Announcement

Collapse
No announcement yet.

Βatman Arkham City

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Ωχ ναι ρε συ, συγνώμη :/ . Δίκιο έχεις, βλακεία μου... Λειτούργησα με το σκεπτικό ότι όλοι το έχουν παίξει.

    Comment


    • #92
      Καλά εγώ πάντως δεν το είπα για να στην πω ή να μου ζητήσεις συγνώμη, προσωπικά δεν με ενόχλησε καθόλου. Απλά ελπίζω να μην την χάλασες σε κανένα άλλο που σκάει περισσότερο για τέτοια θέματα, βασικά έκανα βλακεία κι εγώ που δεν το έκανα εντιτ από μόνος μου μόλις το είδα

      Comment


      • #93
        Το κατάλαβα ότι δεν ήθελες να μου την πεις, αλλά δεν ήξερα κατά πόσο σε ενόχλησε ή όχι. Είναι σημαντικές ανατροπές και ίσως κάποιος να μην ήθελε να τις ξέρει.

        Εν πάση περιπτώσει, καλές αγορές .

        Comment


        • #94
          100% Main Story, Side Quests, Riddler's Trophies και 75% Riddler's Revenge.

          Συνολικά 82% Completion.

          Τελειώνω με όλα τα Challenge campaigns και επίσημα το παρατάω για αρκετό καιρό. Κάποια στιγμή θα ρίξω ένα replay σε new game plus και θα παίξω και το Harley Quinn's revenge. Τα DLC με τα παραπάνω challenges ποτέ .

          61 ώρες ενασχόλησης...

          Comment


          • #95
            Τοο late to the party το ξερω, αλλα εν τελει χθες τελειωσα τον τιτλο. 68%, hard και με ολα τα side quest (πλην riddler που ειναι καπου στο 40%) ολοκληρωμενα.

            Το παιχνιδι ηταν εξαιρετικο και ενω γενικα τον τελευταιο καιρο δεν ειχα ιδιαιτερη ορεξη για gaming, τελικα το τελειωσα μεσα σε μια περιπου εβδομαδα. Γενικα το φοβομουν επειδη το ειχα ξεκινησει μια 2 φορες αλλα ειχα χαθει με το ποσο ανοικτο ηταν και το τι πληροφορια εχεις ειδικα στην αρχη (ομιλιες απο παντου, τηλεφωνα που χτυπουσαν, political prisoners που ζητουσαν βοηθεια) και το παρατουσα. Εν τελει ωστοσο το παιχνιδι δεν ειναι καθολου χαοτικο και εκει βρισκεται imo και ολη ιδιοφυια της rocksteady. Επι της ουσιας το μεγεθος και η οργανωση ειναι παρομοια με αυτα του asylum αλλα εχει αντιστραφει η αναλογια κλειστων και ανοιχτων χωρων. Γενικα πολυ ωραια αλλαγη οπτικης και θεωρω οτι υπαρχει απολυτη ισοροπια αναμεσα στο ανοιχτο αλλα οχι τοσο ανοιχτο ωστε να γινεται gta και να χανεσαι. Η δε υλοποιηση της πολης ειναι πραγματικα απολυτη (πολυ ρεαλιστικη αποδοση με κορυφαιο immersion) και ειλικρινα δε μπορω να φανταστω κατι καλυτερο για τα δεδομνα αυτης της γενιας. Αψογος σχεδιασμος και δομημενος ωστε να προσφερει το σκηνικο κατω απο απολυτα ρεαλιστικες συνθηκες.

            Σε αλλα θετικα, πολυ καλες οι προσθηκες στο freeflow συστημα, τα νεα gadgets αλλα και ο ολος σχεδιασμος των side quests εν παραλληλω με το main quest.

            Γενικα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και χορτασμενος απο τη δουλεια της rocksteady και θεωρω οτι ο μονος τροπος να ξεπεραστει ο συγκεκριμενος τιτλος ειναι μονο με τις νεες δυνατοτητες που θα εχει η εταιρια μεσω της νεας γενιας στο Arkham Knight. Γι'αυτο και μαλλον θα προσπερασω το origins γιατι περα απο το οτι εχω το βιτσιο να ακολουθω εταιριες και οχι franchises (ενταξει εξαρταται απο το ποιο θα ειναι το αποτελεσμα σε καθε περιπτωση ) οπως ειπα θεωρω οτι δεν μπορει να δωθει κατι παραπανω απο το city με τα δεδομενα που εχουμε τωρα.

