Announcement

Collapse
No announcement yet.

Professor Layton

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by Ramparter View Post
    Μηπως σε επερνε ο υπνος ενω το παιζες; Εμενα μου πηρε γυρω στις 12 ωρες και μου λειπουν καποια λιγα puzzles. Επισης καποια στιγμη πρεπει να το συνδεσω online να ξεκλειδωσω τα 30 περιπου εξτρα. Στο δικτυο του σπιτιου μου το DS δε μπαινει.
    Ωπ...Εχει 30 επιπλέον puzzles μέσω net?Δεν το ήξερα αυτό,πρέπει να βρω σημείο να συνδεθώ για να τα κατεβάσω...

    Κατά τα άλλα το παιχνίδι είναι υπερθείλα,από τα αγαπημένα μου του DS.Όλα τα puzzles finished εκτός από ένα(το Save The Fucking Princess number +00).

    Εντάξει περιμένουμε 24 Αυγούστου...Layton+Long Nights Of Summer= EPIC WIN


    Comment


    • #77
      Το καλοκαίρι έχει μικρές νύχτες και μεγάλες μέρες, n00b. Πέραν τούτου, 24 Αυγούστου είναι τέλη καλοκαιριού. Μας έγινες και Layton fan .

      Comment


      • #78
        Όταν είσαι fail τύπος...

        Καλά ρε πες μας ότι το καλοκαίρι δεν κάθεσαι ΠΟΛΛΕΣ ώρες την νύχτα,πολύ περισσότερες συγκριτικά με τον χειμώνα.Γενικότερα το καλοκαιράκι γυρνάς στο σπίτι αργά,λες τι να κάνω τώρα...Ας παίξουμε Layton

        Επίσης αν δεν μπορείς εσύ να τελειώσεις το Layton σε 6 μέρες(όσες για να τελειώσει το καλοκαίρι)επειδή δεν στροφάρεις δεν σημαίνει ότι και οι άλλοι είναι έτσι (j/k,σιγά μην το τελειώσω και εγώ τόσο γρήγορα αν παίζω με τους γνωστούς μου χελωνιακούς ρυθμούς)


        Comment


        • #79
          The 1st movie The Elternal diva - trailer :

          Comment


          • #80
            Εγώ στο μεταξύ έπαιξα κάποια από τα extra puzzles του πρώτου (κάποια τα έβγαλα με οδηγό) και μόλις έκανα preorder το Diabolical Box. Για την ταινία τι να πω, μακάρι να είναι ευχάριστη.

            Comment


            • #81
              Το Trailer της ταινίας μεταφρασμένο:
              https://www.emulator-zone.com
              I am an iteration closer to my desired solution!
              The World Ends With You

              I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
              Castlevania Lords of Shadow

              I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
              Hyperdimension Neptunia

              Comment


              • #82
                Hands-On With Professor Layton And The Diabolical Box

                Comment


                • #83
                  Λοιπόν,πως σας φαίνεται το δεύτερο μέρος;
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • #84
                    Και γαμώ. Σε όποιον άρεσε το πρώτο θα αρέσει και το δεύτερο και το αντίστροφο. Το σενάριο είναι πολύ ενδιαφέρον και το artwork πανέμορφο. Πρέπει να είμαι κάπου στη μέση, το προχωράω σιγά-σιγά.

                    Comment


                    • #85
                      Eγώ είμαι στο Dropstone, πήγα έξω από την έπαυλη και τώρα συνεχίζω να βολτάρω. Δεν έπαιξα χτες (τέταρτη μέρα που το έχω σήμερα), αλλά τις δύο πρώτες έπαιξα αρκετές ώρες. Είμαι στους 42 γρίφους. Ως τώρα μου αρέσει υπερβολικά πολύ και είπα να το πηγαίνω λίγο πιο αργά από εδώ και πέρα γιατί δε θέλω να το τελειώσω γρήγορα. Το πρώτο το έπαιζα πολύ πιο αργά, στο Diabolical Box έβγαλα 42 γρίφους μεσα σε 24 ώρες. Θα περιμένουμε που θα περιμένουμε τουλάχιστον 1 χρόνο για το 3 (αν κρίνουμε από την καθυστέρηση του 2), ας το απολαύσουμε καμιά βδομάδα παραπάνω .

                      Comment


                      • #86
                        Εγώ είμαι λίγο αργότερα, στους 62 γρίφους. Το παίζω σε Μ3 και όταν βγει εδώ θα το αγοράσω και θα περάσω το save.

                        Τα νέα mini games είναι λίγο χαζά κατά τα άλλα το παιχνίδι είναι τέλειο.

                        Η ομιλία και οι φωνές δένουν απόλυτα με τη βρετανική κουλτούρα.
                        https://www.emulator-zone.com
                        I am an iteration closer to my desired solution!
                        The World Ends With You

                        I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                        Castlevania Lords of Shadow

                        I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                        Hyperdimension Neptunia

                        Comment


                        • #87
                          Σας εχω ολους ειμαι στα 90+ puzzles, αρχικα ηταν αρκετα αστεια τωρα ομως εχουν ενδιαφερον. Τα mini games πραγματι ειναι οτι να ναι, η καμερα μου φαινεται καπως αδιανοητο να κατσω να τη φτιαξω χωρις περαιτερω βοηθεια ενω τα αλλα ειναι τελειως γτπ (το χοντρο pet και τα τσαγια).
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #88
                            Eμένα η κάμερα μου αρέσει σαν ιδέα (λολ γιατί άραγε), ενώ το χαμστεράκι το λάτρεψα, το βρήκα πολύ έξυπνο. Τώρα για τα τσάγια dunno, δεν ασχολήθηκα, μόλις τα πήρα.

                            Comment


                            • #89
                              Καλα το φιναλε ηταν επικ, πολυ πιο μπροστα κι απ'το μυστικο του πρωτου παιχνιδιου. Δε χρειαζεται να πω αλλα, θα το δειτε και οι ιδιοι. Level 5 keep them coming...

                              Εχω παντως καμποσα puzzles να βρω ακομη.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • #90
                                Kατι λιγο ασχετο μα και σχετικο ταυτοχρονα.

                                Κυκλοφορησε το Sloane to MacHale no Nazo no Story 2 (DS) στην Ιαπωνια απτην Level 5.

                                Βασιζεται στο ομωνυμο βιβλιο :


                                Αποτι εχω διαβασει, μοιαζει αρκετα στο Layton αλλα εχει πιο ωριμο υφος (αρα ιδανικο!).

                                Στο εξωφυλλο του εμφανιζεται κι ο Layton :

                                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                                Authenticity sir, authenticity. "

                                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                                Comment

                                Working...
                                X