Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μicrosoft Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Σωστό ήταν το σκεπτικό σου.Σκέφτηκα και αυτό που είπες.Για ban κονσόλας κλπ,μου πέρασαν χίλια δυό από το μυαλό εκείνη την ώρα.Αλλά όλα αυτά γιατί το Χ360 γενικά δεν έχει και την καλύτερη κατασκευή.
    Carpe diem

    Comment


    • Καλά που υπάρχω κι εγώ να κρατάω αυτό το θέμα ζωντανό.
      Έχω την εξής απορία.Υπάρχει κάποιο σάιτ στο οποίο να μπορώ να δω την ισοτιμάι μεταξύ ευρώ και ms points;Όχι τίποτ'άλλο αλλά μην δώσω παραπάνω χρήματα από όσα αξίζει.Δεν φτάνει που τα έχω ψηφιακά και όχι στα χέρια μου,να πληρώσω και παραπάνω;No way!
      Carpe diem

      Comment


      • Γιατί δε δοκιμάζεις ye-bay που θα βγαίνει και πιο φθηνά;
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Κανονικα 80msp = 1€, 160 msp = 2€ κ.ο.κ

          Προσωπικα οταν αγοραζω καρτα μου κοστιζει περιπου 1€ οι 100 ποντοι (~20€ για μια καρτα των 2100) οποτε ειναι φθηνοτερα της official τιμης.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Λιεποοοον....

            Αφου καταφερα και εβγαλα 5.1 σημα ηχου απο το ps3 μεσω οπτικης ινας, ε ειπα να το δοκιμασω και με το 360.

            Βαζω το Reach, σεταρω και την κονσολας στο DD5.1 (τρομαρα της), βαζω και την οπτικη ινα στο pc και κανω και απο εκει τα settings και τι να δω...

            ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ DELAY!

            Μιλαμε για μισο δευτερολεπτο delay σε σχεση με τον κανονικο ηχο! Υπεροχα...

            Αυτο συμβαινει διοτι το jack της οπτικης ινας ειναι πανω στο component καλωδιο, το οποιο μεταφερει και εικονα και ηχο. Διοτι πολυ απλα η κονσολα δεν εχει ξεχωριστο jack για οπτικη ινα. Φοβερο ετσι;
            Μετα την υπεροχη αυτη ανακαλυψη εμαθα οτι δεν υπαρχει τροπος για τα παλια 360 να δωσουν ξεχωρα τον ηχο εκτος του σχετικου καλωδιο component στην οπτικη, με αποτελεσμα πολυ απλα να εχει delay οπως και να το σεταρεις!

            Σοβαρα, το σκεφτηκαν πολυ ολο αυτο να το αποφασισουν στην MS τοτε;...
            Ελεος...
            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

            Comment


            • Εγώ το είχα κατευθείαν συνδεδεμένο στα ηχεία και δεν είχα παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα. Κάτι θα κάνεις λάθος.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • Ποιο μοντελο εχεις; Γιατι εγω εχω απο τα πρωτα, και απο οτι ειδα σε πολλα φορα το προβλημα το εχει πολυς κοσμος...
                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                Comment


                • Καλά δε σου έχει καεί ακόμα; Αν θυμάμαι καλά έχω το δεύτερο.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Originally posted by straier View Post
                    Καλά δε σου έχει καεί ακόμα; Αν θυμάμαι καλά έχω το δεύτερο.
                    Εννοεί το slim και το phat. Εκτός αν εννοεί περί Jasper και τέτοια... Ξέρω γω?
                    sigpic

                    Comment


                    • Έχω modded XBOX 360 και σήμερα κατέβασα ένα Ιαπωνικό παιχνιδάκι.

                      Το θέμα είναι πως τα αρχεία δεν ήταν Bin, iso κτλ αλλά μου είχε μέσα ένα φάκελο Dat και μερικά άλλα αρχεία όπως AvatarAssetPack, default.xex

                      Αυτά τα αρχεία τα περνάω στο DVD ως έχουν? Μου φαίνεται πως πρόκειται για τα "πραγματικά" αρχεία του DVD κι όχι αντίγραφό του.

                      Επίσης, μπορεί να μου πει κάποιος πως μεταφέρω αρχεία απ'το PC μου στο σκληρό του?

