Announcement

Collapse
No announcement yet.

Halo Infinite

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
    Εννοείται day one σε solo legendary για αρχή
    σκληρος καριολης😂, αν και μετά το Halo 3 τα παιχνιδια τα έκαναν πιο εύκολα στο legendary ή κανω λάθος;
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • #32
      Απο την δική μου εμπειρία μέχρι στιγμής σε solo legendary στο θέμα δυσκολίας (από το πιο εύκολο ως το πιο δύσκολο) τα Halo είναι ως εξής:
      Halo 3: ODST, Halo 3, Halo: CE, Halo 5, Halo 4, Halo Reach, Halo 2.

      Comment


      • #33
        Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
        Αγνοώντας τις σαxλαμάρες επιπέδου δημοτικού του majorfox που εδώ και μερικούς μήνες δίνει ρεσιτάλ ανοησίας θα πω απλά ότι είμαι γενικά ευχαριστημένος με αυτό που δείξανε στο Halo Infinite. Το gameplay του μου έβγαλε vibes Combat Evolved και οι προσθήκες/ανανεώσεις στο gameplay της σειράς είναι καλοδεχούμενες, Έχω θέμα με τα γραφικά του παιχνιδιού, θα ήθελα να είναι πολύ καλύτερα γιατί πρόκειται για την ναυαρχίδα της MS αλλά μέχρι εκεί. Αυτό που έχει σημασία είναι ότι θα παίξω ένα semi sandbox Halo με όλες τις ιδιαιτερότητες του franchise σε ομαλό frame rate που πιστεύω ότι θα είναι τόσο fun όσο δεν πάει και θα βελτιωθεί μέχρι την κυκλοφορία του τίτλου. Εννοείται day one σε solo legendary για αρχή.
        Υ.Γ. By the way η παρουσίαση της MS πέτυχε το σκοπό της για μένα. Ένα Halo Infinite όπως το φανταζόμουν παικτικά και πολλές ανακοινώσεις μικρότερης και μεγαλύτερης σημασίας που σαν φίλος του Xbox από το OG το 2002 περιμένω με αγωνία να τα δω στο Series X.

        Και όλα αυτά στο game pass day one έτσι; Χωρίς 70ντάρια και λοιπές αυξήσεις στην τιμή λόγω αυξημένου κόστους των παιχνιδιών.

        ποιες σαχλαμάρες ρε μαν ποιες ανοησίες ;;; Μιλάω για τα γραφικά που δεν είναι next gen και από κάτω γράφεις : εχω Θέμα με τα γραφικά .

        ναρκωτικα περνετε εδώ μέσα ;

        Comment


        • #34
          Θα στο πω μία και τελευταία φορά για να μην χαλάμε το θέμα. Τσέκαρε τα posts σου τλχ. εδώ κι ένα εξάμηνο να θυμηθείς τι έχεις πει. Από ατζέντες και κοπρόσκυλα μέχρι χελωνονιτζακια και γραφικά 360.
          Ναι έχω θέμα με τα γραφικά αλλά δεν μηδενίζω τις καταστάσεις στα όρια της υπερβολής όπως κάνεις επανειλημμένα όταν κάτι δεν σου αρέσει. Φερσου ανάλογα με την ηλικία σου γιατί αυτά που γράφεις δεν τιμάνε ούτε εσένα, ούτε τους συνομιλητές σου. Στο θέμα του Last of Us πετάς ευτράπελα που είναι για διατριβή στην χωματερή.

          Comment


          • #35
            Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
            Θα στο πω μία και τελευταία φορά για να μην χαλάμε το θέμα. Τσέκαρε τα posts σου τλχ. εδώ κι ένα εξάμηνο να θυμηθείς τι έχεις πει. Από ατζέντες και κοπρόσκυλα μέχρι χελωνονιτζακια και γραφικά 360.
            Ναι έχω θέμα με τα γραφικά αλλά δεν μηδενίζω τις καταστάσεις στα όρια της υπερβολής όπως κάνεις επανειλημμένα όταν κάτι δεν σου αρέσει. Φερσου ανάλογα με την ηλικία σου γιατί αυτά που γράφεις δεν τιμάνε ούτε εσένα, ούτε τους συνομιλητές σου. Στο θέμα του Last of Us πετάς ευτράπελα που είναι για διατριβή στην χωματερή.



