Announcement

Collapse
No announcement yet.

Little Big Planet

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Πωπωπω,μιλάμε εχθές ψήθηκα να πάρω PS3 με τόσο γέλιο που έκανα

    Έπαιξα με τον songoku και το διασκέδασα πολύ.Το παιχνίδι απογειώνεται στο multiplayer.Είχα παίξει παλαιότερα alone και εντάξει ήταν καλό αλλά καμία σχέση με το multiplayer

    Sorry για μερικά χαστούκια songoku but thats life after stealing some points

    Δεν μπορώ να φανταστώ πόσο γέλιο θα πέφτει με 4 άτομα...


    Comment


    • #47
      Σε έβαλα μέσα στο παιχνίδι και εσένα (αν και δε χρειάστηκε να προσπαθήσω πολύ). Το "κάποτε" που έλεγες πριν λίγες μέρες μάλλον μετατράπηκε σε "άμεσα" .

      Όπως και να έχει ήταν τέλεια τα χτεσινά παιχνίδια και χάρηκα που μπήκε και ο laharl στο κλίμα. Άντε να το δει και κανένας άλλος και να κανονίσουμε κανά τετραπλό.

      Comment


      • #48
        Περιτό να πω πως είμαι πάντα διαθέσιμος ;

        Comment


        • #49
          Τι λέει παιδιά, θα ψήσουμε κανένα τετραπλό σήμερα; Εγώ και hideo είμαστε μέσα πάντως .

          Comment


          • #50
            Εγώ γενικώς δεν παίζει ιδιαίτερα μέσα στη βδομάδα. Αλήθεια χωρίς εμένα έχετε το ίδιο λαγκ ή εγώ είμαι ο αδύναμος κρίκος;
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • #51
              H αλήθεια είναι ότι κάτι συμβαίνει με τη σύνδεσή σου και δεν ξέρω τι. Γενικά πάντως έχω παρατηρήσει αρκετές φορές lag, οπότε μάλλον δεν είσαι μόνο εσύ το πρόβλημα . Είχα κι εγώ αρκετά προβλήματα, μέχρι που άνοιξα κάποια ports (βέβαια το έκανα για το 360, αλλά και σε εκείνο τα ίδια προβλήματα είχα).

              Comment


              • #52
                lol σημερα εριξα κατι γελια με το παιχνιδι (ειδικα στη φαση που προσπαθουσαμε με τον hideo να γυρισουμε τον κυλινδρικο βραχο). Οι πιστες του community ειναι respect, υπαρχει τρομερη φαντασια -τα 2 τελευταια επιπεδα που δοκιμασαμε για παραδειγμα + βεβαια το επιπεδο του hideo;) -.Mε τον evans δεν ξερω κατι επαιξε και δεν μπορουσαμε να συνδεθουμε και οι 3 μαζι.

                Anyway μαζευτειτε ρε για κανενα τετραπλο!!!

                Comment


                • #53
                  Oντως πολυ γελιο:xp:.
                  Την επομενη μπορει να βαλω το headset.
                  Οι τελευταιες 2 ηταν φοβερες πιστες(σε σχεδιασμο,εξυπνους γριφους και bosses).Υπαρχουν παρα πολλες τετοιας ποιοτητας πιστες,αλλα το κακο ειναι οτι δν τις βρισκεις στις πρωτες σελιδες στο search.
                  Ο καλυτερος τροπος για να ανακαλυψεις τετοιες πιστες ειναι αρχικα να βρεις εναν καλο creator,να παιξεις τις πιστες του και απο κει και περα να δεις ποιες εχει κανει hearted και ποιους δημιουργους εχει κανει hearted και παει λεγοντας.
                  Υπαρχουν καλες πιστες στις πρωτες σελιδες,αλλα τις καλυτερες μαλλον τις εχω παιξει με τον παραπανω τροπο.

                  Η πιστα μου ξεκινησε για πλακα,χωρις κανενα σχεδιο.Απλα μια μερα ηθελα να πειραματιστω λιγο περισσοτερο με τους μηχανισμους στο create mode και τελικα οι ΄΄πειραματισμοι΄΄ κρατησαν 3 εβδομαδες .Συνολο 1.5μηνας μεχρι να την τελειοποιησω.
                  Αν εκανα μια νεα πιστα,δεν θα χρειαζομουν πανω απο 2 εβδομαδες για να την κανω(μια ιδιου επιπεδου πιστα).Εχω καταλαβει πως λειτουργουν οι περισσοτεροι μηχανισμοι πλεον.Ξοδεψα χρονο για να καταλαβω αρκετα το create mode και τις περισσοτερες φορες,δν μπορουσα να κανω αυτο που ηθελα γιατι δν ειχα κατανοησει πληρως τους μηχανισμους.Σε μια 2η προσπαθεια σιγουρα το αποτελεσμα θα ειναι πολυ καλυτερο.Η συγκεκριμενη πιστα ειναι πολυ μετρια σε σχεση με τις πραγματικα καλες.
                  Θα ηθελα παντως να δω προσπαθειες απο παιδια του φορουμ που εχουν το παιχνιδι.

                  Comment


                  • #54
                    Ζήλεψα τώρα, σνιφ.

                    Ελπίζω τώρα με τα ports που άνοιξα να μην έχω κάποιο πρόβλημα. Πέρασε πάρα πολύς καιρός από τότε που αντιμετώπισα αυτό το πρόβλημα και πραγματικά δεν ξέρω από που ήρθε...

