Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μicrosoft Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ίσως είναι καλύτερα evans να ασχοληθώ αποκλειστικά με PS3
    Το elite μου από ότι κατάλαβα είναι jasper (12V=12,1A;5V=1A) Δύο φορές κωλόφαρδος , μία με το ότι έχω xbox360 από το 2005 kαι δεν έχει rrod και δύο επειδή το elite μου είναι jasper.
    In your face !!!

    Comment


    • Δε μπα να ναι και Jeepers Creepers. Τα 360 ειναι κατασκευασμενα να χαλανε, χρειαζεται επανασχεδιασμος σα κονσολα για να εκλειψει το προβλημα. Natal 360 το 2010.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • Πάντως το internet έχει οργιάσει για 250 GB Xbox360......

        Comment


        • Πάντως μ' αυτά και μ' αυτά η Microsoft έχει διπλασιάσει σχεδόν τις πωλήσεις (ή έστω shipped κομμάτια) του Xbox360...
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • Αν η Microsoft λογαριάζει και στις πωλήσεις τις αντικαταστάσεις των χαλασμένων, τότε άντε γεια. Να πάρει ο διάολος έχω ένα σωρό παιχνίδια στο ρημάδι, τι θα τα κάνω όταν χαλάσει;
            Insert Coin

            Comment


            • Ο,τι κανουμε ολοι.
              Το θεμα ειναι τι γινεται οταν/αν ξαναχαλασει.
              Μαλλον θα πιστευουν πως ως τοτε θα χει ηδη βγει το XBOX 720 or whatever... Το καλο που τους θελω βεβαια να μην ξαναπαθει τιποτα το κωλομηχανημα.

              Comment


              • H ms τουλαχιστον εχει καλη υποστηριξη στο θεμα αυτο.Σαν hardware engineers βγηκαν ασχετοι,επρεπε να μισθωσουν αλλη εταιρεια για την κατασκευη.Σε software ειναι κορυφη,απο hardware δεν εχουν πειρα και αποδειχτηκε αυτο.Oμως κανουν γρηγορο service και ειναι σιγουρο πως ενας κατοχος του 360 παντα θα το εχει στα χερια του.Αυτοι που αγοραζουν κι αλλα ειναι αυτοι που δεν μπορουν να περιμενουν ή εχουν ενα για καβατζα.


                Τα failiure rate ειναι:


                onsole failure rate

                Xbox 360 – 54.2%
                Playstation 3 – 10.6%
                Wii – 6.8%

                Percentage of console owners who suffered a second hardware failure after the original repair.

                Xbox 360 – 41.2%
                Playstation 3 – 14.7%
                Wii – 11%

                Percentage of people who rate their customer service experience "very helpful"

                Nintendo – 56.1%
                Sony – 51.1%
                Microsoft – 37.7%

                Percentage of respondents whose friends have had console hardware failures.

                Xbox 360 – 69.9%
                Playstation 3 – 12.4%
                Wii – 6%




                The magazine also makes a few notes about their results:

                The reason the Wii has the lowest hardware failure rate could be because console is played the least of the three. 41.4% of Wii owners surveyed said they play the console less than one hour a day, meanwhile the majority of Xbox 360 (40.3%) and Playstation 3 (37%) owners say they play their console on an average of three to five hours day.

                Also, only 3.8% of respondents said they'd never buy another Xbox system because of the failure rates.

                How have your experiences been?

                Update: Here is Microsoft's response to the report issued to IGN:
                Microsoft stands behind the Xbox 360 as a superior entertainment console with one of the best warranties in the industry. We are constantly improving the design, manufacture and performance of the console through extensive testing of potential sources of any problems. Xbox 360 is pleased to maintain the title of "most played console" and the vast majority of Xbox 360 customers have enjoyed a terrific gaming and entertainment experience since their first day, and continue to, day in and day out.








