Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nintendo Fan Boys

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Epeidh kapoioi den mporei na prowthisoun to paixnidi tous (h thn konsola tous) xwris na thapsoun ena allo paixnidi h mia allh konsola.

    Afth einai h diafora metaksy enos fan kai enos fanboy.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Όσοι είναι πραγματικοί Nintendo fans, θα είναι γνώστες του "πολέμου" που πολλά χρόνια γίνεται στην Nintendo.
      Πως συμβαίνει κάθε φορά και μετά αντιγράφουν την Nintendo..
      Wii Remote->Playstation move->Microsoft Kinect.
      Βγάζει η Nintendo το 1996 το Nintendo 64 με αναλογικό stick και rumble pak, βγάζει η Sony χειριστήριο με
      διπλούς αναλογικούς μοχλούς. Ακολουθεί η Microsoft με XBOX και PC.
      Πρώτο πραγματικό 3D video game: Super Mario 64. Βγάζει η Sony το Crash Bandicoot.
      Βγάζει η Nintendo το Metroid και βλέπεις κάτι αντιγραφές σαν το Halo.
      Κατηγορούν την Nintendo ότι κάνει συνεχεία τα ίδια παιχνίδια. Ας μετρήσει ο καθένας πόσες συνέχειες έχουν κάτι σειρές όπως Pro Evolution, Fifa, Halo, κτλ. Όταν γράφεις κάποιος για οπαδισμούς σε αυτό ειδικά το site, μόνο σαν παρείσακτος ακούγεται.
      Δεν σου αρέσει η Nintendo ρε φίλε; Φύγε. Ούτε χούντα έχουμε να μας επιβάλουν τι θα πούμε, ούτε τι θα παίξουμε.
      Καθένας έχει τον χαρακτήρα του. Μιλάνε για Sony και MicroSoft. Η Sony κάνει τηλεοράσεις και η Microsoft λειτουργικά υπολογιστών. Απλώς ρέει πολύ χρήμα στην video game βιομηχανία. Είδαν φως και μπήκαν. Όταν θα βγει το Wii U θα θυμηθώ τους διαφόρους που λένε περί "οπαδισμών". Να τους δω, να τρέχουν να το πάρουν. Είναι κάτι έξυπνα παιδιά που πάνε εκεί πού κάθε φορά είναι ο καλύτερος. Εγώ πηγα Πλαίσιο σε τρία μέρη και δεν υπάρχει Wii ούτε για δείγμα.
      1ον ενταξει στην αρχη τα κλασσικα, αλλα αυτο πρωτη φορα το βλεπω! Ποσα χρονια εχει διαφορα το metroid απο το halo; Και σε ποιο σημειο το αντιγραφει; Εκτος αν ο masterchief ειναι γκομενα και δεν μας ταπαν καλα.....

      2ον μαρεσει που λεει δεν εχουμε χουντα μπορουμε να λεμε οτι θελουμε και δεν αφηνει αλλον να πει την αποψη του.


      ΕDIT(τωρα το δα): ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟ PC(!) ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΝΕΥΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΙΝΤΕΝΤΟ!


      Ε ΠΡΟΣΒΆΛΕΙΣ ΌΤΑΝ ΓΡΆΦΕΙΣ "Κάποιοι το έχουμε χάσει τελείως" κάτω από κείμενο μου. Εγώ δεν είμαι φανατικός της Nintendo. Εχω και δουλειές να ασχοληθώ από το ασχολούμαι με άλλους.
      Θα σου κάνω όμως την εξής ερώτηση.Έχεις αγοράσει πότε συλλεκτική έκδοση ενός παιχνιδιού;

      Προφανώς το να γράφει κάποιος "η συμπάθεια μου..δεν με τυφλώνει" "παρωπίδες"κτλ με επιθετικό ύφος κατά άλλων τιμών της Nintendo δείχνει τουλάχιστον μη θετικές προθέσεις. Πως γίνεται να γράφει κάποιος σε site fan της Nintendo μου προκαλεί απορία.. Δεν πειράζει υπήρχαν και παλιότερα παίχτες της Nintendo που έφυγαν από την Nintendo, επειδή φοβήθηκαν μην μείνουν πίσω. Για κανε μια βόλτα σε οπουδήποτε κατάστημα να δεις γιατί φέτος ξεπούλησε το Wii και τα PS3 και XBox υπάρχουν ακόμα στα ράφια. Στα επόμενα GOTY βραβεία θα ήθελα να δω τι υποψηφιότητες θα έχει η Nintendo. Ίσως τότε κάποιοι έξυπνοι παραδεχτούν την Nintendo. Ωραίοι φαν είστε εσείς που στο site προκαλείτε αντιπαραθέσεις και μιλάτε κατά της Nintendo. Μήπως δεν είστε τόσοNintendo?
      Και τέλος μια σημαντική ερώτηση. Είδες πότε η Nintendo να κάνει πόλεμο στην Sony ή στην Microsoft ή να αντιγράψει κάτι από αυτούς; Το είδες πότε; Ήσουν παρόν το καλοκαίρι όταν έπεσαν να κατηγορήσουν την Nintendo ότι θα καταστραφεί, θα πέσουν οι μετοχές της, αμφίβολο το μέλλον της Nintendo κτλ. Όταν βγήκε τον Δεκέμβριο στην Ιαπωνία το PS Vita δεν γίνεται να μην άκουσες τι συνέβη.. Καθένας είναι όπως είναι. Ούτε θα αλλάξουν οι απόψεις μου για κάποια θέματα ούτε τι μου αρέσει. Με ποιο δικαίωμα όμως με κρίνεις τι θα πω;!! Η E3 είναι κοντά. Τώρα που θα έχει HD γραφικά θα την πάρετε ή θα περιμένετε να δείτε τι παίζει και με την MicroSoft και Sony. Μην μου λες τι θα πω γιατί ξέρω την ιστορία των video games. Δηλαδή θα μου πεις τώρα για απαξίωση; ΌΤΙ ΚΑΙΝΟΤΌΜΟ ΈΧΕΙ ΚΆΝΕΙ Η NINTENDO ΤΟ ΈΧΟΥΝ ΑΠΑΞΙΩΣΕΙ. Για ποιες παρωπίδες ομιλείς;

