Announcement

Collapse
No announcement yet.

Final Fantasy VII Crisis Core

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εγώ λέω να τον δέσουμε και να τον αναγκάσουμε να παίζει half life 2 χωρίς σταματημό.

    Για εμένα πάντως το crisis core θα ήταν πολύ καλύτερο αν δεν είχε τους angeal-genesis και τους ποιητικούς μονολόγους του τελευταίου.


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • Kala o Genesis enw wraios sxediastika eixe apistefto fail san xarakthras kai to xeirotero einai oti den teleiwsame akomh mazi tou....
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Κανένα meeting θα κάνουμε τελικά;
        Deus δεν φταίω εγώ,με παρασύρανε.
        BTW το ξέρω ότι στο 7 δεν έχει Angeal & Genesis.
        Όπως επίσης ξέρω και ποιος πεθαίνει στο 7.Γενικά ξέρω πολλά που δεν ήθελα να μάθω κι έμαθα χωρίς να φταίω.Τελπάν.Θα δείξει.
        Carpe diem

        Comment


        • Εντάξει ρε το ότι πεθαίνει η Tifa το ξέρουν όλοι δεν είναι και κάνα φοβερό spoiler...
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • Meeting Thessalonikh thn prosexh evdomada?
            Egw eimai mesa pantws...
            Athens adynaton.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Originally posted by Altair View Post
              Όπως επίσης ξέρω και ποιος πεθαίνει στο 7.
              Ε αφου ξερεις οτι πεθαινουν χαρακτηρες οπως οι Hojo, Heidegger, Scarlet, Bugenhagen παω πασο .

              Comment


              • Ksexnas president Shinra kai Dyne!!!
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Νομίζω το ότι πεθαίνει ο οχτακοσίων χρονών Bugenhagen δεν ήταν φοβερή έκπληξη. Κάποια στιγμή έρχεται η ώρα όλων...
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Kala entaksei, pistevw pws oloi kseroun pws sto telos tou paixnidiou zei monaxa o Nanaki etsi?
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • κανετε εκπληκτικη χρηση των spoiler tags ευγε

                      μονο το ff7 universe μπορει να το κατεφερει αυτο
                      να μιλας γι αυτο χωρις να χρειαζετε να βαλεις spoilers
                      το εχει παιξει και η στραβη μαρια (για την κουτση δεν τιθεται καν θεμα)

                      Comment


                      • Actually gia to sygekrimeno paixnidi einai thema politikhs to exoume pei apeires fores, ean den to exeis paiksei mexri twra eisai aksios ths moiras sou oson afora ta spoilers
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • lol so true
                          μα ακριβως γι αυτο το ειπα

                          Comment


                          • Originally posted by Ground_zero View Post
                            Meeting Thessalonikh thn prosexh evdomada?
                            Egw eimai mesa pantws... .
                            This time take a call to me ! I wanna come !
                            sigpic

                            Comment


                            • Katse re na kanonistei tipote prwta, logia tou aera leme gia thn wra
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Το ξεκίνησα πριν 2-3 μέρες και οι εντυπώσεις μου είναι μέτριες προς το αρνητικό. Μου φαίνεται πολύ "άδειο" μέχρι τώρα για RPG και δη στο σύμπαν του FFVIII. Ρηχό σενάριο (μέχρι στιγμής τουλάχιστον), αδιάφορο level design με άπειρους άδειους και μονότονους διαδρόμους, και το χειρότερο απ'όλα, μου φαίνεται πάρα πολύ βεβιασμένο και επικεντρωμένο μόνο στα απολύτως απαραίτητα για να προχωρήσει το σενάριο. Δεν υπάρχει ίχνος εξερεύνησης, αγορά εξοπλισμού/ουσιαστική ενασχόληση με το equipment ή τα stats, ανάπτυξη στρατηγικής στις μάχες, δεν έχει καθόλου RPG feeling και ατμόσφαιρα και τα σκηνικά συμβαίνουν πάρα πολύ γρήγορα έτσι που δεν κάνουν αίσθηση. Για παράδειγμα στην αρχή ξεκινάς ως soldier 2nd class και είναι όνειρο του Zack να γίνει 1st κτλ κτλ ε και σε 2 ώρες παιχνιδιού max, έγινες, ok. Η π.χ. ο Angeal έχει πολύ καλή σχέση με τον Zack και ο Zack τον εκτιμάει κτλ αλλά δεν τον αναπτύσουν καθόλου (πέρα από την επανάληψη μερικών ηλίθιων και κλισέ φράσεων περί ονείρων και τιμής) και σε 1 ώρα παιχνιδιού φεύγει, πριν σαν παίκτης προλάβεις έστω να χωνέψεις κατά κάποιο τρόπο τι μεταξύ τους σχέση. Και το ίδιο και ακόμα χειρότερα συμβαίνει τώρα που βρέθηκα στα slums με την Aeris.... όπως είχε πει και ο scatman:

                                Originally posted by Scatman View Post
                                Οι ενστασεις μου, για ενα ακομη παιχνιδι RPG, ειναι οι χαρακτηρες. Η παρουσιαση σχεδον ολων ειναι λιγο... αποτομη. Δηλαδη πχ δε μαρεσε ο τροπος με τον οποιο εμφανιστηκε στο παιχνιδι η Aeris. Περιμενα κατι πιο ρομαντικο, το οποιο θα συνδεοταν με κατι αλλο και και... σαν FF7...

                                Και η ροη της δρασης μου φανηκε αρκετα γρηγορη. Ειχα την αισθηση οτι ξαναβλεπα το Advent Children (if you know what i mean ;) ) με τη διαφορα οτι μπορουσα να συμμετεχω σαυτο.
                                και πραγματικά για το πότε πέφτει ο Zack στο flowerbed, πότε παίζουν ατάκες περί flirting και dating κτλ ήταν απίστευτο πόσο γρήγορα, άψυχα και με μηδενική ατμόσφαιρα έγιναν όλα.


                                Η προοπτική του να ελέγχεις το Zack και να δεις από πρώτο χέρι όσα απλά αναφερόντουσαν στο FF7 είναι απόλυτη αλλά γιατί τόση βιασύνη πραγματικά; imo δεν σημαίνει κάτι το ότι είναι portable, μια χαρά τεράστια rpg έχουν βγει και στο ds και στο psp, και τα missions που έχει είναι αρκετά για όταν θες να κάνεις κάτι στο πόδι. Το main story για μένα ήθελε πολύ περισσότερο βάθος και έναν πιο ολοκληρωμένο κόσμο.

                                Comment

                                Working...
                                X