            Δεν καταλαβαίνω την έκρηξη σου...

            Comment


            • #36
              Εντωμεταξύ έριξα ένα replay στο Halo 4 και τώρα είμαι κοντά στο να τελειώσω και το 3. Έχοντας τσεκάρει πως το CE και το Halo 2 (το οποίο δυσκολεύτηκα να κλείσω) τρέχουν στο 360 μου, ίσως το πάω για ανάποδο μαραθώνιο, μάλλον όχι ο μόνος εν αναμονή του Infinite. Δεν έχω πρόσβαση μόνο στο Halo 5 και στo Halo: Reach (έχω να βγάλω πολλά απωθημένα όταν το αποκτήσω αυτό ξανά).

              Για το campaign του Halo 4:

              + Γραφικά, τα καλύτερα που έχω δει στο X360
              + Sound design, τα όπλα έχουν ικανοποιητικούς, στακάτους ήχους και δίνουν ωραίο feedback πάνω στην ένταση
              + Εχθροί, λείπουν οι Flood, που τους έβρισκα πάντα βαρετούς, και αντ'αυτών έχουμε τους Prometheans, που είναι μεν generic sci-fi υλικό αλλά προσφέρουν καλό ρυθμό στη μάχη και μεταξύ τους αλληλεπιδρούν καλά
              + Η καλύτερη Cortana
              + Είναι φανερό πως η ομάδα δούλεψε με προσήλωση να συνεχίσει αξιοπρεπώς τη σειρά

              - Ενώ τεχνικά το παιχνίδι στέκεται καλά, το art style είναι φλύαρο, η στολή του MC ίσως η χειρότερη που έχω δει, τα εσωτερικά περιβάλλοντα είναι πολύ busy με αποτέλεσμα να λιγώνουν οπτικά, και γενικώς τα πάντα έχουν μια γυαλάδα και μια υπερπληροφόρηση που το βρήκα υπερβολικό
              - Πολύ γραμμικό, λείπουν τα semi-open περιβάλλοντα που χαρακτηρίζουν τη σειρά
              - Gimmicks, set pieces και fanservice στοιχεία που αφήνουν την αίσθηση του περιττού

              Σίγουρα είναι γνήσιο Halo και το gameplay του παραμένει το ίδιο διασκεδαστικό.

              Comment


              • #37
                Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
                Απο την δική μου εμπειρία μέχρι στιγμής σε solo legendary στο θέμα δυσκολίας (από το πιο εύκολο ως το πιο δύσκολο) τα Halo είναι ως εξής:
                Halo 3: ODST, Halo 3, Halo: CE, Halo 5, Halo 4, Halo Reach, Halo 2.
                Δηλαδη στην μετα bungie εποχή τα Halo έχουν το ιδιο καλό AI; γιατι ακόμη και το Reach που έπαιξα στο pc μου φάνηκε πως το έριξαν στo AI.
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • #38
                  Να διευκρινίσω τι είχα πει για να μην παρεξηγηθώ.

                  Δεν λέω πως τα Halo έχουν χαλάσει ή πως όλα όσα κυκλοφόρησαν μετά το 3 είναι μέτρια προς κακά. Δέχομαι πως όλα, ακόμα και αυτά της 343 είναι εξαιρετικά παιχνίδια. Αυτό το οποίο λέω είναι πως από ένα σημείο και μετά όταν παίζεις πολλά παιχνίδια με παρόμοια συνταγή έρχεται η κόπωση. Δέχομαι πως κάποια παιχνίδια, όπως το Reach, είχαν βελτιώσεις και προσθήκες όπως είπε ο Νοοτο. Στην ουσία λέω το ίδιο με αυτό που ισχυριζόμουν στο Bloodstained thread.

