Announcement

Collapse
No announcement yet.

Fallout 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Ειναι και για PC, αλλα το παιρνεις μεσω της υπηρεσιας της Microsoft, Games for Windows

    Experience the new generation of games and entertainment with Xbox. Explore consoles, new and old Xbox games and accessories to start or add to your collection.


    Παντως τα 2 προηγουμενα κυκλοφορουν σε retail μορφη και τα 2 μαζι σε ενα DVD και καποια καταστηματα ηδη εχουν στις λιστες τους και τη κυκλοφορια ενος 2ου DVD που θα περιλαμβανει το 3ο expansion Broken Steel και ενα υποτιθεμενο 4ο με το ονομα Point Lookout.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #62
      Originally posted by Titus View Post
      Μια ερώτηση. Όλο αυτό το έξτρα υλικό κυκλοφορεί με κάποιο τρόπο και για PC ή είναι μόνο για τα παιδιά του joypad?

      Όχι πως θα ασχοληθώ σύντομα. Προς το παρόν σκίζω το Gothic 3, που είναι...τεράστιο...πολύ τεράστιο...

      Τοσα mods υπαρχουν στο pc ΤΖΑΜΠΑ τα DLC ζηλεψες ?



      Απορω πως ασχολειστε ολοι με αυτη τη γιωτο-εταιρεια, ενα παιχνιδι της εχω παιξει ολο κι ολο ( morrowind ) και ενω το ευχαριστηθηκα μου εβγαλε την παναγια μεχρι να φτιαξω οτι τεχνικα προβληματα ειχα.

      2 κουβεντες και για το ελεεινο quality control στα προιοντα της

      " Bethesda's quality control has been crappy from the beginning, and it keeps getting worse. Daggerfall was broken on release such that you couldn't finish the game, but they managed to fix it. Morrowind was broken on release, and they fixed a lot of it but it remains a crashy game even now. The mod community got into the habit of releasing unofficial patches for Morrowind (Morrowind Patch Project 1.6.4, Morrowind Code Patch 1.2), which was probably a mistake because Oblivion was released even more broken than Morrowind. Bethesda let the mod community fix all but some of the worst of the Oblivion bugs; the Unofficial Oblivion Patch 3.20 fixes over 1800 bugs, and lists details of more bugs that only Bethesda can fix (but never will). Shivering Isles and every official DLC mod for Oblivion were broken on release and had to be fixed - by the mod community (Unofficial Shivering Isles Patch 1.4.0 with 270 bugs fixed, Unofficial Official Mods Patch fifteenth release, unknown but high number of bugs fixed.)

      Great games, I've enjoyed them, but man, their quality control is the worst in the business "

      Τα studio που βγαλανε το witcher και το gothic 3 ειναι αγιοι μπροστα τους anyway θα το παιξω κι εγω κααααποια στιγμη, btw το games for windows live και το παναθλιο securom protection στο GTAIV ειναι οι κυριοι λογοι που μετανιωνω για καθε ενα απτα 15 ευρω που εδωσα για να το παρω αυθεντικο, τοση ταλαιπωρια για να μπορεσω να παιξω ενα καταραμμενο παιχνιδι δεν εχω ξαναπερασει :S

      Comment


      • #63
        Ακουγεται τραγικο ομως προσωπικα ουτε στο Oblivion ουτε στο Fallout 3 ειχα προβλημα με bugs.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #64
          Τελειωσα με το Picking up the trail και ειμαι στο Finding the Garden of Eden.
          Εχω καιρο να δω το φως του ηλιου, ελπιζω να ξαναβγω καποια στιγμη στην επιφανεια πριν τελειωσω το main quest για να κανω και κανα sidequest ακομα.
          Ας πει τιποτα οποιος τα εχει φρεσκα αυτα (Ramp).

          Comment


          • #65
            Worry not, πριν το τελος του Main Quest θα εισαι παλι εξω να κινηθεις ελευθερα.

            ΥΓ: Κατι που προσεξα χτες το βραδυ, το Broken Steel δινει 150G εξτρα, οχι 100. :w0000t:
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #66
              Originally posted by crpl_shepherd View Post
              Τοσα mods υπαρχουν στο pc ΤΖΑΜΠΑ τα DLC ζηλεψες ?

