Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μicrosoft Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Στο Gears of War, στη φάση που είσαι να το σκάσεις απ'το σπίτι του πατέρα του τυπά, βγαίνεις σε μια αυλή και σου λέει να τρέξεις γρήγορα προς το αμαξάκι το APC...... Σκάνε πρώτα 2 locust με μπαζούκες..... Αν τους σκοτώσω, αρχίζει και μετρά αντίστροφα 44 δευτερόλεπτα, τρέχω προς το αμάξι, και σκάει σκουληκότρυπα που βγαίνουν κι άλλα Locust και με σφάζουν......

    Άμα τώρα δεν ασχοληθώ με τους μπαζουκολόκαστ ή άμα σκοτώσω μόνο τον έναν και κατέβω μέσα στην αυλή για να πάω μέχρι το αμάξι μόνο με cover, με βρίσκουν και με πελεκάνε....

    Κάνα tip κανείς;

    edit: είναι στο τέταρτο κεφάλαιο, the long road home: entrenched.
    sigpic

    Comment


    • Eγώ απλά έτρεχα, δε σκότωσα ποτέ κανέναν. Για να είμαι ειλικρινής, ποτέ δεν έδωσα σημασία σε οτιδήποτε υπήρχε γύρω μου και το παιχνίδι το έχω τερματισει 3 φορές. Τώρα αν το παίζεις στο insane τι να πω, δεν ξέρω εκεί πόσο δύσκολο είναι. Στο hardcore που το έχω παίξει εγώ δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.

      Comment


      • Tι insane και hardcore βρε Evans, στο casual παίζω και χαροπαλεύω χαχαχαχα!!! Έχω να δω τόσα Game Over μαζεμένα κ εγώ δε ξέρω πόσο καιρό πριν που αρχίζω να γουστάρω xD

        Δοκίμασα να το παίξω κεντέρης αλλά τίποτα, έφτασα μια ανάσα μέχρι το αμαξάκι και με ανατίναξε μια ρουκέτα έτσι σταμάτησα για μια μέρα γιατί το xbox pad θα ξεχαρβαλωνόταν....
        sigpic

        Comment


        • Wow, το έπαιξα κι εγώ μία φορά στο casual και ακολούθησα την ίδια στρατηγική: απλά έτρεχα . Τι να πω, κάτι πάει λάθος. Συνέχισε να προσπαθείς, κάποια στιγμή θα τα καταφέρεις .

          Comment


          • +1 στο run forrest run.
            Μαλλον απλα ησουν ατυχος γιατι κι εγω ποτε δεν εκανα κατι ιδιαιτερο εκει, απλα ετρεχα χυμα στο κυμα και την κοπανησα χωρις ιδιαιτερα προβληματα.

            Τωρα οσον αφορα το RROD μου..
            Γυρισα σπιτι και βρηκα απο τη UPS ενα αδειο κουτι να με περιμενει.
            Προφανως ηρθαν και το αφησαν οσο ελειπα (τι τους εδωσα το τηλεφωνο μου; )...
            Τι να πω, τελοσπαντων...
            Απο δω και περα τι γινεται;
            Τους παιρνω να ρθουν να το παραλαβουν (μαζι με το περιεχομενο αυτη τη φορα) ;

            Comment


            • Τι να σου πω και σένα ρε αναξιε λογου gamer! που ούτε μια εμπειρια απο RROD δεν είχες και μας το παιζες και εμπείρος!
              Θα πάρεις τηλέφωνο την μεταφορική που σου άφησε το κουτι όχι την MS! απο κει και πέρα υπομονή ;)
              I attack sharks
              when i smell them bleed
              I dont go swimming
              water just wants to be around me.

              Comment


              • Παιδιά σήμερα μου ήρθε το 360 "μου." Λέω "μου" γιατί αυτό που πήρα είναι falcon και όχι zephyr. Από πίσω αναγράφεται 14.2A, το οποίο αντιστοιχεί σε falcon έκδοση.

                Απόλυτα ευχαριστημένος από τη MS. Μου ήρθε απίστευτα γρήγορα το μηχάνημα ΚΑΙ είναι καλύτερο μοντέλο από αυτό που έδωσα. Έχω και διορθωμένο flap τώρα .

                Μία ερώτηση: Θα υπάρξει κανένα πρόβλημα με το παλιότερο τροφοδοτικό μου; Από ότι ξέρω δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

                Edit: Μόλις παρατήρησα ότι πάνω από πάνω από την υποδοχή του καλωδίου για το ρεύμα λέει 16.5A, ενώ πάνω από τις εισόδους για τα RPG και HDMI λέει 14.2Α. Δεν ξέρω τι είναι, το SN πρέπει να είναι ίδιο με το παλιό μου μοντέλο (και τελικά το flap έχει την πατέντα που έκανα στο Xbox 360 που έστειλα), άρα μάλλον μου έστειλαν πίσω διορθωμένο αυτό που μου χάλασε. Αλλά σε εκείνο σίγουρα έγραφε 16.5Α πάνω από το HDMI. Whatever, όπως και να έχει, το πήρα πίσω σε μία βδομάδα και δύο μέρες, ας ξαναχαλάσει αν θέλει .

