Announcement

Collapse
No announcement yet.

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εγώ λέω να το δημοσιεύσετε ολόκληρο σε διαφορετικά posts. Αν υπάρχει και υποστήριξη inner links μπορώ να σας βοηθήσω ώστε να υπάρχει ένα ευρετήριο/περιεχόμενα με links στο ανάλογο post (δεν ξέρω, βέβαια, αν κάτι τέτοιο είναι εφικτό αλλά w/e).

    Όπως και να έχει, θεωρώ απαραίτητα τα περιεχόμενα. Μπορείτε, με το να χωρίσετε την κάθε θεματική ενότητα σε post, να κάνετε το κάθε entry των περιεχομένων link στο αντίστοιχο post.

    Όταν ασχοληθώ με όλα τα παιχνίδια θα σας τιμήσω ιδιαίτερα ;) .

    Comment


    • Θα τα σκεπτουμε ολα οσα αναφερεις xeno ουτως η αλλως την αποφαση αυτη την πηραμε τις τελευταιες μερες και δεν εχουμε προλαβει να δουμε ακριβως πως θα την υλοποιησουμε . Προς το παρον εχουμε βαλει ενα χρονικο deadline στις 12 του Ιουνη , αν μεχρι τοτε πανε ολα καλα , το συζηταμε ολοι μαζι για το πως θα ειναι η τελικη μορφη κλπ κλπ.

      <div class='quotetop'></div>
      Εγώ λέω να το δημοσιεύσετε ολόκληρο σε διαφορετικά posts. Αν υπάρχει και υποστήριξη inner links μπορώ να σας βοηθήσω ώστε να υπάρχει ένα ευρετήριο/περιεχόμενα με links στο ανάλογο post (δεν ξέρω, βέβαια, αν κάτι τέτοιο είναι εφικτό αλλά w/e).[/b]
      Τα προβληματα δομης οπως αυτα που αναφερεις ειναι αυτα που με ψιλοπροβληματιζουν , δηλαδη οταν θα περασουμε στην δημοσιευση επειδη μιλαμε για πολυ μεγαλο ογκο κειμενου πρεπει να δουμε και το θεμα των περιεχομενων (μακαρι να γινεται αυτο που λες) αλλα και το πως θα μπουν οι εικονες κλπ γενικοτερα πως θα ψιλομαζευτει για να ειναι προσβασιμο και μη κουραστικο...Ειμαστε ανοιχτοι παντως οποτε εν καιρω μπορουμε να το δουμε ολοι μαζι


      <div class='quotetop'></div>
      lol,βγαλε απ&#39;εξω την δουλεια του τυπου στο neogaf καλυτερα.
      Σαν να μην εγινε ποτε [/b]
      Η δικια μας δουλεια θα ειναι καλυτερη :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted:

      Comment


      • 8/10 Και απο το edge..

        Reviews

        Metal Gear Solid 4 (8)

        http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=303884

        Comment


        • Οπως και στα MGS2 και MGS3 δλδ που πηραν και αυτα 8 απο το EDGE.Ειμαστε σε καλο δρομο


          Παντως εβαλε στο GTA4 10 που δεν το αξιζει σε καμια περιπτωση(το εχω τερματησει) και εβαζε 8αρια στα MGS,πραγματικα θα ηθελα πολυ να καταλαβω την λογικη με την οποια βαθμολογουν εκει. :icon_twisted:

          Comment


          • Οπως και στα MGS2 και MGS3 δλδ που πηραν και αυτα 8 απο το EDGE.Ειμαστε σε καλο δρομο
            Παντως εβαλε στο GTA4 10 που δεν το αξιζει σε καμια περιπτωση(το εχω τερματησει) και εβαζε 8αρια στα MGS,πραγματικα θα ηθελα πολυ να καταλαβω την λογικη με την οποια βαθμολογουν εκει. :icon_twisted:
            [/b]
            Με το 10 του GTA δε συμφωνω ουτε και εγω, αλλα δεν το εχουμε παιξει ακομα και το mgs για να ξερουμε.. ;)

            Βεβαια αλα τα reviews συμφωνουν οτι θα αρεσει παρα πολυ στους fans αλλα θα ειναι απλα ενα καλο παιχνιδι για τους υπολοιπους..

