Announcement

Collapse
No announcement yet.

Final Fantasy XV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εχω παρει το season pass αλλα δεν το εβαλα ακομα το patch Drop rate υπαρχουν και recipes για 100% αλλα στο magitek suit v2 δεν νομιζω οτι βοηθαει γιατι εχει 100% drop rate(95+5) οποτε λογικα δεν αλλαζει κατι. Θα το βαλω να το δω το holiday pack αργοτερα.

    Comment


    • Για ρίξτε καμία συμβουλή: σε τι να επικεντρωθώ τώρα; έχω ένα καρό αποστολές να ολοκληρώσω, είμαι level 51 και δεν έχω ασχοληθώ καθόλου με synthesis/ farming.

      Comment


      • leveling για 99 top priority imo.

        Comment


        • Για αρχή λέω να κάνω πολλές αποστολές για το επίπεδο μου κι όταν τις ολοκληρώσω όλες να πάω στο ξενοδοχείο με το τριπλάσιο modifier. Αν έχετε καμία συμβουλή για ΑΡ ή οτιδήποτε άλλο που καλό Είναι να κάνω ταυτόχρονα, let me know.

          Για τα λεφτά τι κάνετε αλήθεια; υπάρχει κανένας τρόπος για να μαζεύεις πολλά;

          Comment


          • Παιδιά λόγω υποχρεώσεων δεν μπορώ να συμμετάσχω αλλά παρακολουθώ το τοπικ με ενδιαφέρον. Πολύ ωραία ποστ!

            Μια ερώτηση. Από περιεχόμενο τι λέει το παιχνίδι; Έχει ποιότητα και ποσότητα περιεχομένου; Ξέρω ότι έχει πολλά προαιρετικά high level dungeons,είναι αλήθεια; Από super bosses έχει αφθονία;

            Απαντήστε χωρίς spoilers, εννοείται.


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • Originally posted by Evans View Post
              Για αρχή λέω να κάνω πολλές αποστολές για το επίπεδο μου κι όταν τις ολοκληρώσω όλες να πάω στο ξενοδοχείο με το τριπλάσιο modifier. Αν έχετε καμία συμβουλή για ΑΡ ή οτιδήποτε άλλο που καλό Είναι να κάνω ταυτόχρονα, let me know.

              Για τα λεφτά τι κάνετε αλήθεια; υπάρχει κανένας τρόπος για να μαζεύεις πολλά;
              Πηγαινε παιξε justice monster five altissa, παιρνεις 99 crates και σου δινει ενα item που το πουλας 500gil αλλιως υπαρχει ενα hunt στο οποιο φαρμαρεις και xp. Για AP θες shield of just(κανει AoE) πας στην ερημο καλεις συνεχεια εχθρους και σπαμάρεις warp strikes, οτι πιο βαρετο.. Για εμενα κανε expericast level 99 με rare coins και οταν μαζεψεις 500k+ πηγαινε στο 3x hotel, νομιζω θες γυρω στα 800k απο 50-99 περιπου αν θυμαμαι καλα απο εμενα. Εχει νοημα να το κανεις τωρα γιατι θα δυσκολευτεις στα dungeons underleveled.

              Originally posted by Deus View Post
              Παιδιά λόγω υποχρεώσεων δεν μπορώ να συμμετάσχω αλλά παρακολουθώ το τοπικ με ενδιαφέρον. Πολύ ωραία ποστ!

              Μια ερώτηση. Από περιεχόμενο τι λέει το παιχνίδι; Έχει ποιότητα και ποσότητα περιεχομένου; Ξέρω ότι έχει πολλά προαιρετικά high level dungeons,είναι αλήθεια; Από super bosses έχει αφθονία;

              Απαντήστε χωρίς spoilers, εννοείται.
              Μια χαρα ειναι εχει αρκετο περιεχομενο για single player αν και απο τις φημες περιμενα να ειναι μεγαλυτερο. Εχει super bosses αλλα δεν ειναι ιδιαιτερα, το πιο ευκολο final fantasy ειναι βασικα, μη φανταστεις τιποτα emerald/ultima weapon/penance και τετοια ουτε καν.. Εχει απλα καποια tricky dungeons και χρονοβορα αλλα μολις φτιαξεις το end game build σου πας αερα.

