Announcement

Collapse
No announcement yet.

Heavy Rain [spoiler thread]

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ενταξει αν σκοτωνοταν απο την αρχη δεν θα ειχε και νοημα το παιχνιδι νομιζω.

    Εγω απαντησα κυριως σε αυτο που ειπε ο straier στο αλλο thread.
    Είναι αλλά από όσο ξέρω δε μπορείς να σκοτώσεις τον κεντρικό όσο και να προσπαθείς-αποτυγχάνεις.

    Comment


    • #17
      Εγω απαντησα κυριως σε αυτο που ειπε ο straier στο αλλο thread.
      Αναφερόμουν πριν το τέλος. Υπήρχαν διάφορες δοκιμασίες που νόμιζα πως μπορεί να σκοτωθεί (και τελικά δε μπορεί). Στο τέλος δεν έχει και πολύ σημασία μια που η ιστορία δε μπορεί να αλλάξει πολύ πλέον. Μπορείς να το δεις σαν bad ending που υπάρχει και σε άλλα παιχνίδια, δεν αλλάζει τραγικά η ιστορία.
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • #18
        Originally posted by straier View Post
        Αναφερόμουν πριν το τέλος. Υπήρχαν διάφορες δοκιμασίες που νόμιζα πως μπορεί να σκοτωθεί (και τελικά δε μπορεί). Στο τέλος δεν έχει και πολύ σημασία μια που η ιστορία δε μπορεί να αλλάξει πολύ πλέον. Μπορείς να το δεις σαν bad ending που υπάρχει και σε άλλα παιχνίδια, δεν αλλάζει τραγικά η ιστορία.
        Ε ναι ενταξει,απλα δεν ξερω ποσο λογικο ειναι ο κεντρικος χαρακτηρας να πεθαινει στην μεση του παιχνιδιου.
        Ειδικα οταν η βαση του story του παιχνιδιου ειναι ο ethan και ο γιος του.
        Δλδ καταλαβαινεις τι θελω να πω.Μετα με τι να ασχοληθεις στο παιχνιδι?

        Ας πουμε οτι πεθαινε ο Ηθαν και ο γιος του.Ε θα τελειωνε το παιχνιδι και θα σχολουμασταν με το insomnia της Μαντισον,θα αλλαζε και ο τιτλος του παιχνιδιου(καθως το heavy rain δεν θα ειχε νοημα:p).Δλδ δεν γινεται να μην υπαρχει μια βαση.

        Comment


        • #19
          Vaynard άκου την ιστορία για το δάχτυλο.Με το που λέει ότι πρέπει να το κόψω άρχισα να κάνω βόλτες,βρίσκω τον μπαλτά και λέω ωπ εδώ είμαστε.κρίμα που δεν έχει και κάτι άλλο όμως για να έχω επιλογές σκεφτόμουνα.Με το που μπαίνω μέσα κρατώντας τον μπαλτά καια φού κάθησα πρόσεξα πως υπήρχαν κι άλλα αντικείμενα αλλά εγώ ευτυχώς βρήκα με την μία τον μπαλτά και σκεφτόμουν εντάξει εύκολο ήταν.Αυτή είναι τύχη.
          Όσο για τον Ήθαν εγώ νόμιζα ότι μπορεί όντως να πεθάνει πιο πριν και ήμουν μονίμως τρομαγμένος,ειδικά στην πρώτη δοκιμασία που είχε πάρει φωτιά το αμάξι και έπρεπε να βρω τα στοιχεία και μετά να βγω.Τον δολοφόνο και τον Σων θα μπορούσαν άνετα να τον βρίσκουν η Μάντισον για δημοσιογραφικoύς λόγους ή ο Νόρμαν για να ανέβει ranks στο FBI.
          Carpe diem

          Comment


          • #20
            Αυτο που λες νομιζω γινεται(αλλα δεν το εχω κανει).Δλδ στο τελος να μην ειναι ο ethan,αλλα ενας απο τους αλλους.
            Αν θυμασαι σε καποια φαση εισαι σε διλημμα ποιον να παρεις τηλεφωνο λιγο πριν το τελος.

            Comment


            • #21
              Ναι το ξέρω,το διάβασα πιο πάνω δηλαδή,απλά λέω ότι θα μπορούσε να πεθαίνει με την μία ο Ήθαν και απλά να συνεχίζανε οι άλλοι το ψάξιμο.
              Carpe diem

              Comment


              • #22
                Λάθος κάνετε. Στο τέλος πεθαίνει ο Ήθαν, αν πεθάνουν οι άλλοι.

                Εγώ έφαγα τα @@ μου. Στην μέση τον έπιασε ο μπάτσος και τον έχωσε φυλακή, αλλά όλοι τους καταλαβαίνουν ότι ο Ήθαν δεν είναι ο δολοφόνος ορίγκαμι. Στο τέλος άμα πεθάνουν όλοι και συνεχιστεί το παιχνίδι, τότε μετά ο Ήθαν αυτοκτονεί μέσα στην ίδια την φυλακή του.
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Originally posted by Tanno View Post
                  Λάθος κάνετε. Στο τέλος πεθαίνει ο Ήθαν, αν πεθάνουν οι άλλοι.

                  Εγώ έφαγα τα @@ μου. Στην μέση τον έπιασε ο μπάτσος και τον έχωσε φυλακή, αλλά όλοι τους καταλαβαίνουν ότι ο Ήθαν δεν είναι ο δολοφόνος ορίγκαμι. Στο τέλος άμα πεθάνουν όλοι και συνεχιστεί το παιχνίδι, τότε μετά ο Ήθαν αυτοκτονεί μέσα στην ίδια την φυλακή του.


                  αυτο ειναι το κακο σεναριο , το πραγματικο ειναι αυτο που ειναι μαζι με την Μαντισον !

                  Comment


                  • #24
                    αν θυμαμαι σωστα ο ηθαν αυτοκτονει σε οποιοδηποτε σεναριο που σκοτωνεται ο γιος του
                    ειτε μεσα στη φυλακη, ειτε πανω απο τον ταφο του...κτλπ μακαβρια πραγματα λεω πρωι πρωι

                    Comment


                    • #25
                      Και Χριστουγεννιάτικα.Τελικά εσύ δε μας είπες.Πως το έκοψες το δάχτυλό σου;
                      Carpe diem

                      Comment


                      • #26
                        αυτο ειναι το κακο σεναριο , το πραγματικο ειναι αυτο που ειναι μαζι με την Μαντισον !
                        Εγώ δεν της έκατσα της Madison. Αν κινδυνεύει να πεθάνει ο γιος μου, το τελευταίο που θα σκεφτόμουν θα ήταν να κανονίσω την κοπελιά. Άσε που θα πονούσε σε όλο του το σώμα από τις δοκιμασίες...
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • #27
                          Εγώ της τον έριξα κανονικότατα.Στα δύσκολα αρπάζεις την παραμικρή ευκαιρία για να στηριχτείς κάπου.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Altair View Post
                            Εγώ της τον έριξα κανονικότατα.Στα δύσκολα αρπάζεις την παραμικρή ευκαιρία για να στηριχτείς κάπου.
                            Ε ρε μουνόδουλε. :xp:
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Tanno View Post
                              Ε ρε μουνόδουλε. :xp:

                              Comment


                              • #30
                                Όποιος της τον σφύριξε είναι μουνόδουλος;Αν ναι,τότε όποιος δεν της τον σφύριξε είναι gay.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X