Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τεχνικά προβλήματα του forum

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sigs ok, jpg, gif και png.
    max διαστάσεις 600χ200
    max μέγε8ος 120kpbs.
    sigpic

    Comment


    • παιδια γινεται χαμος με τα παλια ποστς κι επικρατει η απολυτη συχγυση. Γιατι τα μεταφερατε εδω?

      Επισης, υπαρχει prob με τις εικονες στη sig


      EDIT : Το προβλημα λυνεται ανεβαζοντας τις εικονες στον server του site.

      ΕDIT 2 : Συγχαρητηρια για το υπεροχο νεο site, δε μπορω να πω το ιδιο ομως με την κινηση να μεταφερετε τα posts. Νεα αρχη = νεο ξεκινημα. Δεν εχει κανενα νοημα να συνεχιζουμε Posts του 2008 οταν μαλιστα εχουν χαθει μεγαλη μερη απτις συνεχειες τους..
      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

      Authenticity sir, authenticity. "

      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



      Comment


      • Έχεις ένα πόντο σε αυτό που λες Scatman περί παλιών posts. Θέλω να πιστευω πως σιγά σιγα θα ανοίγουν τα νέα θέματα και θα πάρουμε μπροστά κανονικά.

        Η αλήθεια είναι πως είναι περίεργο να βλέπω posts από Οκτώβρη αλλά οκ πάλι καλά που δεν είναι του 2007 τα posts

        Θα αρχίσει να μαζεύεται κοσμάκης σιγά σιγά. Ας φροντίσουμε να το προωθήσουμε όπως μπορούμε και εμείς. Είμαι της άποψης πάντως, πρώτα να λυθούν τα όποια τελευταία τεχνικά μένουν και μετά να κάνουμε το promotion.

        EDIT:Τέλεια η νέα default γραμματοσειρά. Με σκλαβώσατε...
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • Έτσι και αλλιώς πάνω κάτω τα ίδια topics Θα ανοίγαν ξανά. Ποιος ο λόγος λοιπόν να μην υπάρχουν ήδη; Εντάξει χάθηκαν οι συνέχιες αλλά αυτό δεν σημαίνει κάτι.
          Επί της ουσίας αυτό που κάνουμε δεν είναι νέα αρχή. Η κοινότητα είναι η ίδια, απλά κάναμε το μέρος πιο λειτουργικό και ελκυστικό.

          Comment


          • Αρχικα πιστευω κι εγω πως χτυπαει λιγο ασχημα το να βλεπετε παντου Οκτωβρης 2008, αλλα σε ουτε 1 βδομαδα αυτο δε θα φαινεται καν και πιστευω πως ως τοτε δε θα παραπονιεται κανεις.

            Το να αρχισουμε εκ του μηδενος σαφως και ηταν μια επιλογη, αλλα νομιζω περισσοτεροι θα δυσανασχετουσαν αν καταληγαμε εκει. Προσωπικα ημουν ουδετερος μεταξυ των 2 επιλογων.

            Το οτι καναμε import τα μελη το θεωρω πιο σημαντικο.
            Οπως και να χει για την ωρα στεκομαστε στα τεχνικα θεματα, αλλα ηδη βρισκομαστε σε ενα καλο σημειο αν κρινω απο οσα εγιναν μεσα σε 1 μερα και κατι.

            Comment


            • Originally posted by Xeno View Post
              Το οτι καναμε import τα μελη το θεωρω πιο σημαντικο.
              Οπως και να χει για την ωρα στεκομαστε στα τεχνικα θεματα, αλλα ηδη βρισκομαστε σε ενα καλο σημειο αν κρινω απο οσα εγιναν μεσα σε 1 μερα και κατι.
              Ακριβώς,αυτό νομίζω είναι το σημαντικότερο.Well Done

              Όσο για τα προηγούμενα posts δεν γίνεται να σβηστούν τα παλαιά και να κρατήσουμε μόνον τα threads?

