Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sony Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Η ερώτηση ήταν ρητορική και είχε να κάνει με την απορία του Scatman για το πως ήξερες ότι θέλει το 60αρι. Αφού μόνο το 60αρι παίζει παιχνίδια ps2 (και ο Scat ρωτούσε και για τα παιχνίδια του ps2)

    Comment


    • Άντε άντε με το καλό ρε συ . Όλα αυτά που έγραψε ο azrael ισχύουν (τρομάρα του). Παλιά έψηνα και εγώ ένα ιαπωνικό PS3 αλλά δυστυχώς δεν έκατσε η φάση και κατέληξα με το πιο φτωχό μοντέλο (το ίδιο δηλαδή με όλα τα άλλα που κυκλοφορούν, απλώς με το μικρότερο σκληρό). Πάντως JAP PS3 60GB + 170€ + ελαφρώς μεταχειρισμένο = epic win αγορά. Μακάρι να σου κάτσει. Μην ξεχνάς και το Valkyria Chronicles ε!

      Φαντάζομαι θα είναι και η πρώτη φορά που ακολουθείς μία γενιά στην ώρα της. Θυμάμαι που έλεγες παλιότερα ότι ασχολείσαι με μία γενιά κυρίως όταν μπει η επόμενη .

      Comment


      • Originally posted by sub_zero View Post
        Η ερώτηση ήταν ρητορική και είχε να κάνει με την απορία του Scatman για το πως ήξερες ότι θέλει το 60αρι. Αφού μόνο το 60αρι παίζει παιχνίδια ps2 (και ο Scat ρωτούσε και για τα παιχνίδια του ps2)


        Οχι δεν ηταν αυτο.Απλα βλεπω πολλους να ψαχνονται με τα jap ps3 και ολοι αυτοι ειναι για τα 60αρια.Δε ξερω για ποιο λογο αλλα μαλλον κυριως γιατι υπηρχαν πολλοι τοτε στο launch που τα καναν import και μετα τα πουλησανε.


        Scatman με το καλο.
        Ground_Zero:

        Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

        Comment


        • Originally posted by Evans
          Άντε άντε με το καλό ρε συ . Όλα αυτά που έγραψε ο azrael ισχύουν (τρομάρα του). Παλιά έψηνα και εγώ ένα ιαπωνικό PS3 αλλά δυστυχώς δεν έκατσε η φάση και κατέληξα με το πιο φτωχό μοντέλο (το ίδιο δηλαδή με όλα τα άλλα που κυκλοφορούν, απλώς με το μικρότερο σκληρό). Πάντως JAP PS3 60GB + 170€ + ελαφρώς μεταχειρισμένο = epic win αγορά. Μακάρι να σου κάτσει. Μην ξεχνάς και το Valkyria Chronicles ε!

          Φαντάζομαι θα είναι και η πρώτη φορά που ακολουθείς μία γενιά στην ώρα της. Θυμάμαι που έλεγες παλιότερα ότι ασχολείσαι με μία γενιά κυρίως όταν μπει η επόμενη .


          Βασικα ηδη εχω αργησει και ειναι η πρωτη φορα που το καθυστερω τοσο πολυ. Δε μαρεσει αυτη η γενια αλλα δε γινεται να μεινω στην απεξω με δανεικα συστηματα! Στην προηγουμενη εδωσα γερο παρων !! Τς τς!! Ηταν και η πρωτη φορα που εκανα pre-orders επερχομενων τιτλων!

          Το χειροτερο απολα ειναι οτι ετσι οπως παω θα αδειασω ολες μου τις οικονομιες γιατι δε σκοπευω να μεινω απλα στην αγορα του Ps3... γιαυτο ανεφερα πιο πανω οτι με εχει πιασει κατι .. ηδη εκλεισα ενα PSOne, κινητο, παω φουριοζος για το PS3, συζητω για Wii κι Xbox360...αρρωστεια... με βλεπω να ζητιανευω

          ηθικο διδαγμα, μη στερειτε απτον εαυτο σας γιατι θα σας βγει x2 σε καταναλωτικη μανια
          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

          Authenticity sir, authenticity. "

          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



          Comment


          • Παιδιά... Έχω κάποιες απορίες σχετικά με εγγυήσεις και τα συναφή...

            Έχω βρει πωλητή για το PS3 μετά από μία mass ζήτηση της κονσόλας PS3...

            • Έχω ακούσει για εγγύηση 2-3 χρονών, αλλά δεν ξέρω ακόμα σε ποία προβλήματα υποστηρίζεται η εγγύηση, εκτός του YLOD. Θα μπορούσατε να μου τα αναλύσετε με λεπτομέρεια ?
            • Τι τεχνικά χαρακτηριστικά πρέπει να προσέξω στην κανονική κονσόλα PS3 ? Έχω εμπειρία στο XBOX 360, που ήταν από τις πιο προβληματικές κονσόλες στον gaming κόσμο...
            • Υπάρχει αντίστοιχο forum για Playstation fans, αντίστοιχο του Myxbox.gr ?


