Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gamers Odyssey Steam Community

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by ChrisTop View Post
    Ναι, μπορείς να ξεκινήσεις το Steam σε offline mode.
    Πως; Γιατί εγώ μόνο αυτό βρήκα https://support.steampowered.com/kb_...3160-agcb-2555 το οποίο ουσιαστικά είναι για να παίζει μονίμως offline. Αυτό που ψάχνω είναι αν σε περίπτωση που γίνει οτιδήποτε και είμαι χωρίς δίκτυο μπορώ να ξεκινήσω το steam με κάποιο τρόπο χωρίς να το έχω γυρίσει από πριν σε offline mode.

    Comment


    • #92
      Originally posted by sub_zero View Post
      Πως; Γιατί εγώ μόνο αυτό βρήκα https://support.steampowered.com/kb_...3160-agcb-2555 το οποίο ουσιαστικά είναι για να παίζει μονίμως offline. Αυτό που ψάχνω είναι αν σε περίπτωση που γίνει οτιδήποτε και είμαι χωρίς δίκτυο μπορώ να ξεκινήσω το steam με κάποιο τρόπο χωρίς να το έχω γυρίσει από πριν σε offline mode.
      Αυτό είναι για την πρώτη φορά.Μετά μπορείς να ξεκινάς κατευθείαν offline.

      Comment


      • #93
        Ένα ακόμα ουσιαστικό σχόλιο από τον παίχτη . Τώρα φαντάζομαι ότι το "κάποια χρόνια πριν" θα μεταφράζεται σε μία random στιγμή μεταξύ 2004-2006 που ο παίχτης είδε έναν random φίλο του να γράφει με 56k τη steam και να προσπαθεί να κατεβάσει το Half-Life 2.

        straier αναφερόμουν στο πόσο επαναστατικό θα είναι το standardisation στο PC gaming και πώς αυτό θα φέρει ακόμα περισσότερο κόσμο στο PC. Επίσης το standardisation για κάποιο λόγο δε νομίζω να έρθει τόσο με τη δημιουργία κλειστών hardware (λογικά η δυνατότητα αναβάθμισης θα παραμείνει), αλλά με τη δημιουργία drivers, βιβλιοθήκες και optimisations που θα είναι universal.

        Το PC είναι μία πλατφόρμα που προσφέρει δυνατότητες αναβάθμισης, modding και γενικά μία καλύτερη gaming εμπειρία, αρκεί να ξεπεραστούν κάποια "βασικά" πράγματα (όπως το τι κάρτα να βάλεις, τι συνδυασμό hardware να ακολουθήσεις κτλ).

        Εδώ όταν μπήκε το Xbox στο παιχνίδι, άλλαξαν τόσο πολύ τα πράγματα (ειδικά με το 360), φαντάσου τι θα γίνει αν μπει ένα κανονικό PC στο χώρο.

        Comment


        • #94
          Δεν είδα απλά, ήμουν ο ίδιος παθών.Η χρονική περίοδος είναι μεταξύ 2002 και 2010 ουσιαστικά.Και ακόμη και την στιγμή που είχα για ένα μικρό διάστημα δικό μου internet δεν μπόρεσα. να τα ευχαριστηθώ τα games μου καθώς αργούσαν να κατεβουν και ακόμη και όταν κατέβαιναν η steam με πετούσε συνεχώς εκτος(bugs φαντάζομαι) και έπρεπε να ξανασυνδεομαι internet για να κάνει όλα τα updates.Είχα ξενερώσει απίστευτα με το όλο σκηνικό που αναγκάστηκα να δώσω το λογαριασμό μ στην τελική!!!
          Nintendo I.D.: paixtis
          3ds friend code: 2664-2347-7128

          Comment


          • #95
            Originally posted by sub_zero View Post
            Πως; Γιατί εγώ μόνο αυτό βρήκα https://support.steampowered.com/kb_...3160-agcb-2555 το οποίο ουσιαστικά είναι για να παίζει μονίμως offline. Αυτό που ψάχνω είναι αν σε περίπτωση που γίνει οτιδήποτε και είμαι χωρίς δίκτυο μπορώ να ξεκινήσω το steam με κάποιο τρόπο χωρίς να το έχω γυρίσει από πριν σε offline mode.
            Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι συγκεκριμένο. Αν δεν έχεις Internet και ανοίξεις το Steam θα σου βγάλει ένα πινακάκι που λέει "Cant connect to Steam Servers" και επιλογή "Start in Offline mode".
            Μετά μπορείς να παίξεις ό,τι θες.

            Comment


            • #96
              Originally posted by paixtis View Post
              Δεν είδα απλά, ήμουν ο ίδιος παθών.Η χρονική περίοδος είναι μεταξύ 2002 και 2010 ουσιαστικά.Και ακόμη και την στιγμή που είχα για ένα μικρό διάστημα δικό μου internet δεν μπόρεσα. να τα ευχαριστηθώ τα games μου καθώς αργούσαν να κατεβουν και ακόμη και όταν κατέβαιναν η steam με πετούσε συνεχώς εκτος(bugs φαντάζομαι) και έπρεπε να ξανασυνδεομαι internet για να κάνει όλα τα updates.Είχα ξενερώσει απίστευτα με το όλο σκηνικό που αναγκάστηκα να δώσω το λογαριασμό μ στην τελική!!!
              Είναι σα να λες "Το Internet sucks επειδή έχω μάπα σύνδεση." Μπράβο, ωραίος!