              Επίσης έκανα ένα post και δεν βγάζει τα smileys όταν δημοσιοποιήθηκε.Όχι ότι είναι σημαντικό πρόβλημ,απλά το αναφέρω


              Comment


              • Σε ποιο ποστ δεν σου τα έβγαλε;

                Comment


                • Originally posted by sub_zero
                  Σε ποιο ποστ δεν σου τα έβγαλε;
                  Εδώ πέρα



                  Comment


                  • Δεν ειναι απολυτο αυτο που λες sub_zero ~οτι θα ανοιγαν παλι τα ιδια τοπικς~. Πολλα ειχαν εγκαταλειφθει στο προηγουμενο site Που σημαινει οτι δεν εχουν ολα αναλογο ενδιαφερον. Eπισης, η νεα αρχη θα εκανε και πιο ενεργα τα μελη αφου θα ηθελαν να δωσουν ποικιλια στο forum.

                    Επισης, ποια μελη θα δυσανασχετουσαν αν ξαναρχιζαμε? Εγω θυμαμαι αρκετα παιδια ηταν υπερ της επανεκκινησης απτο να επανελθουν posts απο μια συγκεκριμενη ημερομηνια του παρελθοντος. Στο κατω κατω τι ειναι τα γραπτα? Κειμηλια ? Θεωρω οτι η κοινοτητα εχει την ικανοτητα να μην εξαρταται απο παλαιοτερα γραπτα της.

                    Παντως, εγω προσωπικα δυσανασχετω με αυτην την κινηση. Απτη στιγμη που χαθηκε το προσφατο παρελθον (2009 και μετα) , δε βλεπω κανενα μα κανενα λογο να υπαρχουν threads του 2008 (-/10/08).

                    Αυτα. Δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο. Καλη τυχη με τα τεχνικα θεματα

                    ΕΝΤΙΤ : A! Παιδια καντε redirecting , το Gamers-Odyssey.com να οδηγει σε αυτο το forum. (Προς το παρων οδηγει στο προηγουμενο)
                    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                    Authenticity sir, authenticity. "

                    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                    Comment


                    • Laharl αυτα ειναι case sensitive, αλλο :d και αλλο .
                      Scatman καταλαβαινω τι λες και ειχα κι εγω ενδοιασμους οπως σου ειπα επι του θεματος, απλα δεν ξερω αν εχει νοημα να λεμε τωρα τι ειναι καλυτερο να γινει.
                      Αν θελετε να "σουταρουμε" ολα τα παλια posts προφανως και ειναι εφικτο, αλλα το θεμα θα κριθει απο το τι προτιμαει η πλειοψηφια.

                      Comment


                      • Originally posted by Xeno View Post
                        Laharl αυτα ειναι case sensitive, αλλο :d και αλλο .
                        Scatman καταλαβαινω τι λες και ειχα κι εγω ενδοιασμους οπως σου ειπα επι του θεματος, απλα δεν ξερω αν εχει νοημα να λεμε τωρα τι ειναι καλυτερο να γινει.
                        Αν θελετε να "σουταρουμε" ολα τα παλια posts προφανως και ειναι εφικτο, αλλα το θεμα θα κριθει απο το τι προτιμαει η πλειοψηφια.
                        Μα τα είχε πατήσει από τον board δίπλα στο post reply,δεν το έκανα με το πληκτρολόγιο...Τέλος πάντων



                        Πάντως για την διαγραφή των παλαιών posts και την κράτηση των threads εγώ είμαι σύμφωνος


                        Comment


                        • Με αυτή τη λογική θα έπρεπε κάθε χρόνο ή κάθε 6 μήνες να σβηνουμε topics και posts... Και σου λέω εγώ ότι πχ ένα μέλος θέλει να ασχοληθεί με κάποιο phoenix wright και θέλει να βρει πληροφορίες από μέλη του forum. Από την στιγμή που το τοπικ υπάρχει ποιος ο λόγος να μην μπορεί να δει τι έχει γραφτεί. Δεν νομίζω πως αλλάζει δραματικά κάτι αν έχει γραφτεί πριν 1 μέρα, 1 μήνα ή ένα χρόνο... Στην χειρότερη περίπτωση απλά αγνοούμε τα παλιά και συνεχίζουμε κανονικά όπως θα το κάνουμε έτσι και αλλιώς ανεξάρτητα από αυτά.