              Εχει αρκετα side missions ομως και ο κοσμος σε τραβαει να παιζεις, ειναι το στυλ "θα κανω αυτο και μετα το αφηνω" και ολο βρισκεις και κατι αλλο να κανεις.

              Comment


              • Εχω φτασει στο κεφαλαιο ΧΙΙΙ. Κατ'αρχην να πω οτι το κεφαλαιο 9 ειναι ας πουμε το point of no return (αν και στην πραγματικοτητα μπορεις να συνεχισεις να επιστρεφεις στο open world και στην altissia και στα επομενα κεφαλαια, νομιζω στο 12-13 γινεται strip το ability) παροτι τα sites γραφουν για κεφαλαιο 8, το λεω για οποιον ενδιαφερεται να συνεχισει με sides κλπ. Επισης το αναφερω σαν point of no return διοτι παροτι κρατας την ικανοτητα, απο τα μεσα του κεφαλαιου 9 και μετα δεν ξερω αν εχει νοημα να γυρνας και να κανεις quests μιας και το παιχνιδι γινεται heavy story based και γραμμικο οποτε θεωρω οτι ειναι καλυτερο να ακολουθησει κανεις το σεναριο απο κει και επειτα για να μην σπασει το pacing.

                Οπως ειπαν και τα παιδια το σεναριο παιρνει πολυ τα πανω του απο τα μεσα του 9 και μετα. Αυτο που εμενα δεν μου αρεσει ειναι οτι κρινω λανθασμενη την επιλογη για διαχωρισμο σε κεφαλαια ετσι οπως εχει γινει. Στην πραγματικοτητα υπαρχουν μεχρι στιγμης μονο 2 κεφαλαια, 1-8 και 9-13 so far. Νομιζω το αναφερει ο evans και πιστευω και εγω οτι θα μπορουσε να εχει γινει καλυτερος διαμοιρασμος απο κει και περα. Πχ να σπασουν το τι γινεται απο το 9 και μετα και να τα βαλουν στα προηγουμενα κεφαλαια ετσι ωστε να υπαρχει ενα νοημα στο χωρισμο που εχουν κανει και παραλληλα ο παικτης να κρατιεται σε μια εγρηγορση. Ετσι οπως ειναι το παιχνιδι αυτη τη στιγμη μιλαμε για το roadtrip του Noctis και της ομαδας μεχρι και τα μεσα του 9 και απο κει και περα γινεται ενα μπαμ με 200 γεγονοτα που εξελισσονται ταυτοχρονα και δεν μπορεις να αφομοιωσεις τοση πολυ πληροφορια. Σε αυτο συμβαλει και το γεγονος οτι τα κεφαλαια ειναι σχετικα μικρα αλλα γεματα με πληροφορια, πχ απο κει που 70 για ωρες ημουν στον open world, μεσα σε 2 ωρες επισκεφτηκα 4 ακομα περιοχες γεματες με ενα σωρο γεγονοτα. Καθε συμβαν εχει τεραστιο impact, παρ'ολα αυτα μεσα στο επομενο μισαωρο εχει ερθει κατι ακομα μεγαλυτερο οποτε δεν προλαβαινεις να καταλαβεις απο που σου ρθε το καθετι. Επιπλεον δεν καταλαβαινω αυτη τη γελοια επιλογη με τον Umbra και το γεγονος οτι οι αλλες περιοχες ειναι αποκομενες απο τον κεντρικο κοσμο. Θα μπορουσαν απλα να σου πουν οτι πηγαινοερχεσαι στην Altissia με το πλοιο και στα αλλα μερη με το τρενο (που πχ ας το εβαζαν καποιου στον lucis για να μπορεις να ταξιδευεις).

