Announcement

Collapse
No announcement yet.

[Feature] Metal Gear Solid Games

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Kαλα, στον κοσμο μου κι εγω.. το 2 substance σκεφτομουν.

    Comment


    • #92
      Kukloforise...Sigoura den einai sumvato?
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • #93
        Το subsistence δεν έχει βγει στο xbox.
        Το substance έχει βγει.Τσέκαρε το και online.
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • #94
          Δεν κυκλοφορησε και δε θα κυκλοφορησει, μην παμε παλι να αποδειξουμε τα αυταποδεικτα.

          Comment


          • #95
            A nai swsta.What a pitty!A re Konami...
            BigBOSS mporei na sto parw sto ps2 an to vrw...
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • #96
              το metal gear anniversary θα κυκλοφορήσει εδώ;αν ναι πότε;σόρρυ αλλά λόγω χρόνου δεν έχω δει το αφιέρωμα ακόμα και το ίδιο ισχύει και για όλες τις προηγούμενες σελίδες πλην αυτής.
              Carpe diem

              Comment


              • #97
                Κατά 99% nope.
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • #98
                  Eίμαι προς το τέλος του Snake Eater. Το έπαιξα πολύ πιο προσεχτικά από την πρώτη φορά, αλλά και πάλι το βρήκα υπερβολικό σε πολλά σημεία. Η fixed κάμερα είναι μεγάλος μπελάς και δεν ξέρω κατά πόσο η εναλλακτική κάμερα του subsistence κάνει καλή δουλειά. Όπως και να έχει, η εμπειρία είναι μοναδική, τα stealth στοιχεία πολύ αξιόλογα και η δυσκολία...μεγάλη . Σεναριακά δεν είχα κενά, απλώς ήθελα να τα συνδέσω λίγο καλύτερα με τα γεγονότα των υπολοίπων (που πλέον ξέρω). Όταν το τερματίσω θα προχωρήσω στην ανάγνωση του αντίστοιχου άρθρου. songokou θα με συγχωρέσεις, αλλά θα αργήσω να παίξω το ΡΟ, άρα και να διαβάσω το άρθρο σου. Βλέπεις έρχεται στα καπάκια MGS4 .

                  ΥΓ: Σε όλα τα MGS ως τώρα ήσουν το μεγάλο θύμα. Αναρωτιέμαι αν στο τέσσερα παραμένεις θύμα. Μην απαντήσει κανείς . Όταν το τερματίσω και το 3 θα γράψω τα ερωτηματικά που μένουν κι από το τρία για να ξέρω τι να περιμένω από το 4.

                  Comment


                  • #99
                    Μόλις τερμάτισα και το 3............................ Ευελπιστώ αύριο να έχω το 4 στα χέρια μου .

                    Δεν έχω να πω κάτι για το άρθρο του 3, το βρήκα αρκετά πλήρες. Ίσως να έπρεπε να δοθεί μεγαλύτερη βαρύτητα στο ρόλο του Ocelot και της Eva καθ'όλη τη διάρκεια του τίτλου, αλλά αυτό είναι δικιά σας επιλογή.

                    Όσον αφορά τώρα το τι περιμένω να δω στο 4...

                    Ο ρόλος της Κίνας στην όλη ιστορία των τίτλων.
                    Η απάντηση (αν υπάρξει) των Philosophers (Κίνα).
                    Patriots (ποιοι είναι).
                    Στόχος του Liquid Snae.
                    Ocelot (άμεση συσχέτιση με τους Patriots).
                    To φινάλε .

                    Γενικά η σειρά καταφέρνει να δημιουργήσει ένα εκπληκτικό σύμπαν και χαίρομαι πάρα πολύ που έδωσα στον εαυτό μου την ευκαιρία να το γνωρίσει τόσο καλά. Ως τώρα, σε όλα τα παιχνίδια, ο πρωταγωνιστής ήταν ένα πιόνι σε ένα συνολικό παιχνίδι των μεγάλων δυνάμεων ή των Patriots, ενώ στο 4 ο Snake δρα ανεξάρτητος (από ότι έχω καταλάβει), όσο ανεξάρτητος μπορεί να είναι κάποιος μέσα σε τέτοιο έλεγχο.