                Comment


                • Σου ειχε χαλασει και σε εσενα ρε λολ.Βασικα απ' οτι ξερω καλυτερο μοντελο σου στελνουν ή αλλαζουν τη μητρικη.Ομως με μπερδεψες.Τα Zephyr νομιζω ειναι τα καινουρια και τα falcon τα πιο παλια.


                  Οπως και να χει μεγεια!
                  Ground_Zero:

                  Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                  Comment


                  • Το πηρα πισω το τιμημενο (λειτουργει κιολας, wow).
                    And now what... Κατεβαζω τα ποδοσφαιροdemos για να κανω κι εγω τον εξυπνο με τη βαρυσημαντη γνωμη μου.

                    Τεσπα, το πηρα πισω τωρα που ξεκινανε οι νεες σειρες και θα τις χαρω στην tv μου και οχι στο monitor, αυτο αρκει για την ωρα.

                    Υ.Γ.
                    It's still flapless. Jerks.

                    Comment


                    • It's still flapless. Jerks.
                      Εμένα μία χαρά δουλεύει το flap. Evans' πατέντες ftw.

                      Θα σε ρωτούσα ποιο μοντέλο σου έστειλαν πίσω, αλλά μάλλον δε θα ξέρεις να μου πεις. Θυμάμαι που δεν είχες κοιτάξει ποιο είχες.

                      Να πω πάντως ότι το δικό μου το άλλαξαν. Όταν έβαλα το σκληρό και πήγα να παίξω κάποια παιχνίδια, τα διάβαζε από το δίσκο αντί από το σκληρό. Όταν πάτησα play from hdd μου έβγαλε μήνυμα, το οποίο μου έλεγε ότι μπορείς να παίζεις παιχνίδια που γράφτηκαν στο σκληρό από την ίδια κονσόλα μόνο. Έχω ακόμα την αίσθηση ότι είναι λίγο πιο "ήσυχο" από το παλιό.

                      Τέλος πάντων, "με γεια" σου και εσένα και άντε να δούμε πόσο θα τραβήξουν τα 360s και των δυο μας.

                      Comment


                      • Τελικα κι εμενα μου ζητησε να επανεγκατεστησω παιχνιδια στο σκληρο με ο,τι συνεπαγεται αυτο.
                        Βεβαια αν αλλαζαν κονσολα θα χα φτιαγμενο φλαπ, αλλα φευ..
                        Απ οτι γραψαν παντως μονο με mobo υπηρχε θεμα (εεεεελα).

                        Comment


                        • υπαρχει τροπος να περασω τα παιχνιδια xbox360 που εχω στο σκληρο του Laptop μου, στο σκληρο του xbox360? Τι χρειαζομαι?

                          σημειωνω πως το xbox360 ειναι μονταρισμενο.
                          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                          Authenticity sir, authenticity. "

                          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                          Comment


                          • Scatty δεν θέλεις να το κάνεις έμμεσα; Δηλαδή να κάψεις το image του παιχνιδιού σε ένα dual layer DVD και μετά να το περάσεις στο σκληρό με την κανονική διαδικασία;
                            The illusion of free will is an illusion.

                            Comment


                            • παρατηρω οτι το laptop μου και το σταθερο εχουν DVD +/- RW οποτε πρακτικα δε μπορω και σκεφτομαι εναλλακτικες.

                              στην τελικη εαν το κοστος ειναι μεγαλο, θα αποκτησω εξωτερικο dual layer
                              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                              Authenticity sir, authenticity. "

                              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                              Comment


                              • Εγώ τώρα φοβάμαι μήπως η κονσόλα μου είναι έτοιμη για RROD, γιατί παρατήρησα κολλήματα σαν μία γκόμενα να μου έγινε κολλίτσιδα στο παιχνίδι "Dead Or Alive 4" και θα πάω σε άλλο XBOX 360 μπας και έχει πρόβλημα μόνο το CD για να παραμείνω ήσυχος...

                                Αχ τι θα κάνω με την MS... Ας φτάξουν νέα κονσόλα, αλλά ΟΧΙ της ATI από όσο διάβασα κάρτα γραφικών...

                                @Xeno: Το 16,5Α που λες είναι το Jasper από όσο διάβασα... Το άλλο που είπες είναι το Zephyr. Και πάλι θα φας RROD, αλλά με λιγότερες πιθανότητες επιπτώσεως...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X