                Για το σεναριο, αυτα που εχω δει μεχρι τωρα μου αρεσουν πολυ, για την ακριβεια δεν πιστευα οτι θα κανουν τετοια πραγματα μεσα σε αυτο το παιχνιδι (πολλες απο τις σκηνες και τους διαλογους ειναι φανταστικα imo), απλα ξαναλεω οτι το impact που εχουν στον παικτη καταστρεφεται διοτι πριν προλαβεις να χωνεψεις το τι εγινε, ερχεται κατι ακομα δυνατοτερο αλλα ασχετο στη συνεχεια (και σε απιστευτα συντομο χρονικο διαστημα) και σε αποπροσανατολιζει.

                 
                Πχ, πεθανει η Luna απο τον Ardyn, o Ignis χανει τα ματια του, το team παιρνει το leviathan, to team παιρνει το νεο royal οπλο, οι νυχτες μεγαλωνουν και δεν υπαρχει πλεον μερα, η gentiana ειναι η shiva, η gentiana σκοτωνει τον Ardyn, o Ardyn ειναι αθανατος, ο Ravus τελικα ειναι καλος?, κατι δεν παει καλα με τον Prompto


                Για το κεφαλαιο 13 δεν ειχα διαβασει τιποτα αλλα τωρα καταλαβαινω αυτο που λετε περι αλλαγης στη σχεδιαστικη δομη, προς το παρον λειτουργει παντως και δεν με χαλαει.Υ ποθετω οτι δεν μου μενει πολυ, στο επομενο ποστ που λογικα θα το εχω τελειωσει θα γραψω εντυπωσεις και θα διαβασω και τα δικα σας κειμενα που ειναι σε tags.
                Last edited by nooto; 23-12-2016, 06:17 PM.

                Comment


                • Originally posted by Altair View Post
                  Ακόμα 3ο κεφάλαιο,25 ώρες,πάνω από 40 side quests completed,αρκετά hunts και level 40 πλέον.
                  Λοιπόν κάποια λάθη που έκανα ώστε να τα αποφύγετε.
                  1)Ανεβάστε όσο πιο νωρίς μπορείτε το skill που δίνει ΑΡ για μεγάλα ταξίδια με αυτοκίνητο.
                  2)Ανεβάστε τα team skills των μελών της ομάδας σας.Πολλές μάχες που μου φαινόντουσαν ζόρικες με το που έδωσα μερικά skills στους χαρακτήρες μου,γίνανε παιχνιδάκι.
                  3)Όταν έχετε μαζέψει μπόλικα ΕΧΡ πηγαίνετε στο Galdin Quay ή κάπως έτσι τελοσπάντων,όπου μπορείτε με 10Κ να ξεκουραστείτε στο ξενοδοχείο και να πάρετε διπλάσια ΕΧΡ.Κάντε το μόνο όταν έχετε μαζέψει πάρα πολλά.Το έχω κάνει 3 φορές και κάθε φορά έπαιρνα 4-5 levels.
                  [...]
                  Είμαι στο σημείο που βρισκόσουν πριν γράψεις αυτό το post. Τα skills για ΑΡ τα ανέβασα πρώτα πρώτα. Είτε κάνω ταξίδια με την αμαξάρα, είτε με τα chocobo, είτε κάνω chocobo racing, ανεβαίνουν ΑΡ κομπλέ.

                  Για πες αν θυμάσαι πού φάρμαρες για ΧΡ; Επίσης άξιζε που πήγες 40 LV στο 3ο chapter; Εγώ τώρα είμαι 25. Αν ήσουν ΟΡ, να μην κάτσω και λιώσω με EXP, να ασχοληθώ αν είναι μόνο με side-quests. Να έχουμε και μία πρόκληση στο main story, μην το βγάλουμε μια κι έξω


