Announcement

Collapse
No announcement yet.

Okami

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    60 νέες εικόνες σε πλήρες 16:9
    http://www.livewii.fr/news/89360/Okami-plu...e-date.html?c=0


    NDS themes

    Comment


    • #32
      sorry για το σχετικό off topic αλλά θα σκάσω αν δεν το πω.ξεκίνησα χτες να παίζω το viewtiful joe.είναι ένα παιχνίδι που καλό θα ήταν να ασχοληθεί ο κόσμος μαζί του,όπως και το Okami.
      Μου τη δίνει που όλοι λένε ότι θέλουν πρωτότυπους τίτλους με φρέσκιες ιδέες κτλ και τελικά όταν αυτοί κυκλοφορούν κι έχουν μια ΑΑΑ ποιότητα ο κόσμος τους σνομπάρει για να παίζει τις κλασσικές λαλακίες τύπου dmc,mgs κτλ.
      το Okami το έχω τερματίσει στο ps2 και παρόλο που μου πήρε 3 μήνες να το τελειώσω και όσοι παρακολουθούν τα ποστ μου ξέρουν ότι δεν έχω και τόσο χρόνο για παιχνίδια λόγω υποχρεώσεων,γι'αυτό μου πήρε τόσο,όταν κυκλοφορήσει στο Wii θα το ξαναπάρω και θα το ξαναπαίξω μέχρι τέλους.
      προτείνω σε όλους όσους δεν το έχουν παίξει να το παίξουν οπωσδήποτε σε όποια κονσόλα αυτοί γουστάρουν και να μην ζητάνε έξτρα περιεχόμενο και λοιπά καλούδια από έναν τίτλο που προσφέρει απλόχερα τόσες ώρες διασκέδασης.
      όσο για τις μάχες Εβανς θα σου πω μόνο αυτό και θα κλείσω:πες μου ένα παιχνίδι του οποίου οι απλές μάχες είναι κάτι το ιδιαίτερο και ξεπερνούν σε ποιότητα αυτές του Okami.
      [/b]
      Πες τα ,πες τα Χρυσόστομε!!!!!!!! !!

      <div align="center"> </div>

      Comment


      • #33
        preview
        http://www.computerandvideogames.com....php?id=185712



        Okami&#39;s Second Chance
        http://wii.ign.com/articles/861/861215p3.html



        Κι από το τελευταίο IGN voice-cast:
        Okami
        - Matt has been playing a lot of it. Over 10 hours into it. It?s a very long, epic game.
        - Having a lot of fun with it, finds it not as good as Twilight Princess in terms of level design and dungeons, but still a worthy contender.
        - Likes the fact that you can use new abilities a lot after acquiring them. Beats TP in this regard.
        - Looks amazing. 16?9 and with paper filter. The paper filter isn?t as pronounced as the PS2 version but the Wii version looks better due to more sharp, vibrant visuals. The only noticeable flaw is that the framerate has received little improvement from the PS2 version.
        - Paintbrush controls work wonderful. Makes you think ?why was this on PS2?? Controls definitely add to the experience.
        - Will score very high and is was worthy of winning Game of the Year, despite being arguably inferior to Twilight Princess.
        - Buy this game. Capcom may have future Wii games that bank on the sales of games such as these. It?s a great game, comes at a great price and everyone must buy it.[/b]
        NDS themes

        Comment


        • #34
          Πολύ ωραία όλα αυτά, αλλά γιατί δεν έχει ημερομηνία κυκλοφορίας για Ιαπωνία ακόμα; Στο ιαπωνικό Ōkami official site , δεν αναφέρει καν την Wii version. Στο Capcom World Japan, τίποτα. Στο e-Capcom OFFICIAL SHOPPING SITE...τίποτα. Στο Amazon Japan, ούτε για preorder. Σα να μην υπάρχει.:blink:
          Σου προσφέρω το δικαίωμα αγοράς του Οπούνα.

          Comment


          • #35
            Okami Review από IGN
            http://wii.ign.com/articles/865/865958p1.html

            If you have never played Okami before, you are in for an amazingly beautiful and awe-inspiringly epic adventure that simply must not be missed on Nintendo&#39;s console, particularly if you like games like Zelda. The title oozes charm and style from the opening credits and the Wii additions truly enhance the experience. Now, you can play the game in 480p and 16:9 widescreen, and you can do so using the Wii remote, which controls Amaterasu&#39;s celestial brush with a level of speed and accuracy never before possible. It&#39;s implemented so triumphantly that it actually changes the pace of the game, effectively speeding everything up.[/b]
            9/10
            I attack sharks
            when i smell them bleed
            I dont go swimming
            water just wants to be around me.

            Comment


            • #36
              <div class='quotetop'>(boy_without_a_fairy &#064; Apr 2 2008, 12&#58;29 AM) [snapback]16713[/snapback]</div>
              preview
              http://www.computerandvideogames.com....php?id=185712
              Okami&#39;s Second Chance
              http://wii.ign.com/articles/861/861215p3.html
              Κι από το τελευταίο IGN voice-cast:
              [/b]
              my ass inferior to zelda tp.ign gtp.