                    Από τη στιγμή που η legacy βρίσκεται στα χέρια των Patriots, η μεγαλύτερη δύναμη του κόσμου (τουλάχιστον κατά τα φαινόμενα) συγκεντρώνεται σε αυτούς. Ο Οcelot, που έχει τα 5 μεγαλύτερα camps στρατιωτών, δουλεέυι για αυτούς (ή τουλάχιστον έτσι φαίνεται). Αυτό που περιπλέκει την κατάσταση είναι ο ρόλος του Liquid.

                    Πιστεύω ότι σημαντική θέση θα έχει και η Ρωσία, η οποία κρατάει στα χέρια της το υπόλοιπο μισό της Legacy.

                    Pah, whatever βαριέμαι τις υποθέσεις. Σύντομα θα έχω στα χέρια μου το actual υλικό .

                    Comment


                    • <div class='quotetop'></div>
                      Η απάντηση (αν υπάρξει) των Philosophers (Κίνα).
                      Patriots (ποιοι είναι).
                      Ocelot (άμεση συσχέτιση με τους Patriots)
                      Πιστεύω ότι σημαντική θέση θα έχει και η Ρωσία, η οποία κρατάει στα χέρια της το υπόλοιπο μισό της Legacy.
                      [/b]
                      Η απαντηση στα ερωτηματα αυτα υπαρχει στο portable ops...Μετα το mgs4 δωσε μια ευκαιρια στο po , πιστευω οτι ο κοσμος δεν του εχει δωσει την σημασια που πρεπει και ειναι λαθος...προκειται για ολοκληρωμενο κεφαλαιο με πολυ ομορφα στοιχεια . Απο κει και περα σε ΖΗΛΕΥΩ &#33;&#33;&#33;&#33; αντε να δουμε ποτε θα παιξω εγω το 4&#33;&#33;&#33; καλη συνεχεια

                      Comment


                      • Πωπω μη μου λες τέτοια . Ίσως να δώσω μία αναβολή στην ενοικίαση για να παίξω και το ΡΟ τι να πω... Πόσες ώρες παιχνίδι είναι περίπου; Έχω ελπίδες να το τερματίσω μέχρι το ερχόμενο σαββατοκύριακο;

                        Comment


                        • Κοιτα εμενα μου πηρε γυρω στις 25 ωρες . Πριν σε παρει απο κατω να σου πω οτι το παιχνιδι χωριζεται σε πολλα missions αλλα πολλα απο αυτα ειναι sidequests. Εν ολιγοις εγω τα εκανα ολα γι&#39;αυτο μου πηρε τοσο , αν κανεις μονο το κεντρικο quest οι ωρες μειωνονται αρκετα . Αν παιξεις το 4 το επομενο σαβκυριακο προτεινω να δοκιμασεις το po στο ενδιαμεσο , αλλιως αστο για μετα . Η δικια μου αποψη παντως ειναι να του δωσεις καποια ευκαιρια αν οχι τωρα καποια στιγμη στο μελλον . Στο 4 πιστευω θα χρησιμοποιειται απο αποψη σεναριου το τελευταιο 15 λεπτο του po οπου και γινεται το μπουλουκι των αποκαλυψεων , αν και λογικα θα τα καλυπτει με καποια μορφη ανασκοπησης flash back what ever .

                          Comment


                          • Βασικά το παιχνίδι θα το παίξω σίγουρα κάποια στιγμή (αύριο το παραγγέλνω κι όλας από blahdvd 20?). Το αρχικό πλάνο έλεγε να παίξω με τη σειρά 1,2,3,PO,4 αλλά τελείως ανέλπιστα προέκυψε αυτό το σκηνικό με τις ενοικιάσεις PS3 και φαντάζεσαι πόσο πολύ πωρώθηκα&#33; Αν υπάρχει αύριο κάποιο ελεύθερο θα το νοικιάσω και θα παίξω το 4, αλλιώς θα ξεκινήσω το ΡΟ και όπως με βγάλει.

                            Comment


                            • Με οδηγό το ΡΟ τελειώνει μέσα σε λίγες ώρες.
                              https://www.emulator-zone.com
                              I am an iteration closer to my desired solution!
                              The World Ends With You

                              I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                              Castlevania Lords of Shadow

                              I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                              Hyperdimension Neptunia

                              Comment


                              • Το ξεκινήσα λίγο χτες αλλά ο έλεγχος μου φάνηκε απάλευτος . Ρε παιδιά πώς συνηθίσατε αυτό το παιχνίδι; Βουνό μου φαίνεται .

                                Comment

                                Working...
                                X