Announcement

Collapse
No announcement yet.

Killzone 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Παντως ακομα και το elite ειναι κατα τη γνωμη μου πιο ευκολο απο το veteran του 2.
    Σιγουρα ειναι αρκετα πιο ευκολο και ετσι σου δινει την αισθηση οτι ειναι και μικροτερο σε διαρκεια,αλλα δεν ξερω αν ισχυει τελικα αυτο.

    Comment


    • Τελος και το elite, σαφως πιο ωραιο playthrough με τους μηχανισμους του τιτλου αυτη τη φορα να λαμπουν...

      Αναθεωρω καποια πραγματα που ειχα πει περι σχεδιασμου, δομης και level design καθως στο elite βλεπεις πολυ καλυτερα το ολο οικοδομημα. Ξαναλεω οτι το campain ειναι απιστευτα καλοστημενο με τρομερο το pacing.

      Το multi ειναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ, παρα πολλες επιλογες, κλασεις, rpg στοιχεια και ολα αυτα σε ενα πολυ τεχνικο συνολο. Imo αξιζει να ασχοληθει κανεις.

      Σεναριακα, θεωρω οτι κλεινει ο πρωτος κυκλος και μετα απο το συγκεκριμενο τελος θα ειχε πολυ ενδιαφερον τα επομενα παιχνιδια να συνεχισουν την ιστορια απο την πλευρα των Helghast, δομωντας ετσι και μια νεα ομαδα πρωταγωνιστων.

      Κλεινοντας και κοιτωντας τη σειρα σαν συνολο δεν μπορω να πω ποιο απο τα 2 παιχνιδια του ps3 προτιμω. Στο 3 οι ολες αλλαγες εκαναν τον τιτλο να μην ειναι τοσο ξεχωριστος αλλα απο την αλλη βελτιωσαν παρα πολυ τους μηχανισμους και το gameplay. Οπως και να εχει διασκεδασα πολυ και με τους δυο τιτλους και θεωρω πως ειναι μια πολυ καλη προταση που φερει αρκετα διαφορετικα στοιχεια...

      Α, πηγα καλα και απο trophies, μου μενουν μονο 9 αν και δεν θα παω για platinum (θελει co-op campain σε split screen).

      Οσοι ψηνεστε για multi ειμαι ανοιχτος ;)

      Comment


      • (θελει co-op campain σε split screen).
        οχι ολο το campaign αλλα ενα μερος του, ειναι doable μονος σου δηλαδη με 2 pads μη μασας, εγω το εκανα ανετα παντως και πηρα και το platinum ευκολα, καποια στιγμη θα ξαναπαιξω multi να παρω το dlc trophies, οντως το online του ειναι ΠΟΛΥ καλο

        Comment


        • Το εχω σκεφτει και αυτο αλλα δεν εχω δευτερο χειριστηριο (πρεπει να δανειστω αν ειναι). Χαθηκε και αυτοι να βαλουν online co-op? Το παιχνιδι φωναζει πραγματικα...

          4 trophies μου μενουν, team player, 2 split screen και αυτο που πρεπει να καταστρεψεις τα παντα στο τεραστιο ρ... Γενικα εχει ευκολο platinum για τετοιου ειδους παιχνιδι.

          Το online του ρε συ ειναι οντως φανταστικο, εχω ριξει ενα 5ωρο και ειλικρινα δεν εχω λογια... κριμα που δεν εχουμε εδω μεσα community οπως στα halo και gears...

          Comment


          • ριμα που δεν εχουμε εδω μεσα community οπως στα halo και gears
            wat? πουντο?

            Comment


            • Χαχαχαχαχαχα

              LoL οντως οταν ξαναδιαβασα τι εγραψα σκεφτηκα, ''μα τι λεω ?''

              Μονο Halo 3 εχουμε παιξει οργανωμενα, gears 2 και reach μονο bart,ren, pilgrim και dj θυμαμαι και αυτο σε ψιλοδιασπαρτα διαστηματα. Απλα στο K3 μου χτυπησε καπως γιατι δεν παιζει κανενας στην friend list (παροτι πραγματικα αξιζει) ενω τα αλλα παιχνιδια που αναφερω ανα περιοδους συνεχιζουν να εχουν κοσμο (απο το go ειναι 3-4 σταθεροι) παροτι δεν κανονιζουμε τιποτα ολοι μαζι...

              Comment


              • Που ησασταν τοσο καιρο που επαιζα καθε μερα?
                Αλλαξα class(ENGINEER) και το παρατησα γιατι δυσκολευομουν.


                Αυτος ο καταραμενος ο BB που μου εγινε pc Elitist που ειναι?Το K2 το ειχε λιωσει.

                Comment


                • LoL, παντως και εγω engineer παιζω ;). Μου αρεσει πολυ κυριως λογω των turrets τα οποια σε στρατηγικες θεσεις κανουν την διαφορα. Ειναι γενικα πολυ ωραια class, οργανωνεις και βοηθας στο στησιμο της ομαδας, ενω παραλληλα εχεις και ενεργο ρολο στις μαχες αυτες καθαυτες.

                  Anyway εκλεισα ενα 7ωρο, 314 kills-313 deaths . To αφηνω προς το παρον (ανοιξα το 360 μετα απο κανα 3μηνο για το bastion) αλλα αν ψηνεστε για καμια online συναντηση πειτε!!

                  Vaynard αν το ξαναπιασεις για τα dlc trophies κανε κανενα invite για να παρω το team player .

                  Comment


                  • Mεχρι στιγμής το campaign δείχνει καλύτερο απο αυτό του Killzone 2 αν και το Killzone 2 υπερτερούσε σε ατμόσφαιρα imo. H απουσία της αίσθησης του βάρους των όπλων θα ξενερώσει όσους αγάπησαν τα controls του Killzone 2 τα οποία το έκαναν ως shooter κάτι το μοναδικό και ξεχωριστό.

                    Το mp είναι εξαιρετικό και εθιστικό αλλά η απουσία (πάλι) της αίσθησης του βαρους των όπλων θα ξενίσει τους fans, γενικά απέκτησε μια cod αίσθηση που συνηθίζεται από καποια στιγμή και μετά καλώς ή κακώς. Θεωρώ fail την απουσία λίστας με σέρβερς (big fail - βήμα πίσω) καθώς και την απουσία λεπτομερών στατιστικών, γενικά το mp του Killzone 2 είναι hardcore ενώ του Killzone 3 πολυ cod style και generic, θα προτιμούσα να παραμείνει σαν του 2. Καθόλου παράξενο που το Killzone 2 έχει κρατήσει τον κόσμο του. Αυτά μέχρι στιγμής.
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • απο δευτέρα το mp του Killzone 3 γινεται F2P

                      Killzone 3 Multiplayer Goes Free-to-Play, À la Cart On PSN Next Week

                      Next Tuesday, February 28, Sony will be giving away the multiplayer side of Killzone 3 away for free via its PlayStation Network. Any PlayStation 3 owner with an internet connection and a PSN account will be able to download Killzone 3 multiplayer across all of its maps, free-to-play style… up to a certain level cap.
                      Next Tuesday, February 28, Sony will be giving away the multiplayer side of Killzone 3 away for free via its PlayStation Network. Any PlayStation 3 owner with an internet connection and a PSN account will be able to download Killzone 3 multiplayer across all of its maps, free-to-play style… up to a certain level cap.
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment

                      Working...
                      X