Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μicrosoft Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πρώτον έχω banαρισμένη κονσόλα (αυτά παθαίνει κάποιος για να είναι πειρατής, δε πειράζει, πάμε κόντρα στη νόρμα εμείς) και δεύτερον απλά θέλω να σπάσω πλάκα με τους φίλους μου στο Firefight, είναι ανεκτίμητες οι κραυγές και οι γκριμάτσες.

    Comment


    • Aπό τον Νοέμβριο του 06 που πήρα την κονσόλα είχα το εξής πρόβλημα. ΌΤαν πατούσα να ανοίξει το drive πολλές φορές δεν άνοιγε ενώ και όταν πατούσα να κλείσει πολλές φορές έκλεινε και ξανάνοιγε από μόνο του αμέσως μετά. Με λίγο σπάσιμο νεύρων την πάλευα την κατάσταση καθώς βαριόμουνα να το στείλω Γερμανία. Όσο περνούσε ο καιρός το πράγμα όλο και χειροτερευε και είχα φτάσει σε σημείο πλέον να μην μπορώ να αλλάξω παιχνίδι. Με τα πολλά πολλά αποφάσισα να κάνω μόνος μου την επέμβαση καθώς είχε λήξει και η εγγύηση. Βρήκα από το youtube ¨οτι έπρεπε να κολλήσω ένα αυτοκολλητάκι πάνω στον μαγνήτη του drive. Τελικά έφτιαξε (από όσο φένεται προς το παρόν τουλάχιστον) αλλά έγινε κάτι που μου έκανε εντύπωση. Ενώ είχα ανοιχτή την κονσόλα για την επέμβαση, έδινα ρεύμα για να τσεκάρω άμα έφτιαξε το πρόβλημα. Όταν ήταν σε λειτουργία με ανοιχτό καπάκι, ανάβανε τα κόκκινα λαμπάκια (δεν είχα συνδεδεμένη οθόνη για να δω αν έβγαζε κάποιο μήνυμα). Όταν την καπάκωσα και την έβαλα πάλι σε λειτουργία όλα ήταν κανονικά. Υπάρχει κάποια εξήγηση για αυτό; Ελπίζω να μην γίνει κανένα μπουμ στα καλά καθούμενα.

      Comment


      • Μάλλον η εξήγηση δίνεται στο ότι δεν είχες συνδεδεμένη την οθόνη. Άναβε κόκκινο για να σου δείξει ότι υπάρχει αυτό το πρόβλημα. Αυτό μου το έκανε το original xbox.

        Βέβαια το δοκίμασα και στο 360 και δεν άναβε κόκκινο...
        Μήπως βγάζουν αυτή την ένδειξη μόνο τα παλιά; Για δοκίμασέ το πάλι χωρίς την οθόνη και πες μας.
        The illusion of free will is an illusion.

        Comment


        • Όντως Ryu αυτό ήταν το πρόβλημα. Η πλάκα είναι ότι του τύπου στο video του έβγαζε κανονικά πράσινο και χωρίς οθόνη. Αφού δουλεύει βέβαια πάλι καλά...

          Comment


          • Χαχα! Με τόσα RRODs προφανώς απενεργοποίησαν αυτή την ένδειξη στα πιο καινούργια μοντέλα για να μην φρικάρουν οι χρήστες με τα κόκκινα φωτάκια και αρχίσουν να παίρνουν τηλέφωνα!
            The illusion of free will is an illusion.

            Comment


            • Θέλω να μου προτείνετε ένα καλό site για αγορά MS points.
              Ευχαριστώ.
              Carpe diem

              Comment


              • Συνήθως παίρνω από το www.xboxliveuk76.com

                O Rampo μου είχε πει και ένα άλλο που είναι λίιιγο πιο φθηνό. Να το γράψει παρακαλώ.
                The illusion of free will is an illusion.

