Announcement

Collapse
No announcement yet.

Professor Layton

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δεν ξέρω, το 2 έριξε πάρα πολύ χαμηλά το ενδιαφέρον μου για τη σειρά. Μου άρεσε αρχικά, αλλά όταν το τερμάτισα σκεφτόμουν τις συνέχειες και έλεγα "πόσο μπορούν να το τραβήξουν;" Μακάρι να βγω λάθος και τα επόμενα να έχουν κάτι πιο φρέσκο, κακά τα ψέματα όμως, είναι τέτοια η φύση των παιχνιδιών που ο κορεσμός έρχεται πολύ εύκολα. Τέλος πάντων, σίγουρα θα τα παίξω, απλώς υπάρχει αυτό το ερωτηματικό.

    Comment


    • Το ενδιαφέρον κάθε σειράς εξαρτάται κατά πολύ με το πόσο έχει δεθεί κάποιος με τη σειρά.
      Προσωπικά αυτό το διάστημα προσπαθώ να δοκιμάζω διαφορετικού είδους παιχνίδια κάθε φορά και όχι να εμμένω σε κάποια σειρά, εκτός και γουστάρω πολύ το gameplay, το story, τους ήρωες κτλ.

      Γούσταρα τρελά με το 1, αλλά για μένα πάντα, ότι ήταν να πάρω το πήρα από αυτή τη σειρά. Θες δε θες η συνέχεια κάποιας σειράς θα έχει επαναλαμβανόμενα στοιχεία και προτιμώ να ανακαλύπτω νέα παιχνίδια, γιατί είναι τόοοοοσα εκεί έξω.
      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • Παντως απο το να κανω replay το πρωτο ή το δευτερο θα προτιμησω χιλιες φορες να παιξω το τριτο κι οταν βγει θα παιχτει σιγουρα.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Μα και μόνο από τα υπέροχα backgrounds (αυτό είναι τέχνη) και τους νέους γρίφους εγώ θα έπαιζα άνετα και άλλα παιχνίδια της σειράς. Όπως και στο Ace Attorney, οι διάλογοι και οι χαρακτήρες μάλλον θα καταντήσουν επαναλαμβανόμενοι (έτσι και αλλιώς Ιάπωνες το φτιάχνουν, όσα ξέρω από πυρηνική φυσική ξέρουν από character-development οι περισσότεροι) αλλά είμαι θετικά προϊδεασμένος.

          Comment


          • Σαν ιστορία μου άρεσε πιο πολύ το 2 από το 1. Σα γρίφους όμως κάπου κουράστηκα. Πολλά παζλ με κινούμενα κομμάτια τα οποία βαριέμαι και συγχρόνως δεν είμαι και τόσο καλός.
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • Βγηκε το 3ο παιχνιδι της σειρας στα γνωριμα στεκια.
              Καλη τυχη σε οποιον εχει το κουραγιο να ασχοληθει, εγω καπου μπουχτησα μετα το 2ο και δε θελω να τα ξαναδω μπροστα μου ουτε ζωγραφιστα .
              Μπορει και να ναι παροδικο αλλα πηρα τη δοση μου απο γριφους για τον επομενο χρονο και βαλε.
              Οσο για τους διαλογους και τα συναφη που συνοδευουν τους γριφους... ουδεν σχολιον οπως ειπε και καποιος μεγαλος εδω.

              Comment


              • Καλη τυχη σε οποιον εχει το κουραγιο να ασχοληθει
                Ευχαριστούμε, αν και θα το παίξεις κι εσύ σίγουρα. Γενικά είναι μία σειρά που σηκώνει sequels, αρκεί να υπάρχει ανανέωση σε γρίφους. Το 2 κάπου κούρασε, αλλά οκ αν κάποιος πάει για το βασικό playthrough και όχι 100% ολοκλήρωση νομίζω δεν έχει λόγο να γκρινιάζει. Για το 3 πάντως λένε αρκετά καλά λόγια. Όπως και να έχει, σεναριακά both ήταν πολύ ευχάριστα.

                Comment


                • Το έχω τερματίσει το τρίτο.

                  Νομίζω πως είναι το καλύτερο παιχνίδι της σειράς γενικά αλλά η εξήγηση στο τέλος είναι και σε αυτό το παιχνίδι για γέλια.

                  Τα παζλ τα βρήκα πολύ ενδιαφέροντα.
                  https://www.emulator-zone.com
                  I am an iteration closer to my desired solution!
                  The World Ends With You

                  I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                  Castlevania Lords of Shadow

                  I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                  Hyperdimension Neptunia

                  Comment

                  Working...
                  X