              Απορω πως ασχολειστε ολοι με αυτη τη γιωτο-εταιρεια, ενα παιχνιδι της εχω παιξει ολο κι ολο ( morrowind ) και ενω το ευχαριστηθηκα μου εβγαλε την παναγια μεχρι να φτιαξω οτι τεχνικα προβληματα ειχα.

              Τα studio που βγαλανε το witcher και το gothic 3 ειναι αγιοι μπροστα τους
              Αφού θα πληρώσω που θα πληρώσω 20-25 ευρώ, ας ξέρω ότι θα αποκήσω όλο το πακέτο και όχι ένα μικρό τμήμα. Θα τα πειρατέψω αγρίως.

              Για το λόγο που ασχολούμαστε με τη Bethesda, δεν παραγγέλνουμε τις εταιρίες που βγάζουν το κάθε παιχνίδι.

              Ούτε κι εγώ έχω καμία συμπάθεια στην εταιρία που έβγαλε το απαράδεκτο Oblivion, αλλά για να πω του στραβού το δίκιο, με εξαίρεση τον καθαρά τεχνικό τομέα τύπου clipping, quest items, frame rate κλπ, είναι αδύνατο να φτιάξεις κάτι 100% λειτουργικό. Και μόνο το playtesting για το αν λειτουργούν σωστά τα quests είναι αρκετό, χώρια αν πας σε παιχνίι τύπου Gothic με "ζωντανό" ΑΙ. Για το Witcher και το Gothic δε δίνω καμία δικαιολογία πάντως, όταν κυκλοφόρησαν ήταν τραγικά.
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • #67
                Originally posted by Ramparter View Post
                Ακουγεται τραγικο ομως προσωπικα ουτε στο Oblivion ουτε στο Fallout 3 ειχα προβλημα με bugs.
                Μπα δεν εισαι ο μονος,μην νομιζεις.:p
                Ουτε εγω παρατηρησα κατι παρ'ολο που επαιξα την ps3 εκδοση που λεγεται οτι ειχε και τα περισσοτερα bugs..

                crpl_shepherd μην το σκεφτεσαι καθολου.Δοκιμασε το,αξιζει το παιχνιδι.Εγω με αυτα που ακουγα για τα bugs πριν το παιξω,περιμενα οτι θα ανοιγοκλεινω την κονσολα ανα 10λεπτο .

                Comment


                • #68
                  Εβγαλα το πρωι με την τσιμπλα στο ματι μονοκοπανια το Finding the Garden of Eden.
                  Μπηκα λοιπον στο The American Dream και εδω περιμενω να δω καποιο turning point της πλοκης (επιτελους).
                  Πολυ εθιστικο το παιχνιδι, ειχα απεξαρτηθει αλλα ξαφνικα εφαγα ενα σκαλωμα παλι. Να δω για ποσο θα αντεξω να ψαχνω sidequests προτου το τελειωσω παντως..

                  Για την ωρα βεβαια γυρναω στο αλλο ναρκωτικο, παω για SF4 @ XBL με τον Ferry :p.

                  Comment


                  • #69
                    Ειμαι στο Nuka Cola Challenge quest και πρεπει να βρω 30 quantums.. Εχω ηδη μια 15αρα στην ακρη.
                    Το Super Duper Mart το ειχα καθαρισει απο παλια, επισης πηγα και στα Paradise Falls οπου δε βρηκα ουτε ενα (οχι πως εψαξα και πολυ, αλλα τσεκαρα το marketplace) και μενει ενα 3ο μερος να παω οπου ο,τι και αν εχει εκει μου φαινεται απιθανο να βρω αλλα 15 quantums.
                    Κανας ευκολος τροπος να ξεμπερδευω δεν υπαρχει;

                    Edit: Α οκ, τα βρηκα στα Paradise Falls και μαζι με το Old Olney ειμαι στα 24.
                    Τωρα τα αλλα 6 μαλλον θα τα βρω διασπαρτα.

