Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mario Kart 8 - Τώρα και σε Deluxe έκδοση!! (Switch/Wii U)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το Battle mode ορθα το θαβει, το χουν γαμισει. Στο ΜΚ64 ηταν fun, στο snes ηταν hardcore duel!!
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Το παιχνίδι έχει 2 μείον. Πρώτον το battle mode είναι μάλλον βαρετό μιας και περνάς την περισσότερη ώρα ψάχνωντας για αντιπάλους αντί για ουσιαστική μάχη και η έλλειψη options και stats.
      Κατά τ'άλλα από τα MK που έχω παίξει (όλα εκτός των φορητών) είναι με διαφορά το καλύτερο.
      Θα γράψω περισσότερα όταν έχω χρόνο.

      Comment


      • Τα stats και μένα με ξενέρωσε η απουσία τους αλλά ελπίζω να μπουν με κάποιο patch.Μπορεί να γίνει.Επίσης πρέπει να μπουν και leaderboards στα time trials!
        Nintendo I.D.: paixtis
        3ds friend code: 2664-2347-7128

        Comment


        • Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με τα stats... Μέχρι που διάβασα σε κάποιο YouTube comment ότι εμφανίζονται by pressing the start button. Που να το βλέπαμε? Μόλις και που φαίνεται ο μεγενθυντικός φακός με το + διπλα κάτω στην γωνια.

          Τελοσπάντων, σας βλέπω online να παίζεται κουφάλες.

          Η πιο FAIL πιστα μέχρι στιγμής στην ιστορία τον Mario Kart, Dolphin Shoals! Δεν την γουστάρω! Ψάχνω να βρω vehicle να μπορέσω να την τελειώσω στα 150cc. Βγαίνω μπροστά και απλά με προσπερνάνε. Any ideas?

          Comment


          • Παρέλαβα σήμερα μετά από δυο αποτυχημένες προσπάθειες του κούριερ- που μ έχουν σπάσει τα νεύρα κάθε φορά που παραγγέλνω από Νορτεκ η έχω να κάνω με ACS επιμένουν να έρχονται πριν τις 12-1 που προφανώς είμαι δουλειά-το πολυπόθητο πακέτο με την nortec limited edition με το κουκλάκι Baby Mario και το red shell keyring.
            Στα του game, είναι οπτικά πανέμορφο και μου έκανε μετά από πολύ καιρό εντύπωση το OST σε Mario Kart... Το gameplay είναι νομίζω το κλασικό της σειράς αν και τα δυο τελευταία με τα οποία ασχολήθηκα αρκετά ήταν τα double dash και wii. Η παράμετρο ποίηση των οχημάτων προσωπικά μου αρέσει ενώ η νέα προσθήκη με το magnetic field μέχρι στιγμής- mushroom cup και retro shell cup έπαιξα στα 50cc- μου φάνηκε ενδιαφέρουσα.
            Περισσότερα εν ευθέτω αφού θα μετρήσουν κάμποσα χιλιόμετρα, ωστόσο πρώτες εντυπώσεις θετικοτατες. Το μόνο που σκέφτομαι να κάνω είναι να επενδύσω επιτέλους σε ένα pro controller γιατί το gamepad δε με βολεύει ιδιαίτερα εκτός κι αν παίζω με nunchuck όπως στο wii.
            Battle mode δε δοκίμασα καθόλου αλλα από αυτά που είδα/διάβασα σε reviews πιστεύω πως δεν μπήκε λόγω χρόνου και πως ένα εκ των dlcs θα είναι σίγουρα το classic battle mode.... Πραγματικά πάντως τι σκφτοντουσαν; Έκοψαν ένα από τα καλύτερα στοιχεία το mario kart για local multi IMO.

            Edit: εννοείται μέσα για online μόλις εξοικειωθω λίγο με τις stages etc είδα τον enpsty σήμερα αλλα μόλις είχα κλείσει το game και καπάκι έκανα system update για το shop- είχα κανά 2μηνο να το ανοίξω το u :p
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • Originally posted by Aion View Post
              Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με τα stats... Μέχρι που διάβασα σε κάποιο YouTube comment ότι εμφανίζονται by pressing the start button. Που να το βλέπαμε? Μόλις και που φαίνεται ο μεγενθυντικός φακός με το + διπλα κάτω στην γωνια.

              Τελοσπάντων, σας βλέπω online να παίζεται κουφάλες.

              Η πιο FAIL πιστα μέχρι στιγμής στην ιστορία τον Mario Kart, Dolphin Shoals! Δεν την γουστάρω! Ψάχνω να βρω vehicle να μπορέσω να την τελειώσω στα 150cc. Βγαίνω μπροστά και απλά με προσπερνάνε. Any ideas?
              Συνδύασε βαρύ χαρακτήρα με slim μηχανή και parts.Το ιδανικό για τέτοιες περιπτώσεις!
              Εγώ ως stats αναφερόμουν στα στατιστικά σου όπως νίκες,ήττες συνολικά και άλλα.
              Btw μόλις πήρα 3 stars παντού!Πάμε για όλα τα stamps τώρα!Μένουν 10 από time trials.
              Μέχρι στιγμής αγαπημένος χαρακτήρας ο lemmy με full acceleration σε μηχανή και parts!Απλά τα σπάει!
              Nintendo I.D.: paixtis
              3ds friend code: 2664-2347-7128

              Comment


              • remote + nunchuck δεν βολευει ? Θυμαμαι ητανε μια χαρα στο mario kart wii

                Comment


                • Εγώ με παίζω gamepad και είναι σούπερ. Δυστυχώς επειδή κλείνω πολλές ώρες μένω από μπαταρία.