      mpravo agori mou eksw apta dontia!!!!

      Comment


      • Θα το παραδεχτώ... ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ NINTENDO
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Δεν αντεξα να διαβασω πανω απο μια προταση, θα το διαβασω αργοτερα που θα ειμαι λιγο πιο χαλαρος. απολαυστε.
          1.Ο ----- πήρε προσωπικα ότι ρίχθηκε το Uncharted 3 και ο ήρωάς του. Από εκεί και πέρα άρχισε να υπερασπίζεται την Sony, ότι δεν υπάρχει ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ, ότι φοράω παρωπίδες, ότι το 3D το έφερε η Sony, μπέρδεψε το glasses-free της Nintendo με τα γυαλιά που φορούν και κάποια στιγμή θα στραβοθούν και όλα αυτα τα γράφει σε site Nintendo fans. Ρε φίλε είσαι Nintendo ή είσαι και Sony και Microsoft; Ποιες παρωπίδες λες συνεχεία, όταν το Move αντέγραψε ΩΜΑ το Remote;
          Ποια 3D της Sony μας λες; Όταν η Nintendo έβγαλε το Virtual Boy και έπεσαν όλοι πάνω της να την κατασπαράξουν ότι έβλεπες μέσα από την οθόνη και θα πάθαιναν βλάβη τα μάτια, που ήσουν; Ποιες παρωπίδες λες; Μάθε ιστορία πρώτα.
          2.Ποιος έβγαλε πρώτος φορητή κονσόλα με οθόνη αφής με ημερομηνία κυκλοφορίας 21-11-2004; Η Nintendo.
          Πότε έβγαλε φορητή κονσόλα με οθόνη αφής η Sony; 17-12-2011. Παραθέτω αυτην την παρατήρηση γιατί θα υπάρξει μέλλον με το Wii U controller.
          3.Λέει ο -------, έκανε η Microsoft λέει σοβαρό on line. Δηλαδή το on line είναι για εσένα η καινοτομία;; Δηλαδή όταν προϋπήρχαν οι υπολογιστές δεν υπήρχαν on line ενέργειες;
          Μήπως δεν διαβάζεις τις πρόσφατες ειδήσεις, οεο;;
          4.Εχω καταλάβει την ψυχολογία σου. Παλιότερα ήσουν παίχτης τις Nintendo αλλά όσο προχωρούσε η τεχνολογία και η Nintendo δεν ακολούθησε τα HD γραφικά, πηγές σε άλλες λύσεις. Υπήρχαν όμως και παίχτες που παρέμειναν στην Nintendo. Είναι οι Loyal Nintendo Fans. Ξέρεις γιατί στηρίζω την Nintendo; Γιατί ταιριάζουν οι απόψεις μου να στηρίζω τις απόψεις μου. Δεν πειράζει αν δεν είναι τις μόδας. Είναι όμως απόψεις που δείχουν χαρακτήρα. Πολλοί σαν εσένα έστρεψαν αλλού το κεφάλι αναζητώντας μια άλλη λύση. Όμως τα γραφικά δεν είναι τίποτα χωρίς συναίσθημα. Η Nintendo κάνει παιχνίδια που προκαλούν θετικά συναισθήματα στους ανθρώπους.
          5.Κοίτα το avatar μου. Επέλεξα αυτή την εικόνα από το Manga Skyward Sword όπου όχι ένας αλλά πολλοί κάνουν μια δύναμη.
          Δεν χρειάζεται να υπάρχει μόνο ένας Link.
          6.Ο Link δεν είναι ούτε η φορεσιά,ούτε το σπαθί ούτε κάτι άλλο υλικό. Είναι κάτι που κουβαλάς μέσα σου και βοηθάς τους άλλους να νιώθουν καλά. Είναι η αφύπνιση ότι υπάρχει σκοπός στην ζωή. Να βοηθάς τους άλλους. Στην ουσία, έχει διατυπωθεί ότι ο Link είναι η αναζητηση τις κινητήρας δύναμης που κρύβει ο καθένας μέσα του. Καθένας μπορεί να έχει πληγωθεί ή απογοητεύει από οτιδήποτε στην ζωή του. Όμως κάθε φορά ο Link θα επανέρχεται.
          Σε κάνει το Uncharted να αισθάνεσαι αυτα τα πράγματα;
          Ουτε στο webwar τετοιο επιπεδο.... .....

