Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μicrosoft Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Evans
    Για να φτιάξεις gamertag πρέπει να δηλώσεις ένα windowslive ID, το οποίο το φτιάχνεις είτε μέσω της φόρμας του Xbox 360 (που δε βολεύει καθόλου), είτε από το αντίστοιχο site (μπες hotmail.com και φτιάξε το από εκεί). Απλά στα στοιχεία σου πρέπει να δηλώσεις έναν υπάρχον ταχυδρομικό κώδικα της περιοχής που θα βάλεις (πχ αν βάλεις UK, πρέπει να βρεις έναν ταχυδρομικό κώδικα και να τον βάλεις στο ανάλογο πεδίο). Βαρετή ξε-βαρετή διαδικασία, πρέπει να την κάνεις. Υπομονή .
    Οποτε ειναι στο αρχικο menu της κονσολας,thnx
    Street Fighter IV Series Κύπρος(Cyprus)+Ελλάδα(Hellas) Group On Facebook

    Comment


    • Ingignito, δεν το λένε αυτό στις επίσημες ανακοινώσεις. Στο Myxbox.gr υπάρχει ένας στην Γερμανία που μιλάει με την Microsoft και μας ενημερώνει. Αυτή η διαδικασία ισχύει και θα είναι και δωρεάν.

      Το τι να κάνουμε με τα gamertags που δηλώσαμε λάθος και το τι θα γίνει με τα κλειδωμένα contents αναμένουμε απαντήσεις.

      Όλα(ελπίζω...) θα απαντηθούν σύντομα, λογικά τον Νοέμβριο(Το καλό που τους θέλω...).
      sigpic

      Comment


      • Scatty, απλά με USB κι έτσι. Πάνε εγκυροποίησε το USB σου στην κονσόλα πηγαίνοντας στο Memory της κονσόλας και πατάς πάνω στο USB που εμφανίζεται στην λίστα και πάτα να ενεργοποιηθεί η διαδικασία εγκυροποίησης του και μετά τράβα πίσω στο PC για να βάλεις όσα αρχεία σε καυλώνουν.
        Thanks Tannoulis ;)
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • Originally posted by Tanno View Post
          Ingognito, υπάρχει, αλλά θα απενεργοποιηθεί το gamertag σου προσωρινά, γιατί είναι σε beta έκδοση. Άμα θέλεις, δημιούργησε Αγγλικό λογαριασμό. Μετά θα γίνει η διαδικασία να μεταφερθούν όλα τα gamertags στην Ελλάδα και θα μπορείς να αλλάξεις και το e-mail σου για να παίρνεις και να μιλάς με το αρχικό σου
          Τanno μπορεις να μου πεις τι πρεπει να κανω για να παρω το gamertag δηλωνοντας Ελλαδα?και ας μου το απενεργοποιησουν μετα μεχρι τν Νοεμβριο δν εχω prob
          Γτ δοκιμασα να κανω sign up αλλα κατα τν διαδικασια στο ηδη υπαρχων windowsliveid εχω δηλωσει ελλαδα σν περιοχη,οτν δοκιμαζω στο πρωτο σκελος εμφανηζει το παρακατω

          Xbox LIVE isnt currently available in the locale aasociated with this Windows Live ID.Please use a different Windows Live ID


          Αφου δν εχει επισημοποιηθει ακομα κατι καλο θα ητν να μν το προτεινεις σν κτ που ειναι standar
          Street Fighter IV Series Κύπρος(Cyprus)+Ελλάδα(Hellas) Group On Facebook

          Comment


          • Originally posted by ][gognito View Post
            Τanno μπορεις να μου πεις τι πρεπει να κανω για να παρω το gamertag δηλωνοντας Ελλαδα?και ας μου το απενεργοποιησουν μετα μεχρι τν Νοεμβριο δν εχω prob
            Γτ δοκιμασα να κανω sign up αλλα κατα τν διαδικασια στο ηδη υπαρχων windowsliveid εχω δηλωσει ελλαδα σν περιοχη,οτν δοκιμαζω στο πρωτο σκελος εμφανηζει το παρακατω

            Xbox LIVE isnt currently available in the locale aasociated with this Windows Live ID.Please use a different Windows Live ID


            Αφου δν εχει επισημοποιηθει ακομα κατι καλο θα ητν να μν το προτεινεις σν κτ που ειναι standar
            Το gamertag είναι συνδεδεμένο με το e-mail(Windows Live ID), άρα αναγκαστικά θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του e-mail σου και να αλλάξεις την διεύθυνση οικίας και την χώρα ως Αγγλία ή κάποια άλλη προσωρινά. Μπορείς βέβαια να ανοίξεις νέο e-mail για λίγο και να μεταφέρεις το gamertag σου εκεί(Δεν το έχω δοκιμάσει σε νέο gamertag, αλλά σίγουρα πιάνει όταν είναι ενεργό).

            Το XBOX Live "διαβάζει" το e-mail, γιατί είναι της Microsoft και άρα πάνω απ' όλα διαβάζει τα στοιχεία οίκησης, συγκεκριμένα της χώρας, οπότε και κατάλαβες γιατί σου εμφανίζει αυτό το μήνυμα.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Tanno View Post
              Το gamertag είναι συνδεδεμένο με το e-mail(Windows Live ID), άρα αναγκαστικά θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του e-mail σου και να αλλάξεις την διεύθυνση οικίας και την χώρα ως Αγγλία ή κάποια άλλη προσωρινά. Μπορείς βέβαια να ανοίξεις νέο e-mail για λίγο και να μεταφέρεις το gamertag σου εκεί(Δεν το έχω δοκιμάσει σε νέο gamertag, αλλά σίγουρα πιάνει όταν είναι ενεργό).

