Announcement

Collapse
No announcement yet.

Συναυλίες

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Αφιερωμένο ΔΙΑΟΛΕ




    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • At the Gates στο gagarin205.
      Άψογοι. Κοινό άψογο. Κόλαση. Τέλος.


      Comment


      • NILE στις 7 Οκτωβρίου στο Gagarin
        KREATOR τον Φεβρουάριο σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη

        http://www.metalzone.gr/lives.php?action=list

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • Oι Βαζαιος-Γιαννουλης που εκλεισαν και ποτε βγαινουν?

          Comment


          • Oι Βαζαιος-Γιαννουλης που εκλεισαν και ποτε βγαινουν?
            [/b]
            "Φέτος το χειμώνα οι Ματθαίος Γιαννούλης και Λευτέρης Βαζαίος θα εμφανίζονται στο νυχτερινό κέντρο Opera μαζί με τον Τόλη Βοσκόπουλο!"

            Πωρωση!!!

            Comment


            • Eίχα πάει προχθές Καλλιμάρμαρο και ήταν καταπληκτικά.3μιση ώρες πρπ και παρέλασαν από τα μεγαλύτερα ονόματα της εγχώριας σκηνής.Ειδικά ο Μητροπάνος με τον Μικρούτσικο στο πιάνο ήταν ανατριχίλα...10? το εισιτήριο οπότε ήταν τρελό deal.Με κινητοποίησε και ο λόγςο που έγινε η συναυλία.

              Μπράβο ειλικρινά.

              Thumbs down στην Ολυμπιακή Επιτροπή,που δεν άφησε να μαγνητοσκοπηθεί η συναυλία για λόγους που μόνο η ίδια ξέρει...Συγχαρητήρια.Όπως και σε αρκετούς που μετά το περας της συναυλίας πετάξαν και αφήσαν κάτω αποτσίγαρα και μπουκάλια.Συναυλία για διάσωση των δασών με μηδαμινό σεβασμό στο περιβάλλον,όπως προέκυψε. <_<

              Sith έπρεπε να έρθεις θα χοροπηδάγαμε αγκαλιά στα έφηβα γεράκια...και και και και...

              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • στο σκυλάδικο της περιοχής μου μου είπανε ότι θα έρθει ο Τερλέγκας.ψήνεται κανείς να έρθει;εγώ ήδη κανονίζω.
                Carpe diem

                Comment


                • Μόλις γύρισα από REM...
                  Πραγματικά, πήγα με το ζόρι, γιατί έπαψα να τους ακολουθώ από την εποχή του up, αλλά σήμερα απέδειξαν εκ νέου πως είναι πολύ μεγάλη μπάντα..
                  Το setlist ήταν απλώς απολαυστικό..παίξανε πολλά τραγούδια από το νέο cd, αλλά έπαιξαν και ορισμένα που εμένα μου φάνηκαν πολύ μεγάλες εκπλήξεις και μπράβο τους...The great beyond, what;s the frequency Kenneth (έστω και αν sτο solo ο Peter Βuck τα σκάτωσε, γιατί το έπαιζε σε άλλη κλίμακα..), Electrolite, Let me in σε ακουστική version, Don&#39;t go back to rockville από το Reckoning tου 84
                  Φυσικά ο χαμός έγινε στα Losing my Religion, The one i love, και φυσικά στο Its the end of the World, όπου κάναμε moshing στις κερκίδες του Καλλιμαρμάρου&#33;&#33;
                  Ήχος κρυστάλλινος, με όλα τα όργανα να ακούγονται τζιτζι,όπως και σε όλο το σύνολο της βραδιάς, ο Stipe μεγάλη μορφή και σε άμεση και αυθόρμητη επαφή με το κοινό....Kρίμα μόνο για τον μεγάλο απόντα, τον Bill Berry..Να ναι καλά πάντα&#33;&#33;
                  Οι άλλοι τώρα λίγα πράγματα...οι Chiefs διεκπεραιωτικοί απλώς, δεν παίξαν και το Nanana τους, ενώ έφυγαν χωρίς ούτε καν να πουν μια κουβέντα...Μέτριοι...
                  H κοπελίτσα, καλή φωνούλα και με αξιόμαχους μουσικούς δίπλα της, αλλά τίποτα σοβαρό, έστω και αν διασκεύασε και το Whola Lot of Love..
                  Aπό την άλλη οι Creal, μου φάνηκαν πολύ δεμένοι και ομολογώ πως την μεγαλύτερη εντύπωση, πέρα από την εντυπωσιακή τραγουδίστρια, μου την έκανε ένα τραγούδι που ειλικρινά είχε μέσα του...ένα doom riff..Νο Kidding&#33;&#33;

