Announcement

Collapse
No announcement yet.

Professor Layton

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ναι οι φωνες ηταν το λιγοτερο ικανοποιητικες. Τωρα γι αυτο με τη σοκολατα κι εγω χρειαστηκα βοηθεια. Μα τωρα τις δαγκωματιες ποιος τις κοιταζε
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #32
      Ναι οι φωνες ηταν το λιγοτερο ικανοποιητικες. Τωρα γι αυτό με τη σοκολατα κι εγω χρειαστηκα βοηθεια. Μα τωρα τις δαγκωματιές ποιος τις κοιταζε
      [/b]
      Εγώ πάντως όχι!
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • #33
        Professor Layton wallpaper
        http://www.thebbps.com/blog/wp-content/upl...roflayton-t.jpg

        Επίσης από σήμερα είναι διαθέσιμο και το δεύτερο Wi-Fi puzzle ;)

        Comment


        • #34
          Άσχετο αλλά θυμήθηκα και κάτι άλλο σε σχέση με το γρίφο με τις σοκολάτες. Το παιχνίδι έχει λεσβίες&#33; Και μάλιστα ανήλικες... Η κοπελίτσα που σου λέει τον γρίφο είναι επειδή της έδωσε σοκολάτα το girlfriend της για του Αγίου Βαλεντίνου. Τσκ τσκ τσκ... <_<
          Παρεμπιπτόντως ο νέος γρίφος για κατέβασμα (βασικά δεν είναι κατέβασμα αλλά ξεκλείδωμα) πολύ βλακεία. Δεν είναι καν κανονικός γρίφος.
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • #35
            Πόσο μα πόσο σπάσιμο ο γρίφος που έπρεπε να μετακινήσεις το μεγάλο κόκκινο τετράγωνο τουβλάκι-πριγκήπισσα.
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • #36
              Ποιος από τους τρεις;
              Οι πριγκίπισσες πρέπει να αρχίσουν δίαιτα. Χάθηκε να είναι ένα από τα μικρά τουβλάκια;
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • #37
                Ποιος από τους τρεις;
                Οι πριγκίπισσες πρέπει να αρχίσουν δίαιτα. Χάθηκε να είναι ένα από τα μικρά τουβλάκια;
                [/b]
                Αυτός στον πύργο.
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • #38
                  Το άρχισα χθες πριν κοιμηθώ, αντί να συνεχίσω Apollo Justice, είμαι ακόμα πολύ αρχή βέβαια καθώς δεν έχω παίξει πολύ.
                  Μέχρι στιγμής μου έχει αφήσει καλές εντυπώσεις, αν και δε μου αρέσει τόσο ο τρόπος που κινείσαι στο παιχνίδι, και μάλλον θα το τσιμπήσω μαζί με Apollo και Hotel Dusk.
                  There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                  Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                  Comment


                  • #39
                    Δώσε μωρή αρρώστια, και εσύ αγορές με το τσουβάλι για ds. M3 is to blame.

                    W/e, κάτι που ήθελα να πω παλιά και δεν το είπα. Αν έχει δει κανείς σας την ταινία Le Triplettes de Belleville (animation είναι) ίσως να παρατήρησε ότι μοιάζουν πολύ τα χρώματα και οι φιγούρες. Μου έκανε τεράστια εντύπωση όταν το πρωτοέβαλα.

                    Όπως και να έχει, έφτασα στα 71 puzzles (73 έχω βρει, αλλά δεν έχω λύσει δύο). Αργά αλλά σταθερά γίνεται όλο και πιο δύσκολο, ενώ κάποια καινούρια Puzzles με πώρωσαν. Όταν το ολοκληρώσω θα βγω και θα γράψω όλα τα picks μου. Αν έχετε όρεξη γράψτε και εσείς τα δικά σας .

                    Comment


                    • #40
                      Εγώ τα έχω όλα καθώς αν αποτύχαινα σε κάποιο παζλ έκανα reset&#33;
                      https://www.emulator-zone.com
                      I am an iteration closer to my desired solution!
                      The World Ends With You

                      I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                      Castlevania Lords of Shadow

                      I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                      Hyperdimension Neptunia

                      Comment


                      • #41
                        Picks, όχι Picarats .

                        Comment


                        • #42
                          Μόλις το τερμάτισα. Τι ωραίο παιχνίδι&#33; Έκανα όλα τα βασικά puzzles (και τα 120) και κάποια από τα extras (συνολικά έζω μαζέψει 129 puzzles και έχω λύσει τα 123). Θα το συνεχίσω, φυσικά, μέχρι να τα κάνω όλα. Λυπάμαι πραγματικά που έκανα τέτοιο αρχείο σε αντιγραφή, ελπίζω να υπάρχει τρόπος να περάσω τα δεδομένα από την sd στο original cart (όταν το πάρω).

                          Το σενάριο μου άρεσε, καθώς και η ανατροπή. Στο σύνολο του με ενθουσίασε και το ευχαριστήθηκα μέχρι το τέλος, πραγματικά πολύ φρέσκο. Περιμένω με αγωνία το δεύτερο (το οποίο και θα αγοράσω αμέσως).

                          Comment


                          • #43
                            [psonara mode on]Είχες και βοήθεια φυσικού όμως [psonara mode off]
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • #44
                              Ναι αυτό είναι αλήθεια (3 puzzles μου έλυσε btw ) και πραγματικά ευχαριστήθηκα όσο τίποτε άλλο τους γρίφους που έπαιξα με την κοπέλα μου. Το παιχνίδι λέει τρελά να το παίζεις με παρέα, θα ήθελα πάρα πολύ να έβγαινε κάτι παρόμοιο (γιατί όχι ένα της σειράς) στο Wii. Ξέρω, είμαι μίζερος, αλλά γούσταρα .

                              Άντε τώρα το κανονίζω στο full και πιάνω Apollo Justice, for great Justice&#33;

                              Comment


                              • #45
                                Λυπάμαι πραγματικά που έκανα τέτοιο αρχείο σε αντιγραφή, ελπίζω να υπάρχει τρόπος να περάσω τα δεδομένα από την sd στο original cart (όταν το πάρω).
                                [/b]
                                Υπάρχουν κάλπα. Για GBA το έχω κάνει πολλές φορές (πέρασα σε original cart save 100+ ωρών με όλα τα Πόκεμον και άλλα πολλά). Για DS δεν έτυχε να το δοκιμάσω... Λένε ότι δουλεύει.
                                https://www.emulator-zone.com
                                I am an iteration closer to my desired solution!
                                The World Ends With You

                                I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                                Castlevania Lords of Shadow

                                I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                                Hyperdimension Neptunia

                                Comment

                                Working...
                                X