Announcement

Collapse
No announcement yet.

Street Fighter V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μικρή χαρά με περίμενε στον Κωτσόβολο βλέποντας το retail(!) Anniversary Collection προσφορά στα 10 ευρώ. Σαφώς πρόχειρη συσκευασία δίχως manual αλλά ακόμα και αυτό αποτελεί έκπληξη ειδικά τη στιγμή που είναι πιο φθηνή και από την digital έκδοση σε πρόσφορα.

    Μέσα έχει απλά ένα φύλλο με τον κωδικό steam και μας έκαναν τη χάρη να βάλουν artwork. Το DVD αν και έχει 4+ gb αρχεία είναι καθαρά για το θεαθήναι και το μόνο που κάνει είναι να σε παραπέμψει στο Steam και μετά είναι σαν να μην υπάρχει.

    Όπως και να 'χει ήταν μια ευχάριστη μικρή έκπληψη για να γιορτάσω και εγώ το 30 χρόνια Street Fighter (θα καεί το πελεκούδι).
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 3 photos.
    Last edited by Ryu_gr; 13-08-2020, 11:43 PM.
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • Originally posted by Ryu_gr View Post
      Μικρή χαρά με περίμενε στον Κωτσόβολο βλέποντας το retail(!) Anniversary Collection προσφορά στα 10 ευρώ. Σαφώς πρόχειρη συσκευασία δίχως manual αλλά ακόμα και αυτό αποτελεί έκπληξη ειδικά τη στιγμή που είναι πιο φθηνή και από την digital έκδοση σε πρόσφορα.

      Μέσα έχει απλά ένα φύλλο με τον κωδικό steam και μας έκαναν τη χάρη να βάλουν artwork. Το DVD αν και έχει 4+ gb αρχεία είναι καθαρά για το θεαθήναι και το μόνο που κάνει είναι να σε παραπέμψει στο Steam και μετά είναι σαν να μην υπάρχει.

      Όπως και να 'χει ήταν μια ευχάριστη μικρή έκπληψη για να γιορτάσω και εγώ το 30 χρόνια Street Fighter (θα καεί το πελεκούδι).

      Τα έχει όλα μέσα ;

      Comment


      • Έχει αυτά που φαίνονται στην 3η photo:

        Street Fighter

        Street Fighter II: The World Warrior (1991)
        Street Fighter II: Champion Edition (1992)
        Street Fighter II Turbo: Hyper Fighting (1992)
        Super Street Fighter II: The New Challengers (1993)
        Super Street Fighter II Turbo (1994)

        Street Fighter Alpha: Warriors' Dreams (1995)
        Street Fighter Alpha 2 (1996)
        Street Fighter Alpha 3 (1998)

        Street Fighter III: New Generation (1997)
        Street Fighter III: 2nd Impact - Giant Attack (1997)
        Street Fighter III: 3rd Strike - Fight for the Future (1999)
        Τίμια έκδοση, παίζει καλά γενικά, έχει ωραία φίλτρα και extra υλικό (gallery, πληροφορίες κτλ). Χρειαζόταν βελτίωση στο online και δεν έχω καταφέρει να βρω πολύ κόσμο και μερικές φορές δεν αναγνωρίζει το stick το οποίο είναι μεν της Hori αλλά το έχω από τον καιρό του Νώε (είναι Xbox 360 αλλά παίζει και σε PC).
        Last edited by Ryu_gr; 17-08-2020, 01:35 AM.
        The illusion of free will is an illusion.

        Comment


        • Δεν ήξερα για την έκδοση ! Ειδικά το street fighter 3 πρέπει να γίνει ριμεικ με νέα γραφικά

          Comment


          • Telika Ryu, se nikise n nostalgia. Teleio paketo, parepiptodos. Gia na doume ti ginetai me season 5 tou SF V.

            Comment


            • Υπάρχει μια φήμη στο ιντερνετ για street fighter 6 για την νέα γενια . Ξέρει κανείς αν θα ανακοινωθεί κάτι σύντομα ;;;;;;

              Comment


              • Το μόνο που διάβασα είναι ότι πήρε παράταση η ανακοίνωση λόγω όχι τόσο ικανοποιητικού αποτελέσματος στο playtesting.

                thunderjohn τί άλλο παίζει με το 6;
                The illusion of free will is an illusion.

                Comment


                • According to a prominent industry insider and leaker, Dusk Golem, this is because the game has been internally delayed. According to the report, Capcom was originally planning to release the game in 2021, but following negative feedback based on early internal builds of the game, it's now been pushed out of 2021. It also sounds like a core mechanic of the game has either been removed or completely reworked.

                  "As Capcom is trending for Street Fighter stuff, though I'm not really a Street Fighter fan, I can mention I know the reason for the unexpected Street Fighter V season pass. The most basic gist of it is Street Fighter VI was supposed to release next year, but it was not received well internally or with testers, there's this team mechanic the game was too focused on, the director (who was Ono) got demoted again and someone else put in charge to 'fix' Street Fighter VI with an additional year in development, and the new season pass is to buy time for that."

                  Adding to this, the leaker notes they've heard that the extra time and new director is doing wonders for the game, which is apparently in a good state at the moment. As for the new director, Dusk Golem doesn't divulge a name, but notes they are pretty well-known within the fighting game community, and brought some fresh and neat ideas to the game to give it the revamp it apparently desperately needed.

                  Of course, everything here should be taken with a grain of salt. Nothing here is official, and even if it's all correct, everything is also subject to change. As you can see, the game has apparently already undergone serious changes.