                    Τέλος πάντων, η αλήθεια είναι ότι οι πίστες που βγαίνουν στην αρχή είναι καλές ή μέτριες και τον τελευταίο καιρό επικρατεί η μόδα των πιστών με τις βόμβες που πέφτουν. Σαν ιδέα είναι καλή και κάποιος έκανε μία πίστα με τέλειο setting, αλλά γενικά υπάρχει πολύ επανάληψη των ίδιων ιδεών. Ο καλύτερος τρόπος είναι αυτός που είπε ο hideo. Εγώ αν βρίσκω μία πίστα που μου αρέσει, κάθομαι και παίζω όλες όσες έχει ο δημιουργός της.

                    Ελπίζω την επόμενη φορά να μας καθήσει καλύτερα και να μην έχω τέτοια προβλήματα.

                    Comment


                    • #55
                      DEMO and GOTY in-stores next week
                      Official PlayStation Blog for news and video updates on PlayStation, PS5, PS4, PS VR, PlayStation Plus and more.






                      For those of you who haven’t “jumped in the sack” with LBP yet, head over to the PS Store on Sept 10, and you’ll be able to download a free playable demo of LittleBigPlanet.

                      The demo is filled with – PLAY: a hand full of in-game levels and mini-games by yourself or with 3 of your friends, CREATE: Customize your Sackboy and plaster levels with a variety of stickers and objects, SHARE: a few community levels picked from the over 125MM levels created online.

                      Hopefully, you’ll get hooked just in time for the release of the Game of the Year Edition (coincidentally next week as well ). If your just getting your hands on a new PlayStation 3, check out the Examiner.com’s “Top five games to purchase along with your new PS3” – which just happens to have LBP #1…and conveniently just arrived in our offices!

                      Comment


                      • #56
                        LittleBigPlanet to get online create mode soon
                        At Examiner.com™ we help you excel personal finance, boost income, invest wisely, travel smart, reach financial freedom faster, and enjoy life on a budget.


                        LittleBigPlanet was released exclusively for the Playstation 3 in North America on October 27, 2008. Although it ended up winning many awards, the game launched without one of its core features: the online create mode. The developer of the game, Media Molecule, promised to patch it into game at a later time.

                        Nearly a year after the initial launch, it looks like the online create mode is finally coming to LittleBigPlanet in the near future. Mark Valledor, the Marketing Manager for Sony Computer Entertainment America, left the following comment on the Playstation.Blog when asked about the elusive mode:

                        “Beta testing went well, so its almost here…”

                        The LittleBigPlanet community has already produced over 1.25 million user-created levels online. The online create mode will certainly beef up user-generated content as players will soon be able to work cooperatively at building a level over the Playstation Network.

                        Media Molecule and Sony Computer Entertainment America will re-release the game on September 8th with extra content under the title, LittleBigPlanet Game of the Year Edition. Hopefully, they will patch the online create mode unti the game at around the same time.
                        Υπηρχε η φημη οτι θα γινει καποια στιγμη.Μακαρι να μπορεις να φτιαξεις clan(την δικη σου μικρη εταιρια δημιουργιας πιστων δλδ:p) τεσσαρων ατομων.

                        Comment


                        • #57
                          Μπουρδέλο θα είναι! Ο καθένας θα βάζει τα πράγματα εκεί που θέλει και γενικά δε θα γίνεται δουλειά. Φυσικά θα πέφτει άπειρο γέλιο.
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • #58
                            Eνταξει υποτιθεται οτι θα υπαρχει μια Α συννενοηση μεσω headset
                            Επισης τα ατομα που θα ασχοληθουν θα πρεπει να εχουν καποια εμπειρια με το create mode.
                            Για την ιστορια,εχουν γινει ηδη τετοιες προσπαθειες(συνεργασια 4 ατομων για δημιουργια πιστας),αλλα οχι online.Σιγουρα ειναι πιο αμμεσο να βρισκεσαι στον ιδιο χωρο με τους αλλους οταν κανετε πιστα,αλλα οκ θα δειξει κατα ποσο θα λειτουργησει αυτη η προσθηκη.

                            Comment


                            • #59
                              Πάιξαμε δύο stages με evans χθες, ο οποίος πρέπει να πω πως είναι πάρα πολύ ανταγωνστικός και δεν τα χάρηκα xD( j/k) Τελεια ήταν πριζώθηκα και έπαιξα το single player από εκει που το είχα αφήσει. Εντάξει μαγεία το game, όποιος έχει ps3 και δεν το έχει παίξει είναι άξιος της μοίρας του πραγματικά...

                              Έπαιξα και το Uncharted custom lvl και ήταν απίστευτη δουλειά. Μακάρι καποια στιγμή να μπούμε για co-op αν και με τόσα καλά games δύσκολο το βλέπω.

                              Με demon's souls, LBP, Uncharted 2, R&C και MGS 4 στο πρόγραμμα πρέπει να κάνω υπερωρίες μέχρι να παρουσιαστώ.
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • #60
                                Έλα ρε σε άφησα να πάρεις μερικά prize bubbles . Μιλάς για μια δυο σαφαλιαρίτσες τώρα; Έλα μωρέ, αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα :xp: .

                                Τεσπα, εγώ δεν ευχαριστιέμαι τίποτα, αν δε φτιαχτεί το θέμα με το Demon's Souls δεν πρόκειται να ηρεμήσω............

                                Comment

                                Working...
                                X