              Το XBOX Live "διαβάζει" το e-mail, γιατί είναι της Microsoft και άρα πάνω απ' όλα διαβάζει τα στοιχεία οίκησης, συγκεκριμένα της χώρας, οπότε και κατάλαβες γιατί σου εμφανίζει αυτό το μήνυμα.
              To δοκιμασα να αλλαξω χωρα/περιοχη του email μου και ειχε προοδευση αλλα επειδη δν ηθελα να δηλωση καποια αλλη το ακυρωσα εκει

              Ειδα αυτο με το beta που εγραψες αλλα απο αυτα που δοκιμασα δν με αφησε να προχωρησω.Τσπ thnx και παλι
              Street Fighter IV Series Κύπρος(Cyprus)+Ελλάδα(Hellas) Group On Facebook

              Comment


              • Τίποτα ... Καλή συνέχεια.

                Έχω μία ερώτηση εγώ.

                Τι συμβαίνει, όταν βάζεις redeem κωδικό για ένα αντικείμενο που ΗΔΗ έχεις αγοράσει πριν ? Τον χάνεις ?
                sigpic

                Comment


                • Τον δίνεις σε κάποιον άλλο.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Originally posted by Altair View Post
                    Τον δίνεις σε κάποιον άλλο.
                    Δεν κατάλαβες. Δεν θέλω αστεία. Έχω 3 κωδικούς για το Alan Wake και θέλω να σιγουρευτώ ποιανού κωδικοί είναι πριν τους χρησιμοποιήσω. Ο φίλος μου που μου τους έδωσε δεν γνωρίζει από ποίο αντικείμενο συμπίπτουν οι 3 redeem κωδικοί και γιαυτό δεν θέλω να τα κάνω θάλασσα...
                    sigpic

                    Comment


                    • Δε θα εκφράσω κάποια απορία, αλλά θα σας πω την ιστορία μου.

                      Όπως έγραψα κι αλλού, σήμερα αγόρασα ένα Xbox 360 slim, bundle με το Halo Reach. Χαρά κτλ, έτυχε να είναι και ο Laharl online στο MSN όταν ήταν να το ανοίξω και είδε live το unboxing. Χαρούμενος το στήνω στη θέση του, το βάζω στο ρεύμα και αρχίζω να ακούω κάτι "τουτ" συνέχεια. Κάποια στιγμή άρχισε να ανοιγοκλείνει το tray, όσπου ξαφνικά σταμάτησε η όλη διαδικασία και το "τουτ" και το tray έμεινε ανοιχτό. Βρε τι έπαθε το μηχάνημα, βρε μην έκανα τίποτα λάθος, βρε αυτό, βρε εκείνο, χαλασμένο το νέο 360 που μόλις βγήκε από το κουτί.

                      Το κατεβάζω στα Multirama της Τσιμισκή, μου λένε ότι θα μπορώ να πάρω δεύτερο μοντέλο από τα multirama της Καλαμαριάς (στου διαόλου τη μάνα). Ξεκινάμε με τον bro προς τα εκεί και πήρα το δεύτερο 360, το οποίο (ΕΥΤΥΧΩΣ) λειτουργεί μία χαρά.

                      Α ρε Microsoft, ποτέ δε θα μάθεις .

                      Comment


                      • Από θόρυβο τι λέει;
                        I'm back bitches... Version 2.0

                        Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                        Comment


                        • Αθόρυβο .

                          Comment


                          • Βασικά εχω ακουσει οτι τα κουμπιά που ανοίγεις την κονσόλα και το tray στο καινούργιο Xbox παραείναι touch sensitive! Εχε το νου σου μηπως εκει που βρισκεσαι στα μέσα ενω παιχνιδιού φυσήξει κανα αεράκι και αρχίσει να ανοιγοκλείνει το tray!
                            I attack sharks
                            when i smell them bleed
                            I dont go swimming
                            water just wants to be around me.

                            Comment


                            • Καλά δεύτερο ownage . Παίρνω τη MS να τη ρωτήσω πώς γίνεται μεταφορά αρχείων από τη μία κονσόλα στην άλλη. Για ψάρεμα πήγα βασικά, επειδή ο Bart μου είπε ότι δίνουν τσάμπα το καλώδιο μεταφοράς. Ρωτάω, μου λένε τη διαδικασία, τους λέω αν το δίνουν δωρεάων και μου λένε ότι το δίνουν μόνο αν κάποιος από Arcade κονσόλα αγόρασε Elite, όχι σε άλλη περίπτωση. Σκέφτομαι μετά να αγγαρέψω τον Bart να μου στείλει το καλώδιο και μου λένε ότι το καλώδιο αυτό είναι μίας χρήσης. Α ρε Microsoft, πόσο μπροστά πια .

                              Λέτε να τους πω ψέματα ότι είχα Arcade και πήρα Elite ή Slim; Θα ζητάνε λογικά Serial Numbers, οπότε δε νομίζω να πιάσει.

                              Comment


                              • Πολύ μπροστά στην κοροϊδία είναι η MS. Μην το ψάχνεις... ~_~
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X