            Μερικα σημεια απο το review:

            - Opening act is the best part
            - Not a game for MGS outsiders
            - two cut-scenes near the 90 minute mark
            - The Beauty and the Beast Unit are in the shadow of the MGS3 Cobra Unit.
            - Camera flow effortless between 1st and 3rd person view
            - Control system has "at last" the ideal balance of intuitvness and range.
            - Game can be played for months rather than days.
            - MGS4 is not the game it could of been, nor the game it should have been if you believed the early trailers (??)
            - But is very faithful to its fans and delivers without equal in so many ways.

            Comment


            • Eγώ λέω να τα κάνω όλα μαζί ένα post ή περισσότερα το ένα κάτω από το άλλο (ρωτώντας και τον songoku) και σε όποιον αρέσει (όπως και το MGS4 ). Βέβαια δεν δέχομαι τίποτα άλλο πέρα από pinned topic, για να μην "χάνεται".

              Το αφιέρωμα στο neogaf το έκαναν νομίζω πολλά άτομα και όχι μόνο δύο ίσως κάνω και λαθός βέβαια, αλλά δεν έχει σημασία δεν έχουν όλοι τους ίδιους στόχους σε αυτά τα πράματα. Πάντως αυτή θα είναι η πρώτη έκδοση αυτού του αφιερώματος, προσωπικά εγώ θέλω να προσθέσω με τον καιρό και άλλα πράματα.

              EDIT:

              Όσον αφορά το GTAIV εγώ έχοντας το παίξει πάνω από 60 ώρες θα του έβαζα ένα 8,5 - 9 με άριστα το δέκα.
              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • <div class='quotetop'>(UEG &#064; May 31 2008, 10&#58;45 AM) [snapback]25819[/snapback]</div>
                Με το 10 του GTA δε συμφωνω ουτε και εγω, αλλα δεν το εχουμε παιξει ακομα και το mgs για να ξερουμε.. ;) [/b]
                Για αυτο δεν ανεφερα το 4 αλλα τα προηγουμενα.






                Comment


                • Θα βγω λίγο off-topic και ζητώ συγνώμη προκαταβολικά&#33;
                  Ξεκολλάτε αδέρφια με τις βαθμολογίες. Στην τελική την αξία αυτού του τίτλου θα την κρίνετε εσείς και οχι ο κάθε reviewer που πληρώνετε για να παίξει και να γράψει 200 λέξεις&#33;
                  Εσύ ρε παλιο σονάκια hideo για παράδειγμα παίξε και αποφάσισε μόνος σου αν αυτό είναι το καλύτερο MGS της σειράς ή όχι. Είναι ανάγκη να ακούς τον κάθε παπαρα???
                  Πάντως (Προσωπική καθαρά άποψη) για μένα βγαίνει επιτέλους ένας τίτλος που μου φωνάζει να αγοράσω ps3&#33; Βέβαια η τσέπη μου ακόμα λέει άλλα&#33; Ισως αν βγουν περισσότερα τέτοια παιχνίδια ;)

                  Αλλό άσχετο αλλα σχετικά με το GTA4 θα συμφωνήσω. Εχόντας φτάσει στο 85% (αλλάζοντας την αρχική μου γνώμη) πιστευω, υποκειμενικά πάντα, οτι το παιχνίδι δεν άξιζε το 10.

                  I attack sharks
                  when i smell them bleed
                  I dont go swimming
                  water just wants to be around me.

