Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μicrosoft Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Έχω το εξής θέμα/πρόβλημα.Χτες μπήκα xbox.com και είδα 2 μηνύματα από άγνωστο παραλήπτη.Με τη μία έβαλα να τα διαγράψω.Για να γίνει αυτό έπρεπε να τα διαβάσω πρώτα όμως.Μοπυ ζήταγε λοιπόν να κάνω report as vulgar το προφίλ του για να αλλάξει όνομα.Στο δεύτερο έγραφε disregard this message.Φυσικά δεν απάντησα τίποτα,τα διέγραψα με τη μία.
    Σήμερα δεν μπορώ vα συνδεθώ στο xbox.com.Άλλαξα κωδικούς,μυστικές ερωτήσεις κλπ,προκοπή όμως δεν είδα.Αξίζει να σημειώσω ότι πριν δοκιμάσω οτιδήποτε αλλαγές μπήκα live να δω αν έχω ακόμα το προφίλ μου και την gold.Όλα καλά εκεί.Στο xbox.com όμως δεν μπορώ ακόμα να μπω.Μου λέει ότι η email address είναι λάθος.Τι στο κέρατο παίζει;
    Carpe diem

    Comment


    • Originally posted by Deus View Post
      Μια που γίνεται λόγος για το πλαίσιο,να πω ότι έχει πραγματικά ελεεινή εξυπηρέτηση.Πας να ρωτήσεις για ένα προιόν και πρέπει να κάνεις 10 ερωτήσεις για να πάρεις μια ολοκληρωμένη εικόνα περί του τι θέλεις να αγοράσεις.Πήγα εκεί για να αγοράσω ένα πολύπριζο που προστατεύει από την αυξομείωση της τάσης και κυνηγούσα τον υπάλληλο για να τον ρωτήσω για τα πολύπριζα.(αντί να κυνηγάει αυτός εμένα που είμαι ο πελάτης)Αυτή η κατάσταση τουλάχιστον επικρατεί στο πλαίσιο στης Παλαιών πατρών Γερμανού της Θεσ/κης.Στα άλλα δεν ξέρω τι παίζει.



      ρε ακριβως το ιδιο!!!ο,τι να ναι μου λεγε.γι αυτο τσιμπισα κ γω απο το e shop to apc πολυμπριζο τα οποια ειναι τα καλυτερα.13 ευρω ενω στο πλαισιο πανω απο 20ε και ψιλομουφες μαρκες.
      Ground_Zero:

      Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

      Comment


      • Owned και το δικό μας 360. Ε 74 το σφάλμα που μας προέκυψε. Πρόβλημα η GPU από ότι κατάλαβα.

        Τα παιδιά που το έστειλαν Γερμανία ας πούνε λίγο πόσο καλή ή κακή ήταν η εξυπηρέτηση της MS. Το μηχάνημα περίπου σε πόσο καιρό σας το επέστρεψαν; Να ελπίζω έστω σε Falcon chip (ή και Jasper) ή το Zephyr που είχα θα μου στείλουν πίσω;

        Αύριο ή Δευτέρα θα επικοινωνήσω και μαζί τους για τα διαδικαστικά. Το ζήσαμε και αυτό, 18 xρόνια gamer είναι η πρώτη κονσόλα που μου χαλάει...

        Comment


        • Θυμάμαι ότι Δευτέρα πήρα τηλέφωνο και Παρασκευή ήρθαν και το πήρανε.Την μεθεπόμενη Δευτέρα μου είπανε ότι το στείλανε και Παρασκευή ή Πέμπτη δε θυμάμαι το είχα στα χέρια μου.
          Μια χαρά ήταν η εξυπηρέτηση.Λογικά το δικό σου θα σου στείλουνε πίσω.Εμένα βέβαια μου κάνανε μια μαλακία και η πάνω μπροστινή usb δεν κάνει καλή επαφή αλλά δε με νοιάζει εφόσον κάνω τη δουλειά μου και με την άλλη.


          edit:
          12 πήρα τηλέφωνο,18 το πήρανε,29 μου ήρθε πίσω.
          Carpe diem

          Comment


          • Ενος φιλου εδω το πηρανε Τεταρτη 29/7 και τωρα περιμενουμε...
            Do a barrel roll!

            Comment


            • One to rule them all, τελικα κανεις μας δεν ξεφευγει απο αυτο το ατιμο δαχτυλιδι, damn you microsoft...Evans η διαδικασια δεν ειναι τιποτα, αν ηξερα ποσο συντομα και ευκολα διορθωνεται το προβλημα μπορει να μην ειχα αγορασει δευτερο μηχανημα. Anyway, το τι κονσολα θα σου στειλουν εξαρταται απο το μεγεθος της βλαβης...απ'οτι εχω καταλαβει το πιο ρεαλιστικο ενδεχομενο ειναι να σου επιστρεψουν το δικο σου επισκευασμενο, ωστοσο μην αποκλυεις τα ενδεχομενα που γραφεις στο post σου καθως ειναι επισης πιθανα.

