Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πρόταση αγοράς PC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Αυτό σκέφτομαι κι εγώ, γιατί αφενός οι 5850 χάνουν μέρα με τη μέρα την αξία τους (όση τους έχει μείνει φυσικά ) κι αφετέρου βαρέθηκα να πολεμάω με τους drivers και τις ασυμβατότητες του trifire xD . Θα δω τι θα κάνω, θέλει λίγη σκέψη, αρκετή υπομονή, τύχη και λίγη οικονομία.

    Comment


    • #92
      Εγώ την πουλησα πριν 5 μήνες 80 ευρώ, την ειχα καμια 3 μήνες σε αγγελεία.
      Το λιγοτερο πούλησε την καθεμια 70 ευρώ(το αντιστοιχο σε λιρες) την καθεμία, αν κάποιος παρει και τις τρεις κάνε καλυτερη τιμή.Βέβαια για την τιμή δες τι παιζει αυτη την στιγμή και με άλλες μεταχειρισμένες hd 5850.
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • #93
        Εγω maxwell περιμενω και ας αργει..

        (Αγνοείστε τον crpl που μαλλον θα μπει να πει για 290x κτλπ.. )

        Comment


        • #94
          Αποφάσισα να πάω για μία 750ti, λες και παίζω high end . Όταν βγουν οι max, τότε πάμε για το τέρας.

          Comment


          • #95
            Originally posted by Evans View Post
            Αποφάσισα να πάω για μία 750ti, λες και παίζω high end . Όταν βγουν οι max, τότε πάμε για το τέρας.
            Και πάνω που είχα αποφασίσει να στάξω τε λεφτά μου σε μία 760, έρχεσαι τώρα και με βάζεις σε σκέψεις

            Comment


            • #96
              Originally posted by Evans View Post
              Αποφάσισα να πάω για μία 750ti, λες και παίζω high end . Όταν βγουν οι max, τότε πάμε για το τέρας.
              Ακομα καλυτερα 2x 750ti..

              @sub Εγω για 760 δεν βρισκω νοημα tbh, η πηγαινε για κατι high end τωρα να κρατησει η περιμενε τα midrange maxwell..

              Comment


              • #97
                Originally posted by i Have no Equal View Post
                Ακομα καλυτερα 2x 750ti..

                @sub Εγω για 760 δεν βρισκω νοημα tbh, η πηγαινε για κατι high end τωρα να κρατησει η περιμενε τα midrange maxwell..
                Είμαι 99% σίγουρος ότι η 750 ti δεν παίρνει sli...
                Ihne το θέμα είναι ότι αυτή τη στιγμή είμαι και με μία 5750 η οποία οκ απλά δεν τραβάει οπότε δεν μου είναι και ότι πιο εύκολο να περιμένω πότε θα βγουν οι max. Στην ουσία αυτό που ψάχνω είναι κάτι να μπορώ να παίζω αξιοπρεπώς παιχνίδια χωρίς να είναι Overkill για τον ι5 750 μου.

                Comment


                • #98
                  Α δεν το ηξερα αυτο, δεν ασχολουμαι και πολυ με τις low end..

                  O 750 παντως δεν θα εχει θεμα με μια 770 πχ, παρε καμια φτηνη μεταχειρη 7790/7850 ξερω γω να κανεις τη δουλεια σου και μετα την πουλας ξανα και πας σε midrange maxwell.

                  Comment


                  • #99
                    Μπα, μόνο μία θα πάρω, θα με καλύψει 101% μέχρι τις maxwell και ίσως την κρατήσω για εφεδρική κάρτα που θα διαχειρίζεται μόνη της το physx. Go go go .

                    Comment


                    • 750ti ? ειστε σοβαροι ? η 480 που πηρα περσι απο το insomnia στα 80 ευρω πιο γρηγορη ειναι, ελεος :p

                      GPU 2014 benchmarks: Compare two products side-by-side or see a cascading list of product ratings along with our annotations.

                      Comment


                      • Συμπέρασμα: βρες μια 480 GTX, πάρε τον SSD που είναι στανταρ αναβάθμιση σε όλα τα PC που θα χεις και όταν βγούνε οι Maxwell αναβαθμίζεις με μια 200άρα.

                        (εννοείται οτι οι μεταχειρισμένες κάρτες, κινητά, αυτοκίνητα κτλ. θα δείνουν πάντα καλύτερη λόγο τιμής/απόδοσης, οπότε η παραπάνω σύγκριση δεν λέει και πολλά)

                        Comment


                        • καταρχήν τι παιχνίδια παιζεις sub zero; θες να παιξεις ας πούμε το watch dogs στο pc;
                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • Originally posted by BigBOSS
                            καταρχήν τι παιχνίδια παιζεις sub zero; θες να παιξεις ας πούμε το watch dogs στο pc;
                            Τα πάντα με ενδιαφέρουν αλλά χωρίς να καίγομαι για τρελά γραφικά και ultra settings. Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι μάλλον και με μία 760 θα είμαι καλυμένος και ούτε που θα με απασχολήσει και που θα βγουν οι max αλλά είναι και λίγο ψυχολογικό το θέμα. Βασικά το είχα αποφασίσει για να πήγαινα προς τα εκεί και μετά ήρθε ο Evans και μετά και ο IHne και με έβαλαν σε σκέψεις

                            Comment


                            • Originally posted by sub_zero View Post
                              Τα πάντα με ενδιαφέρουν αλλά χωρίς να καίγομαι για τρελά γραφικά και ultra settings. Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι μάλλον και με μία 760 θα είμαι καλυμένος και ούτε που θα με απασχολήσει και που θα βγουν οι max αλλά είναι και λίγο ψυχολογικό το θέμα. Βασικά το είχα αποφασίσει για να πήγαινα προς τα εκεί και μετά ήρθε ο Evans και μετά και ο IHne και με έβαλαν σε σκέψεις
                              ουτε εμένα με ενδιαφέρει να έχω τα πάντα τέρμα όσο να παιζω κάποιο game με αξιοπρεπεις ρυθμίσεις ώστε να μην φαινεται τελειως γτπ, να έχει κακό frame rate κτλ.

                              Εγώ λέω να πας δαγκωτό σε GTX 760 αν δε θες την GTX 770.

                              Gigabyte GeForce GTX760 2GB WindForce 3X OC




                              222 ευρώ.
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • Αν θελεις σου πουλαω τις 2 απο τις 3 5850 μου, 111€ κι εχεις απόδοση καλυτερη απο την 760 xD .

                                Comment

                                Working...
                                X