Announcement

Collapse
No announcement yet.

Donkey Kong Country Returns

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Διαβάζοντας το θέμα,έβαλα χτες να παίξω λίγο και πέρασα την πίστα που είχα κολλήσει σχεδόν με τη μία.Κι έφτασα στην crowded cavern...και παραλίγο να ρίξω μπουνιά στο 3DS,και παραλίγο να το πετάξω στην τηλεόραση από τα νεύρα μου...όμορφα πράγματα.Οπότε είπα να πάω στο boss να τελειώνω με τον κόσμο αυτό.Κι εκεί που νόμιζα ότι το πέρασα...είχε κι άλλο.Κι έχασα.Και είχα ήδη νεύρα από πριν.Ευτυχώς που παίζω στον καναπέ αραχτός και ρίχνω μπουνιές στα μαξιλάρια,αλλιώς παίζει να έψαχνα για νέο 3DS.
    Carpe diem

    Comment


    • Πάει ο 4ος κόσμος,είμαι λίγο πριν το τέλος του 5ου,στην πίστα που σε κυνηγάνε τα ποντίκια.Πραγματικά,συμφωvώ 100% με Λόγκο,όσον αφορά το level design.Με εξαίρεση barrel & mine cart stages,το υπόλοιπο παιχνίδι δεν έχει τόσο trail and error.

      Enpsty άνοιξε θέμα για tropical Freeze αν θες.Άλλωστε κι εμένα θα μου έρθει σύντομα.
      Carpe diem

      Comment


      • Μου έσπασε τα νεύρα,αλλά την καταευχαριστήθηκα.Πολύ ωραία πίστα.
        Carpe diem

        Comment


        • Κρίμας πραγματικά που δεν προβλέπεται να προστίθεται η δυνατότητα χειρισμού των Wii games από το gamepad. Τα Wii games στην οθόνη του pad είναι πραγματικά πανέμορφα- αλλά αρκετά από αυτά είναι απίστευτα άβολα να τα παίξεις ειδικά αν απαιτούν motion controls. Το Χenoblade, Last Story πχ που είναι και πιο βατά μιας και παίζονται με το pad είναι πολύ όμορφα. Από την άλλη καλό και άγιο το DKCR στο 3DS αλλά αυτά τα 60fps( και δεν είμαι και κανάς παθιασμένος με τα frames)στο Wii το μεταμορφώνουν πραγματικα... Κρίμας που είναι άβολο σε ένα game που απαιτεί εγρήγορση να έχεις κάπου στηριγμενο το gamepad και να χειρίζεσαι με motion controls... Μακάρι να γινόταν σε κάποια έστω wii games ο χειρισμός με το gamepad αλλά μπαααα- περιμέντε milking με HD remakes
          Altair σε νιώθω κράτα γερά έρχονται ακόμη χειρότερα levels xD( όσον αφορά τη δυσκολία πάντα )
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • Εγώ το παίζω στο 3DS και πραγματικά δε με ενοχλεί καθόλου η διαφορά στο frame rate.To 3D effect είναι υπέροχο,ειδικά στην 1-4 τρελάθηκα,και οχειρισμός που δεν έχει καθόλου motion controls μόνο ως θετικό το είδα.Επιπλέον έχει ένα κόσμο παραπάνω,που για να τον ανοίξεις πρέπει να παίξεις όλες τις Κ-stages.Καλά κρασιά δηλαδή.Έχω πάρει σε ελάχιστες πίστες όλα τα KONG letters.Αλλά ευτυχώς,έχω κρατήσει το save του προηγούμενου ιδιοκτήτη που τα έχει ξεκλειδώσει όλα,οπότε θα παίξω από κει και τον 9ο κόσμο και τις K-stages.
            Carpe diem

            Comment


            • Επαιξα και τις 2 εκδοσεις και τις τελειωσα 100%.
              Προσωπικα παντα δε θα ξαναπαιζα την εκδοση του 3DS για κανενα λογο. Οσο και να μ' αρεσει η ελλειψη waggle η διαφορα στο smoothness μεταξυ των 2 εκδοσεων ειναι η μερα με τη νυχτα. Το fix στο Wii που κανει map το roll σε κουμπι κανει τα πραγματα ακομα καλυτερα αλλα ακομα και χωρις αυτο προτιμω την εκδοση Wii.

              Καποιες απο τις K πιστες ηταν δυσκολες αλλα καμια δε μου γινε εφιαλτης οπως κατι ψιλα στο τελος των διαφορων 3d Mario (Galaxy/3D Land - για end content παντα μιλαω).
              To main game δεν ειναι ακριβως δυσκολο, αλλα χανεις πολυ. Γινεται αυτο; Ναι γιατι ειναι αρκετα trial and error το παιχνιδι, πραγμα οχι και τοσο συνηθισμενο για platformer.

