Announcement

Collapse
No announcement yet.

Demos - Συζήτηση και εντυπώσεις

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • μαλλον εννοει σε ενα ευρυτερο χρονικο πλαισιο και συμπεριλαμβανει τα περσινα

    Comment


    • Περίεργο.Τυχαίνει να το δοκίμασα κι εγώ σήμερα κι έχω να πω τα καλύτερα.
      Χορταστικό ντέμο με πολύ ωραίους μηχανισμούς κι ένα σωρό μυστικά.Επίσης η πρόκληση μου φάνηκε αρκετά καλή.Όχι για να περάσεις τις πίστες.Αλλά για να βρεις τα πάντα.Το έχω ήδη προπαραγγείλει.
      Carpe diem

      Comment


      • Originally posted by Altair View Post
        Χορταστικό ντέμο με πολύ ωραίους μηχανισμούς κι ένα σωρό μυστικά.Επίσης η πρόκληση μου φάνηκε αρκετά καλή.Όχι για να περάσεις τις πίστες.Αλλά για να βρεις τα πάντα.
        +1

        το δοκιμασα και εγω σημερα, να προσθεσω στο post του altair και το εξαιρετικο, μα εξαιρετικο art direction και τα 2d HD graphics

        Comment


        • epexa to demo tou asuras wrath ke exasa to fos mou.katevaste to ke dite

          Comment


          • Πολύ τρελό το Asura πραγματικά. Ευχαριστιέσαι κάθε μπουνιά. Αλήθεια η φωνή δεν σας θυμίζει του Gaara από το Naruto(dubbed version)?

            Comment


            • θα αστιευεσαι φανταζομαι, μια αλληλουχια απο qte ητανε το demo του asuras wrath με μαπα γραφικα υποψιαζομαι οτι θα εχει και ενα οτιναναι random στορυ με over the top action sequences που δεν θα βγαζουνε νοημα, το art direction καααααπως ενδιαφερον αλλα δεν εσωσε την κατασταση, μετεξεταστεα η capcom του χρονου παλι, δεν ξερω αν θα μου αλλαξει γνωμη το κανονικο game χλωμο αλλα θα κρατησω μια πισινη

              επαιξα και το demo του ff13-2 , και εμεινα σχετικα ικανοποιημενος , ευτυχως εχουνε αλλαξει τα voice overs της serah, επισης στο demo περα απο καποιες μαχες περιπλανιεσαι και σε πολη μιλας με npcs.... ΟΥΑΟ:troll: δεν ειναι και λιγο αυτο μετα το φιασκο του 13 σε αυτο το τομεα, το συστημα μαχης ιδιο μου φανηκε , αν και γενικα ξερω ακριβως τι να περιμενω με αυτα που εχω διαβασει στο neogaf...well jrpg με και με high production values μετα απο καιρο im sold ετσι και αλλιως!!:jumpy::jumpy::jumpy:

              Comment


              • δοκιμασα τα demo των kingdoms of amalur και darkness 2 βγηκανε σημερα στο αμερικανικο xbl

                το darkness 2 εχει τα καλυτερα cell shaded γραφικα που εχω δει ever, δεν εχω παιξει το πρωτο αλλα το gameplay μου αρεσε ειδικα τα finishing moves με το darkness monster ειναι απολαυστικα μπορεις να γεμισεις πισω life κανοντας devour τις καρδιες των αντιπαλων και το αιμα ρεει αφθονο,ο χειρισμος μεχρι να συνηθισεις και τα..extra χερια που εχεις περνει λιγο χρονο οι εχθροι ψηλοscripted φανηκαν με πολυ καλο animation ομως ,οι πιστες ειναι κλειστες linear τουλαχιστον οτι δειξανε στο demo που μου πηρε 30 λεπτα περιπου, αξιζει να αναφερθει το πρωτο setpiece που o χαραχτηρας κουνιεται μονος του και προσπαθει να συρθει τραυματισμενος ενω ο παιχτης μπορει απλα να πυροβολησει οτι εμφανιζεται απο εχθρους, θυμιζει shooter με light gun

                το kingdoms of amalur ενω στην αρχη απογοητευτικα με το περιορισμενο character creation, αμεσως μετα ενοιωσα στα νερα μου λες και επαιζα offline mmorpg το art θυμιζει ενα παντρεμα fable/wow με εντονα χρωματα και high fantasy setting, to animation ειναι ε ξ α ι ρ ε τ ι κ ο για game του ειδους, και καμερα μπορει να γινει πολυ dynamic με fixed zoom outs και κυκλικα γυρισματα οσο πολεμας αυτο μου εκανε μεγαλυ εντυπωση, η στοχευση δεν ξερω.... δεν μπορεις να στοχευσεις με κουμπι εναν εχθρο αλλα στην κατευθυνση που κοιτας/κατευθυνεσαι στοχευεις αυτοματα, αυτο ισως ξυνισει καποιους ειδικα αν ειναι ετσι και στο pc η πλακα ειναι οτι δεν μου προκαλεσε καποιο προβλημα στις μαχες,οι οποιες ειναι απολαυστικες ειδικα με το reckoning mode που βαζεις απανωτα combos εχεις και secondary weapon evade με roll αλλα και block με shield, οσο για το looting δεν απογοητευει η ποσοτητα του

