Announcement

Collapse
No announcement yet.

Aνακοινωσεις ban

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aνακοινωσεις ban

    Χαριστικα 1 εβδομαδα ban στον χρήστη Bartman. Αφού 2 φορές ασχολήθηκε με τη μάνα άλλου χρήστη σε forum και chat, και αφου εφαγε ban μίας μερας και το ποστ του εγινε edit από moderator, θεωρησε σωστο να ξανακανει edit το συγκεκριμενο post για να επαναφερει τις αναφορες στη μανα του αλλου. Την επομενη φορα το ban θα ειναι μονιμο. Ειπαμε να ειμαστε χαλαροι και να υπαρχει μια ανεκτικοτητα ακομα και σε εντασεις αλλα μεχρι ενα οριο. Οποιος δεν μπορει να σεβαστει καποια πραγματα εδω μεσα ας παει αλλου για τις ιντερνετικες μαγκιες του.

  • #2
    Έκανα edit το εν λόγω post και έγραψα δύο λόγια που αντιπροσωπεύουν και εμένα και το Sub.
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • #3
      To ban στον Bartman αυτη τη φορα γινεται μονιμο. Οι παρατηρησεις που εγιναν δε φαινεται να επιασαν τοπο γιατι τελευταια ειχαμε κατα διαστηματα διαφορα περιστατικα στο chatbox με συγκεκριμενα ατομα. Αρκετες φορες το προσπερασαμε, αλλα δε γινεται να συζηταμε καθε λιγο και λιγακι τα ιδια και τα ιδια. Αν καποιος εχει προσωπικα θεματα, αυτα δεν αφορουν το υπολοιπο forum, ουτε και το chatbox προφανως.
      Επισης οταν καποιο post γινεται edit, αυτο συμβαινει για καποιο λογο και οχι για να το ξανακανουμε edit και να τα βαζουμε με ολους τους αλλους μετα. Αυτο εγινε τουλαχιστον 2 φορες και τοτε δεν εδωσα σημασια, αλλα οκ χαζοι δεν ειμαστε και η υπομονη εχει και τα ορια της.

      Comment


      • #4
        εφαφε μπαν για κατι που γραφτηκε στο τσατ ή στο φορουμ; χαμοαρι δεν πηρα :p .

        Comment


        • #5
          O Bart evrize asxhma me crpl, DJsolid kai kanenan akomh pou ksexnaw, polles fores egine.
          Akomh anarwtiemai giati den to eixe lhksei.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • #6
            Εγώ έχασα επεισόδια, γιατί δεν ήμουν εδώ. Τα είπαμε λίγο με τον Bartman και μου είπε ότι έτσι κι αλλιώς δεν ξαναγυρνάει εδώ.
            sigpic

            Comment


            • #7
              προφανως και δεν ξαναγυρναει, αφου εφαγε μπαν . λυπηρο το περιστατικο για διαφορους λογους, ασχετους με το φορουμ. απλα δεν μπορω να καταλαβω προς τι το μισος απεναντι σε crpl και dj.

              Comment


              • #8
                Originally posted by Evans View Post
                προφανως και δεν ξαναγυρναει, αφου εφαγε μπαν . λυπηρο το περιστατικο για διαφορους λογους, ασχετους με το φορουμ. απλα δεν μπορω να καταλαβω προς τι το μισος απεναντι σε crpl και dj.
                Για τον Κώστα δεν ξέρω τι παίχτηκε, αλλά για τον crpl μάλλον οι λόγοι είναι προφανείς. Κάνει κι αυτός ειρωνικές μαλακίες και το έχουμε δει όλοι στο chat. Ο Bartman δεν είναι ο μόνος που τσακώθηκε με τον crpl. Τα ίδια έγινε και με τον Jedah και έφυγε ragequit. Μήπως είναι καιρός κάποιος να του πει 2 λογάκια του crpl, γιατί κάθε φορά που τον βλέπω να μιλάει μ' άλλα άτομα, είτε τσακώνεται, είτε λέει ειρωνικά σχόλια?
                sigpic