                  Originally posted by Altair View Post
                  Κι εκεί που έκανα το τελευταίο μου hunt βλέπω απέναντι ένα κτήνος.Λέω πάμε να δούμε τι παίζει.Πάω κοντά να κάνω μαγκιές,βλέπω πως είναι level 58,εντάξει την έκανα με βήμα ταχύ.
                  Το είδα κι εγώ αυτό το ντούκι. Με το που το είδα, έκανα save 2-3 φορές για σιγουριά Και μετά είπα ας το δοκιμάσω, να δω πόσο θα του κόψω. Να μην τα πολυλογώ, έφαγα Game Over σε 2 λεπτά. Μπαίνει δηλαδή κι αυτός στην λίστα για αργότερα


                  EDIT
                  Τα Chocobo είναι όλα τα λεφτά. Τα mini-games τους ήταν πάντα το αγαπημένο μου κομμάτι σε όλα τα FF. Παίζει εδώ πέρα τίποτα με breeding / εξελίξεις κλπ, ή απλά πηγαίνεις και τρέχεις στην ίδια πίστα με τις διάφορες παραλλαγές;
                  Last edited by Phantom Duck; 24-12-2016, 04:06 AM.

                  PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                  Comment


                  • Phantom δεν χρειαζεται να γινεις τοσο op απο τοσο νωρις, πηγαινε το κανοντας οτι θες αλλα μην μπεις στη διαδικασια του farming (τουλαχιστον απο τωρα), εγω ειμαι στο τελος και δεν εκανα καθολου farming, level 63 περιπου. Γενικα καθως προχωρας το παιχνιδι θα σου ανοιξει καποια abilities που θα μπορεις να παιρνεις πολυ πιο ευκολα XPs και APs + ξενοδοχεια με 3x multipliers.

                    Τα Chocobo αναβαθμιζονται οσο πιο πολυ ωρα περνας μαζι τους- τα χρησιμοποιεις στο χαρτη και φτανουν μεχρι level 10. Απο races και level up υπαρχει customization (χρωματα και μεταλια) ενω οταν κανεις camp τρωνε και αυτα μαζι σου οποτε αναλογα με την τροφη παιρνουν τα αντιστοιχα boosts. Απο races νομιζω υπαρχουν γυρω στις 8-9.

                    Comment


                    • Phantom συμφωνώ με nooto,δεν χρειάζεται grinding (δεν έχω κάνει καθόλου,μιας και γενικά μου την δίνει).Έχω ασχοληθεί μόνο με hunts & side quests κι έφτασα level 40 μέσω αυτών και του ξενοδοχείου που έγραψα πιο πάνω.Πλέον είμαι lvl 46 και chapter 9.Οι μάχες είναι βατές,η πρόκληση είναι ελάχιστη ως τώρα,αλλά δεν με πειράζει γιατί από κει που είσαι και μετά έχει κάποια dungeons λαβύρινθους,και χαίρομαι που βγάζω εύκολα τους εχθρούς,γιατί μου είναι αρκετά εκνευριστικό το ότι χάνομαι (γενικά έχω χάλια αίσθηση προσανατολισμού).Αν είχα και ζόρικους εχθρούς,θα ήταν ακόμα χειρότερα τα πράγματα για μένα.

                      Για μένα το παιχνίδι έχει ήδη αρχίσει και φτιάχνει σεναριακά από το 4ο chapter και μετά.Ελπίζω μετά να γίνεται τόσο καλύτερο όσο λέτε.
                      Δύο παρατηρήσεις μόνο:1)Η Altissia είναι πανέμορφη.2)Αγαπώ Aranea.
                      Πήγα να ρίξω και το τρίτο οχυρό κι έφαγα ξύλο.Αφού είχα ξοδέψει κάμποσα mega phoenix down βρήκα τον τρόπο να το περάσω πιο αναίμακτα,αλλά προτίμησα να κάνω reload.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Λοιπον μολις το τελειωσα και εγω...

                        Κατ'αρχην να πω οτι συμφωνω με καθε λεξη που εγραψε ο evans στο spoiler post του. Εχει θεματα το παιχνιδι γενικα? Ναι. Ειναι καλος ο τροπος με τον οποιο εχει γινει ο διαμοιρασμος του story? Οχι. Ποια ειναι η εντυπωση σας τωρα που το τελειωσατε? Εξαιρετικη .