              <div class='quotetop'>(pilgrim &#064; Apr 12 2008, 09&#58;55 AM) [snapback]18106[/snapback]</div>
              Okami Review από IGN
              http://wii.ign.com/articles/865/865958p1.html

              9/10
              [/b]
              ign my ass
              10/10
              &#39;nuff said
              Carpe diem

              Comment


              • #37
                Σήμερα επιστρέφει το Wii μου μετά από μήνες απουσίας (το είχα αφήσει στην Ελλάδα) και λέω να τσιμπήσω το Okami αμέσως. Πόση ώρα κρατάει το παιχνίδι;


                Comment


                • #38
                  To Ign λέει πάνω απο 30 ώρες. Ο παλιο rpgas ο evans που το έχει τερματίσει (αν θυμάμαι κάλα) θα μας το επιβεβαιώσει. Πάντως για κυκλοφορία του παιχνιδιού στην ευρώπη δεν έχουμε τίποτα σίγουρο ακόμα. Αρχικά είχε οριστεί για τέλη μαρτίου αλλα μετά ακούστηκε για Αυγουστο&#33;&#33;&#33; :blink:
                  Για να δούμε.
                  I attack sharks
                  when i smell them bleed
                  I dont go swimming
                  water just wants to be around me.

                  Comment


                  • #39
                    μου πήρε 62 ώρες για να βρω και να κάνω ΤΑ ΠΑΝΤΑ.επίσης να σημειωθεί ότι πολλές φορές χάζευα κιόλας
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #40
                      μου πήρε 62 ώρες για να βρω και να κάνω ΤΑ ΠΑΝΤΑ.επίσης να σημειωθεί ότι πολλές φορές χάζευα κιόλας[/b]
                      Καλα εσύ είσαι και ποιό αργός απο το θάνατο&#33; Οπότε δεν μετράει η εμπειρία σου. Θα περιμένω την απάντηση του evans&#33;
                      I attack sharks
                      when i smell them bleed
                      I dont go swimming
                      water just wants to be around me.

                      Comment


                      • #41
                        O Altair εχει δικιο , και εμενα καπου εκει μου πηρε κανοντας σχεδον τα παντα ... λογικα να υπολογιζετε να σας απασχολησει κοντα στις 30 με 40 ωρες . Γενικα το παιχνιδι εχει ψωμι και σε γεμιζει οποτε μην σας ανησυχει η διαρκεια . Προς θεου οσοι αγαπατε τα video games και την ιαπωνικη κουλτουρα - μυθολογια , μην το χασετε .

                        Edit (περιμενω απαντηση - κραξιμο του pilgrim :icon_twisted: )

                        Comment


                        • #42
                          Τέλεια, εκτός του Lost Odyssey δεν μου είχε μείνει άλλο παιχνίδι μεγάλης διάρκειας. Λέω να πάρω το Ευρωπαϊκό Freeloader για να τελειώνω με το θέμα αναμονής κλπ. Ελπίζω να το υποστηρίζει.


                          Comment


                          • #43
                            Εγώ το έπαιζα 65 ώρες και δε βρήκα όλα τα ζώα (καλά κάπου βαρέθηκα). Παρόλα αυτά έκανα όλα τα sidequests, πήρα όλες τις ενέργειες κτλ, αλλά για κάποια beads χρησιμοποίησα οδηγό (τελείως απάλευτα). Okami >>>>>>> Zelda .-

                            Comment


                            • #44
                              O Altair εχει δικιο , και εμενα καπου εκει μου πηρε κανοντας σχεδον τα παντα ... λογικα να υπολογιζετε να σας απασχολησει κοντα στις 30 με 40 ωρες [/b]
                              E τώρα οκ, έδεσε το γλυκό&#33;&#33; Μίλησε και ο κύριος "το Halo εχει μέτρια γραφικά"&#33;&#33;&#33;&#33; :icon_twisted: :icon_twisted: (Αυτό θα σου το χτυπάω για πολύ καιρό ακόμα&#33; )
                              Τι θα γίνει ρε noobades θα αφήσετε να απαντήσει και κανας σοβαρός gamer σε αυτο το forum?? Αμαν ποιά&#33;&#33;

                              Εdit:NOOB APPROACHING&#33;&#33;
                              αλλά για κάποια beads χρησιμοποίησα οδηγό [/b]
                              :blink: :blink:
                              Aπο το κακό στο χειρότερο πάμε&#33;&#33; Δεν αντέχω άλλο. I give up&#33;
                              I attack sharks
                              when i smell them bleed
                              I dont go swimming
                              water just wants to be around me.

                              Comment


                              • #45
                                Διάβασα μόνο τα closing comments από το review, για κάποιο λόγο αισθάνομαι ψιλοτυχερός που δεν έχω παίξει ακόμα το παιχνίδι και λεω να το κάνω μια καλή στο Wii.
                                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                                Comment

                                Working...
                                X