                  Comment


                  • - MGS4 is not the game it could of been, nor the game it should have been if you believed the early trailers (??)[/b]
                    Δακτύλιος Microsoft τι αναρρωτιέσαι; Επίσης όσον αφορά το eurogamer έχω διαβάσει πως ο συγκεκριμένος συντάκτης που έκανε το review του MGS4 είναι γενικά αρνητικά προκατελειμένος για τα MGS.

                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • <div class='quotetop'>(pilgrim &#064; May 31 2008, 10&#58;58 AM) [snapback]25824[/snapback]</div>
                      Εσύ ρε παλιο σονάκια hideo για παράδειγμα παίξε και αποφάσισε μόνος σου αν αυτό είναι το καλύτερο MGS της σειράς ή όχι. Είναι ανάγκη να ακούς τον κάθε παπαρα???[/b]
                      Σωστο αυτο αυτο,σιγουρα στο συνολο το πολυ καλων βαθμων παντα θα υπαρχουν και τα 8αρια οπως ειχα πει και σε προηγουμενο ποστ,οποτε φυσικα και δεν μετραει μονο το 8αρι του EDGE.
                      Αν θες δεν μετρανε και καθολου οι βαθμολογιες αν σου αρεσει το παιχνιδι,μαζι σου.

                      <div class='quotetop'>(pilgrim &#064; May 31 2008, 10&#58;58 AM) [snapback]25824[/snapback]</div>
                      Αλλό άσχετο αλλα σχετικά με το GTA4 θα συμφωνήσω. Εχόντας φτάσει στο 85% (αλλάζοντας την αρχική μου γνώμη) πιστευω, υποκειμενικά πάντα, οτι το παιχνίδι δεν άξιζε το 10.
                      [/b]
                      Πραγματικα οποιον και να ρωτησεις θα σου πει το ιδιο.Δεν αξιζε το 10.Ειναι παιχνιδαρα ναι,αλλα το αυστηρο edge μου βαζει ευκολα 10αρι σε αυτο το game και αλλα να τα θαβει?οχι μονο τα MGS.Yπαρχουν και αλλα παραδειγματα.

                      Για παραδειγμα ειχε βαλει στο warhawk ,ιδιο βαθμο με τα MGS..

                      Comment


                      • Eγώ λέω να τα κάνω όλα μαζί ένα post ή περισσότερα το ένα κάτω από το άλλο (ρωτώντας και τον songoku) και σε όποιον αρέσει (όπως και το MGS4 ). Βέβαια δεν δέχομαι τίποτα άλλο πέρα από pinned topic, για να μην "χάνεται".

                        Το αφιέρωμα στο neogaf το έκαναν νομίζω πολλά άτομα και όχι μόνο δύο ίσως κάνω και λαθός βέβαια, αλλά δεν έχει σημασία δεν έχουν όλοι τους ίδιους στόχους σε αυτά τα πράματα. Πάντως αυτή θα είναι η πρώτη έκδοση αυτού του αφιερώματος, προσωπικά εγώ θέλω να προσθέσω με τον καιρό και άλλα πράματα.
                        [/b]
                        Διαλλακτικοτητα ftw.
                        Για αρχη μπορειτε να κανετε ενα θεμα και να εχετε απο κατω καποια placeholder posts, απλα ας πουμε για να καπαρωσετε τη θεση των επομενων replies.
                        Απο εκει και περα βαλτε στο αρχικο post περιεχομενα τα οποια θα κανουν link στα αναλογα sections.

                        Τα περι pin κτλ δεν εχουν καποιο νοημα, δε μπορουμε να κανουμε pin καθε αφιερωμα (no offense φυσικα).. Παντως οταν μαζευτει περισσοτερο υλικο μπορει απλα να δημιουργηθει καποιο αναλογο forum section.
                        Μη σας κολλαει η ιδεα του pin λες και αν δε γινει θα περασει απαρατηρητο.. Ως τωρα pinned ειναι θεματα σχετικα με νεα/προβληματα κτλ, καμια σχεση δηλαδη με κατι ιδιαιτερα εξειδικευμενο.

