Announcement

Collapse
No announcement yet.

Final Fantasy XIII

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • imo βαλε τιποτα αλλο και ασε το platinum, its not worth it τοσες ωρες farming

    Comment


    • Δεν έχεις κι άδικο,αλλά εντάξει έφτασα στην πηγή μετά από τόσο κόπο,κρίμα δεν είναι να μην πιω νερό;Απλά θέλω να το τελειώσω μια και καλή,να βάλω μετά το Demon's Souls.
      Carpe diem

      Comment


      • Straier κι εγώ αυτό σκέφτομαι.Ότι με ένα μόνο γίνεται δουλειά.Πόσο μάλλον με 3.
        Πρακτικα παντως δεν πολυ ισχυει αυτο . Αυτο που θελω να πω ειναι οτι αν παρεις μονο ενα και σταματησεις το farming, θα εχεις προβλημα με τα χρηματα. Ουσιαστικα την ακυρη διαδικασια με τα adamantoises πρεπει να την κανεις ειτε πεφτουν traps ειτε οχι. Αν ακολουθησεις τη στρατηγικη με ενα μονο trap θα πρεπει να συνεχισεις να ριχνεις adams προκειμενου να παιρνεις ingots (τα λεφτα που θελεις για να κανεις max ενα μονο οπλο σε tier 3 ειναι περιπου 1.5m gils δηλαδη τα μισα απο αυτα που εχεις μαζεψει μεχρι τωρα ).

        Γι'αυτο ειπα πριν οτι ουτε η διαδικασια με το ενα trap ειναι γρηγορη, ουσιαστικα οτι και να κανεις το καψιμο θα το φας... το μονο που μπορεις να γλυτωσεις ειναι το να παρεις και τα 6 traps aka evans . Μια ή αλλη παντως αυτες οι επιλογες εχουν μια ουσια με την εννοια οτι ναι μεν θελει χρονο αλλα το στοχο σου μπορεις να τον πετυχεις σε πρακτικο επιπεδο (αφου μπορεις να επιλεξεις να μην βασιστεις στην τυχη και στο 1% του drop rate).

        Btw και εγω αυτο στην Eden εσφαζα αλλα πιστευω οτι η περιοχη του evans ειναι καλυτερη (βασικα εχει καλυτερα statistics απο τα δικα μου ). Α, για τις αποστολες που σου μενουν imo την μια πρεπει να την παιξεις με maxαρισμενο το crystarium (αυτη που σου δινει το gold watch) γιατι ειναι αρκετα δυσκολη και θα γλυτωσεις χρονο και την αλλη να την αφησεις για το τελος τελος (για να μην εχεις πηγαινε ελα με τα adamntoises -δεν ξερω αν αυτα που μενουν ειναι κοντα σε save point-).

        Comment


        • Πάω προς Eden Plazza.Εκεί το φάρμαρα αρκετά εύκολα το Adam πριν καν τελειώσω το παιχνίδι,εκεί θα ξαναπάω.Είναι πιο εύκολο να σφάζω τους στρατιώτες εκεί για ΤΡ.Δοκίμασα κι άλλες μεθόδους αλλά θέλουν ανεβασμένα αντικείμενα κι εγώ δεν έχω φτιάξει τίποτα και ούτε πρόκειται μέχρι να πάρω τα υπόλοιπα τρόπαια.
          Carpe diem

          Comment


          • Egw pantos den ekana dismantle kanena genji Glove.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Έπεσε το πρώτο.Κι έχω και τα 3 Genji Gloves.Ακόμα 2 θέλω.Μέχρι να φτάσουν μαξ λέβελ όλοι,πιστεύω να πέσει 1 ακόμα ή και 2 αν είμαι πολύ τυχερός.Έφτασα 3.5 μύρια.Καλά πάμε.
              Carpe diem

              Comment


              • Πόσο χαίρομαι που ένας ακόμα βιώνει το σάπιο αυτής της διαδικασίας . Θέλω να δω αν τελικά θα λυγίσει ο altair ή αν θα το πάει μέχρι τέλους. Vanity overload είναι αυτό το farming, α ρε S-E μόνο εσύ τα κάνεις αυτά . Ξυπνάνε τόσες έντονες αναμνήσεις που να πάρει ο διάλογος :xp: .

                Στην Steppe υπάρχει ένα save point δίπλα στο Adamantotroise, αλλά πραγματικά ρε συ, κάνεις ερωτήσεις για το παραμικρό . Άνοιξε και ψάξε λίγο μόνος σου το παιχνίδι, δεν είναι κακό :xp: .

                Comment


                • Το βρήκα το σημείο που λες ρε,απλά δεν μου κάνει.Πήγα Eden,εκεί φαρμάρω πολύ πιο εύκολα.Σφάζω Adam,σφάζω μετά όσα Mobs είναι εκεί γύρω,γεμίζω ΤΡ,κάνω save/load,και ξανά από την αρχή.Μου παίρνει γύρω στο τέταρτο η όλη διαδικασία,αλλά τλχ πέρα από τα CP πέφτουν πολύ συχνά Credit & Incentive chips.
                  Μέχρι τέλους θα το πάω,στάνταρ,αλλά δεν ξέρω,ίσως κάνω κάνα διάλλειμμα για τίποτ'άλλο γιατί το πολύ φάρμινγκ κουράζει.Αλλά την πλατίνα θα την πάρω ότι και να γίνει.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Στην Έντεν είναι το καλύτερο σημείο για farming, εκεί που βρίσκεσαι, μην τον ακούς τον Έβανς. Δεδομένου ό,τι χρησιμοποιείς summon/death δεν υπάρχει καλύτερο σημείο.-
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • εγω εσφαζα 4 ανταμαντοιζ σε 30 λεπτα το πολυ.

                      Comment


                      • Με τι setup;Εμένα μου παίρνει τόσο χρόνο για να φαρμάρω ΤΡ.Αλλιώς σε 2 λεπτά μαξ,έχουν πέσει.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Ενάμιση χρόνο πριν το άφησα, που να θυμάμαι ;

                          Comment


                          • Βασικά σκέφτηκα ότι θα μπορούσες απλά να δεις το save σου,αλλά τώρα θυμήθηκα ότι δεν έχεις τέτοιες πολυτέλειες εκεί που είσαι.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • εγω εσφαζα 4 ανταμαντοιζ σε 30 λεπτα το πολυ.
                              Αν δε χρησιμοποιούσες ΤΡ ίσως. Αλλά και πάλι το Edentoise κάνει respawn πανεύκολα και έχει save point δίπλα (για save/load). Αν χρησιμοποιούσες ΤΡ είναι πολύ καλύτερο το Edentoise γιατί έχει κάτι στρατιώτες υψηλού επιπέδου κοντά του που σε γεμίζουν γρήγορα (2 μάχες αν θυμάμαι καλά).
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment


                              • Αν δε χρησιμοποιούσες ΤΡ ίσως.
                                Προφανώς και χρησιμοποιούσα ΤΡ, προς τι το ίσως όμως;

                                Comment

                                Working...
                                X