Announcement

Collapse
No announcement yet.

Demos - Συζήτηση και εντυπώσεις

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Για κάποιο λόγο έχω παίξει αρκετές φορές το demo του Asura's Wrath και κάθε φορά το διασκεδάζω. Ειδικά το δεύτερο set-piece με τη μουσική του Antonin Dvorak είναι απίστευτο. Ενδιαφέρον twist στην μεγάλη των "Dragon's Lair, Road Avenger" σχολή.

    Κατέβασα και τα demos των Guardian Heroes, Alan Wake's American nightmare και I am alive.

    Το πρώτο μου άρεσε πραγματικά πάρα πολύ, πλέον δεν υπάρχει λόγος να βγει Saturn και σύνδεση σε SD TV για να το ξαναπαίξω. Πολύ καλή δουλειά ακόμη μία φορά από την Treasure.

    Το Αlan Wake δε μου άφησε και πολλά πράγματα... Ούτε κρύο, ούτε ζέστη.

    Το I am alive επίσης μου άρεσε αρκετά και θα ήθελα να το αγοράσω σε κάποια προσφορά. Ειδικά στο Hard φαίνεται πως θα είναι αρκετά ενδιαφέρουσα εμπειριία- survival κι έτσι.
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • μωρε το asura ειναι διασκεδαστικο eye candy jaw dropping και τα λοιπα, ακομα και το story ειναι ενδιαφερον...το θεμα ειναι οτι ΔΕΝ επρεπε να ειναι videogame και να κοστολογειται 50 ευρω, χαιρομαι που δεν τα εσκασα να πω την αληθεια αλλα το επαιξα με τους γνωστους παρανομους τροπους

      Comment


      • Κι εγώ πήγα Saturn χθες με σκοπό να το αγοράσω- 60€ κάτσε καλά. Aλλά τελικά πρυτάνευσε η λογική. Έχουνε μια στιβα με Asura's τα οποία στοιχηματίζω πως σε λίγο καιρό θα πάνε bargain bin για 10-20€. Τελικά πήρα το Shadows of the Damned και το Alice Madness returns για 30€.( σύντομα games να ξεμπερδεύουμε και γρήγορα)

        Αν το game το βγάζανε μόνο σε live/ psn για 20€ πχ πιστεύω θα είχε πολύ καλύτερη τύχη. Ή εστω στα ράφια για 30€. 50-60€ για ένα τέτοιο "game" σε μια περίοδο που με τα ίδια( και λιγότερα πλέον) χρήματα αγοράζεις από FF13-2 μέχρι το Mass Effect 3, είναι υπερβολικό ποσό.
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • Δεν είναι ακριβώς demo αλλά νομίζω πως ταιριάζει στο θέμα.

          Vaynard για σένα ;)

          Παρασκευή 30 του μήνα θα τρέξει η open beta του Path of Exile, οπότε όσοι πιστοί προσέλθετε!

          Path of Exile is a free online-only action RPG under development by Grinding Gear Games in New Zealand.


          Για το τι είναι το Path of Exile είχε κάνει ένα post o Vaynard κάπου, που το αντιγράφω.

          μολις ανακαλυψα το path of exile ενα νεο και πολυ υποσχομενο hack and slash dungeon crawling rpg που πρεπει να μπω στη beta asap!:jumpy::jumpy:

          η beta τρεχει εδω και μηνες αντε να βρεις beta key ομως

          τουλαχιστον μεχρι να βγει το diablo 3 να κανουμε κατι

          [YOUTUBEHD]k_-mkSzJdn4&feature=relmfu[/YOUTUBEHD]


          κοιταξτε κατι τεραστια skill trees που εχει omg!! σαν του ff10 ειναι το sphere grid



          μακαρι να βγαινανε καθε μερα τετοιες αντιγραφες

          το animation, τα γραφικα και τα battle effects παντως ειναι τωρινης εποχης και αυτο μετραει πολυ για να μην αναφερω το πληθως των skills

          περα απο την πλακα οσοι εχουνε παιξει τη beta μιλαμε με τα καλυτερα λογια, στο official forum κοβουνε φλεβες για να παρουνε beta keys ελπιζω να σταθω τυχερος
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • ω! αυτα ειναι νεα!!!, παρασκευη ε? θα προσπαθησω να δωσω το παρον! ξερουμε αν ειναι μονο για το single τυπου diablo 3 η καλυπτει και multi? μονο για μια μερα? αλλιως να οργανωθουμε

            η πλακα ειναι οτι απο τοτε που το ανακαλυψα εχω γραφτει στο official forum και κοιταγα 2-3 φορες την βδομαδα το email μου μπας και δωσουνε κανα key

            open beta σημαινει οτι η ημερομηνια κυκλοφοριας ειναι κοντα, λετε να παιζει καποιο ρολο και το release date του diablo 3 σε 1μιση μηνα?:fsss:

            Comment


            • Η beta θα κρατάει όλο το Σαββατοκύριακο σύμφωνα με την επίσημη ανακοίνωση για την οποία έδωσα link και αγνόησες επιδεικτικά να διαβάσεις

              Αν προλάβω θα ρίξω μια ματιά.
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • απο την χαρα μου δεν ειδα το link καλε!