              Επίσης θα ήθελα να μου πεις πώς χρησιμοποιούσες τη steam το 2002.

              Comment


              • #97
                Εκλεβα wifi απο το γείτονα και έπαιζα, μια μέρα το έκοψε και δεν μπορούσα να κατέβασω αυτο που ήθελα..

                Steam sucks...

                Comment


                • #98
                  Είχα καλή σύνδεση για τα δεδομένα της εποχής.1mbps ήταν αλλά πάλι αργούσε αδικαιολόγητα να κατεβάσει τα games...
                  2004 ήταν sorry
                  Nintendo I.D.: paixtis
                  3ds friend code: 2664-2347-7128

                  Comment


                  • #99
                    Ε οκ αν μιλάμε για τη Steam του 2004 συμφωνώ, τότε όντως μάπα ήταν. Guess what, έχουμε 2012 και η Steam τα τελευταία 4 χρόνια που τη χρησιμοποιώ είναι σταθερότατη.

                    La-de-da

                    Comment


                    • OK απλά εγώ έτσι τη γνώρισα και αυτό λέω.Αν έχει αλλάξει κάτι ΟΚ εσείς ξέρετε.Απλά καταθετω την εμπειρία μου.
                      Nintendo I.D.: paixtis
                      3ds friend code: 2664-2347-7128

                      Comment


                      • Originally posted by paixtis View Post
                        OK απλά εγώ έτσι τη γνώρισα και αυτό λέω.Αν έχει αλλάξει κάτι ΟΚ εσείς ξέρετε.Απλά καταθετω την εμπειρία μου.
                        παιχτη απλά λολ έχεις να μπεις steam απο τοτε που βγήκε το episode one ή two και μιλάς για steam 2004 κτλ εδώ το 2009 steam είναι κατώτερο του σημερινού steam.

                        επίσης άμα έχεις σε δίσκακι το game εννοειτε πως δεν χρειάζεται να το κατεβάσεις το κανεις εγκατάσταση στον σκληρό δίσκο από το dvd.

                        υγ:

                        τραυματικές εμπειρίες με ταχυτητες ιντερνετ; πότε το 2004; με ταχύτητες του φούτσου;

                        Originally posted by paixtis View Post
                        Δεν είδα απλά, ήμουν ο ίδιος παθών.Η χρονική περίοδος είναι μεταξύ 2002 και 2010 ουσιαστικά.Και ακόμη και την στιγμή που είχα για ένα μικρό διάστημα δικό μου internet δεν μπόρεσα. να τα ευχαριστηθώ τα games μου καθώς αργούσαν να κατεβουν και ακόμη και όταν κατέβαιναν η steam με πετούσε συνεχώς εκτος(bugs φαντάζομαι) και έπρεπε να ξανασυνδεομαι internet για να κάνει όλα τα updates.Είχα ξενερώσει απίστευτα με το όλο σκηνικό που αναγκάστηκα να δώσω το λογαριασμό μ στην τελική!!!
                        άμα έβαλες οτιδήποτε άλλο εκτος από οτε καλά να παθεις, οι άλλοι δεν φημιζονται για τις σταθερές συνδέσεις. Ο αδελφος μου βάλαν ΗΟL και το ping στα καλα καθούμενα πάει απο τα 30 ms στα 300 ms. Άρα ή επέλεξες ΓΤΠ πάροχο ή είχες ΓΤΠ ρουτερ.

                        Originally posted by paixtis View Post
                        Είχα καλή σύνδεση για τα δεδομένα της εποχής.1mbps ήταν αλλά πάλι αργούσε αδικαιολόγητα να κατεβάσει τα games...
                        2004 ήταν sorry
                        με 1 mbs 15 gb game θες καμια 10+ ώρες να το κατεβάσεις αλλά και πάλι έκανες μαλακία αφού τα ειχες σε dvd δεν χρειάζονταν να τα κατεβάσεις απλά είσαι/ήσουν νουμπάς:xp:
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • Ote είχα...Μιλάω για όλη τη διαδρομή απ'το 2004 ως το 2010.Κάπου στο 2007 είχα σύνδεση αν θυμάμαι για μερικούς μήνες
                          Nintendo I.D.: paixtis
                          3ds friend code: 2664-2347-7128

                          Comment


                          • Δεν το σώζεις παίχτη. Βασικά κανένας που λέει αυτά τα πράγματα για τη steam δεν το σώζει, είστε 5 κλικ μακριά από το να κατεβάσετε τον client, να κάνετε sign in και να κατεβάσετε ένα παιχνίδι. Μπείτε στη διαδικασία να το κάνετε, ψάξτε και λίγο τα libraries της υπηρεσίας και μετά τα ξαναλέμε.

                            Comment


                            • Νομίζω install χωρίς steam δν γίνεται BB
                              Nintendo I.D.: paixtis
                              3ds friend code: 2664-2347-7128

                              Comment


                              • Τουλαχιστον αστεια η κουβεντα "Ειχα το steam το 2004 και δεν ηταν καλο" Ελεος ρε παιδες 2012 εχουμε..

                                Comment

                                Working...
                                X