Announcement

Collapse
No announcement yet.

[Feature] Metal Gear Solid Games

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το είχα παίξει δανεικό πολλά χρόνια πριν και είχα δει και το bonus DVD. Φυσικά δεν το θυμάμαι 100% αλλά μου έχουν μείνει κάποια σκηνικά επειδή ήταν δυνατή εμπειρία.
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • Originally posted by Ryu_gr View Post
      Το είχα παίξει δανεικό πολλά χρόνια πριν και είχα δει και το bonus DVD. Φυσικά δεν το θυμάμαι 100% αλλά μου έχουν μείνει κάποια σκηνικά επειδή ήταν δυνατή εμπειρία.

      όταν το τερματίσεις μαζί με διαλόγους και cut scenes γράψε εντυπώσεις στο forum !
      Last edited by majorfox; 07-09-2022, 09:00 PM.

      Comment


      • Έχω τερμαστίσει 1-2-3. Όποιος θέλει να μου δανείσει ps3-mgs4 παρακαλώ να μου στείλει pm 😁

        Εντυπώσεις: Είναι έπος.
        The illusion of free will is an illusion.

        Comment


        • Originally posted by Ryu_gr View Post
          Έχω τερμαστίσει 1-2-3. Όποιος θέλει να μου δανείσει ps3-mgs4 παρακαλώ να μου στείλει pm 😁

          Εντυπώσεις: Είναι έπος.

          Δεν υπάρχει εμουλατορ για pc ?

          Διαφορετικά μπορείς να βρεις ένα πολύ φθηνό ps3 super slim αυτό με το συρταρωτο drive σε καλή τιμή η να περιμένεις μέχρι να ανεβεί και πάλι στο store για κατέβασμα όπως ανακοίνωσε η konami

          Comment


          • NEWs: Ryu_gr

            Ανέβηκε νέο βίντεο για την σειρά MGS σε αφήγηση David Hayter !

            το νέο Metal Gear είναι κοντά !



            Comment


            • Ryu_gr


              SENSE : A Metal Gear Solid 4 retrospective








              RACE : A Metal Gear Solid 5 retrospective


              Comment


              • Ο ρεαλισμός του MGS

                Metal Gear vs Real Gear


                Comment






                • Wat the "S3 Plan" MGS2 itself ?


                  Last edited by majorfox; 19-01-2023, 08:00 AM.

                  Comment




                  • Ο Kojima πρόβλεψε το μέλλον της τεχνητής νοημοσύνης μέσα από το MGS2 ?

                    H στιγμή που ο Raiden συνειδητοποιεί ότι Campbell δεν είναι πραγματικός αλλά είναι μια A.I που τον υποδύεται.


                    Last edited by majorfox; 05-04-2023, 01:24 AM.

                    Comment


                    • Είναι γνωστό πως το Metal Gear Solid 2 ειχε σενάριο μπροστά απο την εποχή του, για αυτό ισως και να είναι το αγαπημένο μου Metal Gear.
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment





                      • Last edited by majorfox; 21-05-2023, 03:13 AM.

                        Comment


                        • Ryu_gr

                          Ο συνθέτης Scott Rakozy έκανε στορι στο ινσταγκραμ να φτιάχνει ambience μουσική από το MGS2 . Είναι σύμπτωση ; Η τρολιά από την μουσική κάποιου teaser που ετοιμάζει ? Ανησυχώ…


                          Comment


                          • Δεν είμαι έμπειρος Metal Gearολόγος αλλά games τέτοιας κλίμακας είναι μόνιμα στην επικαιρότητα. Η φήμη για remake επίσης δεν λέει να κοπάσει.

                            Πρόσφατα έγιναν αποκαλύψεις σε συνέντευξη του Kojima και για την συγκυρία της κυκλοφορίας του MGS2 με την επίθεση της 9/11. Ο master είχε καταρρεύσει και ο πρόεδρος της Konami του στάθηκε και είπε πάμε μέχρι τέλους και έτσι κυκλοφόρησε τελικά το έπος 2 μήνες αργότερα με κάποιες αλλαγές.

                            The World Trade Center featured in the game's original ending, while Konami's founder had to persuade Kojima not to quit.

                            The illusion of free will is an illusion.

                            Comment


                            • "το πήρα χθες"

                              Ανακοινώθηκε η συλλογή των MGS Vol 1 για το νιντεντο και όλες τις κονσόλες.

                              (θα υπάρξει και Vol 2 με τα υπόλοιπα το οποίο θα περιέχει και το MGSPW,MGS4,MGSV αλλά δεν το έχει καταλάβει κανένα gaming site σας το λέω γιατί έμαθα )



                              Last edited by majorfox; 21-06-2023, 05:17 PM.

                              Comment




                              • 1998

                                Επίκαιρος ο Hideo Kojima από codec του MGS1
                                που αναφέρει τον Oppenheimer και το Manhattan project σε συζήτηση Nastasha Romanenko και Snake !


                                Comment

                                Working...
                                X