Announcement

Collapse
No announcement yet.

Demos - Συζήτηση και εντυπώσεις

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Loggo
    Το FIFA 12 σε σύγκριση με τα 10 και 11 σου φάνηκε καλύτερο; Στο Pro σε σχέση με πέρσι άλλαξε κάτι; Το περσινό Pro, πάντως, ήταν τεράστια εξέλιξη σε σχέση με τους προηγούμενους, απαρχαιωμένους, τίτλους.
    Δυστυχώς δεν έχω απάντηση σε αυτή την ερώτηση, σίγουρα μου φάνηκε καλύτερο από εκείνο του 98 στο Snes που ήταν και το τελευταίο Fifa που ασχολήθηκα

    Με Pro έχω να σχοληθώ σοβαρά απ'το 2008 και μου άρεσαν πολύ τα ματσάκια που έπαιξα πριν λίγες μέρες στο '11. Το '12 τώρα μου φάνηκε ακόμα καλύτερο.
    sigpic

    Comment


    • Χαχαχαχαχα
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • Δοκίμασα το Red Joshnson και το From Dust.
        Το πρώτο είναι κλασικούρα point and click adventure με ολίγον από Layton αλλά παρά τα πολύ όμορφα γραφικά μου φάνηκε κάπως στεγνό και πάναργο.

        Το δεύτερο είναι God Sim με βασική ιδέα να σώσεις τους χωριάτες από τα στοιχεία της φύσης. Τα γραφικά είναι πανέμορφα και το gameplay μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρον, η βασική δουλειά σου είναι να αλλάζεις το περιβάλλον για να δημιουργείς ασφαλείς διαδρόμους για τους χωριάτες μεταφέροντας χώμα, νερό, λάβα κλπ.
        Σκέφτομαι να το αγοράσω.
        Έντιτ: Στο παιχνίδι συμμετέχει και ο δημιουργός του Another World και Heart of Darkness Eric Chahi.
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • Παίδες, αν και είναι unofficial έχω δοκιμάσει ένα indle RPG παιχνίδι, το BloodLust - Vampire ShadowHunter.

          Αυτό το RPG είναι στην Beta έκδοση του και το παλικάρι που το ετοιμάζει μας πρότεινε να γίνουμε testers του στο άλλο forum και έτσι το δοκίμασα. Ειλικρινά του είπα τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα και για να τον βοηθήσω, του έδωσα κάποιες συμβουλές για να το κάνει καλύτερο.

          Το παιχνίδι δεν ξέρω τι ιστορία έχει, αλλά μου θυμίζει πολύ το Vampires: The Masquerade - Bloodlines. Προς το παρόν τα γραφικά του είναι λίγο φτωχά, αλλά τρέχουν τέλεια. Κάποιοι μηχανισμοί του είναι ασυνήθιστοί, αλλά με τον καιρό γίνεται και συνήθεια. Το gameplay του μου θυμίζει αρκετά το Enclave.

          Έχει και τα προβλήματα του και του τα ανέφερα, αλλά ΟΚ. Beta είναι, θα τα διορθώσει και όλα.

          Μόλις το τελειοποιήσει, θα χαρώ να το παίξω.

          Αναμένεται να δοκιμάσω και demo το Driftmoon, ένα Baldur's Gate-like RPG παιχνίδι.
          sigpic

          Comment


          • Βγήκε στο Live το Cursed Crusade;Έτσι διάβασα στο ενημερωτικό της Atlus.
            Το δοκίμασε κανείς;
            Carpe diem

            Comment


            • Sonic Generations Demo

              .................wow.......................


              Δεν μπορω παρα να δηλωσω ενθουσιασμενος με το Sonic Generations!

              Ωσαν παλαιος Sonic fan περιμενα χρονια την στιγμη που θα επαιζα ενα next gen Sonic το οποιο θα με εκανε να πω "wow, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ".

              Καταρχην το παιχνιδι δειχνει να ειναι 2-σε-1, με την λογικη του old school Sonic και του New age Sonic gameplay. Και αυτο οφειλεται κυριως στο γεγονος οτι το level design συνδιαζει με εναν μαγευτικο τροπο το 2d με το 3d (ή οχι και τοσο 3d τελος παντων). Ειναι φοβερο το να βλεπεις την κλασσικη Green Hill να μετατρεπεται σε ενα speedrun playground, τοσο στο κλασσικο οσο και στο μοντερνο στυλ gameplay.