            Συγγνώμη που τα ρωτάω αυτά, αλλά είμαι λίγο αρχάριος σε αυτά τα θέματα και δεν έχω ψαχτεί πολύ... Ο πωλητής πουλάει το δικό του, μία από τα ίδια όπως ο βλάκας φίλος του utsutsu..., αλλά 230 ευρώ, όπως το έχουμε συμφωνήσει...

            Μου είπε ότι την έχει αγοράσει τον Ιανουάριο του 2008 και έχει απόδειξη μαζί ... Τι άλλο να τον ρωτήσω για να μην βρω τυχόν προβλήματα μπροστά μου... ?

            Ευχαριστώ πολύ...
            sigpic

            Comment


            • An einai na dwseis 230 euro gia ena metaxeirismeno palio modelo ps3 tote tha se symvouleva kalitera na pareis to ps3 slim me diplasio apothikeftiko xwro, kainourio sta 299 kapou ekei kostizei kai xwris kanena provlhma.
              Power to Maximum... Sugar to zero !!!
              sigpic

              Comment


              • Ακριβώς αυτό.

                Comment


                • Έχε υπόψην πως όταν είχα πάρει το δικό μου από Κωτσόβολο- και γενικά ό,τι Sony έχω αγοράσει- μου είπαν πως η εγγύηση ισχύει για ένα χρόνο...
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • Το οποίο όμως είναι παράνομο στην ευρωπαϊκή ένωση αλλά η Σόνυ συνεχίζει τα δικά της...
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • Το οποίο όμως είναι παράνομο στην ευρωπαϊκή ένωση αλλά η Σόνυ συνεχίζει τα δικά της...
                      Σαφέστατα. Και μένα μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση.
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Είναι για ένα χρόνο και τα έξοδα επισκευής της κονσόλας είναι τουλάχιστον 100€, για αντικατάσταση άκουσα 250€ (lol).

                        ΙΜΟ μεταχειρισμένο PS3 δεν αξίζει, εκτός και αν μιλάμε για κάτω των 200€ ή για πακέτο με πολλά (και καλά) παιχνίδια. Από εκεί και πέρα μακριά από τα used 60GB μοντέλα, είναι 3 χρόνια στην αγορά.

                        Comment


                        • για αντικατάσταση άκουσα 250€ (lol).
                          Enas filos mou to esteile gia antikatastash akrivos prin 3 meres kai den tou peiran tpt pantos.
                          Malista mou ekane entyposh kiolas pou den tou peiran oute ta xeiristiria oute ta kalodia, enw tha tou steiloun kainouria.
                          Power to Maximum... Sugar to zero !!!
                          sigpic

                          Comment


                          • Αν είναι για 1 χρόνο η εγγύηση, τότε αναγκαστικά θα αναγκαστώ να μην το αγοράσω... Αυτό που κάνει η Sony με την εγγύηση ενός έτους είναι παράνομο... Θα έπρεπε να το κάνει 3 χρόνια για να είμαστε όλοι ήσυχοι...

                            Πάντως είχα παρατηρήσει ότι πολύς κόσμος παρατάει την μεγάλη κονσόλα και πάει και αγοράζει την Slim. Γιατί αυτό ?
                            sigpic

                            Comment


                            • Ακριβως ειναι παρανομο, αν εχεις αποδειξη αγορας και δεν εχουν περασει 2 χρονια μπορεις να απαιτησεις τεχνικη καλυψη.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • Originally posted by Tannosuke View Post
                                Αν είναι για 1 χρόνο η εγγύηση, τότε αναγκαστικά θα αναγκαστώ να μην το αγοράσω... Αυτό που κάνει η Sony με την εγγύηση ενός έτους είναι παράνομο... Θα έπρεπε να το κάνει 3 χρόνια για να είμαστε όλοι ήσυχοι...

                                Πάντως είχα παρατηρήσει ότι πολύς κόσμος παρατάει την μεγάλη κονσόλα και πάει και αγοράζει την Slim. Γιατί αυτό ?
                                Εσύ δε θα το έκανες αυτό για να πάρεις ένα ολοκαίνουριο PS3 με 100€ διαφορά; Δίνουν ένα μηχάνημα, που το είχαν ένα με τρία χρόνια, για 200€ και αγοράζουν ένα ολοκαίνουριο με 300€.

                                Maxim μήπως ο φίλος σου είχε εγγύηση; Δε νομίζω να του αντικατέστησαν το μηχάνημα δωρεάν ενώ του τελείωσε η εγγύηση. Εδώ για επισκευή σου ζητούν 100€ (αν δεν έχεις εγγύηση).

                                Comment

                                Working...
                                X