                        Τωρα που ειδα και το τελος μπορω να πω οτι καταλαβαινω καπως το λογο που το Kingsglaive δεν ειναι κομματι του παιχνιδιου, παροτι αρχικα φαινεται οτι θα επρεπε να ειναι. Το παιχνιδι θελει να πει μια αλλη ιστορια και τωρα που αυτη εφτασε στο τελος της, μπορω να πω οτι ισως και να την ειπε με ωραιο τροπο. Hints για το που παει το πραγμα δινονται μεσα απο τα συμφραζομενα και το ingame υλικο (gameplay εννοω) ενω γενικα καλα θα κανετε να προσεχετε τα cosmogony books που βρισκετε κατα καιρους μιας και ειναι παρα πολυ σημαντικα για να καταλαβετε το τι ακριβως συμβαινει στο τελος του ταξιδιου. Και μιας και ειπα τελος, τα παντα δενουν με παρα πολυ ωραιο τροπο και οι διαφορες λεπτομεριες κατα την διαρκεια του παιχνιδιου επανερχονται στο νου και βαζουν το κερασακι στην τουρτα προκειμενου να πεις all make sense now... Η αληθεια ειναι πως τα τελευταια final fantasy, μιλωντας απο το Χ και μετα, προσπαθουν παντα να πουν καλες ιστοριες αλλα παντα απο την αλλη υπηρχαν προβληματα. Πχ το Χ και το XIII εχουν πολυ καλη ιστορια αλλα στο μεν πρωτο αυτη λεγεται με καπως γλυκαναλατο και πολλες φορες παιδικο τροπο στο δε δευτερο με τελειως γελοιο κειμενο (παροτι το τελος του ας πουμε ειναι επισης φανταστικο). Εδω θα ελεγα οτι το πραγμα ειναι αρκετα καλυτερο στο πως εν τελει δουλευει η αφηγηση που διαλεξε το team προκειμενου να πει το συγκεκριμενο (και επισης καλο story). Εγω παντως δεν θεωρω οτι πρεπει να μπουν παραπανω σκηνες στο 13ο κεφαλαιο αλλα να μοιραστει καπως καλυτερα το υπαρχον υλικο (ή οτι προστεθει ακομα), να απλωθει με αλλα λογια. Αυτα σε οτι αφορα το main plot, για τρυπες ή πραγματα που δεν εξηγουνται απότι εχω καταλαβει θα τα δουμε στα dlcs.

                         
                        Ειμαι σιγουρος οτι θα βαλλουν πχ το side quest του Glagiolus που απεκτησε το scar, το πως χανει ο Ignis τα ματια του και τι γινεται με τον Prompto αφου πεφτει απο το τρενο


                        Ο δε final villain προσωπικα μου φανηκε εξαιρετικος και ισως να ειναι, αν οχι ο καλυτερος, σιγουρα μεσα στους 3 καλυτερους ολης της σειρας.

                         
                        Δεν ειναι τοσο το motivation που εχει οσο το πως κινειται κατα τη διαρκεια του παιχνιδιου στηνοντας το πραγμα ετσι ωστε να καταληξει σε μια win win κατασταση στο τελος. Μια ιστορια εκδικησης που δεν εχει σημασια αν θα το βρει ζωντανο ή νεκρο στο τελος, αρκει να εξαφανιστει η γενια των Lucis απο την υπαρξη (και το πετυχαινει αφου χανεται τοσο ο noctis οσο και ολοι η προηγουμενοι βασιλιαδες στην τλικη επιθεση). Ετσι δημιουργειται ενα τελος το οποιο εν τελει δεν μπορεις να τοποθετηθεις στο αν ειναι happy or sad...