              Παραλληλα το παιχνιδι δειχνει να ειναι προσβασιμο τοσο στον απλο παικτη που θελει να τελειωσει ταχυτατα ενα level οσο και στον Sonic fan που γουσταρει να δει ολα τα routes και να καταφερει το τελεια paced speedrun. Εδω θα πρεπει να πω οτι το παιχνιδι δειχνει επισης να εχει προσεξει παρα πολυ τα "θελω" των speedrunners, διοτι ειδικα στο 3d τα πραγματα δειχνουν ζορικα για το τελειο run.

              Δε μακρυγορρω, day one αγορα της Collector's και να φαει σκονη ο χοντρος υδραυλικος!!!!
              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

              Comment


              • Πόσο τεράστια χαμένη ευκαιρία για επικό τίτλο σε στυλ Flashback, Another World είναι αυτό το War of the Worlds. Κρίμα στη δουλειά που έγινε σε επίπεδο αφήγησης.
                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                Comment


                • To Εl Saddai δοκίμασα, μου θύμισε κάτι σε Okami οι κινούμενες ζωγραφιές, κατά τα άλλα δεν μπορώ να πω ότι με κέρδισε το μινιμαλιστικό του θέματος συν του ότι το gameplay στις μάχες που είχε ήταν ολίγον τι δυσκοίλιο, βαρέθηκα με λίγα λόγια.

                  Το Sonic Generations απ'την άλλη ήταν μια μικρή έκπληξη. Μου άρεσε το 2d, δεν μου άρεσε καθόλου το 3d σε σημείο να ενοχλούμε με όλη αυτή την ακατάπαυστη ταχύτητα.
                  sigpic

                  Comment


                  • μιας και το ανεφερε ο deus_dope δεν ξερω ποσοι το εχετε παιξει εστω και λιγο το κανονικο game , αλλα οφειλω να πω οτι το El shaddai αδικειται πολυ απο το demo , τον εχω τελειωσει τον τιτλο (δεν εχει μεγαλη διαρκεια) και εντυπωσιαστικα απο την αφηρημενη εικαστικη προσσεγγιση , αν και καταλαβαινω οτι ειναι hit or miss σιγουρα, επισης ειναι και αρκετα challenging

                    Comment


                    • Πάει για Δεκέμβριο αυτό,υποχρεωτικά.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Aντε αντε, πολυ αργουν οι εντυπωσεις περι Rayman.

                        Comment


                        • Ωχ ναι,σήμερα ήταν,χτες πλέον.Κατεβάζω άμεσα.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Κατέβασα κάμποσα νέα demos, όμως το μονο που μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση και σκοπεύω να κτυπήσω είναι το Catherine. Power λέμε! Πολύ ενδιαφέρον. Θα αργήσει πολύ για Ευρώπη όμως... Ξέρετε αν τελικά θα κυκλοφορήσει η limited έκδοση του και Ευρώπη για XBOX 360? Θέλω πολύ το t-shirt (αν και large μεγάλο μου tha είναι), το μποξεράκι, και την μαξιλαροθήκη, έτσι αν δεν βγει σε PAL ίσος πάρω την Αμερικανικη έκδοση.

                            Το Saw II μου φάνηκε ok. Το El Shaddai κάπως βαρετό, και το The Cursed Crusade πατάτα βραστή.

                            Comment


                            • Κατεβασα και επαιξα το demo του Rayman.

                              Οκ, το πρωτο που βλεπει κανεις και εντυπωσιαζεται ειναι τα γραφικα. Εξαιρετικα 2d cartoon animated γραφικα, πανεμορφα και χωρις ψεγαδια.

                              Τωρα χειρισμος, design και λοιπα και λοιπα και λοιπα μου φαινονται κλασσικου τυπου, και αυτο δεν γνωριζω εαν ειναι καλο ή κακο. Ειδα shooter section, ειδα κλασσικο platforming, αλλα ειδα και εναν πανευκολο demo τιτλο.

                              Αγορα; Μπαααα... Υπαρχουν (κατα την γνωμη μου) απειρως καλυτερες προτασεις για platforms. Εκτος κι αν ειναι κατα την κυκλοφορια του κατι το ΤΟΣΟ εξαιρετικο. Αλλα και παλι, για μενα μεγαλυτερος λογος για να παιξει κανεις το παιχνιδι ειναι ο τεχνικος τομεας και οχι αυτο καθ'αυτο το platforming...

                              Το demo παντως ειναι χορταστικο σε μεγεθος.
                              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                              Comment


                              • Τι εχεις κατα νου οταν μιλας για πολυ καλυτερα πλατφορμς; Εδω και καιρο δεν εχει βγει τιποτα αξιολογο..

                                Comment

                                Working...
                                X