Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ελληνική μουσική

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Από όλες τις εκτελέσεις διάλεξες του Λέκκα που δεν τον πάω καθόλου.
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • Όλο γκρίνιες.

      Comment


      • Πολύ καλό...

        Comment


        • There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

          Comment


          • Δικό σας!

            The illusion of free will is an illusion.

            Comment


            • Comment




              • Μέσα στη λίμνη των ματιών του διπλανού
                τη λάμψη του θα δει για να το ξέρει
                ότι καθένας απο 'μας είν' ένα αστέρι.

                Comment






                • Πολύ ωραία και τα δύο, πολύ καλή και η ταινία απ'όπου προέρχονται ("Φτηνά Τσιγάρα").

                  Edit: Α, και μιας και ξαναπιάσαμε Χαΐνηδες:



                  (Οι οποίοι παίζουν αυτό και τα δύο επόμενα Παρασκευοσάββατα στο Δίπλα από το Ποτάμι, στην Αθήνα, για όποιον ενδιαφέρεται).
                  "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                  Comment


                  • Lloyd άκουσες το τελευταίο δίσκο;

                    Comment


                    • Πάρα πολύ ωραίος ο Καλαντζόπουλος. Μαζί με Σπανουδάκη και Ρεμπούτσικα, οι αγαπημένοι μου ορχηστρικοί Έλληνες (μη-παγκοσμιας καριέρας, γιατί τότε μπαίνουν κάτι Βαγγέληδες και Πολυδούρηδες )





                      Αλλά για μένα (για αυτή τη περίοδο της ζωής μου τουλάχιστον ) η κορυφή στην νεο-ελληνική πορεία της μουσικής είναι το δίδυμο Πλάτωνος - Γιαννάτου. Δεν νομίζω να υπάρχει πιο ταιριαστή φωνή για αυτή τη μουσική (και τούμπαλιν)

                      Πλάτωνος - Γιαννάτου σε μελοποίηση Καρυωτάκη





                      Και κλασσικά πλέον, Λιλιπούπολη



                      (το παρακάτω είναι μουσικής Κυπουργού)

                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • Comment


                        • Raphael ναι το έχω ακούσει το νέο των Χαΐνηδων και το βρήκα εξαιρετικό. Γενικά νομίζω ότι είμαι φανμπόης .

                          "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                          Comment


                          • Από Γιαννάτου το αγαπημένο μου είναι αυτό και νομίζω τη χαρακτηρίζει απόλυτα:

                            Πολλές φορές με κουράζει πάντως, πολύ κλάμα ακόμα και σε τραγούδια που δε χρειάζεται (στο συγκεκριμένο νομίζω πως η ερμηνεία της ταιριάζει γάντι).
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • Πολύ καλό. Πολλά κομμάτια της, μην τα βλέπεις σαν κλαψιάρικα, αλλά σαν "ατμοσφαιρικά".
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Έχεις ένα δίκιο, απλά κάποιες φορές, ειδικά αν έχω ακούσει το ίδιο τραγούδι από άλλον νομίζω βάζει πιο πολύ συναίσθημα από ότι πρέπει (για τα δικά μου γούστα πάντως).
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X