Announcement

Collapse
No announcement yet.

Assassin's Creed: Revelations

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Μόνο που σχολιάζεις ρίχνεις λάδι στη φωτιά.
    Σοβαρά τώρα.Όσο σοβαρά γίνεται να μιλήσω εγώ δηλαδή. Τον Ezio δεν τον έχουν αρμέξει και τόσο αν σκεφτείς ότι όσοι τίτλοι έχουν βγει με αυτόν (2) είναι Top και θεωρούνται canon titles και όχι spin offs.Από κει και πέρα,ο Altair δεν ήταν τόσο συμπαθής στο κοινό λόγω του τίτλου που ήταν μέτριος.Αλλά δεν αγχωνόμεθα.Όλο και κάτι θα βγει.Δόξα τον Κρομ,το σύμπαν της σειράς μπορεί να επεκταθεί άπειρα.Το πόσο ποιοτικό θα είναι από κει και πέρα,είναι ένα άλλο θέμα.Τα handheld spin offs ας πούμε ήταν στην καλύτερη των περιπτώσεων μέτρια,και ακόμα κι εγώ που θεωρώ τον εαυτό μου φαν (σώπα,δεν το είχαμε καταλάβει)δεν έχω μπει καν στον κόπο να τα κατεβάσω έστω από περιέργεια και γενικά δεν έχω ιδέα τι παίζει.
    Αρκετά όμως με αυτά.Σημασία έχει ότι οι main titles ως τώρα κόβουν κώλους (εξαιρείται το 1,και πάντα θα εξαιρείται,οπότε κάθε φορά που λέω καλό λόγο για τη σειρά,να το παίρνετε ως fact,μην τα ξαναγράφω) και αν όλα πάνε καλά θα συνεχίζουν να το κάνουν.Οι υπόλοιποι παίξτε Skyward Sword.
    Carpe diem

    Comment


    • #17
      Αυτά τουλάχιστον έχουν μια άλφα υπόθεση,πέρα από το ο Ganon/Bowser απαγάγει την Zelda/Peach κι εσύ ως Link/Mario,πρέπει να τη σώσεις.
      Now stfu troll.
      Τώρα τι συγκρίνεις, δύο από τις διαχρονικότερες σειρές που υπάρχουν, η μία εκ των οποίων επαναπροσδιορίζει το είδος με κάθε της επεισόδιο, με μία πρόσφατη σειρά που έτυχε κάποιας επιτυχίας; Το σενάριο δεν είναι καν αντικειμενικό κριτήριο σε αυτήν την περίπτωση, αν και η σύγκριση εξ αρχής ήταν άτοπη, δεδομένου ότι μιλάμε για άλλα είδη.

      Comment


      • #18
        Πως γινεται καθε κουβεντα να καταληγει στην Νιντεντο και στα Ζελντα ; :xp:

        Milking ξεmilking .Στην ουσια για εμενα η ubi εχει βγαλει 2 AC τιτλους και με το Revelations, παει για 2 μεγαλα expansions σε full price. Το 1 ηταν αυτο που λεμε καλη ιδεα αλλα οχι και η καλυτερη εκτελεση . Το 2 παντως ηταν παρα πολυ καλο, για εμενα αυτο που περιμενα να ειναι το ενα, Το brotherhood δεν το εχω παιξει ακομα, αλλα εχω διαβασει καλα πραγματα . Οποτε εμενα δεν με χαλαει το milking αν ειναι ποιοτικο. Βεβαια αν υπαρξει και τριτο,τεταρτο AC 2.5 θα αρχισει να γινεται απιστευτα βαρετο .

        Comment


        • #19
          Λολ στο youtube άρχισαν (επι το πλείστον) να πλακώνονται Έλληνες και Τούρκοι σχετικά με την Αγία Σοφία, την Κωνσταντινούπολη κτλ.

          The new Assassin's Creed game is coming soon! Full reveal in the new issue of Game Informer on May 13. Go to AC reveal page on Facebook, spread the word on F...
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • #20
            Βεβαια αν υπαρξει και τριτο,τεταρτο AC 2.5 θα αρχισει να γινεται απιστευτα βαρετο.
            Αυτό ακριβώς είναι το θέμα και αναπόφευκτα εκεί θα οδηγηθεί η κατάσταση, όπως γίνεται και με κάθε σειρά που ξεκινάει με μία προοπτική και μετά διογκώνεται λόγο κάποιας επιτυχίας. Τα AC γνώρισαν ήδη πολλά sequels, πολύ περισσότερα από ότι θα δεχόταν ο κόσμος σε άλλες εποχές και για κάποιον περίεργο λόγο κανένας δε δίνει σημασία στα 2 spin-offs που βγήκαν στα φορητά, ως κομμάτι της συνολικής εικόνας της σειράς. Ας βγουν πολλά expansions και ας είναι όλα το ίδιο ποιοτικά με τα προηγούμενα, κάποια στιγμή θα επέλθει κορεσμός και μετά θα μιλάμε πάλι για την "sequel" τάση της εποχής, το αναγκαίο της τριλογίας για το κλείσιμο μίας σειράς και για το αναγκαστικό άνοιγμα σε spin-offs που εξηγούν τις σκέψεις του εκάστοτε χαρακτήρα, ενώ κοιτούσε το φεγγάρι, στις οποίες σκέψεις θα βασιστούν άλλα spin-offs.

