Announcement

Collapse
No announcement yet.

Metal Gear Solid: Peace Walker

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by paixtis View Post
    ΒigBOSS θα πάρω και γω psp οπότε δεν χρειάζεται να πάρεις και συ
    Θα το πάρω κι εγώ επειδή έχει δύο βασικά games Μetal Gear (Portable Ops και Peace Walker). Έτσι και αλλιώς δεν είναι ακριβό, βλέπω τιμές 140-160 ευρώ.
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • #47
      Eγώ το θέλω στα 100 το πολύ ευρώ.Και τα παλιά σε τέτοια τιμή κυμαίνονται.Τώρα αν εσύ θέλεις να πάρεις απ'τα καινούρια που δεν σπάνε και εύκολα...Θα πρέπει να στάξεις πολύ χρήμα σε αυθεντικά games.
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • #48
        nooto για πες για τον τίτλο γιατί εδώ έχουν λιώσει στα off-topic.Πάντως από τις μέχρι τώρα κριτικές έχω ψηθεί άπειρα.Μάλλον θα πάει για αγορά από το play.
        23.5€ έχει.
        Carpe diem

        Comment


        • #49
          Originally posted by paixtis View Post
          Θα πρέπει να στάξεις πολύ χρήμα σε αυθεντικά games.
          Tι πολύ χρήμα ρε συ;

          Το MGS: Portable Ops ας πούμε στο PSN κοστίζει αν θυμάμαι 11 ευρώ και ποτέ φυσικά δεν θα έπαιρνα αντιγραφή mgs.
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • #50
            Altair αυριο θα το εχω στα χερια μου (βασικα εχω κανει κρατηση και αυριο θα παω απο το μαγαζι), οποτε περιμενετε feedback. Και εγω απο τις κριτικες και τα σχολια ψηθηκα, μου κανει εντυπωση που ακομα και sites που παραδοσιακα δεν πηγαιναν και τοσο τη σειρα με το peace walker τελικα ενεδωσαν .

            Το play το εχει σε καλη τιμη (ηταν sold out ο τιτλος αλλα απ'οτι βλεπω εφεραν νεα κομματια). Συμπληρωνω οτι το psp φαινεται να εχει 100% αυξηση των πωλησεων του με την κυκλοφορια του τιτλου σε Ευρωπη και Αμερικη. Περιμενουμε και τα επισημα νουμερα απο Ιουλιο.

            Comment


            • #51
              Το έχω παίξει ήδη πάρα πολύ. Βασικά είναι σαν το PO.
              https://www.emulator-zone.com
              I am an iteration closer to my desired solution!
              The World Ends With You

              I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
              Castlevania Lords of Shadow

              I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
              Hyperdimension Neptunia

              Comment


              • #52
                Originally posted by BigBOSS View Post
                Tι πολύ χρήμα ρε συ;

                Το MGS: Portable Ops ας πούμε στο PSN κοστίζει αν θυμάμαι 11 ευρώ και ποτέ φυσικά δεν θα έπαιρνα αντιγραφή mgs.
                mlk na dwseis 11 se digital morfh. to play an 8ymamai kala to exei 8,5 eurw me e3oda mazi...an den einai to play tote einai to zavvi.
                Deus Misereatur...
                Gloria filiorum patres i.e.m.e
                Viva los Vatos Locos

                ---------------------
                UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

                Comment


                • #53
                  Λοιπόν το τερμάτισα!!!

                  Μέχρι το τέλος το παιχνίδι ήταν λίγο χαζό με το να δειχνει συνεχεια μια πολυ συγκεκριμενη σκηνή από προηγουμενο παιχνίδι. Στο τελος όμως η ιστορία αποκτά τεράστιο ενδιαφέρον και αποζημιώνει.

                  Γενικά το παιχνίδι είναι στα ίδια επίπεδα με το PO. Από εκεί και πέρα είναι θέμα γούστου. Οι boss batles δεν είναι τόσο "memorable" όσο του PO ή άλλων MG αλλά το PW είναι το μεγαλύτερο MG όλων των εποχών, ίσος και μεγαλύτερο από όλα τα άλλα μαζί (100+ ώρες) αν θες να το ολοκληρώσεις πλήρως.