                  At the moment of publishing, Capcom has not commented on this report, and it's unlikely it will.


                  Ας μη βιαζόμαστε όμως και ας δούμε κάποιες photo απο το prototype build του SF V σε Unreal 4.



                  Θα έλεγα ότι θυμίζει ιδιαίτερα το Fighting EX Layer της Arika.







                  Comment


                  • 3ekinise k episima i season 5 me Dan kai Eleven.

                    Comment


                    • Introducing S5 Ryu 'the beast'


                      Comment


                      • Ryu_gr το κακολογησα το παιχνιδι και μου παραπονεθηκες και το Youtube μου το καταλαβε και αρχισε να μου προτεινει σχετικα βιντεακια. Εκατσα να χαζεψω λιγο μετα απο χρονια κυριολεκτικα και ψιλοκολλησα. Mου φαινεται σαν να βλεπω αλλο παιχνιδι πραγματικα. Πρεπει να εχουν αλλαξει παρα πολλα πραγματα και μπραβο τους. Αν εχεις κεφια χαζεψε τον φιλο Momochi να δισασκει Ryu, τον Tokido να το γυρναει σε Urien, τον Fuudo σε Poison και αλλα πολλα:

                        Παρε και λιγο Ryu με Chun-Li για κατι πιο στοχευμενο, οπως βλεπω πλεον καποιοι δινουν ευκαιρια και στις main μου απο το 4 (Chun/Sakura). Το καναλι αυτο εχει απειρο υλικο οπως βλεπω, οποτε το προτεινω.

                        Comment


                        • Gia osous paleuoun to multi kai tous fainetai unplayable se vanilla PS4 logo lag, prin alla3oun hardware (Pro, PS5, pc) as dokimasoun me wired connection . Problem solved gia mena.

                          Edit: Epeidi milisa me Ryu prin sto tilefono. Milame gia ti sundesi sto internet na einai me ethernet k oxi wifi. Genika eixan paratiri8ei sto online tou ps4 random frame drops pou skotonan ta inputs. San imimetra exei prota8ei mono i training stage gia na eklipsei to parapano fainomeno k sundesi mono 5 bares. E3akolou8ouse omos to problima. Kapoioi katigoroun ton netcode, kapoioi alloi to ps4. Me ethernet fainetai oti paizei polu kalutera. Auti i apli paratirisi mou kostise 60 euro (ena spasmeno xeiristirio).
                          Last edited by thunderjohn; 29-05-2021, 07:20 PM.

                          Comment


                          • Πολλές φόρες η απλή λύση έρχεται τελευταία. Αναλύσεις επί αναλύσεων στα φόρα και την απάντηση τη δίνει ένα καλώδιο.

                            Wi-Fi στο online gaming ούτε στον εχθρό μου. Κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να υπάρχει warning στην ασύρματη σύνδεση για υποβάθμιση της εμπειρίας γιατί πολλοί έτσι το συνδέουν για λόγους ευκολίας χωρίς καλώδια στη μέση.

                            Αν είναι μακρυά το router για το καλώδιο ωραία λύση είναι οι συσκευές powerlines, την είχα πρωτοδεί στο αρχοντικό του Xeno

                            Originally posted by Xeno View Post
                            Εκατσα να χαζεψω λιγο μετα απο χρονια κυριολεκτικα και ψιλοκολλησα. Mου φαινεται σαν να βλεπω αλλο παιχνιδι πραγματικα. Πρεπει να εχουν αλλαξει παρα πολλα πραγματα και μπραβο τους.]
                            Ναι βλέπω κι εγώ videos ανά καιρούς αλλά μετά από 200 ώρες ενασχόλησης με διάφορους χαρακτήρες δεν μου έρχεται εύκολα όρεξη να ανακαλύψω τα updates.



                            Τέλος όποιος θέλει να πάει για τα 500 grand, οι εγγραφές κλείνουν σύντομα!
                            The illusion of free will is an illusion.

                            Comment


                            • Περιμενα να μην ξαναπαιξω ποτε το παιχνιδι, αλλα μολις πηραν 2 φιλοι το Championship Edition και ειπα να το κανω κι εγω τωρα που κανει μολις 15ε.
                              Ενδιαφερεται κανεις να μπει ονλαιν καμια φορα αν το κανονισουμε;

                              Εχω 2 χρονια να παιξω ισως, αλλα οι τελευταιες μου αναμνησεις ειναι να τις τρωω απο καποιον Alex - Ryu_gr γνωμουλα;

                              Comment


                              • Originally posted by Xeno View Post
                                Περιμενα να μην ξαναπαιξω ποτε το παιχνιδι, αλλα μολις πηραν 2 φιλοι το Championship Edition και ειπα να το κανω κι εγω τωρα που κανει μολις 15ε.
                                Ενδιαφερεται κανεις να μπει ονλαιν καμια φορα αν το κανονισουμε;

                                Εχω 2 χρονια να παιξω ισως, αλλα οι τελευταιες μου αναμνησεις ειναι να τις τρωω απο καποιον Alex - Ryu_gr γνωμουλα;

                                εγώ ενδιαφέρομαι αλλά δεν έχω κονσόλα προσωρινά…

                                είμαι σίγουρος ότι είχα παίξει με κάποιον από εδώ αλλά δεν θυμάμαι με ποιον . Έχω χρόνια να παίξω μου έχει λείψει όπως και το μπιλιάρδο.

                                Comment

                                Working...
                                X