                Comment


                • #9
                  κατα τη γνωμη μου το chatbox πρεπει να καταργηθει, but that's just me. η λογικη του παντως ειναι να λεγεται οτιδηποτε, χωρις κυρωσεις και κανονες, οποτε ειτε ο crpl ειρωνευεται, ειτε ο bart βριζει, το φορουμ δεν επηρεαζεται αμεσα. προσωπικα παντως δεν ασχοληθηκα ποτε σοβαρα με το τι λεγεται στο chatbox, δεδομενου του επιπεδου των συζητησεων (και των οσως λεγονται γενικοτερα - βλεπε studios).

                  Comment


                  • #10
                    Δεν νομίζω ότι είναι καλή ιδέα στ' ότι το chat πρέπει να καταργηθεί, γιατί εκεί είναι και χώρος συζητήσεων(κάτι σαν το Offtopic section) που δεν έχει καμία σχέση με τα forums μέσα.
                    Η συμπεριφορά του καθενός είναι η αιτία του πως έγιναν τα πράγματα. Πρέπει κάποιοι ν' αλλάξετε, ιδιαιτέρως ο crpl, προκειμένου να σταματήσει ο πόλεμος μεταξύ σας.
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Καλο ειναι το chatbox για να μη σπαμαρουμε αλλα topics αλλα θελει moderation και αυτο. Επηρεαζετε γιατι ειναι το πρωτο πραγμα που βλεπει ενας. Σκεψου τι εικονα θα σχηματιζε ενα νεο μελος για το φορουμ αν εβλεπε στο chatbox ειρωνικα σχολια που καταληγουν με "Π*****ς γιε" και τετοια.. Βεβαια μπορει να επαιρνε pop-corn και να αραζε οποτε θα ηταν καλο..

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by i Have no Equal View Post
                        Καλο ειναι το chatbox για να μη σπαμαρουμε αλλα topics αλλα θελει moderation και αυτο. Επηρεαζετε γιατι ειναι το πρωτο πραγμα που βλεπει ενας. Σκεψου τι εικονα θα σχηματιζε ενα νεο μελος για το φορουμ αν εβλεπε στο chatbox ειρωνικα σχολια που καταληγουν με "Π*****ς γιε" και τετοια.. Βεβαια μπορει να επαιρνε pop-corn και να αραζε οποτε θα ηταν καλο..
                        Κάτι τ' οποίο έκανα εδώ και καιρό, γιατί εγώ δεν ανακατεύομαι στα προσωπικά σας. Περίμενα την κατάλληλη στιγμή για να φανερωθείτε και μόνοι σας από τους τσακωμούς σας. :xp:
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Εγώ είμαι της άποψης πως άτομα με ακραία και προκλητική,χωρίς λόγο,συμπεριφορά δεν έχουν λόγο ύπαρξης εδώ μέσα.Άργησε το μπαν,αλλά ήρθε,αυτό έχει σημασία.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #14
                            To chat na meinei.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • #15
                              πολύ ωραια ένας λιγότερος:xp:

                              διαφωνώ με το μόνιμο ban πόσο μάλλον για ένα μέλος που συμμετείχε στο φορουμ τόσο καιρό.

                              Ας τον κάνατε ένα μήνα ban αν ήταν τόσο αναγκαίο.

                              Originally posted by Evans View Post
                              κατα τη γνωμη μου το chatbox
                              για μένα το chat box είναι απο τα θετικά του φόρουμ και καλά κάνει και υπάρχει. Όποιος βρίζει συστηματικά ας τρώει για ένα διάστημα ban (μήνα πχ) και όχι μόνιμο ειδικά εάν είναι μέλος με χρονια συμμετοχής στο φόρουμ.
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment

                              Working...
                              X