                  Προσοχή, το παιχνίδι έχει μυστικό δεύτερο τελικό αφεντικό με ΝΕΑ πλοκή!!!!!!

                  Γενικά θα πρότεινα σε όλους όσους έχουν PSP να το παίξουν, ειδικά σε όσους άρεσε το PO ή κάποιο άλλο MG.
                  https://www.emulator-zone.com
                  I am an iteration closer to my desired solution!
                  The World Ends With You

                  I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                  Castlevania Lords of Shadow

                  I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                  Hyperdimension Neptunia

                  Comment


                  • #54
                    Kojima comments about a possible Playstation 3 port for Metal Gear Solid: Peace Walker

                    At Examiner.com™ we help you excel personal finance, boost income, invest wisely, travel smart, reach financial freedom faster, and enjoy life on a budget.
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • #55
                      Ρε παίδες έχω σοβαρό πρόβλημα με τον χειρισμό (Fucking camera), δε μπορώ να τον συνηθίσω... εσείς πως τον είχατε ρυθμίσει.

                      Ξενέρα οι cut-scenes, δε μαρέσει το animated comic που παρουσιάζουν.
                      Πολύ καλά γραφικά γενικά
                      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                      Authenticity sir, authenticity. "

                      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                      Comment


                      • #56
                        Εγώ χρησιμοποιούσα τον τύπο χειρισμού που είναι ίδιος με το portable oops και δεν είχα πρόβλημα με την κάμερα, μάλλον επειδή το είχα συνηθίσει.
                        https://www.emulator-zone.com
                        I am an iteration closer to my desired solution!
                        The World Ends With You

                        I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                        Castlevania Lords of Shadow

                        I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                        Hyperdimension Neptunia

                        Comment


                        • #57
                          Βαλε τον χειρισμο της καμερας στα Χ,κυκλο,τετραγωνο,τριγωνο (σαν να ειναι δευτερο D-Pad).
                          Για εμενα αυτος ειναι ο ιδανικος χειρισμος ;)


                          Υ.Γ.

                          Ολα τα πληκτρα τα ειχα ετσι :

                          Analog Stick - Move Snake

                          D-Pad Down - Toggle between kneel and stand, hold to lie down (but not to crawl?)
                          D-Pad Up - Multi-Use Action Button. Stealth button for hugging walls.
                          D-Pad Right - Choose Weapon (use Square/Circle to choose)
                          D-Pad Left - Choose Item (use Square/Circle to choose)

                          Button Pad (Triangle, Square, Circle, X) - Camera

                          Right Trigger - Attack with CQC
                          Left Trigger - Attack with Weapon (use Right Trigger to shoot after aiming)

                          Select - Toggle Auto-Aim
                          Start - Toggle Utilities, such as Map, Comm, etc.

                          Comment


                          • #58
                            thanks. Θα το δοκιμάσω.

                            Προς το παρών η εμπειρία μου με το παιχνίδι είναι η χείριστη λόγω κάμερας...
                            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                            Authenticity sir, authenticity. "

                            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                            Comment


                            • #59
                              Χαζή απορία.Στα 2 πρώτα MGS είχες ελεύθερη κάμερα και τώρα σου φαίνεται δύσκολο να συνηθίσεις έτσι;Ή είναι έτσι δομημένος ο τίτλος ώστε να απαιτεί τον έλεγχο της κάμερας;
                              Carpe diem

                              Comment


                              • #60
                                Η κάμερα είναι όμοια με αυτήν του MGS4, όχι με αυτήν των πρώτων MGS. Επομένως ο έλεγχός της είναι απαραίτητος. Από το ντέμο κι εγώ δεν μπόρεσα το χειρισμό, έτσι κι αλλιώς όμως δεν πρόκειται να ασχοληθώ ξανά με MGS, οπότε δε με νοιάζει και τόσο.

                                Comment

                                Working...
                                X