Announcement

Collapse
No announcement yet.

Συναυλίες

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ακυρώθηκε λόγω έλλειψης ενδιαφέροντος, κοινώς δεν έχει λεφτά ο κόσμος, με cult μεταμοντερνισμό θα ασχολούμαστε, πισωγύρισμα στον μοντερνισμό και πάλι ευχαριστώ να λες.
    Παρεπιπτόντως, λέμε και για musical εδώ ή είναι too manly το thread και θα μαγαριστεί;

    Comment


    • Originally posted by _Lloyd View Post
      http://www.sigmalive.com/lifestyle/showbiz/364172

      ...

      Τα σχόλια δικά σας.
      [troll_mode_on]

      Κάθε χρόνο και χειρότερο...

      [troll_mode_off]
      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

      Comment


      • Flogging Molly, Stranglers, Monster Magnet και Gogol Bordello είναι τα ονόματα που με αφορούν περισσότερο, αλλά το αν θα πάω θα εξαρτηθεί από το πρόγραμμα. Το εισιτήριο είναι κυριλέ πάντως.
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • Εχει καταντησει ανεκδοτο αυτο το φεστιβαλ.
          Eγω ηδη ψαχνω φτηνα εισιτηρια για Βελγιο μηπως παω στο Werchter:


          Αλλιως ακομα και στο Exit στη Σερβια μια χαρα θα ειναι και φετος, μονο εμεις εδω εχουμε πεσει στον πατο για τα καλα.

          Comment


          • OΛΟΙ 2 Ιουλίου Μαλακάσα για τρελό κέφι και ξεφάντωμα:
            "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

            Comment


            • Ωραιότατοι οι Meshuggah και οι Tardive Dyskinesia προχτές. Οι πρώτοι δεν είναι μπάντα που φημίζονται για τα live τους ούτως ή άλλως, ωστόσο με τέτοιες κομματάρες που παίξαν δεν έχει σημασία τίποτε άλλο. Οι δεύτεροι δείχνουν μπάντα με προοπτικές και παρεμπιπτόντως είχαν άψογο ήχο.
              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

              Comment


              • Μια χαρά οι Paradise Lost στο fuzz, άκρως επαγγελματικοί οι Kyuss Lives! αλλά ήταν απωθημένο ετών και ο ήχος κρύσταλλο. Επόμενη στάση Electric Wizard στο gagarin. Ζω για τη στιγμή που θα ακούσω live την πρώτη νότα από το Dopethrone.

                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • Σημερα μεσω της Detox μαθαμε οτι θα ερθουν οι Interpol στην Αθηνα στις 7 Ιουνιου.
                  Επισημη ανακοινωση δεν υπαρχει ακομα απο την εταιρεια, παντως μιλαμε για σημαντικη ειδηση σιγουρα, μιας και επιτελους θα δουμε και ενα rock σχημα που δεν ερχεται εδω για να κολλησει τα τελευταια του ενσημα πριν βγει στη συνταξη.

                  Την ακμη τους μαλλον την εχουν περασει και το τελευταιο τους αλμπουμ ειναι αναμφισβητητα το καλυτερο τους, παντως το Turn on the bright lights ειναι για πολλους ενα απο τα πολυ καλυτερα albums της τελευταιας 10ετιας.

                  Δεν εχω ιδεα αν ενδιαφερεται κανεις αλλα εγω εκτος συγκλονιστικου απροοπτου θα ειμαι εκει.



                  Φετος προβλεπω ενα αρκετα πλουσιο συναυλιακο καλοκαιρι για εμενα παντως μετα την ξηρασια πολλων ετων. Οι Interpol ειναι η αρχη και αναμενεται συνεχεια στο εξωτερικο με Arcade Fire, Portishead, PJ Harvey, Arctic Monkeys, Queens of the Stone Age και πολλα αλλα απωθημενα ετων .

                  Comment


                  • Πότε έρχονται οι μαϊμούδες Xeno?

                    του έχω δειειειει εδώ και 1,5 χρόνοοοοο!!!!
                    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                    Comment


                    • Ελλαδα δεν ερχονται, εχουν πολλα χρονια ακομα μεχρι να σκεφτουν να βγουν στη συνταξη. Εξω θα τους δω μαζι με ολους τους αλλους που ανεφερα.

                      Για Ελλαδα μαλλον θα τη βγαλω με Interpol και Τhievery Corporation παντως οπως ολα δειχνουν.

                      Comment


                      • Funeralopolis έπαιξαν και μάμησαν. Άκουσα πρώτη νότα από Dopethrone και ταξίδεψα λέμε. Οfficial merch όσο κοίταξα δεν είχε ρε γμτ. Πάμε για παραγγελία από Rise Above- μάλλον πακέτο με βινύλιο witchcult today.
                        I aaaam the niight chiiiild...

                        EDIT

                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • Πήγα...

                          Mulatu Astatke στο Fuzz!

                          Ε? Τι εννοείτε ποιός είναι αυτός?



                          Ωραία? Γκουτ.

