Announcement

Collapse
No announcement yet.

Final Fantasy Series

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rogue & Ninja actions

    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Sneak Peak apo apo Ultros kai Chupon h Typhoon ops thelete peite ton:



      Kai NINJAS!!!

      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Anatrixiastiko trailer tou prwtou expansion, o Warrior ginetai Dragoon!

        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Μου περνανε σκεψεις να αρχισω το FFX στο Vita εστω να δω τι λεει. Το αν κανω καλα ειναι αλλο θεμα, αλλα για πειτε γι' αρχη... καμια βασικη συμβουλη για το expert grid; Εχετε να προτεινετε κανα καλο guide για να χω μια ιδεα του προς τα που πρεπει να κινηθει ο καθε χαρακτηρας ή μπα; Δεν εχω βλεψεις για 100% ολοκληρωση, ουτε καν κοντα δηλαδη... απλα θα θελα να δω πώς διαφοροποιειται το expert απο το standard sphere grid.

          Comment


          • Όλοι οι χαρακτήρες ξεκινάνε από το προσωπικό τους branch, οπότε είναι εύκολο να τους πας σωστά (άσε που είναι ξεκάθαρο ποιος είναι προορισμένος για τι)... εκτός από τον Kimahri, ο οποίος είναι ο άχρηστος χαρακτήρας του παιχνιδιού τον οποίο και δε θα χρησιμοποιείς ποτέ.

            Το standard grid σου επιτρέπει να φτάσεις μεγαλύτερα στατιστικά, μιας και έχει περισσότερα άδεια nodes για γέμισμα και νομίζω σου προσφέρει και περισσότερα στατιστικά έτσι κι αλλιώς. Εγώ μόνο με expert το έχω τερματίσει το παιχνίδι (τόσο το 2000+ όσο και το 2014 ), οπότε δεν ξέρω τι να σου προτείνω... Δεν έχει ιδιαίτερα μεγάλη διαφορά αν πας για απλό playthrough κι όχι για low-life 100% completion.

            Comment


            • Εχω καποιο πλεονεκτημα απο το expert ή τσαμπα θα κανω τη ζωη μου δυσκολοτερη; Οταν το πρωτοπαιξα ειχα βαλει το standard, γι' αυτο ελεγα τωρα αν κανω την καλη να δω το expert..

              Comment


              • Ε καλά κοίτα δεν είναι ότι πρόκειται και για το απαιτητικότερο παιχνίδι όλων των εποχών. Εγώ προτιμώ να έχω πρόκληση, οπότε το γεγονός και μόνο ότι λέγεται expert grid μου είναι αρκετό για να το προτιμήσω. Νομίζω η μεγαλύτερη διαφορά που θα παρατηρήσεις είναι ότι ο κάθε χαρακτήρας ξεκινάει από τελείως διαφορετικό σημείο, εν αντιθέσει με το expert, στο οποίο όλοι έχουν ως αφετηρία άλλα σημεία του ίδιο κύκλου, οπότε ο παίχτης μπορεί είτε να ακολουθήσει τα προσωπικά μονοπάτια των χαρακτήρων, είτε να τους αλλάξει πορεία εξ αρχής.

                Ας μας πει ο ground που τα ξέρει καλύτερα.

                Comment


                • οπότε το γεγονός και μόνο ότι λέγεται expert grid μου είναι αρκετό για να το προτιμήσω
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Ena apo ta 2 grids exei perissotera nodes, to standard an thymamai kala.
                    Se symferei na ksekinhseis me to standard pou exei parapanw.

                    Tha sou proteina na mhn paikseis to FFX alltogether omws, afto einai to mono FF pou den mporw na aggiksw ksana pragmatika, exei kala grafika, alla to systhma maxhs kai to gameplay den antapokrinetai sta looks tou paixnidiou, gia mena pantws einai unplayable, den mporw na to ekshgisw kalytera.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • [YOUTUBEHD]Z4GQjh4Ltvo[/YOUTUBEHD]
                      Εντυπωσιακό και το open world φαίνεται αρκετά ωραίο. Μακάρι να είναι στα πρότυπα του ΧΙΙ. Μακάρι να βγει ταυτόχρονα με το XV ένα HD remaster του ΧΙΙ για να έχουμε να κάνουμε drop off την απογοήτευσή μας σε περίπτωση flop .

                      Comment


                      • Πολύ ωραίο φαίνεται.Πρόσεξε κανείς τον χαρακτήρα CIDney;
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Ολοι το προσέξαμε, πρώτος θηλυκός Cid .

                          Comment


                          • Οι σόλες των παπουτσιών τους είναι κόκκινες.
                            Δε μου άρεσε το αμάξι στην πόλη, μου θύμιζε GTA...
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • GTA FFXV ok tha to doume kai afto den exw prob, thn epomenh fora thelw ena FF etsi opws to fantzomai egw omws
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Δεν το περίμενα πως η άποψή μου για το game, θα άλλαζε τόσο μετά από το συγκεκριμένο trailer. Το Type 0 το αναμένω κι εγώ πως και πως ειδικά μετά την αναβολή του Witcher 3 και του Arkham Knight είναι ο κυριος λόγος αγοράς PS4 στην παρούσα φάση- οκ και το Bloodborne φυσικά.
                                Ήταν η πρώτη φορά που είδα το trailer και σκέφτηκα πως επιτέλους βλέπω το νέο Final Fantasy. Να εξηγηθώ, πως εξακολουθούν κάποια πράγματα να με χαλάνε όπως η εμφάνιση μερικών χαρακτήρων και jpopίζει αρκετά imo αλλά από την άλλη το battle system, οι πόλεις με τους npcs( επιτέλους) και το- από ότι φαίνεται- free roaming a la GTA με εξιτάρουν. Επίσης η μάχη με τον Titan αλλά και το σημείο στο τρένο( Doom train?, Phantom train?) ήταν πανέμορφα οπτικά imho.
                                Ορίστε και το latest trailer από το Type 0

                                και ολόκληρη η παρουσίαση- για όποιον κατέχει την ιαπωνική θα είναι άκρως ενδιαφέρουσα
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X