                          Εντάξει στν αρχή θα χτυπάει λίγο άσχημα αυτό το 10-2008 αλλά δεν θα πάρει πάνω από μία εβδομάδα-ένα μήνα να χαθεί. Αν πάλι κάποιος δεν το αντέχει καθόλου υπάρχει επιλογή να εμφανίζονται μόνο τα ποστς που έχουν γίνει σε ένα ορισμένο χρονικό διάστημα.

                          Πάντως για την διαγραφή των παλαιών posts και την κράτηση των threads εγώ είμαι σύμφωνος
                          Να σβήσουμε κάτι που υπάρχει γιατί; Για να τα ξαναγράψουμε; Αν η συμμετοχή στο φόρουμ στηρίζεται στο να ξαναγράψουμε αυτά που έχουμε γράψει ήδη 2 φορές ουσιαστικά στο gamepro και στην προηγούμενη μορφή του g-o τότε έχουμε κάνει μία τρύπα στο νερό. Αν κάποιος θέλει να προσθέσει κάτι σε αυτά που έχει γράψει μπορεί να το κάνει ανεξάρτητα από τα παλιά posts.
                          Aν υπάρχει διάθεση για συμμετοχή αυτή δεν πρόκειται να κολλήσει σε παλιά και καινούρια ποστς ή σε γεμάτα ή άδεια φορουμς.

                          Comment


                          • Είμαι κατά του reset. Μην ξεχνάτε ότι, παρά το πολύ καλύτερο τελικό αποτέλεσμα, βρισκόμαστε σε αυτή τη θέση από μια ατυχή συγκυρία. Αν δεν είχαμε νέο forum δε νομίζω να ανακινούσε κανείς τέτοιο θέμα, οπότε το να μπούμε σε μια τέτοια συζήτηση το βλέπω κόντρα στην ευρύτερη λογική του πράγματος - δεν είμαστε IRC channel. Σε πολλά θέματα έχουν γίνει ωραία posts και καλές συζητήσεις που είναι άδικο να χαθούνε (αν μη τι άλλο από σεβασμό στον κόπο όσων έγραψαν), αλλά και θέματα - συλλογές όπως το "Όταν ήμουν μικρός" ή το "ψάχνω - βρίσκω" έχουν ξεχωριστή αξία. Κάποια άλλα θέματα επικαιρότητας σαφώς μπορούν να ξεκαθαριστούν, αλλά έχει περάσει από το μυαλό μου όσα αναλυτικά posts έχουν γίνει να συγκεντρωθούν και να δούμε αν θα μπορούσαν να μπουν, με τη μία ή την άλλη μορφή, στη σελίδα. Αυτές βέβαια είναι δικές μου σκέψεις που ουδεμία επαφή έχουν με την τρέχουσα πραγματικότητα.

                            Αυτό που μπορεί να γίνει είναι ένα γενικό ξεκαθάρισμα για άστοχα ή παρωχημένα θέματα, και δεν έχω πρόβλημα να αναλάβω κάτι τέτοιο.
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • Laharl εισαι σιγουρος γι αυτο που λες;
                              Εγω τα επιλεγω απο διπλα και δεν εχω κανενα προβλημα.

                              Comment


                              • Παιδιά δεν υπάρχει λόγος να το σκεφτόμαστε, σε ένα μήνα το πάρα πολύ θα έχουν "χαθεί" τα παλιά posts και θα βλέπουμε μόνο καινούρια. Καλό είναι που υπάρχουν ήδη αρκετές επιλογές και αρκετά πράγματα να δούμε και να κάνουμε. Από εκεί και πέρα είναι στο χέρι του καθενός να πει κάτι καινούριο.

                                Η βάση μας είναι ήδη εξαιρετική. Πολύ καλή δουλειά, ό,τι πρόβλημα ανέφερα διορθώθηκε και είμαστε έτοιμη για συζήτηση .

                                Comment

                                Working...
                                X