                Απο IGN http://xbox360.ign.com/articles/101/1014486p1.html





                Παντως η ms οντως εχει αυξησει τις πωλησεις του 360 ετσι,καθως οπως ειπαμε πολλοι τσιμπανε και αλλα 360 οταν τους χαλανε.Αλλα οπως λεει και το IGN παραπανω :"
                Also, only 3.8% of respondents said they'd never buy another Xbox system because of the failure rates. "



                ΥΓ:Παμε για εκλογες,ασχετο,μιλαει τωρα ο πορδηπουργος.
                Ground_Zero:

                Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                Comment


                • Ερωτήσεις:
                  α) Όταν τους το δίνεις για επισκευή, αν δεν δώσεις τον σκληρό σου δίσκο αλλά μόνο το μηχάνημα, υπάρχει πρόβλημα;

                  β) Αν σου δώσουν καινούριο μηχάνημα, μπορείς να βάλεις τον παλιό σου δίσκο επάνω;
                  Insert Coin

                  Comment


                  • Ενας φιλος το εδωσε μαζι με το δισκο και του εδωσαν καινουριο με το παλιο του δισκο επανω. Ξερω οτι δε ρωτησες αυτο αλλα ισως σε βοηθαει καπως.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Percentage of people who rate their customer service experience "very helpful"

                      Nintendo – 56.1%
                      Sony – 51.1%
                      Microsoft – 37.7%

                      Δεν παίζει η Sony να έχει καλύτερο customer service από τη Microsoft. Όσο και να μου αρέσει σαν εταιρεία, ΔΕ φημίζεται για το customer service. Αντίθετα, όσο κι αν αντιπαθώ τη Microsoft το hardware customer support της θεωρείται κορυφαίο...
                      Παρεμπιπτόντως είμαι ο μόνος που του έχει κρασάρει το PS3; Κυρίως στον Internet bowser, ποτέ σε παιχνίδι.
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • Originally posted by Jedah View Post
                        Ερωτήσεις:
                        α) Όταν τους το δίνεις για επισκευή, αν δεν δώσεις τον σκληρό σου δίσκο αλλά μόνο το μηχάνημα, υπάρχει πρόβλημα;

                        β) Αν σου δώσουν καινούριο μηχάνημα, μπορείς να βάλεις τον παλιό σου δίσκο επάνω;
                        Από όσο ξέρω κανονικά δεν δίνεις μαζί τον σκληρό. Αν ψάξεις πιο πίσω στο τόπικ λογικά θα βρεις απαντήσεις.

                        Comment


                        • Οι οδηγίες που έχουν οι κούριερ λένε να βγάλεις τον παλιό σκληρό και να δώσεις μόνο το μηχάνημα.

                          Αν βάλεις τον παλιό σου σκληρό σε καινούριο μηχάνημα, όλα λειτουργούν κανονικά από τη στιγμή που θα έχεις τα ίδια gamertags. Νομίζω απλώς ότι πρέπει να ξανακατεβάσεις τα παιχνίδια που είχες αγοράσει.

                          Comment


                          • Originally posted by straier View Post
                            Percentage of people who rate their customer service experience "very helpful"

                            Nintendo – 56.1%
                            Sony – 51.1%
                            Microsoft – 37.7%

                            Δεν παίζει η Sony να έχει καλύτερο customer service από τη Microsoft. Όσο και να μου αρέσει σαν εταιρεία, ΔΕ φημίζεται για το customer service. Αντίθετα, όσο κι αν αντιπαθώ τη Microsoft το hardware customer support της θεωρείται κορυφαίο...
                            Παρεμπιπτόντως είμαι ο μόνος που του έχει κρασάρει το PS3; Κυρίως στον Internet bowser, ποτέ σε παιχνίδι.