            Δεν έχω παίξει κανένα AC και θα ήθελα να το κάνω, ειδικά με τα όσα έχω ακούσει για το 2, αλλά με την καμία το milking δεν είναι θεμιτό. Κι εμένα μου αρέσει η Pizza, αλλά αν τρώω για 5 συνεχόμενες μέρες θα τη βαρεθώ.

            Comment


            • #21
              Originally posted by Altair View Post
              Milk it μέχρι τέλους.Δε με νοιάζει καθόλου.Παιχνιδάρα θα είναι κι αυτό.
              Συμφωνώ η σειρά από το ACII και μετά βγάζει απίστευτες παιχνιδάρες και ειδικά για κάποιον που του αρέσει η ιστορία και όλα τα σχετικά, αυτός ο παράγοντας είναι ένας επιπλέον λόγος που τον ελκύει το παιχνίδι και το ευχαριστιέται ακόμη περισσότερο. Τον παίχτη μην το ακούτε είναι άσχετος και προσπαθεί να κάνει τρόλινγκ
              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • #22
                Αυτό ακριβώς είναι το θέμα και αναπόφευκτα εκεί θα οδηγηθεί η κατάσταση, όπως γίνεται και με κάθε σειρά που ξεκινάει με μία προοπτική και μετά διογκώνεται λόγο κάποιας επιτυχίας. Τα AC γνώρισαν ήδη πολλά sequels, πολύ περισσότερα από ότι θα δεχόταν ο κόσμος σε άλλες εποχές και για κάποιον περίεργο λόγο κανένας δε δίνει σημασία στα 2 spin-offs που βγήκαν στα φορητά, ως κομμάτι της συνολικής εικόνας της σειράς. Ας βγουν πολλά expansions και ας είναι όλα το ίδιο ποιοτικά με τα προηγούμενα, κάποια στιγμή θα επέλθει κορεσμός και μετά θα μιλάμε πάλι για την "sequel" τάση της εποχής, το αναγκαίο της τριλογίας για το κλείσιμο μίας σειράς και για το αναγκαστικό άνοιγμα σε spin-offs που εξηγούν τις σκέψεις του εκάστοτε χαρακτήρα, ενώ κοιτούσε το φεγγάρι, στις οποίες σκέψεις θα βασιστούν άλλα spin-offs.
                Kingdom Hearts
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by straier View Post
                  Kingdom Hearts
                  Mόνο που στο kingdom hearts έχουν προνοήσει οποιοδήποτε spin off λίγο ή πολύ.Δηλαδή ο δημιουργός έχει ένα γενικό πλάνο σχετικά με το πού πάει η σειρά καθώς οποιοδήποτε κρυμένο video κατέληξε σε τίτλο spin off ή μη.
                  Nintendo I.D.: paixtis
                  3ds friend code: 2664-2347-7128

                  Comment


                  • #24
                    ο δημιουργός έχει ένα γενικό πλάνο
                    Αυτό λέμε.

                    Comment


                    • #25
                      Lol, μην το πειτε πιο εξω αυτο με το ΚΗ, θα δεχτουμε επιθεση απο Anonymous και μετα θα τρεχουμε και δε θα φτανουμε.