                        Απο κει και περα να περιμενετε να δειτε παρα πολυ δυνατες σκηνες τις οποιες οπως ειπα και στο πρηγουμενο post μου παρακαλουσα να τις εχουν καπως πιο αρραια τοποθετημενες. Το μονο σιγουρο παντως ειναι πως το παιχνιδι τολμαει να κανει πραγματα.

                         
                        Πεθαινουν οι παντες, στο τελoς δεν ξερεις αν πρεπει να χαμογελασεις ή να κλαψεις και το κερασακι στην τουρτα ειναι ο ηλιος που βγαινει στο final scene. Epic ρε γαμωτο. Επισης πολυ ωραιο το σκηνικο με το περασμα της δεκαετιας και το τελευταιο κεφαλαιο που βρισκει τον πρωταγωνιστης μεγαλυτερο, αν και εγω θα ηθελα μεγαλυτερη διαρκεια σε ολο αυτο το σκηνικο οπως αναφερει και ο evans.

                        Ο θανατος της Luna ουτε εμενα με επηρεασε τοσο πολυ γιατι δεν την ειχαν αναπτυξει τοσο, αλλα το οτι ο Ignis εχασε τα ματια του με αφησε με το στομα ανοικτο...

                        Σιγουρα παντως και εγω θα ηθελα περισσοτερο υλικο σχετικα με τον Ravus για τα motivations αλλα και ενα σωρο αλλους χαρακτηρες που φαινονται ανολοκληρωτοι οπως Cor, Monica κλπ. Παντως evans νομιζω οτι υπαρχει ενα justice για τον Jared στο τελος η περιγραφη που γινεται απο τον εγγονο του εμενα μου αρεσε.


                        Η τελικη μαχη

                         
                        ο Ifrit ηταν παρα πολυ ωραιο boss, hints δινονται απο πολυ νωρις διοτι σε φωτο που βλεπεις απο τους 6 να ειναι 5 στην ουσια και ο ifrit να ειναι fallen god. Φανταστικη μαχη... Με τον Ardyn το πρωτο κομματι ειναι ok αλλα το δευτερο ειναι για τα πανηγυρια, αυτο το wanabe zone of the enders battle εδω και στο levianthan δεν το καταλαβα πραγματικα. Απαραδεκτη αλλα οκ δεν εδωσα τοση σημασια διοτι ηθελα να δω τι θα γινει μετα



                        Σε οτι αφορα τη διαρθρωση απο το κεφαλαιο 13 και μετα, και εμενα μου αρεσε το 13 Πραγματικα μεταφερει το βαρος της ολης εξελιξης στις πλατες του παικτη. Gameplaywise μετα απο τοση εξασκηση στα blinks μου φανηκε φανταστικο καθως αλλαζα φωτα με blink και holy χωρις να πολυασχολουμαι.

                        Απο κει και περα εγω ξαναλεω οτι βασικο μου παραπανο ειναι πως θα επρεπε να μην υπαρχει καθολου το σκηνικο με τον umbra και να δωθει ενας αλλος τροπος ετσι ωστε ο κοσμος να ειναι και πιο connected.

                         
                        Επισης θα ηθελα το trip στην insomnia να ειναι μεγαλυτερο για να δεις την πολη κανονικα με ενα τελικο επικο dungeon ενω επισης θα ηταν πολυ ωραιο να κανεις περιηγηση στην home town της Luna


                        Προς το παρον αυτα, και η δικη μου αποψη ειναι οτι προκειται για messy masterpiece και παμε σιγα σιγα στο post game. Πηρα και το airship btw. Το NG+ το εχει δοκιμασει κανεις? Απλα κρατας τον εξοπλισμο και τα levels ή εχει και αλλα πραγματα οπως μεαλυτερη δυσκολια κλπ?

                        Edit: Βαζω εδω ενα link δειτε το μονο αν τελειωσετε, εξηγει πολλα πραγματα για το ending με ωραιο τροπο.
                        Final Fantasy XV story and ending has left the internet in juicy discussion, Ardyn possibly being the biggest. The cutscenes and cinematics at the end blew o...
                        Last edited by nooto; 24-12-2016, 05:27 PM.