              Το παιχνιδι δειχνει το ποιον του απο τον 6ο κοσμο και μετα (η λατρεια μου για τον 7ο βεβαια ακομα δεν εχει αλλαξει). Ο 4ος επισης εχει τη χαρη του λογω θεματολογιας στα επιπεδα. Ο 9ος κοσμος στο Wii ηταν μια βλακεια, στο 3DS βαλαν εξτρα υλικο αλλα οκ ως εκει..

              Το TF με αυτα που διαβαζω πρεπει να ναι πολυ καλυτερο παντως, με πιο πρωτοτυπες πιστες, πιο challenging main game εστω και για το OST δεν εχω λογια απλα... το χω ηδη ακουσει πολλες φορες και γουσταρα πολυ.

              Ακομα θα αργησει η αγορα ενος Wii U αλλα το παιχνιδι δεν το χανω.

              Comment


              • Originally posted by Xeno View Post
                Επαιξα και τις 2 εκδοσεις και τις τελειωσα 100%.
                Προσωπικα παντα δε θα ξαναπαιζα την εκδοση του 3DS για κανενα λογο. Οσο και να μ' αρεσει η ελλειψη waggle η διαφορα στο smoothness μεταξυ των 2 εκδοσεων ειναι η μερα με τη νυχτα. Το fix στο Wii που κανει map το roll σε κουμπι κανει τα πραγματα ακομα καλυτερα αλλα ακομα και χωρις αυτο προτιμω την εκδοση Wii.

                Καποιες απο τις K πιστες ηταν δυσκολες αλλα καμια δε μου γινε εφιαλτης οπως κατι ψιλα στο τελος των διαφορων 3d Mario (Galaxy/3D Land - για end content παντα μιλαω).
                To main game δεν ειναι ακριβως δυσκολο, αλλα χανεις πολυ. Γινεται αυτο; Ναι γιατι ειναι αρκετα trial and error το παιχνιδι, πραγμα οχι και τοσο συνηθισμενο για platformer.

                Το παιχνιδι δειχνει το ποιον του απο τον 6ο κοσμο και μετα (η λατρεια μου για τον 7ο βεβαια ακομα δεν εχει αλλαξει). Ο 4ος επισης εχει τη χαρη του λογω θεματολογιας στα επιπεδα. Ο 9ος κοσμος στο Wii ηταν μια βλακεια, στο 3DS βαλαν εξτρα υλικο αλλα οκ ως εκει..

                Το TF με αυτα που διαβαζω πρεπει να ναι πολυ καλυτερο παντως, με πιο πρωτοτυπες πιστες, πιο challenging main game εστω και για το OST δεν εχω λογια απλα... το χω ηδη ακουσει πολλες φορες και γουσταρα πολυ.

                Ακομα θα αργησει η αγορα ενος Wii U αλλα το παιχνιδι δεν το χανω.
                To TF είναι απίστευτο. Κάθε πίστα έχει level design για σεμινάριο.

                Comment


                • Έχω διαβάσει ότι είναι πιο εύκολο το TF,αλλά πιο εύκολο από την άποψη πως είναι πιο ισορροπημένο και λιγότερο άδικο,χωρίς αυτό να σημαίνει πως το returns ήταν άδικο.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Το ξανάπιασα μετά από ένα ragequit στην 6-4 που δεν έχω ιδέα πως να την περάσω χωρίς τον Rambi,που σημαίνει πως όποτε πέρναγα το checkpoint κι έχανα,έχανα και τον Rambi,οπότε restart την κονσόλα και ξανά κι από την αρχή.Τελικά την πέρασα σήμερα με την δεύτερη φορά,και έφτασα μέχρι την 7-2.Πραγματικά ο 7ος κόσμος ως τώρα μου φαίνεται κορυφαίος.Οι 2 πρώτες πίστες που έπαιξα δηλαδή.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Η 7-6 μου έβγαλε το λάδι,αλλά ήταν απίστευτη πίστα,από τις καλύτερες ως τώρα.Η 7-7 από την άλλη,είναι μια πίστα που όσο την είδα,δε θα έπρεπε να υπάρχει.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Μόλις έβγαλα την 8-2 (hot rocket),έκανα skip την 8-3 με τα βαγονέτα και έφτασα λίγο πριν το τέλος της 8-4 όπου χάνω για λίγο.Θα την ξαναβάλω πιο μετά που θα είμαι ξεκούραστος γιατί ζαλίστηκα.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Τίτλοι τέλους μετά από 17 ώρες κι ελάχιστα πράγματα ξεκλειδωμένα,αλλά δεν πειράζει.Σημασία έχει πως το καταευχαριστήθηκα.Με ζόρισε αρκετά σε κάποιες φάσεις,αλλά μέσα από προσπάθεια και υπομονή τα κατα΄φερα.Το level design του τίτλου είναι υποδειγματικό,ενώ και ο τεχνικός τομέας είναι πολύ καλός,με όμορφα χρώματα και πολύ καλή μουσική.Επόμενος τίτλος,όταν γυρίσω,το Tropical Freeze.
                          Carpe diem

                          Comment

                          Working...
                          X