gogol Bordello. Αδυνατώ να περιγράψω αυτό το καταχαρούμενο, παρακμιακό, θεότρελο τσούρμο που σε ξεσηκώνει και σε κάνει να χοροπηδάς σαν κατσίκι. Έχοντας μείνει λίγοι και καλοί (5 - 6 χιλιάδες άτομα στο τέλος του σετ), επιδοθήκαμε σε ακατάσχετο πάνω κάτω, γκαρίσματα, γέλια και χορό, με μια μπάντα και ένα περφόρμερ - τραγουδιστή που κάνουν το καλύτερο σόου αυτή τη στιγμή. Όταν οι πιο κυριλέ και άμαθοι συνειδητοποίησαν πως ΔΕΝ τους παίρνει να κάνουν τις κυρίες (και ξεπερνώντας το δικαιολογημένο αρχικό σοκ), το κοινό έγινε μια μεγάλη ευτυχισμένη μάζα που πήγαινε πάνω κάτω, χαιρόταν τη ζωή του και ΓΟΥΣΤΑΡΕ&#33;&#33;&#33; Σαν αποζημίωση, το καλύτερο, μεγαλύτερο και πιο πλούσιο ανκόρ που έχω δει ποτέ σε συναυλία. Να μας ξανάρθετε&#33;&#33;&#33;&#33;
                                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                                Comment

                                Working...
                                X