Announcement

Collapse
No announcement yet.

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ανέβασε το στο forum, αφού το έγραψες. Καλή φάση θα είναι. Αν ποτέ γίνει το site, μεταφέρεται εκεί.

    Comment


    • Evans σου συνιστω να παιξεις τα previous MGS ειναι ολα πολυ ωραια ! (στο λεει αυτο ενας RPGακιας) εγω αντιθετα με ολους σας ειμαι με τον ΒΒ πραγματικα πιστευω πως το 4ο μερος θα ειναι αψογο !


      Aντρέας Παγουλάτος

      Comment


      • Evans σου συνιστω να παιξεις τα previous MGS ειναι ολα πολυ ωραια ! (στο λεει αυτο ενας RPGακιας) εγω αντιθετα με ολους σας ειμαι με τον ΒΒ πραγματικα πιστευω πως το 4ο μερος θα ειναι αψογο !
        [/b]
        Γιατι ποιος ειπε οτι δε θα ειναι ωραιο?? <_<

        Απλα λεω οτι εχει και αδυναμιες δεν ειναι το 8ο θαυμα του κοσμου και η πεμπτουσια του gaming...

        Comment


        • Ο David Hayter μιλάει στο gametrailers ------&#62;
          http://www.gametrailers.com/bonusround.php?ep=22

          Solid Snake 2005 - 2008, τα τρία βασικά στάδια από τα οποία πέρασε ο σχεδιασμός του μοντέλου, με το τελικό να είναι αυτό τέρμα δεξιά όπως βλέπετε την εικόνα:

          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • Evans σου συνιστω να παιξεις τα previous MGS ειναι ολα πολυ ωραια &#33; (στο λεει αυτο ενας RPGακιας) εγω αντιθετα με ολους σας ειμαι με τον ΒΒ πραγματικα πιστευω πως το 4ο μερος θα ειναι αψογο &#33;
            [/b]
            Βασικά τα έχω παίξει και μάλιστα το 1 και το 2 αρκετές φορές. Απλώς θέλω να τα ξανάπαιξω, κάτι το οποίο και θα γίνει σύντομα (λογικά). Ελπίζω να βρω τρόπο να παίξω και το 4 στν ώρα του. Σκέφτομαι σοβαρά την ενοικίαση ενός PS3 (αν υπάρχουν ακόμα μαγαζιά που κάνουν κάτι τέτοιο).

            Comment


            • ..κι εγω θα το νοικιασω απο καναν φιλο αν χρειαστει, αλλωστε ποσο μεγαλο να ειναι πια (μην αρχισετε να μου λετε για τη διαρκεια παλι). Λιγων ημερων δουλεια θα ειναι, οποτε... γιατι οχι.
              Οπως και να χει δε βιαζομαι και τρελα, ας φυγει η εξεταστικη και βλεπουμε..

              Comment


              • Κουφάλες θέλετε MGS4 ε;
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • Nai kai ego to 8elo leme.Episis 8elo to ps2 sou gia na termatiso ta alla duo.Kairo i8ela na to kanw&#33;
                  Nintendo I.D.: paixtis
                  3ds friend code: 2664-2347-7128

                  Comment


                  • Κουφάλες θέλετε MGS4 ε;
                    [/b]
                    Τα αλλα τα επαιξα με παρεα 1-2 ατομα, αναλυοντας την πλοκη κτλ.. Δε θα με χαλαγε να το επαναλαβω, μιας και τα παιζω για να βλεπω την ιστορια/σκηνοθεσια κτλ και σιγουρα οχι για το gameplay.

                    Comment


                    • Εγω εχω ενα φιλο με ps3 που το πηρε για να παιζει το pro και τωρα πια εχει αραχνιασει...μαλλον για ενοικιαση το κοβω και τερματισμο στο δανισμενο ps3 . Καποια στιγμη παντως θα το αγορασω για συλλεκτικους λογους ακομα και αν δεν παρω ποτε την κονσολα της sony . Οσο για το mgs5 ελπιζω να μην εμπλακει ο kojima ( δεν το λεω απο πλευρας ποιοτητας ) , ειναι καιρος πιστευω να προχωρησει και αυτος λιγο παρακατω , να ξεφυγει απο τη σειρα και να ασχοληθει με κατι νεο ... λογικα ειναι κατι που πρεπει να το θελει και ο ιδιος.