                  Τέλος, κακώς ασχολούνται όλοι με τα γραφικά του. Το παιχνίδι δεν είναι ολοκληρωμένο και έχει ακόμα πολλούς μήνες μέχρι να κυκλοφορήσει, το πιθανότερο είναι το τελικό αποτέλεσμα να είναι πολύ καλύτερο. Παρόλα αυτά ήταν λάθος της Microsoft, δεν έκανε καλή πρώτη εντύπωση. Αλλά και πάλι, τα Halo, όπως είπαμε λίγο πολύ όλοι, είναι τόσο καλοφτιαγμένα που το τελευταίο που κοιτάει κανείς είναι τα γραφικά. Εξάλλου τρέχουν αψεξάδιαστα χωρίς frame drops κτλ.


                  Tidy!

                  Do not blame me.Blame yourself or God.
                  In Matsuno we trust.

                  Comment


                  • #39
                    BigBOSS το Halo Reach στο Legendary (στο normal, heroic το έχουν μειώσει) έχει το καλύτερο A.I. από τα Halo της bungie εποχής και το Halo 5 το καλύτερο από της 343 μέχρι στιγμής. Προσωπικά θεωρώ το Halo 5,παρόλα τα αρνητικά που του έχουμε προσάψει, ότι λόγω του μεγαλύτερου playground έχουν ανανεώσει και το pathfinding του εχθρικού A.I. για να είναι πιο πειστικό από την στιγμή που παίζεις με τετραμελή ομάδα Spartans. Τα Grunts έχουν micro jetpack και πηδάνε/πετάνε ψηλότερα, οι elites έχουν jeckpack και σε κυκλώνουν, τα jackals κάνουν μασκροσκελές jumping σαν snipers που είναι, οι hunters απωθούν τις plasma grenades δηλ. υπάρχουν πραγματάκια στο A.I. που δημιουργούν πιο dynamic encounters με όλους τους περιορισμούς που φέρνει ένα A.I. με bots. Για skulls δεν συζητώ, πάει παραπέρα το πράγμα. Αυτά τα πράγματα θέλω να δω στο Infinite να ενισχύονται.

                    Deus θα προτιμούσα η MS να έλεγε τα μισά και να έκανε πραγματικότητα αλλά τόσα παρά να υπόσχεται πολλά και να πετυχαίνει λίγα. Τλχ, είμαι αισιόδοξος με τους τίτλους που ετοιμάζονται. Ο Spencer και κυρίως ο Greenberg ας μασάνε και καμιά τσίχλα γιατί δημιουργούν μεγάλες προσδοκίες στους φίλους τους Xbox και μετά τρέχουν να τα μπαλώσουν.
                    Last edited by Ren_of_Heavens; 29-07-2020, 06:50 AM.

                    Comment


                    • #40
                      Τo multiplayer του Infinite θα είναι F2P σε One, XSX και PC. Επίσης στο XSX θα υποστηρίζει 120fps.

                      Εντωμεταξύ τελείωσα τo Halo 3 και σύντομα τελειώνω το ODST.

                      Comment


                      • #41
                        Ειναι πολυ πιθανο να γινει free γενικα το online στο xbox
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • #42
                          Halo Infinite delayed to 2021
                          https://www.eurogamer.net/articles/2...elayed-to-2021

                          Comment


                          • #43
                            Με χθεσινή ενημέρωση επιβεβαιώθηκε η κυκλοφορία του Infinite για φθινόπωρο 2021. Διάφοροι devs μιλούν για την πορεία ανάπτυξης και για πρώτη φορά δόθηκαν στη δημοσιότητα εικόνες από το multiplayer.

                            hinfinite2.jpghinfinite3.jpg
                            image_462.jpg
                            Last edited by Raf; 09-12-2020, 03:00 PM.

                            Comment


                            • #44
                              Η τελευταία ενημέρωση περιλαμβάνει για πρώτη φορά απ' το καλοκαίρι εικόνες από το campaign και του κύκλου μετάβασης μέρας-νύχτας.

                               


                              Comment


                              • #45
                                Το multiplayer του Halo Infinite μπαίνει επιθετικά με λανσάρισμα-έκπληξη απόψε, στην επέτειο 20 χρόνων Halo.

                                Comment

                                Working...
                                X