                      Comment


                      • #26
                        Υπάρχει μια τεράστια διαφορά ανάμεσα στα ΚΗ και τα ASCRD.Η ιστορία στα ASCRD πάντα μα πάντα συνεχίζεται στα canon games.Δεν βλέπεις δηλαδή απλά την ιστορία του Ezio μόνο,αλλά και του Desmond,της Lucy κλπ.
                        Eπίσης τα ACRD δεν βγαίνουν σε 500 διαφορετικές πλατφόρμες οι τίτλοι που main titles,εννοώ.
                        Για τα Zelda με καλύψατε,οπότε να πω την άποψή μου και για τα Mario games.Ναι σίγουρα είναι αρκετά ποιοτικά,ναι χάρη σε ένα πλήκτρο,το πλήκτρο του άλματος,προκύπτουν παιχνιδάρες μέσα από τον τρόπο που αυτό αξιοποιείται,αλλά εγώ δεν μίλησα για ποιότητα στο gameplay,αλλά στην ιστορία.Και τα Mario ποτέ δεν είχαν ιστορία.Το σενάριό τους ήταν απλά μια δικαιολογία για ατελειώτο (ποιοτικότατο) gaming.Τα ACRD τουλάχιστον έχουν κάτι να προσφέρουν σε αυτόν τον τομέα,οπότε ναι,πιστεύω πως τους παίρνει (ακόμα),να το χειριστούν έτσι.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #27
                          Double post αλλά δεν πειράζει,αξίζει τον κόπο.
                          "Στο Assassin's Creed: Revelations, o master assassin Ezio Auditore περπατάει στα βήματα του θρυλικού μέντορά του, Altair, σε ένα ταξίδι εξερεύνησης και αποκάλυψης. Είναι ένα επικίνδυνο μονοπάτι, που θα οδηγήσει τον Ezio στην Κωνσταντινούπολη, την καρδιά της Οθωμανικής Αυτοκρατορίας, όπου ένας στρατός από Templars, που συνεχώς μεγαλώνει, απειλεί να αποσταθεροποιήσει την περιοχή. Επιπλέον, πέρα από την βραβευμένη ιστορία του Ezio, η online multiplayer εμπειρία επιστρέφει, ραφιναρισμένη και μεγαlύτερη, με νέα modes, χάρτες και χαρακτήρες, επιτρέποντας στους παίκτες να τεστάρουν τις ικανότητές τους ως ασσασσίνοι ενάντια σε άλλους από όλο τον κόσμο.
                          Το τελευταίο μέρος της σειράς Assassin's Creed περιλαμβάνει επαναστατικό gameplay επιτρέποντας στους παίκτες να διαχειριστούν το κτίσιμο των αναμνήσεων του Desmond και το Animus για να αποκωδικοποιήσουν τα μυστήρια του παρελθόντος του και να δουν το μέλλον."




                          Περισσότερες πληροφορίες για το παιχνίδι θα γίνουν διαθέσιμες από το τεύχος Ιουνίου του Game Informer το οποίο θα έχει τον Ezio στο εξώφυλλο και ο οποίος εμφανίζεται αρκετά γερασμένος σε σχέση με το Brotherhood. Το Game Informer θα αποκαλύψει τί ρόλο παίζει στην ιστορία της σειράς κάθε ένας από τους σημαντικούς της χαρακτήρες -Ezio, Altair, Desmond- αλλά και πώς θα τους χειριζόμαστε στο παιχνίδι καθώς και οι τρεις θα είναι playable στο Revelations. Eπίσης, κάνει λόγο για ένα νέο εργαλείο-όπλο που αλλάζει τον τρόπο που πολεμάμε και διασχίζουμε τον κόσμο του παιχνιδιού.


                          ΠΗΓΗ:http://www.gameover.gr/news/AC-Revel...%82.15817.html
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #28
                            Eπίσης, κάνει λόγο για ένα νέο εργαλείο-όπλο που αλλάζει τον τρόπο που πολεμάμε και διασχίζουμε τον κόσμο του παιχνιδιού.
                            Hookshot confirmed.
                            Έχω παίξει μόνο το 2 (αμφιβάλλω αν θα παίξω άλλο παιχνίδι της σειράς) αλλά είμαι περίεργος πόσο μπορούν να τραβήξουν την ιστορία.
                            Αλήθεια στο 3 θα συνεχίζεις να ελέγχεις τον Desmond;
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • #29
                              Βγαζουν συνεχεια sequels για να χωρτασει ο κοσμος το παρελθοντικο setting. Ετσι οταν θα βγει το 3 που θα ελεγχεις μονο τον Desmond και θα εξελισσεται μονο στο σημερα (σε ενα παιχνιδι που θα θυμιζει το matrix) δεν θα παραπονεθει κανενας με ατακες τυπου ''μα καλα γιατι δεν βαλατε και καποια levels που να πηγαινεις στο παρελθον με το anymous'' γιατι πολυ απλα ολοι θα εχουν μπουχτισει.

                              Thats the plan...Remember it

                              Comment


                              • #30
                                Οι φήμες για το τρίτο μέρος είναι πολλές.Μία από αυτές μάλιστα,θέλει το τρίτο μέρος να λαμβάνει χώρα στην Ιαπωνία,ενώ μια άλλη στην Γαλλία του Β' Παγκοσμίου και να ελέγχεις γυναίκα.Βέβαια αυτές οι φήμες είχαν διαδοθεί πριν ανακοινωθεί το Brotherhood καλά καλά,αλλά ακόμα κι έτσι ακούγονται αρκετά ενδιαφέρουσες.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X