                      Comment


                      • <div class='quotetop'>(XenoVagrant &#064; May 26 2008, 09&#58;28 PM) [snapback]24970[/snapback]</div>
                        Τα αλλα τα επαιξα με παρεα 1-2 ατομα, αναλυοντας την πλοκη κτλ.. Δε θα με χαλαγε να το επαναλαβω, μιας και τα παιζω για να βλεπω την ιστορια/σκηνοθεσια κτλ και σιγουρα οχι για το gameplay.
                        [/b]
                        Αυτο ειναι υπερβολικο που λες.Και γενικα αυτη την αποψη περι μετριου gameplay δεν μπορω να την κατανοησω.
                        Ναι ,αρχισαν να παρουσιαζονται καποια προβληματα απο το 2 και μετα λογο της εμμονης του kojima για αυτην την ξεπερασμενη fixed καμερα (η οποια βεβαια στο mgs1 ηταν καταπληκτικη για την εποχη) και οχι μονο,αλλα για μενα ολα ειχαν παρα πολυ καλο gameplay..

                        Οταν βρεθει stealth παιχνιδι(ή καποιο που να εχει τα χαρακτηριστικα των mgs) που θα μου αρεσει περισσοτερο σαν gameplay απο αυτο των MGS,τοτε το ξανασυζηταμε.
                        Προς το παρον και μην λαμβανοντας υπ&#39;οψη τα cut-scenes,με ευχαριστει περισσοτερο το gameplay ενος MGS απο αυτο των SC,S.Filter,AG.

                        Επισης δεν μπορω να καταλαβω(και δεν το λεω για σενα,γιατι το εχω ξανακουσει) την λογικη,&#39;&#39;θα το παιξω γιατι εχει καλο σεναριο και σκηνοθεσια αλλα σιγουρα οχι για gameplay&#39;&#39;
                        Υπαρχουν πολυ καλυτερες ταινιες εκει εξω απο το παιχνιδι του kojima.Αντι λοιπον να πας να νοικιασεις το ps3 που θα σου βγει και ακριβο ,παρε με τα ιδια λεφτα 5-6 ταινιαρες που θα κανουν τα cut-scenes του kojima να φαινονται μετριοτατα.


                        <div class='quotetop'>(songoku &#064; May 26 2008, 09&#58;58 PM) [snapback]24976[/snapback]</div>
                        Οσο για το mgs5 ελπιζω να μην εμπλακει ο kojima ( δεν το λεω απο πλευρας ποιοτητας ) , ειναι καιρος πιστευω να προχωρησει και αυτος λιγο παρακατω , να ξεφυγει απο τη σειρα και να ασχοληθει με κατι νεο ... λογικα ειναι κατι που πρεπει να το θελει και ο ιδιος.
                        [/b]
                        Μαζι σου.Να δουμε και τιποτα καινουριο.Να δώσει βαση σε κατι καινουριο δλδ...
                        Γιατι τα zone of the enders δεν μπορω να πω οτι μου αρεσαν ιδιαιτερα.

                        Comment


                        • Δεν εχει κακο gameplay απλα ειναι παιχνιδι που ειτε το παιζω εγω, ειτε αλλος, λιγα αλλαζουν στο πως το βλεπω ΕΓΩ σαν συνολικη εμπειρια.
                          Ουτε arcade game ειναι να θελει skill, ουτε rpg να θελει customization που διαφερει τρελα απο gamer σε gamer.
                          Αυτα.

                          Comment


                          • Μαζι σου αλλα αυτο γινεται στο 99% των παιχνιδιων του ειδους.Δεν φταιει το MGS που δεν ειναι rpg ή arcade.
                            Απλα βλεπω γενικα μια αυστηροτητα στην κριση μας για το gameplay του MGS που δεν υπαρχει σε αλλα games.




                            Comment


                            • Ισχυει και για αλλα παιχνιδια που βασιζονται σε τετοια στοιχεια πχ RE/SH επισης δε με χαλαει να τα παιζω ετσι, αλλα γενικα δε παιζω αλλα τετοια παιχνιδια, γι αυτο και στεκομαι στα λιγα παραδειγματα που προανεφερα.

                              Comment


                              • ειναι καιρος πιστευω να προχωρησει και αυτος λιγο παρακατω , να ξεφυγει απο τη σειρα και να ασχοληθει με κατι νεο ... λογικα ειναι κατι που πρεπει να το θελει και ο ιδιος.[/b]
                                Συμφωνώ σε περίπτωση που το θέλει αυτό και ο ίδιος και δεν είναι φυσικά κακό να συνεχίσει να φτιάχνει metal gear, κάθε άλλο μάλιστα.

                                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                                Comment

                                Working...
                                X