          .
          .
          Nuff Said!

           
          Σε κάνει το Uncharted να αισθάνεσαι αυτα τα πράγματα;

          Comment


          • Originally posted by Linkmastersword View Post

            .1...
            2...
            3...
            4...
            5...κτλ

            Comment


            • Όχι ρε γμτ σβήστηκαν ποστς.Πω ρε τι παλικάρι είναι αυτό;Αναρωτιέμαι αν όντως τα πιστεύει όλα αυτά που λέει ή αν απλά τρολλάρει.Δεν ΜΠΟΡΕΙ,δεν ΓΙΝΕΤΑΙ να είναι κάποιος τόσο κολλημένος,τουλάχιστον στην ηλικία που ισχυρίζεται αυτός πως είναι.
              Carpe diem

              Comment


              • loipon gia na min kanw sinexeia copy paste parte to kai kante oti thelete http://www.ninty.gr/showthread.php?t=4377&page=75

                Comment


                • Vasika egw exw ligo psiloksenerwsei me thn olh idea opote den me polyniazei, I read them only for teh lulz.
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Hahahahhaha to gifaki tou hideo ta eipe ola!!!
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • Linkmastersword το post σου εγινε delete.
                      Ειπαμε να λεμε καμια μαλακια να περνα η ωρα, αλλα οχι να γραφουμε κατεβατα και με links σε αλλα fora. Ολα τα χαμε, θα ανοιξουμε τωρα και εξωφορουμικους λογαριασμους;
                      Αν εχεις προβλημα πηγαινε κραξε τους εκει, με το να το παιζουμε μαγκες εδω κανενας δεν κερδιζει τιποτα.

                      Comment


                      • Να τι παθαίνω για να ξυπνάω τέτοια ώρα.Χάνω καλτοπόστς.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Κουβέντα για το LBP Karting.
                          "Στην άβυσσο!
                          Μετά και αυτην την αντιγραφή (δεν ξέρω αν το είδες και στο IGN), σειρά μπορεί να πάρει το Little Big Planet Tennis, London Olympic Games 2012,Fit, Music, Sports κτλ.

                          Καλά η Microsoft τρώγεται.
                          Αλλά η Sony έχει ξεφύγει. Εχω δει ένα παιχνίδι με έναν ήρωα που έχει σπαθί και τόξο και παίζεις με το ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑΚΟ της Move χειριστήριο. Ε-Λ-Ε-Ο-Σ.
                          Αφού δεν το έχουν το "θέμα" καλύτερα να την κάνουν από την βιομηχανία. Εκτός και αν η επόμενη κονσόλα κάνει και κανένα καφέ.

                          Τα βιντεοπαιχνίδια θέλουν πολύ ΜΠΕΣΑ και να βάλεις την ψυχή σου σε αυτα.
                          Αμα αρχίζεις και λες "θα βάλουμε αυτό και εκείνο" δεν φτιάχνεται το γλυκό έτσι παιδιά!

                          Ωραίο θέμα, γιατί σκεφτόμουν να ανοίξω θέμα για τις πρωτοτυπίες της Nintendo.
                          Δεν ξέρω πότε και που θα τελείωνε όμως.

                          Ο Ανατέλλων ήλιος της Nintendo, θα τυφλώσει κάποιους ώστε να μην μπορέσουν να την ξαναντιγράψουν."
                          Carpe diem

                          Comment


                          • λολ
                            Eχω ενα καλυτερο..
                            ''Αντιγραφουν την μαμα Ninty.Μετα απο τις τηλεορασεις αποφασισαν να ασχοληθουν με το gaming.''
                            1994.

                            Comment


                            • Έβγαζε τηλεοράσεις η Nintendo?

                              Aυτές οι εποχές των πρώιμων φανατισμών πάντως είχαν πολύ πλάκα. Soul Edge VS Mace the Dark Age για N64, ή Tekken VS Fighter's Destiny( το PIXEL είχε κάνει ένα διθυραμβικό review τότε) Τώρα υπάρχει ιδεολογία από πίσω και κάπου ξεφούσκωσε το πράγμα
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • Originally posted by Sinclair View Post
                                Έβγαζε τηλεοράσεις η Nintendo?
                                Oχι:p


                                Το πηγα λιγο πιο μακρια σε γενικοτητα για να μην κουραζονται ρε παιδι μου.
                                Αντιγραφει μονο και μονο που βγαζει games και τελειωνουμε.Γιατι να μιλαμε ξεχωριστα για kart games,racing games,platform games κτλ?:troll:

                                Comment

                                Working...
                                X