Announcement

Collapse
No announcement yet.

Alan Wake

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εγώ δεν είδα κάτι άσχημο σε αυτά που διάβασα.Ο Wesker πάντως το καταευχαριστήθηκε.
    Carpe diem

    Comment


    • Για να σας εξακριβώσω και τις σωστές βαθμολογίες. Όσοι έχουν πάρει Alan Wake και Red Dead Redemption, λένε ότι το AW είναι καλύτερο του RDR(Σημειώνω ότι τους ήρθε κουτί από τα pre-orders τους, έξου και η θετική κριτική τους)
      sigpic

      Comment


      • Με ποια λογική το λένε, τελείως διαφορετικά παιχνίδια είναι.

        Comment


        • Ακριβώς (????)
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Το πηρα σημερα, θα πω εντυπωσεις αργοτερα αν και λιγο πολυ ξερω τι να περιμενω..

            Edit:
            Μολις τωρα ειδα οτι πηρε 7 απο το authority, το πεταω απο το μπαλκονι απο τα νευρα μου ελεος αν το ειχα δει πιο νωρις θα τα γλυτωνα τα $$$...

            Comment


            • Originally posted by Evans View Post
              Με ποια λογική το λένε, τελείως διαφορετικά παιχνίδια είναι.
              Την λογική των γραφικών και σεναρίου ala Twin Peaks.
              sigpic

              Comment


              • Α με αυτη τη λογικη...
                Ground_Zero:

                Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                Comment


                • Δεν μου κάνει εντύπωση,στο νετ είναι συνηθσμένο φαινόμενο η σύγκριση ανόμοιων τίτλων.

                  Από τα τελευταία που μου άρεσαν πολύ ήταν η σύγκριση mass effect 2 και final fantasy 13.


                  Tidy!

                  Do not blame me.Blame yourself or God.
                  In Matsuno we trust.

                  Comment


                  • Μολις τωρα ειδα οτι πηρε 7 απο το authority, το πεταω απο το μπαλκονι απο τα νευρα μου ελεος αν το ειχα δει πιο νωρις θα τα γλυτωνα τα $$$...


                    Σοβαρά μιλάς..;

                    Comment


                    • ρε παιδιά το παιχνίδι είναι φοβερό και όσοι έχετε xbox360 πρέπει να το πάρετε

                      Comment


                      • Originally posted by Deus View Post
                        Δεν μου κάνει εντύπωση,στο νετ είναι συνηθσμένο φαινόμενο η σύγκριση ανόμοιων τίτλων.

                        Από τα τελευταία που μου άρεσαν πολύ ήταν η σύγκριση mass effect 2 και final fantasy 13.
                        Μπα η καλυτερη ηταν Mass Effect 2 με Uncharted 2 που ειναι και exclusives. Το φθινοπωρο θα χουμε Halo Reach VS Little Big Planet 2.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • Tώρα μου θύμισες επικό thread στα φορουμ του gamefaqs στο οποίο γινόταν σύγκριση fire emblem path of radiance και halo 3.

                          Δεν θυμάμαι ποιο από τα 2 επικράτησε.


                          Tidy!

                          Do not blame me.Blame yourself or God.
                          In Matsuno we trust.

                          Comment


                          • Πάντως έγινε σύγκριση με το Alan Wake σε πολλά παιχνίδια, ανάμεσα τους την περιβόητη σειρά τρόμου Silent Hill, το Uncharted και το Alone In The Dark όχι μόνο λόγω γραφικών, αλλά και ειδών του.
                            sigpic

                            Comment


                            • Τελείωσα με το 1ο επεισόδιο εγώ. Επιτέλους ήρθε σήμερα.

                              Θεωρίες so far:

                               
                              Ο Alan είχε γυναίκα, αλλά πέθανε. Προφανώς πέθανε με τρόπο που δε μπορούσε να τη σώσει ο Alan. Του ανθρώπου του έστριψε και κλείστηκε σε δικό του κόσμο, μέσα στο μυαλό του, όπου έχει ευκαιρία να σώσει τη γυναίκα του απο κάτι τρομακτικό (όπως ίσως δε μπόρεσε να κάνει στη πραγματικότητα). Σαν συγγραφέας βέβαια, "βλέπει" θρίλερ. Γι'αυτό έχει writer's block εδώ και 2 χρόνια. Δε μπορεί να γράψει στο όνειρο/παραίσθηση γιατί ουσιαστικά ζώντας την ιστορία στο μυαλό του, τη γράφει.

                              Το friendly φως στην αρχή έχω την εντύπωση πως είναι ο Hartman ή κάποιος άλλος γιατρός. Προφανώς προσπαθεί να οδηγήσει τον Alan ώστε να τερματήσει το όνειρο/παραίσθησή του. Παίζει το φως να είναι μεταφορικό (σωτηρία, ο αληθινός κόσμος) ή ακόμα και το φως απο το μικρό φακουδάκι που έχουνε οι γιατροί (αμα ελέγχει τις κόρες του κτλ).
                              sigpic

                              Comment


                              • Ειμαι chapter 3 το παιχνιδι ειναι τελειο μεχρι στιγμης, η ατμοσφαιρα ειναι απιστευτη και το gameplay πολυ καλο επισης τα lighting effects ειναι top. Το μονο που εχει γινει λιγο repetitive ειναι οι ιδιοι και οι ιδιοι εχθροι συνεχεια ελπιζω να εχει και διαφορετικους μετα.

                                Comment

                                Working...
                                X