Announcement

Collapse
No announcement yet.

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E σε ποιον ταφο λες?

    Εκτος αν παιζει κατι που δεν γνωριζω.

    Comment


    • Πάρτε ένα...
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • Δύο νέες εικόνες
        Kojima Is "Thinking" About Metal Gear Solid 5

        http://kotaku.com/5010401/kojima-is-thinki...al-gear-solid-5
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • Α ρε bigboss χαρές που θα έκανες . Σε λίγο καιρό βγαίνει το MGS4 και ο Kojima σκέφτεται να φτιάξει και 5ο, τι άλλο θέλεις από την ζωή; ;)

          ΙΜΗΟ αναμενόμενο ήταν να γίνει κάτι τέτοιο. Δεν αφήνεις έτσι εύκολα μία τέτοια σειρά. Γενικά πιστεύω ότι κάποιες gaming σειρές δε θα πεθάνουν ποτέ και συγκαταλέγω τα MG(S?) μέσα σε αυτές.

          Comment


          • Κινηματογραφικές σκηνές 90 λεπτών στο MGS4

            http://www.gameover.gr/default.php?pid=6&c...PS3&art_id=5105

            Λογικά θα είναι ελάχιστες, δεδομένου ότι τα cut scenes φθάνουν τις 9 και κάτι ώρες, εκτός και αν υπάρχουν μόνο 5-6 cut scene με διάρκεια πάνω από μια ώρα, πράγμα απίθανο.
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • Save να γινεται τουλαχιστον μεσα στις σκηνες. Παντως με βλεπω να το παιζω το παιχνιδι τα βραδυα, με κατεβασμενα τα τηλεφωνα και πιτσες
              My blog:Doppel's Den

              Comment


              • Noμιζω οτι θα εχουν pause,save λιγο δυσκολο.

                Comment


                • Όπως είπα δεδομένου ότι τα cut scenes έχουν διάρκεια περίπου 9 ωρών, λογικά τέτοια διάρκεια θα έχει ένα άντε δύο με το ζόρι cut scenes. Από την άλλη άμα γουστάρεις τα metal gear δεν σε πειράζει αυτό, καθώς δεν μπορεί να σου αρέσει το gameplay του mgs αλλά να βαριέσαι να βλέπεις τα cut scenes και να ακούσεις τις ομιλίες codec έστω μόνο την πρώτη φορά που θα πας να τερματήσεις το game, αλλιώς χάνεις πάρα πολλά από το σενάριο. Εγώ μάλιστα πχ στο MGS2 δεν άκουγα μόνο της "απαραίτητες" codec αλλά έκανα κι εγώ μερικές κλήσεις και μάθαινα επιπλέον λεπτομέρειες.

                  Ναι λογικά, ίσως να έχει pause μπορεί και όχι.

                  Ανάρπαστο το MGS4 bundle του PS3
                  http://www.gameover.gr/default.php?pid=6&c...PS3&art_id=5105
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • Α ναι pause... σοβαρα δεν μου περασε καθολου απο το μυαλο

                    Big εχεις βαλει λαθος loggo εεεε link για το bundle
                    My blog:Doppel's Den

                    Comment


                    • Βασικά το νέο αυτό είναι κάτι παραπάνω από awesome για μένα.

                      Άσχετο αλλά σήμερα έβλεπα ένα φίλο να τερματίζει το Twin Snakes (που του δάνεισα εγώ, λολ) και έπαθα ένα σοκ. Έπαιξα πολύ μικρός τα δύο πρώτα MGS και δε θυμάμαι σχεδόν τίποτα. Όταν ο liquid έλεγε στον snake για τη "γενιά" και τη "φαμίλια" τους και πώς η πορεία τους αντιβαίνει τη φυσική επιλογή και την εξέλιξη έμεινα άφωνος. Πραγματικά πώς σκέφτηκε τέτοιο σενάριο αυτός ο άνθρωπος . Είχα χάσει κάθε εκτίμηση για αυτά τα παιχνίδια με την πάραδο των χρόνων (αυτά παθαίνεις αν δεν καταλαβαίνεις), αλλά σήμερα έγινε ένα κλικ μέσα μου και αποφάσισα να τα παίξω όλα από την αρχή εν όψει του 4. Το μέγα ερωτηματικό, όμως, παραμένει... Πώς θα παίξω το 4; Ας έρθει κανένα καλόπαιδο με το PS3 σπίτι μου, βάζω τη 40αρα HDTV, βάλτε το PS3 .

                      Comment


                      • <div class='quotetop'>(Evans &#064; May 23 2008, 06&#58;49 PM) [snapback]24485[/snapback]</div>
                        Βασικά το νέο αυτό είναι κάτι παραπάνω από awesome για μένα.[/b]
                        Aν μιλας για τα 90λεπτα,διαβασα οτι μαλλον ειναι fake.

                        Για το 2ο που λες.Ναι να τα ξαναπαιξεις. Το MGS2 το απολαυσα πολυ περισσοτερο οταν το επαιξα για 2η φορα πριν απο κανα χρονο.

                        Comment


                        • Εγώ το MGS2 το τερμάτησα πάνω από 10 φορές, μετά ακολουθεί το MGS και τρίτο το MGS3 με 6 φορές.
                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • Εγώ το MGS2 το τερμάτησα πάνω από 10 φορές, μετά ακολουθεί το MGS και τρίτο το MGS3 με 6 φορές.
                            [/b]
                            Κι εμένα μου άρεσε πάρα πολύ το MGS αλλά ίσως πρέπει να κοιτάξεις κι άλλα παιχνίδια σιγά σιγά


                            Comment


                            • Γιατί πως το συμπέρανες ότι δεν ασχολούμαι με άλλα games; :blink:
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • Βασικά και εγώ το τερμάτισα πολλές φορές το MGS2, ίσως και 10. Θυμάμαι ότι το τερμάτισα 2 φορές στο Normal και μετά πήρα όλα τα επίπεδα δυσκολίες από την αρχή (από το πιο easy μέχρι το extreme, το οποίο και δεν κατάφερα να τερματίσω) για τα dog tags. Στο extreme το έφτασα στο ελικόπτερο, το οποίο και δεν έβγαλα.

                                Σύντομα replay όλα..........

                                Comment

                                Working...
                                X