Announcement

Collapse
No announcement yet.

Final Fantasy XIII

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eικόνες τόσο από την PS3 έκδοση του παιχνιδιού, όσο και από την 360.

    Square Enix has summoned a batch of new screens for the Xbox 360 and PlayStation 3 versions of Final Fantasy XIII, perfect for those still unsure which version will win the fidelity contest. There's good news for both camps.


    Από ότι φαίνεται είναι ακριβώς οι ίδιες, οπότε μπράβο στην S-E. Βέβαια είναι τόσο ίδιες που δεν μπορώ να το πιστέψω και τόσο εύκολα αλλά w/e .

    Comment


    • Κι ομως αν τις βαλεις διπλα διπλα εχουν διαφορες, εκανα ενα comparison shot:


       

      Οι εικονες ειναι ακριβως ιδιες, μονο το κουμπι αλλαζει, αρα μας δουλευει η Square, bullshots.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • Parathrw oti sto ps3 yparxei mia "klassikh" yfh, safws anwterh tou 360.
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Originally posted by Ground_zero View Post
          Parathrw oti sto ps3 yparxei mia "klassikh" yfh, safws anwterh tou 360.
          Οντως θυμιζει λιγο απο ps1.

          Comment


          • Originally posted by hideo View Post
            Οντως θυμιζει λιγο απο ps1.


            Πάντως όντως οι δύο εκδόσεις μου φαίνονται και εμένα πανομοιότυπες.

            [fanboy mode]Μπράβο στην Square,δείχνει για ακόμα μία φορά πόσο μεγάλη εταιρία είναι[/fanboy mode]


            Comment


            • Originally posted by Laharl View Post
              Πάντως όντως οι δύο εκδόσεις μου φαίνονται και εμένα πανομοιότυπες.
              Aφου δεν υπαρχουν ακομα screenshot comparisons ρε συ.(αν και πανω κατω ιδιες θα ειναι ετσι και αλλιως)
              Ισχυει αυτο που εγραψε ο Ramp παραπανω...bullshots..

              Comment


              • Παιδιά ας μην προτρέχουμε. Είναι σίγουρο πως κάποιος θα βγάλει συγκρίσεις που θα βάζει δίπλα δίπλα τις σκιές και θα διακρίνονται σαφέστατες διαφοές σε 100χ μεγέθυνση ή θα δείχνει πόσο καλύτερα είναι τα χρώματα σε ένα καλαμάκι του καφέ στη μια έκδοση σε σχέση με την άλλη.
                Πέρα από αυτό το L1 στην PS3 έκδοση σαφώς υπερέχει του LB.
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • O true fan δίνει σημασία μέχρι και στο καλαμάκι του καφέ. Γιατί να δώσω λεφτά για την 360 έκδοση από τη στιγμή που θα έχει μάπα καλαμάκι του καφέ; Εγώ είμαι true fan, όχι σαν τους άλλους τους ταραμάδες. Εγώ δε θέλω fail καλαμάκια και fail RB στη θέση του επικού L1.

                  Comment


                  • Βασικά εσύ θα πάρεις και τις δύο εκδόσεις οπότε δεν υπάρχει θέμα καλαμακίου.
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Η 360 έκδοση θα αργήσει .

                      Comment


                      • Πινουνε φραπε στο Final Fantasy? Δηλαδη Final Frape? Day two purchase για μενα μετα απο αυτο, πρεπει να πιω πρωτα ενα Final Fantasy Frape (FFF) την πρωτη μερα...
                        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                        Comment


                        • Δε ξέρω για φραπέ αλλά υπάρχει αναψυκτικό Elixir του οποίου η γεύση είναι όπως άλλα πράγματα που σε κάνουν να νιώσεις καλύτερα όταν τα πιεις (χιντ: φάρμακα).
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • Kai prin to Elixir yphrxe to FF12 potion, apo ekeino dokimases?
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Originally posted by straier View Post
                              Δε ξέρω για φραπέ αλλά υπάρχει αναψυκτικό Elixir του οποίου η γεύση είναι όπως άλλα πράγματα που σε κάνουν να νιώσεις καλύτερα όταν τα πιεις (χιντ: φάρμακα).
                              Θες να πεις πως έχει γεύση φάρμακου;

                              Comment


                              • Εβλεπα ενα αρθρο στο vgchartz με εικονες της εκδοσης στο 360 και βλεπω απο κατω το επικο:
                                so awful, this 360 version is virtually unplayable.... how will we cope?


                                Παρτε και τις εικονες:

                                (Νομιζω οτι οντως υστερουν σε σχεση με αυτες του PS3)
                                After a batch of false screenshots in the past few days, here are some real (according to Team Xbox) screenshots from the Xbox 360 version of Final Fantasy XIII:











                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X