                τρεις μερες δηλαδη, μια χαρα

                Comment


                • Δοκίμασα το demo του Fez. Δεν ξέρω ίσως περίμενα περισσότερα, αλλά σαν demo μου άφησε μια γλυκόπικρη γεύση. Πολύ ωραίος ο μηχανισμός αλλαγής της προοπτικής του χώρου- κάτι πρπ σαν τον Echochrome αλλά τηρουμένων των αναλογιών- και σίγουρα θα υπάρχουν πολύ ενδιαφέροντα puzzles αργότερα . Μου φάνηκαν κάπως βαρετές οι περιοχες στο demo και ο χειρισμός για puzzle-platformer λίγο off και ο χαρακτήρας κάπως δυσκίνητος. Ίσως για τον χειρισμό να φταίει το d-pad του 360, μιας και πάτούσα πάνω για να πιαστεί από κάποιο ledge ή να σκαρφαλώσει vines και δεν έπιανε πάντα την εντολή. Έριξα μια ματιά και στο NeoGAF και υπάρχουν αρκετά προβλήματα με bugs etc οπότε μάλλον θα περιμένω να βγει και ένα patch να διορθωθούν. Επίσης χρήστες αναφέρουν πως το demo είναι μέτριο και δεν είναι αντιπροσωπευτικό του full game. Γενικά πολύ praise βλέπω από παντού και είμαι περίεργος να δω και απόψεις από μελη του Gamers Odyssey.
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • Ας σου πω εγω που απο το demo ξεκλειδωσα το παιχνιδι.

                    Το demo ειναι ωραιο, αλλα σε ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν δειχνει το ποσο βαθυ ειναι το παιχνιδι. Χαρακτηριστικα θα σου πω πως το demo παιζει να ειναι το 1/100 του ολου παιχνιδιου.

                    Ο χειρισμος ειναι spot on, κανενα προβλημα με τον αναλογικο. Σε σχεση με αλλα "δυνατα" platforms ειναι πολυ πιο πανω.

                    Επισης το παιχνιδι ειναι τιγκα στα μυστικα και την εξερευνηση, απο πορτες, δωματια, χαρτες θυσαυρου, cubes και anti-cubes εχει ο Θεος.

                    Κανε την χαρη στον εαυτο σου και παρτο. Θα νιωσεις ωραιο game design, ειδικα εσυ το εχεις το μυαλο.
                    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                    Comment


                    • Σε σχεση με αλλα "δυνατα" platforms ειναι πολυ πιο πανω.
                      Όπως; Για κάνε σύγκριση με "ομοειδή" platform για να καταλάβω τι εννοείς. Δεν το έχω παίξει το παιχνίδι και δεν έχει ακουστεί τίποτα για έκδοση στα pcs. Τώρα που θα κατέβω Ελλάδα σκέφτομαι, στο ανέβασμα, να κουβαλήσω το Xbox μαζί μου, οπότε ίσως να μπω κι εγώ στο τρυπάκι της αγοράς (και του νέου account lol όσο σκέφτομαι ότι από UK πήγα σε Greek...).

                      Comment


                      • Δε μπορεις να ξαναπας σε UK;
                        Νομιζω πως μπορεις να αλλαζεις 1 φορα το χρονο ή κατι τετοιο.

                        Comment


                        • @Evans Π.χ. για μενα το παιχνιδι ειναι απειρως καλυτερο απο τα δυο Splosion Man.
                          :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                          Comment


                          • Ξέρετε μήπως πότε βγαίνει το demo του Dragon Dogma?

                            Comment


                            • Originally posted by Napster View Post
                              Ξέρετε μήπως πότε βγαίνει το demo του Dragon Dogma?
                              Tωρα το κατεβαζω.Υπαρχει στο αμερικανικο store.

                              Comment


                              • Έπαιξε κανείς το Dragon's Dogma;
                                Το έπαιξα χτες και μου άρεσε πάρα πολύ.
                                Με το που ξεκινάει το μενού,έχεις 3 επιλογές:
                                Opening Quest,Edit Character,Countryside Quest.
                                To Edit Character δεν χρειάζεται αναλύσεις πιστεύω.Φτιάχνεις το χαρακτήρα σου καθώς κι ένα pawn (κάτι σαν companion) για να τους χρησιμοποιήσεις μετά.Δεν πολυασχολήθηκα,αλλά φάνηκε να έχει πολλές επιλογές για customization.
                                To Opening Quest είναι το tutorial του τίτλου που μαθαίνεις το χειρισμό και κάποιους μηχανισμούς κλπ.Ο χαρακτήρας είναι warrior με σπαθί και ασπίδα.Ξεκινάς με έναν σύντροφο (Pawn) και στη συνέχεια προχωρόντας και σφάζοντας goblins & harpies βρίσκεις κι άλλους συντρόφους,μέχρι που φτάνεις στο πρώτο boss,μία χίμαιρα.
                                Στο Countryside Quest ξεκινάς με ένα πάρτυ 3-4 ατόμων,ο χαρακτήρας χρησιμοποιεί daggers και τόξο.Σφάζεις μερικά Goblins και πριν ακόμα τελειώσει η μάχη επιτίθεται το Griffin.
                                Γενικά το ντέμο μου φάνηκε μικρό και εύκολο.Ο χειρισμός είναι πολύ απλός και τα pawns κάνουν όλη τη δουλειά για σένα.Protection,healing κλπ.Από κει και πέρα οι μάχες με τους απλούς εχθρούς δεν είναι κάτι ιδιαίτερο,αλλά τα 2 boss fights ήταν πολύ ευχάριστα και εντυπωσιακά.Επίσης τα σχόλια των χαρακτήρων που σε συντροφεύουν αν και συνήθως δίνουν χρήσιμες συμβουλές,πολλές φορές μιλάνε όλοι μαζί με αποτέλεσμα να προκαλείται πανδαιμόνιο.
                                Γενικά θετικές εντυπώσεις.Περιμένω να δω ακόμα περισσότερα και καλύτερα πράγματα από τον τίτλο.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X