                            κ μενα bro κουλο μ φαινεται αυτο για το service της σονυ.Εδω ρε το πρωτο που ρωτανε ειναι τι καλωδια εχεις.Αν πεις οτι εχεις hdmi αλλης εταιρειας ριχνουν σε αυτο το φταιξιμο.αν πεις κιολας οτι εχεις το official hdmi της σονυ,μπορει να σου πουν να το στειλεις να το δουν.Αν τυχει κατι τετοιο πρεπει να πεις οτι εχεις αυτη τη μαλακια που εχει μεσα το κουτι,για να μη μπορουν να σου κουνηθουν μετα.



                            προχτες μπηκα για πρωτη φορα στον browser και κολλησε το συμπαν.Με εχει freezarei και στο fallout 3 και orange box αλλα μαλλον φταινε τα games γιατι και τα δυο στο ps3 ειναι γεματα bugs.Εδω στο δευτερο χανεται και ο ηχος ωρες ωρες οτι να ναι.


                            παντως πολλα 60αρια απο το launch τα εχουν τιναξει τα πεταλα.κριμα γιατι ειναι εκτος εγγυησης και κοστιζαν και 600ε.


                            το καλυτερο που θα μπορουσε να κανει καποιος με το ps3,θα ηταν να περιμενε ως τωρα που βγηκε το slim,εχει games και πολυ καλη τιμη.Αν δεν ηταν το mgs4,αυτο θα εκανα.
                            Ground_Zero:

                            Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                            Comment


                            • Εγώ με το 40άρι μια χαρά ικανοποιημένος είμαι, το ίδιο πιστεύω και αυτοί με το 80άρι. Δεν έχω ακούσει τίποτα ιδιαίτερο για αυτά τα μηχανήματα, ενώ για τα 60άρια έτυχε να ακούσω διάφορα περιστατικά (και σε γνωστό μάλιστα, αν και έκανε άκυρη χρήση).

                              Τα slim καλό είναι να τα αποφύγει ο κόσμος τώρα που είναι αρχή. Εγώ δε θα έδινα λεφτά μέχρι να βεβαιωθώ ότι είναι καλά. Σε κανά δύο μήνες πιστέυω ότι θα μπορούμε να είμαστε σίγουροι για την ποιότητα κατασκευής τους.

                              @ straier: στον browser δε μου έχει κρασάρει ποτέ. Αντιθέτως, μου έχει κρασάρει μερικές φορές σε κάποια παιχνίδια, αν και πιστεύω ότι αυτό είχε να κάνει με τα παιχνίδια αυτά. Στο Uncharted θυμάμαι μου κράσαρε δύο φορές στο ίδιο σημείο, στο οποίο σημείο του είχε κρασάρει και του Burai. Από εκεί και πέρα, χτες αντιμετώπισα ένα παρόμοιο πρόβλημα στο WipEout HD, αν και από ότι έμαθα, είναι ένα πρόβλημα που έχει παρατηρηθεί στο συγκεκριμένο παιχνίδι (όταν παίζεις multiplayer μέσω internet).

                              Υπήρξαν και κάποια άλλα περιστατικά, στο ένα μάλιστα χρειάστηκε το PS3 να κάνει rebuild τη βάση δεδομένων. Κάποιοι είχαν σοβαρά προβλήματα με αυτό (σβήστηκαν saves κτλ), εγώ δεν είχα τέτοιες περιπέτειες.

                              Σε γενικές γραμμές πάντως δεν αντιμετώπισα κανένα σοβαρό πρόβλημα με αυτήν την κονσόλα ως τώρα. Ένα χρόνο την έχω και το τελευταίο εξάμηνο παίζει πάρα πολύ (το πρώτο εξάμηνο έπαιξε ελάχιστα).

                              Comment


                              • Εγώ έχω την κονσόλα λιγότερο από 2 μήνες (80 σκληρό). Δε με είχε ενημερώσει η Σόνυ για την αλλαγή... Και πάλι πάντως δε σκάω. Με χαλάει κάπως η πτώση της τιμής που έχασα αλλά και πάλι έπαιξα κάποια παιχνίδια που περίμενα καιρό αυτούς τους 2 μήνες.
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X