                Comment


                • Here at Cheap Xbox Live, we provide expert insights, discounts, and news. Stay updated on deals for PSN, Xbox Game Pass, and more.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • Thank you both.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Δεύτερη απορία και δεύτερο ποστ σερί σε δεύτερο θέμα σερί την ίδια μέρα(ελπίζω να έγινε κατανοητό και να μην μπερδευτήκατε,εγώ πάντως ψιλομπερδεύτηκα).
                      Σήμερα δοκίμασα έναν τίτλο ΧΒΟΧ στο Χ360.Το αποτέλεσμα ήταν να μου ζητήσει να κάνει update.Εγώ αρνήθηκα και με πέταξε από το Live,αλλά ο τίτλος έτρεξε κανονικά.Και όχι μόνο αυτό αλλά έπαιζε άψογα.Αλλά είχε black borders στα πλάγια.Μετά που έκανα το update δεν πρόσεξα κάποια διαφορά.Τα borders παρέμειναν,αλλά νομίζω έμεινα συνδεδεμένος στο Live,δεν παίρνω και όρκο.
                      Τι απορία έχω.
                      α)Το update γιατί έγινε και τι κίνδυνοι ελλοχεύουν για το προφίλ μου την κονσόλα μου κλπ;
                      β)Τα borders γίνεται να αφαιρεθούν εντελώς;
                      γ)Λέτε να υπάρξει κάνα πρόβλημα στο Laser του Χ360 μου;

                      Μην γελιέστε.Μία απορία είναι απλά τριμερής και τρισυπόστατη (τι λέω σήμερα,δεν την παλεύω).

                      Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • α)Το update γιατί έγινε και τι κίνδυνοι ελλοχεύουν για το προφίλ μου την κονσόλα μου κλπ;
                        β)Τα borders γίνεται να αφαιρεθούν εντελώς;
                        γ)Λέτε να υπάρξει κάνα πρόβλημα στο Laser του Χ360 μου;
                        Kαλά γίνεται να ρωτάς τέτοια πράγματα; Πρώτη φορά αγγίζεις κονσόλα στη ζωή σου; Κάνεις σαν το 5χρονο που του πήραν κονσόλα και φοβάται και τη σκιά της.

                        1) Το update γιατί λες να γίνεται, για να σου βάλει ιό; Προφανώς υπήρξε κάποια ανανέωση στο emulation του συγκεκριμένο τίτλου. Τώρα γιατί το έκανες cancel ένας Θεός ξέρει.

                        2) Όχι.

                        3) Λες να υπάρχει BC και να σου χαλάνε τα παιχνίδια του πρώτου ΧΒΟΧ το laser του 360;

                        Τέλος, όταν παίζεις παιχνίδια του XBOX πάντα σε αποσυνδέει από το Live. Τι φόβοι είναι αυτοί ξαφνικά, τόσα χρόνια την έχεις την κονσόλα.

                        Το gamertag σου λέει μεγάλες αλήθειες. NOOB .

                        Comment


                        • Ποίο update ? Μάλλον θα είναι για το Kinect, για το οποίο και είχα διαβάσει στο myxbox.gr.
                          sigpic

                          Comment


                          • Απλα ο φίλος Altair ειχε λίγη όρεξη παραπάνω να κάνει post. Σκασίλα του τώρα για τα borders τα updates κτλ, big deal.
                            Και κλασσικά ο Evans έβαλε κράξιμο mode, αντι να πει άσε ρε Altair, παίξε το παιχνιδάκι σου εκεί.

                            Όσο για το 3 Evans και άλλες κονσόλες στο παρελθόν (οι πρώτες εκδόσεις τουλάχιστον) έδιναν κάτι παραπάνω (πχ DVD Video playback) και το laser το έστελναν αδιάβαστο (κυριολεκτικά ), οπότε με αυτό το σκεπτικό έκανε αυτη την ερώτηση φαντάζομαι. Πριν κράξεις ψυχολόγησε και λίγο . Και γενικά βλέπω μια τάση επίθεσης στον Altairάκο, όχι ότι δεν τον αγαπάτε, αλλά δεν χάνετε ευκαιρία να του την πείτε .
                            The illusion of free will is an illusion.

                            Comment


                            • Βασικά μετά το RROD λέχω γίνει αρκετά μυγιάγγιχτος με το Χ360.Αυτό είναι όλο.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Είδες που ψυχολόγησα σωστά; (@@ σωστά! )
                                The illusion of free will is an illusion.

                                Comment

                                Working...
                                X