                  Στα stats αναφερόμουν σε αυτά των time trials. Θα ήθελα πχ. να φαίνονται οι 5 ή 3 καλύτεροι χρόνοι και όχι μόνο ο καλύτερος για να μπορώ να συγκρίνω καλύτερα τα parts.
                  Η Dolphin Soals ούτε εμένα μου άρεσε αλλά πλέον κάνω καλά παιχνίδια σε αυτήν. Όταν πας πάνω στο χέλι κάνε συνέχεια tricks στην ράχη του. Εμένα αυτή που με καίει μόνιμα είναι το Grumble Volcano. :whip:

                  Πάντως έχω να ομολογήσω ότι το επίπεδο online είναι πολύ υψηλό καμία σχέση με το Wii που οι μισοί σε κάθε αγωνά δεν ξέραν να κάνουν drift. Πλέον σχεδόν όλοι είναι pro το κέρατο μου. Πως φαίνεται ότι το U το έχουν πάρει μόνο fans και όχι casuals.


                  Άντε να κανονίσουμε για κανένα τουρνουά.

                  Comment


                  • Sinclair ωραίο το κουκλάκι?

                    Εμενα με βολεύει το gamepad, δεν έχω παράπονο. Ίσος αν δοκιμάσω με pro controller να αλλάξω γνώμη.

                    Enpsty αυτό με το χέλι το ξέρω. Η πιστα δεν παλεύετε με τίποτα όμως. Kill it with fire!

                    paixtis είσαι παίχτης. Πραγματικά πρέπει να είσαι πολύ δυνατός, περιμένω τα καλύτερα από σένα online.

                    Comment




                    • Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Originally posted by Aion View Post
                        Sinclair ωραίο το κουκλάκι?

                        Εμενα με βολεύει το gamepad, δεν έχω παράπονο. Ίσος αν δοκιμάσω με pro controller να αλλάξω γνώμη.

                        Enpsty αυτό με το χέλι το ξέρω. Η πιστα δεν παλεύετε με τίποτα όμως. Kill it with fire!

                        paixtis είσαι παίχτης. Πραγματικά πρέπει να είσαι πολύ δυνατός, περιμένω τα καλύτερα από σένα online.
                        Σε βοήθησε καθόλου η συμβουλή που σου έδωσα?
                        Τα πιο εύκολα 3 stars ever πάντως!Τόσο γρήγορα!Πλέον μένει το τελευταίο golden part για ξεκλείδωμα στα 10000 coins.
                        Το gamepad με έχει κουράσει.Έχει πιαστεί ο δεξιός μου αντίχειρας και σιγά σιγά επηρεάζονται και οι προεκτάσεις των αντιχείρων λόγω των γονιών στις άκρες!Πραγματικά το χειρότερο grip σε χειριστήριο ever!Πήγα σιγά σιγά σε wiimote και nunchuckπου είναι η πιο καλή επιλογή χωρίς θέματα σε τίποτα.Πλέον μπορείς να κάνεις και tricks χωρίς waggle με το πάτημα του άλματος όπως και στο gamepad!
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment


                        • Το ξέρουμε το κόλπο. Θα παίξουμε τουρνουά θα βγεις τελευταίος και έτοιμη η δικαιολογία: "Πονάνε οι αντίχειρες μου". Άστα αυτά.

                          Πάω στοίχημα ότι πονάει ο δεξιός σου αντίχειρας γιατί γκαζώνεις με το Α και όχι με το Υ.

                          Comment


                          • Καλά τα gifs δεν παίζονται!

                            paixtis τελικά πήρα το γρηγορότερο bike με slick λάστιχα και heavy χαραχτήρα.

                            Ένας λόγος που δεν μου άρεσε το Mario Kart Wii είναι ότι είχε bikes, δεν με βόλευαν, όμως ήταν το καλύτερο όχημα. Με βολεύει περισσότερο το drifting και τα karts, ίσος επειδή έτσι έμαθα, όμως αναγκαστικά πήρα μηχανή με χαλια χειρισμό και drift για να ανταπεξέλθω. Δυστυχώς όσο καλο drift και να έκανα με karts δεν μπορούσα να βγω μπροστά, απλά με περνούσαν έτσι απλά στην ευθεία. Ελπίζω να βρω kart ή τετράτροχη που να τρέχει το ίδιο και να έχει και έναν άλφα χειρισμό.
                            Originally posted by Enpsty View Post
                            Το ξέρουμε το κόλπο. Θα παίξουμε τουρνουά θα βγεις τελευταίος και έτοιμη η δικαιολογία: "Πονάνε οι αντίχειρες μου". Άστα αυτά.
                            Well said.:phil:

                            Comment


                            • Originally posted by Enpsty View Post
                              Το ξέρουμε το κόλπο. Θα παίξουμε τουρνουά θα βγεις τελευταίος και έτοιμη η δικαιολογία: "Πονάνε οι αντίχειρες μου". Άστα αυτά.

                              Πάω στοίχημα ότι πονάει ο δεξιός σου αντίχειρας γιατί γκαζώνεις με το Α και όχι με το Υ.
                              Άρχισα να παίζω με Y τώρα αλλά δεν έχει σχέση καθώς είναι το ίδιο κουμπί,δεν αλλάζει η εργονομία.Έχω πάει σε wiimote+nunchuck πλέον και παίζω καλύτερα.Όταν θα έχω μια καλή tv θα πρέπει να βρω τρόπο να βάλω κάπου το gamepad για να έχω χάρτη και να μπορώ να τον βλέπω γιατί έτσι δεν γίνεται!
                              Nintendo I.D.: paixtis
                              3ds friend code: 2664-2347-7128

                              Comment


                              • lol το original video έχει ήδη 3,5 εκατομμύρια views.



                                Α, ρε internet.

                                Comment

                                Working...
                                X