              Αν και θα τα γωριζεις ηδη, θυμιζω οτι πρεπει να δωσεις μονο το μηχανημα χωρις καλωδια και τον σκληρο δισκο..παραλληλα σημειωσε σε ενα χαρτι τα στοιχεια της κονσολας σου για να μπορεις να κανεις συγκριση μετα την επισκευη (λογικα θα στο πουν και οι ιδιοι στο τηλεφωνο). Ευχομαι η αναμονη να κρατησει λιγο;)

              Comment


              • Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά, με την πρώτη ευκαιρία το στέλνω. Μακάρι να έρθει κανά καινούριο μοντέλο, να έχω το κεφάλι μου ύσηχο... Για αναμονή ούτε λόγος, έχω να το αγγίξω τουλάχιστον 1 μήνα το μηχάνημα. Μόνο PS3 παίζω και θα αργούσα έτσι κι αλλιώς να ανοίξω ξανά Xbox 360, μια που δεν έχω τίποτα να παίξω.

                Άντε να δούμε ποιος θα είναι ο επόμενος :xp: .

                Comment


                • Υπάρχει κανείς που να έχει κάνει μεταφορά δεδομένων από την 20gb σε μία μνήμη μεγαλύτερη (80,120gb) ; Ρωτάω γιατί πρόσφατα αγόρασα Xbox360 Elite και θα ήθελα να μάθω πως γίνετε η διαδικασία μεταφοράς δεδομένων από την μνήμη του παλιού Xbox στη μνήμη του καινούργιου.

                  Comment


                  • Βρες μία κάρτα μνήμης και άρχισε να τα περνάς δεδομένα σε αυτήν και μετά στο νέο σκληρό. Άπειρα κουραστική διαδικασία, ειδικά αν έχεις μία 64mb κάρτα μνήμης και ένα Xbox 360 (άλλαζα συνέχεια τους δύο σκληρούς).

                    Νομίζω υπάρχει και ένα καλώδιο που κάνει τη δουλειά. Όπως και να έχει, κάτι θα αγοράσεις. Google it για περισσότερες πληροφορίες.

                    Comment


                    • Νομίζω πως βρήκα λύση και δωρεάν

                      Από xbox.com/GR :
                      Αν έχετε αγοράσει το νέο σύστημα Xbox 360 Elite και θέλετε να μεταφέρετε τα δεδομένα σας, υπάρχει η δυνατότητα να αποκτήσετε δωρεάν το καλώδιο μεταφοράς δεδομένων από την Microsoft.
                      http://www.xbox.com/el-GR/support/sy...gyourelite.htm

                      Θα τους κάνω αύριο ένα τηλεφώνημα να δω τι παίζει...

                      Comment


                      • Freeze.. freeze... 1 red light.. no lights at all.. Αντε τι γινεται, ας αποφασισει το κωλομηχανημα να ξερω να παρω την MS αν ειναι (παιρνω MS hellas ή εχουν dedicated τμημα για 360; ).

                        Comment





                        • Τηλεφωνική Υποστήριξη


                          00800 44 12 8732

                          Ώρες λειτουργίας:
                          Δευτέρα-Παρασκευή: 10:00-18:00
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • Οκ τα βρηκα στο ενδιαμεσο και τους πηρα κιολας.
                            Μου παν να βγαλω το σκληρο και να το ξανανοιξω και τοτε ειδα το φως το αληθινο.
                            x3 για την ακριβεια.

                            Αυτα ειναι, παλι καλα που χαλασε σε περιοδο που δεν παιζω τιποτα, αν και τωρα αναρωτιεμαι που θα βλεπω τις σειρες μου.

                            Εν τω μεταξυ χαλασε την ημερα κυκλοφοριας του PS3 Slim;
                            Oooh, the signs.

                            Επισης το 360 τα κακαρωσε οταν μπηκα να παιξω με Laharl. Ηταν ο τελευταιος που ειδε το 360 μου ζωντανο .

                            Comment


                            • Τους πήρα και εγώ τηλ. και μου είπαν ότι θα μουτο στείλουν το μαραφέτι σε 10-15 μέρες :O

                              Comment


                              • @Βart: Δε φτάνει που θα το πάρεις δωρεάν, βιάζεσαι κι όλας. Αχ αυτοί οι νέοι, με τίποτα δεν είναι ικανοποιημένοι.

                                @Xeno: It's fate, τράβα πάρε ένα PS3 slim. Γέλασα πολύ με το post σου (δεν ξέρω πώς το παίρνεις αυτό βέβαια ) και με την όλη κατάσταση. Πέρσι χάλασαν τα 360 των pilgrim και songoku από ότι θυμάμαι, φέτος του altair, το δικό μου και τώρα το δικό σου. Άντε να δούμε ποιος έχει σειρά. Στο πρώτο jasper θα πέσει πολύ γέλιο .

                                Comment

                                Working...
                                X