            Πολλα μπραβο ξανα. Πιθανον να συνεχισω με το side mission του riddler (αν και δεν ξερω αν θα φτασω μεχρι το τελος) και σιγουρα θα παιξω το DLC της Harley (το εχω ξεκινησει και μου φιανεται πολυ καλο σεναριακα). Να πω οτι η GOTY τα σπαει, μιλαμε εχει τοσο υλικο που μπορεις να παιζεις για παντα. Να τονισω τελος οτι το κοστουμι απο το Batman Beyond τα σπαει ;) (προσωπικα μου αρεσε πολυ και η σειρα).

            Comment


            • #96
              Ποτέ δεν είναι αργά. Εγώ χθες το ξεκίνησα.
              I'm back bitches... Version 2.0

              Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

              Comment


              • #97
                Nooto παίξε οπωσδήποτε το Arkham Origins.Έχει την καλύτερη ιστορία στην σειρά ΙΜΟ,και τον καλύτερο Joker επίσης.
                Carpe diem

                Comment


                • #98
                  Εως τώρα με βάση αυτό που έχω παιξει το Arkham City μου φαίνεται να ειναι καλυτερο του Origins, ειδικά η πόλη είναι πιο ζωντανή και ατμοσφαιρική. Στα αρχικά στάδια το παιχνίδι σε βομβαρδίζει με ενα ωκεανο πληροφοριών και κάπου χάνεσαι αλλά μετά εάν συνεχίσεις βάζεις τα πράματα σε μια τάξη μέσα στο μυαλό σου.

                  Τα γραφικά ειναι φοβερά με τα physX να ειναι το κερασάκι στην τούρτα
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • #99
                    Μα φυσικά και είναι καλύτερο το City από το Origins δεν υπάρχει αμφιβολία.Εγώ απλά είπα πως έχει καλύτερο Τζόκερ και καλύτερη ιστορία.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • πω έπος το παιχνίδι
                       

                      καταπληκτική η μάχη με τον Ραζ Αλ Γκουλ με τα physX απλά :jd:
                      σοκ και δέος
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • It is not the game you deserve, it is the game that you want

                        Οντως πολυ epic αυτη η μαχη, οπως και αυτη με
                         
                        τον Freeze... η τελευταια θα ηταν απο τις πιο epic αν δεν σου εδινε tutorial και ψαχνοσουν.


                        Εκανα το Harley DLC που ηταν αρκετα ok (τιποτα το ιδιαιτερο αλλα ο Robin ηταν epic). Και τωρα συνεχιζω με riddles... να δουμε που θα φτασω...

                        Comment


                        • Εγώ πάντως ψαχνόμουν.
                          Μπορείς να κλείσεις τις βοήθειες.
                          I'm back bitches... Version 2.0

                          Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                          Comment


                          • Το τερμάτησα εχθές με 44% ολοκλήρωση. Γενικά εξαιρετικό game και σιγουρα το θεωρώ καλύτερο του Origins χωρις αυτό να σημαίνει πως το τελευταίο δεν ειναι καλό game. Aπό τα αφεντικά εμένα δεν με εντυπωσίασε τόσο η μάχη με τον
                             
                            freeze
                            αλλά τοσο αυτές με τους
                             
                            Ραζ αλ Γκουλ και τον λασπωμένο που ειναι το τελικό boss

                            Τώρα απο εκει και πέρα θα ασχοληθώ λιγο με τα δευτερεύοντα, riddles κτλ χωρίς βέβαια να σκοπεύω για 100% ολοκλήρωση, το πολύ να το φθάσω 60-65%, και με τα DLCs.
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • Μετά από 50 ώρες το άφησα στο 71%.
                              398/400 Riddler's Secrets, τα πάντα για Catwoman και 28/30 μπαλονάκια στη Quinn.
                              Δεν έκανα τίποτα από challenges.
                              Ίσως το ξαναπιάσω κάποια στιγμή για αυτά.
                              Το παιχνίδι πάντως είναι τόσο καλό που νιώθω άσχημα που το πήρα τόσο φθηνά.
                              Ελπίζω κάποια στιγμή να μπορέσω να πάρω την Collector's.
                              I'm back bitches... Version 2.0

                              Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                              Comment

                              Working...
                              X