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by Xeno View Post
                      Ειμαι στο Nuka Cola Challenge quest και πρεπει να βρω 30 quantums.. Εχω ηδη μια 15αρα στην ακρη.
                      Το Super Duper Mart το ειχα καθαρισει απο παλια, επισης πηγα και στα Paradise Falls οπου δε βρηκα ουτε ενα (οχι πως εψαξα και πολυ, αλλα τσεκαρα το marketplace) και μενει ενα 3ο μερος να παω οπου ο,τι και αν εχει εκει μου φαινεται απιθανο να βρω αλλα 15 quantums.
                      Κανας ευκολος τροπος να ξεμπερδευω δεν υπαρχει;

                      This page lists all Nuka-Cola variants. Numerous variants of the Nuka-Cola were introduced, offering different flavors and taste profiles. Joining classic Nuka-Cola, alternative fruit-flavored beverages were an instant success.[1] Its popularity endured long after the Great War. Even when warm, flat and irradiated, it's the soft drink of choice for many wastelanders.[2] Nuka-Cola was the most popular flavored soft drink in the United States before the Great War. After the War, Nuka-Cola is still
                      I'm back bitches... Version 2.0

                      Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by Xeno View Post
                        Ειμαι στο Nuka Cola Challenge quest και πρεπει να βρω 30 quantums.. Εχω ηδη μια 15αρα στην ακρη.
                        Το Super Duper Mart το ειχα καθαρισει απο παλια, επισης πηγα και στα Paradise Falls οπου δε βρηκα ουτε ενα (οχι πως εψαξα και πολυ, αλλα τσεκαρα το marketplace) και μενει ενα 3ο μερος να παω οπου ο,τι και αν εχει εκει μου φαινεται απιθανο να βρω αλλα 15 quantums.
                        Κανας ευκολος τροπος να ξεμπερδευω δεν υπαρχει;

                        Edit: Α οκ, τα βρηκα στα Paradise Falls και μαζι με το Old Olney ειμαι στα 24.
                        Τωρα τα αλλα 6 μαλλον θα τα βρω διασπαρτα.
                        Εχω Perk απ'το Broken Steel με το οποιο καθε 10 Nuka Cola μετατρεπονται σε 1 Quantum.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • #72
                          Thanks Nick, ευτυχως ετσι βρηκα και λιγα ακομα που ηθελα και τελειωσα το quest και τωρα ψαχνω να βρω κανενα ακομα ενδιαφερον sidequest.
                          Ramp ο,τι και να πεις δεν τα σκαω για το Broken Steel .
                          Οχι πως εχω παραπονο απ την ποιοτητα του F3, αλλα δε νομιζω να νιωσω αμεσα την αναγκη για περαιτερω εξερευνηση της Wasteland.
                          Ας μπω lv20 και βλεπουμε.. σημερα μπηκα στο 19 παντως.

                          Comment


                          • #73
                            Καλα ντε δε στο πα γι αυτο, περισσοτερο ηθελα να κανω ποζερια :bleh:
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #74
                              Το τελειωσα το παιχνιδι και σιγουρα το level cap δε βοηθαει στο να κανει τον παικτη να συνεχισει να παιζει.
                              Εχω 2 sidequests στη μεση τα οποια ισως τελειωσω και μετα δε νομιζω να ξανασχοληθω με το παιχνιδι anytime soon.
                              Τα 2 quests τα πηρα στο underworld (Reilly's Rangers και You 've got to shoot them in the head).

                              Οπως και να χει οι εντυπωσεις μου για τον τιτλο ειναι πολυ θετικες και ισως γραψω 2 λογια παραπανω στο I just finished καποια στιγμη...
                              Φθανει σιγα σιγα και η ωρα του RE5 λοιπον.

                              Edit: ~35 hours just FYI.

                              Comment


                              • #75
                                Το You gotta shoot em in the head σου παρεχει πολλα speech challenge, τα θες για το achievement. Το Reily's Rangers ειναι απ'τα ωραια quest με challenge κι εχει πολυ καλο reward(ακομη το φοραω μονιμα).
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X