                      Thanks
                      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                      Authenticity sir, authenticity. "

                      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                      Comment


                      • Mια ερωτηση σχετικα με το Gamertag αν γνωριζει καποιος

                        Aν θελω να φτιαξω Gamertag θα μου ζητηθει στις απαιτουμενες πληροφοριες να δηλωσω καποια απο τις υπαρχουσες χωρες που τους παρεχεται η υπηρεσια Live?Γιατι απο οτι γνωριζω το Live δν εχει ερθει ακομα Ελλαδα αλλα προκειται να συμβει καπου στον Νοεμβριο.
                        Αν αυτη ειναι η περιπτωση τοτε,υπαρχει τροπος να εχω στν κατοχη μου τν λογαριασμο του Gamertag πριν τν Νοεμβριο δηλωνοντας ομως Ελλαδα?
                        Street Fighter IV Series Κύπρος(Cyprus)+Ελλάδα(Hellas) Group On Facebook

                        Comment


                        • Scatty, απλά με USB κι έτσι. Πάνε εγκυροποίησε το USB σου στην κονσόλα πηγαίνοντας στο Memory της κονσόλας και πατάς πάνω στο USB που εμφανίζεται στην λίστα και πάτα να ενεργοποιηθεί η διαδικασία εγκυροποίησης του και μετά τράβα πίσω στο PC για να βάλεις όσα αρχεία σε καυλώνουν.

                          Ingognito, υπάρχει, αλλά θα απενεργοποιηθεί το gamertag σου προσωρινά, γιατί είναι σε beta έκδοση. Άμα θέλεις, δημιούργησε Αγγλικό λογαριασμό. Μετά θα γίνει η διαδικασία να μεταφερθούν όλα τα gamertags στην Ελλάδα και θα μπορείς να αλλάξεις και το e-mail σου για να παίρνεις και να μιλάς με το αρχικό σου.
                          sigpic

                          Comment


                          • Με τόσα insider extras και καλούδια, ακόμα και τον Νοέμβριο, δε λέει να κάνεις ελληνικό λογαριασμό
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • Originally posted by Tanno View Post
                              Άμα θέλεις, δημιούργησε Αγγλικό λογαριασμό. Μετά θα γίνει η διαδικασία να μεταφερθούν όλα τα gamertags στην Ελλάδα και θα μπορείς να αλλάξεις και το e-mail σου για να παίρνεις και να μιλάς με το αρχικό σου.
                              Μπορεις να μου δωσεις link που να το επιβεβαιωνει?Γτ κοιταξα στο ελληνικο site για το xbox360 και λενε πως δν εχει ανακοινωθει τπτ επισημα για το τι θα γινει



                              Originally posted by Somari View Post
                              Με τόσα insider extras και καλούδια, ακόμα και τον Νοέμβριο, δε λέει να κάνεις ελληνικό λογαριασμό
                              1ας μηνας και κτ δν ειναι και τπτ,επιπλεον σιγουρα καποιο προνομιο θα υπαρχει αλλιως δν θα υπηρχε λογος να γινουν διαμαρτυριες απο ελληνες καταναλωτες,χωρις να γνωριζω πολλα με αυτο υποψιαζομαι πως αν για τν ελληνικη υπηρεσια φτιαξουν και server τοτε θα εχεις λιγοτερο ping που ειναι μεγαλο πλεονεκτημα αυτο για μενα.

                              Ευχαριστω για τοις απαντησεις σας.Το Gamertag το φτιαχνεις καπου στις εσωτερικρες ρυθμισεις η οτν πας να κανεις καποια διαδικασια για να μπεις online?
                              Street Fighter IV Series Κύπρος(Cyprus)+Ελλάδα(Hellas) Group On Facebook

                              Comment


                              • Ευχαριστω για τοις απαντησεις σας.Το Gamertag το φτιαχνεις καπου στις εσωτερικρες ρυθμισεις η οτν πας να κανεις καποια διαδικασια για να μπεις online?
                                Για να φτιάξεις gamertag πρέπει να δηλώσεις ένα windowslive ID, το οποίο το φτιάχνεις είτε μέσω της φόρμας του Xbox 360 (που δε βολεύει καθόλου), είτε από το αντίστοιχο site (μπες hotmail.com και φτιάξε το από εκεί). Απλά στα στοιχεία σου πρέπει να δηλώσεις έναν υπάρχον ταχυδρομικό κώδικα της περιοχής που θα βάλεις (πχ αν βάλεις UK, πρέπει να βρεις έναν ταχυδρομικό κώδικα και να τον βάλεις στο ανάλογο πεδίο). Βαρετή ξε-βαρετή διαδικασία, πρέπει να την κάνεις. Υπομονή .

                                Comment

                                Working...
                                X