                  Kατά τα άλλα, κάποιοι θα παραμείνουν ζώα χωρίς τρόπους και σεβασμό σε κανέναν πέρα από τον εαυτό τους..
                  Χωρίς σεβασμό προς τον χώρο που τον γέμισαν με τα παραπροιόντα τους και κανέναν σεβασμό προς τον καλλιτέχνη που εκείνη τη στιγμή δίνει μια μαχή...αν δεν σ αρέσουν οι creal, κάτσε σε μια γωνία και σκάσε..μην τους βρίζεις, μην τους μουντώνεις, μη τους γιουχάρεις..
                  Και για να μην ξεχνιόμαστε...τέτοιες μαλακίες κάνουν και πολλοί δήθεν true μεταλλάδες..

                  Εdit:Απλώς να προσθέσω πως η διοργάνωση ήταν πολύ καλή ενώ τώρα που το θυμήθηκα, νομίζω πως οι REM ήταν καλύτεροι από την πρώτη τους φορά τότε στο rockwave&#33;&#33;
                  Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                  Let's just all say the magic words and go back to reality.

                  THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                  Comment


                  • Σε ζηλεύω ρε Disciple,γενικά στο θέμα των συναυλιών ζηλεύω τους Αθηναίους...

                    Παίξανε Man On The Moon?

                    Καλά τώρα θα μάθεις τους ΤΡΟΥ παπαρες? Αυτοί βρίζουνε και μπάντες από τον χώρο τους,του C real δεν θα βρίσουνε?


                    Comment


                    • Re gamoto ithela kai ego na pao
                      Alla vgazo fronimiti kai me exei gamisei aytin ti periodo :S

                      Comment


                      • http://www.fileden.com/files/2007/10/21/1529123/IMG.jpg

                        Ο τραγουδιστής του αγαπημένου μου συγκροτήματος. Ποτέ δεν περίμενα να δω ούτε έναν από αυτούς live. Αλλά τελικά... είμαι λίγο κώλος φαίνεται.
                        My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
                        Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


                        Comment


                        • Σε ζηλεύω ρε Disciple,γενικά στο θέμα των συναυλιών ζηλεύω τους Αθηναίους...
                          [/b]

                          Ετσι για να μην παραπονιεσαι: http://www.postwave.gr/index.php?option=co...d=1083&Itemid=8
                          Μαλλον ακουσαν τη γκρινια σου .

                          Επι της ουσιας μονο οι Juno Reactor και οι Laibach ειναι "saloninca only" βεβαια, 2 ονοματα που ειχαν ερθει και εδω πριν μισο χρονο περιπου. Βεβαια δεν τους ειδα live, γιατι δεν ημουν Αθηνα τοτε, οποτε ισως βρω μια καλη αφορμη να ερθω εκει στα βορεια (για τους Juno ισως, γιατι για live των Laibach δεν ψηνομαι και ιδιαιτερα).

                          Κατα τ&#39; αλλα ψηνομαι πολυ για Front 242, IAMX και ισως iLIKETRAINS. Γενικα παιζουν και ονοματα οπως Schiller, Tricky, Anathema, Anne Clark, Nurse With Wound, Monster Magnet.. ωραιος χειμωνας προβλεπεται.

                          Comment


                          • Ematha erxonte depeche mode ton Dekemvrio..
                            Kserei kaneis imerominia?

                            Comment


                            • 12/5/09 @ Terra Vibe. Οχι και πολυ κοντα στον Δεκεμβριο but anyways.

                              Comment


                              • Σε ζηλεύω ρε Disciple,γενικά στο θέμα των συναυλιών ζηλεύω τους Αθηναίους...

                                Παίξανε Man On The Moon?

                                Καλά τώρα θα μάθεις τους ΤΡΟΥ παπαρες? Αυτοί βρίζουνε και μπάντες από τον χώρο τους,του C real δεν θα βρίσουνε?
                                [/b]

                                Laharl, ναι κλείσανε με το Man..

                                Κατά τα άλλα, ο συναυλιακός χειμώνας για το metal κοινό, μάλλον αδιάφορος μου φαίνεται...
                                Πάλι τα ίδια φέρνουνε, πάλι τα ίδια ακούμε...
                                Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                                Let's just all say the magic words and go back to reality.

                                THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                                Comment

                                Working...
                                X