                          Το είχα απωθημένο να δω τον εν λόγω κύριογιατί μας έχει επισκεφθεί αρκετές φορές μόνος του και σε φεστιβάλ, οπότε δεν έχασα την ευκαιρία. Η συναυλία ήταν παρουσίαση του νέου του δίσκου, που αν κρίνω από το live είναι πάρα πολύ ωραιος, και ήταν ένα απίστευτο γουσταριλήκι. Δεξιοτέχνες μουσικοί που ανά χρονικές στιγμές κάνανε παπάδες στα σόλο τους (τι περιμένατε από afro jazz συναυλία?), πολύ φιλική ατμόσφαιρα με τον κόσμο να κουνιέται και να συμμετέχει, όμορφο κλίμα και ταξιδιάρικη μουσικούλα. Τι άλλο να ζητήσει κανείς?
                          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                          Comment


                          • Αν μια στις τοσες υπαρχει καποιος που θελει να δει τους Buzzcocks στο Κυτταρο αυριο Σαββατο, ας μου στειλει μηνυμα μιας και εχω 1 εισιτηριο που κερδισα, αλλα δε θα μπορεσω να παω.

                            Επισης ανακοινωθηκε πως θα ερθουν οι Pulp - ειδηση που με χαροποιει ιδιαιτερα.
                            Το κακο βεβαια ειναι πως θα ερθουν 20/8 στο Terra Vibe, αλλα τι να κανουμε με τη Didi που μπλεξαμε. Δεν ξερω αν θα παω παντως ειναι απο τα λιγα απωθημενα που μου εχουν μεινει απο τα 90s για να δω live (μαζι με τους Suede οι οποιοι περιεργως θα ερθουν μονο στη Θεσσαλονικη :/).

                            Comment


                            • Kaλλιο αργα παρα ποτε, οποτε θα θελα να πω 2 λογακια αν και λιγοι θα συγκινηθουν.

                              Φετος ειδα παρα πολλα ονοματα και η χρονια δεν εχει τελειωσει ακομα αν και ζητημα να δω 1-2 γκρουπακια ακομα.
                              Μονο μου παραπονο πως εχασα τους Suede πou παιζαν χθες στην Αθηνα και θα μεινω με το απωθημενο να μην εχω καταφερει ακομα να δω το ενα απο τα 2 σημαντικοτερα για μενα συγκροτηματα που εβγαλε η Αγγλια το 90.

                              Το αλλο ειναι οι Pulp που τους ειδα και ο,τι και να πω ειναι λιγο. Ακομα και ενας που ξερει 3 κομματια τους πιστευω θα περνουσε τελεια, ο Cocker ειναι μακραν ο καλυτερος performer που εχω δει και το live ηταν αψογο στα ολα του - εμπειρια ζωης πραγματικα. Θα λεγα πως ηταν το καλυτερο live που εχω παει ποτε, απλα με τρωνε καποια συναισθηματικα θεματακια που δε με αφηνουν ετσι ευκολα να βγαλω απο την 1η θεση τους αγαπημενους μου Cure.

                              Καταπληκτικη set list, απιστευτος ηχος και ο Jarvis απολαυστικος, θα μπορουσα να τον χαζευω για ωρες. Περιττο να πω για καποιες συνθεσεις του που παιζουν μπαλα σε αλλο επιπεδο, βλ. This is hardcore.
                              Οσο για το Different Class το θεωρω το αρτιοτερο album των 90ς (στο ειδος του εστω) και ειναι το μονο album που εχω στο οποιο μου αρεσουν ΠΟΛΥ ολα μα ολα τα τραγουδια - 12/12 δεν ειναι και λιγο.



                              Κατα τ' αλλα εχοντας δει Interpol πριν το καλοκαιρι, Thievery Corporation στα μεσα του καλοκαιριου και ενα καρο ονοματα στο Βελγιο πιστευω πως χορτασα συναυλιες και με το παραπανω.
                              Arctic Monkeys, National, Queens of the Stone Age, PJ Harvey, Portishead, Coldplay, Kasabian, Kaiserchiefs, Chemical Bros, Underworld, Fleet Foxes, Bright Eyes και τα ονοματα τελειωμο δεν εχουν.

                              Radiohead δεν εχω καταφερει ακομα - μπορει να ηταν οι θεοι μου στα 90s αλλα τωρα τελευταια με εχουν κουρασει πολυ και πραγματικα δεν καιγομαι τοσο να τους δω αν και καποτε θα πρεπε να γινει και αυτο για το γαμωτο.

                              Το αλλο μου απωθημενο απο τα γυμνασιακα χρονια ειναι οι Smashing Pumpkins οι οποιοι θα κανουν τουρ φετος και παροτι εχω μηδαμινες προσδοκιες μιας και το χουν χασει το θεμα μετα απο τοσα χρονια, παρολαυτα το ψηνω πολυ να παω μιας και θα ναι στο γειτονικο Amsterdam σε 2 μηνες περιπου.

                              Εδω που ειμαι παντως δεν εχω ιδεα απο τη ντοπια σκηνη. Οι γνωσεις μου σταματουν στην Anouk και.... στους Clan of Xymox .
                              Που σαι Vaynard, ελα να τους δεις και στα λημερια τους ετσι για να χεις μια πληρεστερη αποψη για τον Moorings και την παρεα του.

                              Comment

                              Working...
                              X