                        Comment


                        • Τελείωσα το Chapter 9,διάβασα το ποστ του Evans.Τι να πω,ακριβώς αντίθετα συναισθήματα.

                          Συμφωνώ στα περί αφήγησης και στη συνάντηση με την τύπισσα αλλά:

                           
                          1)Η μάχη με ΤΗΝ Leviathan μου άρεσε πάρα πολύ,καμία σχέση με την εκνευριστική μάχη ενάντια στον Titan.Γενικά η όλη μάχη μου θύμισε boss fights από Bayonetta 2.
                          2)Ξενέρωσα με τον θάνατο της Luna.Όχι δεν ένιωσα θλίψη,όσο ότι ξενέρωσα.Ίσως επειδή δεν πίστευα ότι θα πεθάνει όντως.
                          3)Μου άρεσε και μένα το σκηνικό με το τρένο στην αρχή του Chapter 10.

                          Εν συντομία τα παραπάνω,γιατί πρέπει να φύγω.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Στα επόμενα posts μου αναιρώ τα όσα έγραψα για το κεφάλαιο 9 :Ρ . Θα απαντήσω κι εγώ αναλυτικά άλλη φορά γιατί τώρα είμαι έξω.

                            Comment


                            • Εγώ μόλις τελείωσα το King's Tale και πάλεψα λίγο και με τις Dream Battles. Oυσιαστικά μιλάμε για ένα 2d beat em up που ακολουθεί τις διδαχές του Golden Axe, Streets of Rage etc με ελάχιστο σεναριακό ενδιαφέρον( απλώς μια ιστορία την οποία αφηγείται ο Regis στον Noctis για το πώς ο ίδιος μαζί με την παρέα του καταφέρανε να σώσουνε έναν κρύσταλλο) Το ζήτημα είναι πως περίμενα έναν filler τίτλο και εξεπλάγην ευχάριστα. Πρέπει να δίνεις priorities μεταξύ των εχθρών, υπάρχουν evade, deflect, parry, team assist και special power attack όταν καταφέρνεις να γεμίζεις τον combo meter χωρίς να σε χάσεις ενέργεια και τέλος υπάρχει και μαγεία. Προφανώς υπάρχουν εχθροί που έχουν αδυναμία σε ορισμένες επιθέσεις πχ μαγικές και resistance σε άλλες πχ physical πχ υπάρχουν κόκκινοι σαμουράι που κάνουν deflect τις normal επιθέσεις και είναι αδύναμοι σε heavy, σκελετοί που μπορείς να νικήσεις μόνο με shield bash καθώς και σπαστικοί εχθροί με status ailments όπως Μalboro αλλά και τα πολύ εκνευριστικά, αεικίνητα και μικροσκοπικά Cactuars.
                              Οι Dream Battles είναι αρκετά πιο challenging, καθώς καλείσαι να εκπλήρώσεις( προαιρετικά) κάποια πρόσθετα objectives όπως πχ να μην δεχθείς καθόλου dmg, να μην χρησιμοποιήσεις τους teammates etc( κάτι αρκετά δύσκολο με τον χαμό που επικρατεί)
                              Γενικά ένας πολύ ευχάριστος και ολοκληρωμένος τίτλος, που ξεπέρασε κατά πολύ τις προσδοκίες που είχα.( φυσικά λαμβάνω υπόψιν πως ήταν δωρεάν αλλά και 5€ να κόστιζε δε θα το μετάνιωνα)
                              Ορίστε και ένα vid που ανέβασα για να πάρετε μια ιδέα( είναι από αρκετά νωρίς στο game και δεν είχα εξοικειωθεί ακόμη με τους μηχανισμούς, αργότερα γίνεται πολύ πιο chaotic και απαιτητικό)
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • Ελπίζω να μπορούμε να το αγοράσουμε και οι υπόλοιποι κάποια στιγμή...

                                Comment

                                Working...
                                X