                        Για τα παραπανω μιλησα και με τον Cursed οποτε μιλαω και εκ μερους του.
                        Αυτα.

                        Εdit:

                        Δακτύλιος Microsoft τι αναρρωτιέσαι;
                        [/b]
                        Μικρος ή μεγαλος;

                        Comment


                        • To GTAIV βγήκε και σε 360 για αυτό.

                          Σκέψου τι θα έβαζαν στο MGS4 αν έβγαινε και σε 360... <_<

                          Βέβαια για να ευχαριστηθείς το MGS4 πρέπει να έχεις και κάποια ιδέα για το όλο franchise (ιστορία, διαμόρφωση χαρακτήρων κτλ, πως η ιστορία κατέληξε στo ΜGS4). Διαφορετικά αρκετά θα σου φαίνονται ξέμπαρκα και ασύνδετα, σαν να προέκυψαν από το πουθενά και μάλλον θα συγχιστείς παρά θα ευχαριστηθείς το game. Για αυτό όποιος παίξει για πρώτη φορά MGS, το MGS4, καλό θα ήταν να διαβάσει τουλάχιστον το σενάριο των προηγούμενων MGS τίτλων, για να έχει μια ιδέα.

                          Πάντως πολύ γουστάρω το review του Gamepro, o τύπος έχει πάθει πλάκα. Βέβαια εδώ μπορεί να πει κάποιος πως μπορεί να πρόκειτε για καμένο fan, για αυτό και τα review είναι υποκειμενικά σε ένα μεγάλο τους μέρος.
                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment



                          • Εdit:
                            Μικρος ή μεγαλος;
                            [/b]

                            Μεγάλος ελέω elite (alite ).
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • <div class='quotetop'></div>
                              Τα περι pin κτλ δεν εχουν καποιο νοημα, δε μπορουμε να κανουμε pin καθε αφιερωμα (no offense φυσικα).. Παντως οταν μαζευτει περισσοτερο υλικο μπορει απλα να δημιουργηθει καποιο αναλογο forum section.
                              Μη σας κολλαει η ιδεα του pin λες και αν δε γινει θα περασει απαρατηρητο.. Ως τωρα pinned ειναι θεματα σχετικα με νεα/προβληματα κτλ, καμια σχεση δηλαδη με κατι ιδιαιτερα εξειδικευμενο.[/b]
                              Το pin δεν το λεμε γιατι θελουμε να μεινει το αφιερωμα εκει για παντα . Η εκδοση του αφιερωματος στο forum γινεται επειδη δεν υπαρχει μεχρι στιγμης η κεντρικη σελιδα και το τεταρτο μερος κυκλοφορει σε λιγο καιρο...κοινως θελουμε να το προλαβουμε . Ουτως η αλλως το περασμα του στο forum εγω τουλαχιστον το θεωρω προσωρινη λυση μεχρι να ανεβει η σελιδα . Με αλλα λογια ο big boss αναφερει το pinned για να λαβουμε καποιο feedback αρχικα , να μπορουν να το διαβασουν ολοι και οταν με το καλο ανεβει και το site να το μεταφερουμε εκει ( με διαμορφωσεις αναλογα με το feedback )...στη συνεχεια δε θα υπαρχει αναγκη να βρισκεται και στο forum οποτε το ξεκαρφιτσωνετε . Ξαναλεω οτι το ολο θεμα της προσθηκης του στο forum γινεται επειδη θελουμε να προλαβουμε το mgs4 . Anyway οταν με το καλο τελειωσουμε μπορουμε να το συζητησουμε ολοι μαζι για να βρουμε την καλυτερη λυση .

                              Comment


                              • Φυσικα δικιο εχεις σε γενικες γραμμες.. Καπως ετσι αποδεικνυεται και το οτι ο τροπος που ζηταει κανεις κατι κανει τη διαφορα... (και η τεκμηριωση).

                                Comment

                                Working...
                                X