                εχεις ταλεντς αλλα και skills που χωριζονται σε magic/fighting/rogue style trees σε καθε lvlup παιρνεις 3 ποντους που τους βαζεις σε οποιο tree θες και δεν περιοριζεσαι σε ενα , υπαρχουνε και καποια requirements αναλογως ποσους ποντους θα χαλασεις στα trees ανοιγεις classes με την μορφγ καρτων που σου δινουνε extra boosts/abilites σε καθε tier , ειναι 5 tiers απο classes σε magic , fighter , rogue και τον συνδυασμο τους δηλαδη mage/fighter ,mage/rogue, fighter/rogue και rogue/fighter/mage , τα quests ειναι στη μορφη που τα ξερουμε απο τα mmos και ο κοσμος φαινεται open ended τεραστιος, φανταζομαι οτι υποστηριζει full online enviroment η κανονικη εκδοση οταν με το καλο βγει, ισως στην μορφη των instances ανα channel, θα ητανε ιδανικο

                το kingdoms of amalur παει για day one , το darkness 2 μαλλον θα παιχτει και αυτο μεσα στον φεβρουαριο

                Comment


                • Originally posted by wesker View Post
                  epexa to demo tou asuras wrath ke exasa to fos mou.katevaste to ke dite
                  Ω ναι.Μόλις το έπαιξα.Λες και παρακολουθώ anime.Μάλιστα το καταευχαριστήθηκα,γούσταρα τρελά που ήταν κυρίως qte.Ναι ξέρω ,δεν το λες ακριβώς παιχνίδι αλλά ήταν απίστευτο.Σίγουρη αγορά σε καλό deal.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Για μένα πάντως η μεγάλη πώρωση ήταν όταν έβαλε την ενάτη του Antonin στο δεύτερο μισό του ντέμου. Κατά τα άλλα δε μου είπε και πολλά σαν παιχνίδι (πολύ ποζεριά-σχεδόν ΜΟΝΟ ποζεριά) αλλά εκεί έπαιζα μόνο για να ακούω τη μουσική.

                    Φαντάζομαι θα το έχετε δει αλλά έχει βγει και ντέμο του FFXIII-2. Πάνω κάτω ό,τι περίμενα αν και θα αργήσω πολύ να το πάρω δεδομένου ότι στην παρούσα φάση το παιχνίδι είναι ημιτελές.
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • Originally posted by Vaynard View Post
                      δοκιμασα τα demo των kingdoms of amalur και darkness 2 βγηκανε σημερα στο αμερικανικο xbl

                      το darkness 2 εχει τα καλυτερα cell shaded γραφικα που εχω δει ever, δεν εχω παιξει το πρωτο αλλα το gameplay μου αρεσε ειδικα τα finishing moves με το darkness monster ειναι απολαυστικα μπορεις να γεμισεις πισω life κανοντας devour τις καρδιες των αντιπαλων και το αιμα ρεει αφθονο,ο χειρισμος μεχρι να συνηθισεις και τα..extra χερια που εχεις περνει λιγο χρονο οι εχθροι ψηλοscripted φανηκαν με πολυ καλο animation ομως ,οι πιστες ειναι κλειστες linear τουλαχιστον οτι δειξανε στο demo που μου πηρε 30 λεπτα περιπου, αξιζει να αναφερθει το πρωτο setpiece που o χαραχτηρας κουνιεται μονος του και προσπαθει να συρθει τραυματισμενος ενω ο παιχτης μπορει απλα να πυροβολησει οτι εμφανιζεται απο εχθρους, θυμιζει shooter με light gun
                      Απαραδεκτος, respect -10 :yuno:

                      Εγω θα ακολουθησω μια συμβουλη που διαβασα και σαν fan δεν θα παιξω το demo αλλα θα το παρω κατευθειαν.

                      Comment


                      • Ήθελα και γω να γράψω γι αυτό. Πριν από λίγες μέρες τελείωσα το πρώτο οπότε το demo του TD2 ήρθε κουτί για άμεση σύγκριση. Για το πρώτο θα έλεγα: καλή ατμόσφαιρα, great potential but...quirky mechanics... Ήθελε περισσότερη προσοχή. Στο δεύτερο αν και αρκετά scripted πάλι, αν κρίνω από το demo κινήθηκαν στη σωστή κατεύθυνση εκεί που έπρεπε. Τα γραφικά είναι πλέον πιο cartoonish το όποιο ταιριάζει, και οι μάχες έχουν περισσότερο ενδιαφέρον με finishing moves, points και essence collecting για να ξεκλειδώσεις νέα skills. Αυτά για τώρα...

                        ...Πίσω στην αναμονή του ME3 demo...


                        Comment


                        • Τον Φεβουάριο κυκλοφορεί demo του mass effct 3,άντε να δούμε.


                          Tidy!

                          Do not blame me.Blame yourself or God.
                          In Matsuno we trust.

                          Comment


                          • Originally posted by i Have no Equal
                            Απαραδεκτος, respect -10 :yuno:

                            Εγω θα ακολουθησω μια συμβουλη που διαβασα και σαν fan δεν θα παιξω το demo αλλα θα το παρω κατευθειαν.

                            The awkward moment when someone has played a game that Vaynard hasn't.

                            Comment


                            • Κατέβασα το demo του Kingdoms of Amalur: Reckoning. Διάβασα θετικότατα σχόλια για το σύστημα μάχης. Θα το κοιτάξω μόλις γυρίσω από σχολή.


                              Comment


                              • Δεν πολυπαίζω demo παρά σε λίγες περιπτώσεις. Το Amalur το βρήκα πολύ ενδιαφέρον και ευτυχώς αν και μοιάζει στο Fable δεν είναι γελοιωδώς εύκολο και πάνω από όλα δεν σε παίρνει από το χεράκι όπως κάνει ο Moλυνώτιτλος όλη την ώρα. Από την άλλη το The Darkness 2 στο demo που έπαιξα δεν μου άρεσε ούτε το gameplay του αλλά ούτε είχε και την ατμόσφαιρα του 1 οπότε δεν δίνουμε φράγκα. Για το FF XIII-2 ούτε με σφαίρες λέμε...

                                Comment

                                Working...
                                X