Announcement

Collapse
No announcement yet.

Destiny (Bungie)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Μα για την beta μιλούσα στην ουσία.
    Στο PS3 πάντως έπαιξα κανονικά χωρίς plus.
    Γενικά μου άρεσε. Σίγουρα χωρούν βελτιώσεις αλλά ίσως γίνει το πρώτο MMO που θα αγοράσω.
    Τα γραφικα μου άρεσαν με δεδομένο το είδος αλλά και την ηλικία της κονσόλας.
    Μόνο με warlock έπαιξα, χαρακτήρας που θα ήταν και επιλογή μου σε περίπτωση που το πάρω.
    Framedrops και lag δεν είχε.
    I'm back bitches... Version 2.0

    Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

    Comment


    • #32
      Προχώρησα στον πλανήτη Moon που άνοιξε προσωρινά για όσο διαρκέσει η Beta. Τα πράγματα ευτυχώς εκεί γίνονται καλύτερα. Το respawn των εχθρών περιορίζεται σημαντικά αν και συνεχίζει να υπάρχει όταν απομακρύνεσαι από τις περιοχές που εμφανίζονται. Σίγουρα όμως καμία σχέση με την Earth. Γραφικώς, το παιχνίδι όπως έχω ξαναπεί μου φαίνεται κουραστικό. Το βαρετό της υπόθεσης είναι ότι σκοτώνεις τους ίδιους εχθρούς ξανά και ξανά και οι όποιες παραλλαγές είναι στο χρώμα και στα ονόματά τους. Ούτε αμφίεση, ούτε εξτρα εξοπλισμό, ούτε τίποτα. Η Bungie είχε καταφέρει περίφημα στα προηγούμενα FPS της να κρατάει μια ισορροπία τακτικής και κάλυψης κάτι που εδώ ισχύει σε μικρότερο βαθμό μόνο αν διαλέξεις δυσκολία hard όπου οι έχθροι είναι 3+ levels παραπάνω και σε έχουν με 1 ή 2 βολές ενώ εσύ αδειάζεις ένα κάρο σφαίρες.
      Προσωπικά, ποτέ δεν συμπάθησα αυτήν την νοοτροπία της MMO λογικής, ότι για να έχει challenge το παιχνίδι πρέπει ο εχθρός να είναι ισχυρότερος μερικά levels παραπάνω ακολουθώντας όμως ίδιες τακτικές νοημοσύνης και περιορισμένου πεδίου δράσεως. Άσε που ουκ ολίγες φορές μου εμφάνισε εχθρούς μπροστά στα μούτρα μου. Η ουσιαστική σημασία αυτού του τίτλου όπως και άλλων παρόμοιων είναι να φαρμάρεις εχθρούς (που εξαφανίζονται αέρας όταν ψοφάνε) και να λουτάρεις νέο equipment. Δεν αρέσκομαι σε τέτοιας φιλοσοφίας FPS καθώς το θεωρώ time waste. Βάλτε και τις δηλώσεις της Bungie περί κατεβατών από DLCs (ειδικά τα 2 πρώτα είναι στην collector's edition) και μπορώ να πω ότι τόσο η Bungie όσο και η Activision συνεχίζουν να καβαλάνε το καλάμι.

      Ευελπιστώ, ότι το τελικό αποτέλεσμα θα είναι απείρως ανώτερο από την beta αλλιώς 343 Industries και βλέπουμε. Αν μη τι άλλο, ένας βελτιωμένος Halo τίτλος που πιθανότατα θα ανεβάσει το είδος ένα σκαλί παραπάνω (για πολλούς το καλύτερο FPS franchise) έχει πολύ περισσότερο potential και ambition από έναν τίτλο που βασίζεται στην φάρμα και άλλα γνώριμα, κοινότυπα στοιχεία shooting.

      Comment


      • #33
        Θέλω να πιστεύω πως οι εχθροί όσο προχωράει το παιχνίδι θα γίνονται πιο έξυπνοι και θα έχουν και περισσότερες διαφορές.
        Αν και οι πελάτες των ΜΜΟ έχουν μάθει με χαζους εχθρούς και δεν ξέρω πως θα τους καθόταν κάτι τέτοιο.
        Θα συμφωνήσω πως χρειάζεται βελτιώσεις αλλά υπάρχει potential.
        I'm back bitches... Version 2.0

        Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

        Comment


        • #34
          η φυση των mmo(rpgs) ειναι τετοια που το challenge αρχιζει οταν maxareis lvls στον χαραχτηρα σου και αρχισεις το raiding, επισης τα νεοτερα mmos τυπου wildstar εχουνε αυξημενη δυσκολια απο την αρχη , μπορει το destiny να ειναι της ιδιας λογικης παρακατω

          δεν παιζω την beta αλλα παρακολουθω αρκετα streams , μου φαινεται περισσοτερο στην λογικη των boardelands πραγμα πραγμα καλο για τα γουστα μου,με χαλαει ομως το generic sci fi art που ειναι σχεδον copy paste απο τα halo

          Comment


          • #35
            Καλά έκανε mmo το destiny η bungie πόσο fail πια!
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • #36
              Originally posted by paixtis
              Καλά έκανε mmo το destiny η bungie πόσο fail πια!
              :kill:
              Carpe diem

              Comment


              • #37
                Αχ βρε Paiktis αυτή η ενημέρωση και η συνέπειά σου για οτιδήποτε αφορά τα videogames με έχει συγκινήσει απερίγραπτα. Μα πόσο Παικτούρας πια;:resp:

                Comment


                • #38
                  Πόσο fail είναι να κάνει η bungie mmo λέω μετά τα halo..Ποια ενημέρωση μου τσαμπουνάς...
                  Altair αγόρι μου μην φας!
                  Επίσης αν ρωτήσεις κάποιον casual έξω τι είναι το destiny το πιο πιθανό είναι να σου πει ότι είναι το νέο fps της bungie αλά halo!Και αυτό σχολιάζω!
                  Nintendo I.D.: paixtis
                  3ds friend code: 2664-2347-7128

                  Comment


                  • #39
                    Αν είναι καλό δε βλέπω το λόγο να έχουμε παράπονο.

                    Comment


                    • #40
                      Αστο Paiktis δεν το έπιασες το νεύμα μου. Όσον αφορά την προσέγγιση του Destiny, το ενδιαφέρον του κόσμου είναι μεγάλο και αν καταφέρει να πουλήσει πολύ μην αναρωτηθείς μετά το πως και γιατί η Bungie ακολούθησε μία τέτοια πορεία.

                      Comment


                      • #41
                        Εμένα προσωπικά δεν με ελκύει η ιδέα ενός mmo fps.Αν το destiny καταφέρει να με τραβήξει ελέω bungie θα το παραδεχτώ!Ποιο νεύμα δεν έπιασα ακριβώς?
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment


                        • #42
                          Πόσο fail είναι να κάνει η bungie mmo λέω μετά τα halo
                          Γιατι?

                          Με την beta δεν ασχοκηθηκα αλλα εχω παρακολουθησει (Vaynard style) και εγω τον τιτλο. Προσωπικα η αισθητικη και ο κοσμος που εχω δει μεχρι στιγμης μου αρεσουν παρα πολυ. Εχω διαβασει αρκετα παραπονα (respawning, μια περιοχη ανα πλανητη, κατα ποσο οι κοσμοι ειναι αδειοι η εχουν κατι παραπανω να κανεις) αλλα γενικα περιμενω πολυ τον τιτλο και μενει να δουμε αν η Bungie θα καταφερει να δεσει καλα ολα τα υλικα μιας και μπλεκονται πολλα ειδη gameplay εσωτερικα.

                          Comment


                          • #43
                            Φαίνεται πως η τακτική της Bungie να διαφημίζει υπέρ το δέον τους τίτλους της, γυρίζει μπούμερανγκ. Τα λίγα μέχρι τώρα reviews δεν είναι τόσο ενθαρρυντικά, μιας και οι κριτικοί σπανίως ψαρώνουν με hype χωρίς περιεχόμενο. Σε αντίθεση βέβαια με τους καταναλωτές, προς όφελος των εταιρειών.
                            Όπως και να'χει, εάν ζει η κληρονομιά του Halo κάπου, τότε θα ζει στο Destiny.

                            Comment


                            • #44
                              Γιατί ρε? Κατά μέσο ορο 9 δεν του βάζουν? Και με μια ματια που του έριξα φαίνεται παιχνιδάρα (Halo κλώνος μεν, αλλα παιχνιδάρα). Πρωτοπορεί, FPS + MMO, το κάνει καλά απότι φαίνεται.

                              Comment


                              • #45
                                Εγώ πάντως το σκέφτηκα να το αγοράσω το PS4 για να ασχοληθώ, αν και ξέρω ότι τελικά δε θα το κάνω .

                                Comment

                                Working...
                                X