Announcement

Collapse
No announcement yet.

Demos - Συζήτηση και εντυπώσεις

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by crpl_shepherd
    Και εμενα με ενοχλει το aliasing στο uncharted 2
    Kαλά το Uncharted 2 δεν έχει πρόβλημα με aliasing, που να δεις κάτι άλλα games.
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • Μετά από κάνα μήνα περίπου ξανάνοιξα σήμερα το Χ360 και κατέβασα διάφορα ντέμο.Ακολουθούν εντυπώσεις.

      Vanquish:Στην αρχή μου φάνηκε ως ένα κοινότυπο 3rd person shooter στο στυλ του gears of war το οποίο είχε απλά κάνα δυο χαρακτηριστικά επιπλέον.Όλα αυτά βέβαια μέχρι που έφτασα στο boss fight του demo.Εκεί είδα πως το σύστημα μάχης του τίτλου λάμπει και σε προτρέπει να παίξεις έξυπνα και με τακτική αν θες να κερδίσεις.Διαφορετικά θα δεις κάμποσα gameover (καταραμένη ακτίνα,με ένα χτύπημα ψοφάς).

      Mafia 2:Είχα ακούσει πως το ντέμο αδικεί τον τίτλο.Δεν ξέρω,δεν μου έκανε τρελή εντύπωση.Μάλλον generic μου φάνηκε.Ωραία ιστορία βέβαια και ωραίες μάχες αλλά ως εκεί.Άσε που κάποια στιγμή κόλλησε το Χ360 μου.Εκεί λέω,τέλος,άστο.

      Lara croft and the Guardian of Light: Τι να πω για αυτόν τον τίτλο;Όταν πρωτοανακοινώθηκε όλοι τον αντιμετώπισαν αρνητικά.Αν πω ότι εγώ αποτελούσα εξαίρεση μάλλον δεν θα με πιστέψει κανείς,οπότε πάμε παρακάτω.Άμεσο gameplay, platforming,puzzles,shooting απ'όλα έχει ο μπαξές.Και όλα υλοποιούνται πολύ όμορφα.Κατεβάστε το ντέμο,αξίζει.

      Εν τέλει,τα Vanquish & Lara Croft θα αγορστούν οσονούπω,ενώ το Mafia 2 μάλλον θα αγοραστεί όταν πέσει πάρα πολύ η τιμή του.
      Carpe diem

      Comment


      • Η σκέψη να μην αγοράσεις το Mafia 2 δεν παίζει καν, ε?
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • Παίζει ναι,αλλά επειδή Altair είμαι εγώ,το πιο πιθανό είναι να αγοραστεί κάποια στιγμή.
          Carpe diem

          Comment


          • Επαιξα κι εγω το Vanquish και δε μου αφησε καλες εντυπωσεις. Θεωρω τις οποιες αισθητικες επιλογες αρκετα κακες, δε μου αρεσε καθολου το οπτικο αποτελεσμα και δε μου θυμισε καν τιτλο του 2010.

            Οντως παταει στη φορμουλα του GOW σε τραγικα μεγαλο βαθμο, πραγματικα το παρακαναν με το copy-paste των core gameplay mechanics του GOW.

            Aυτα για την ωρα, /end whining κτλ.

            P.S.
            To Lara Croft: GoL ειναι οντως πολυ καλο, μου αφησε θετικοτατες εντυπωσεις μιας και τελειωσα το demo σε co-op κιολας και φαινεται πως εχει γινει πολυ καλη δουλεια. Ισως να το τσιμπησω αν ψηθει κανας γνωστος για co-op.

            Comment


            • Εμένα πάλι το Vanquish μου άφησε θετικές εντυπώσεις. Ειδικά η χρήση του boost νομίζω πως θα έχει πολύ καλές χρήσεις- mikami είναι αυτός- ενώ ο χαρακτήρας είναι πολύ πιο ευκίνητος από τους χαρακτήρες του Gears κάτι που περιμένω να δω αν θα έχει αντίκτυπο στα setpieces, μάχες κτλ- δλδ περισσότερο skill, evade, για να δούμε... Επίσης kudos σε Mikami για επιλογή για single player μιας και είπε πως δε θέλει να κάνει συμβιβασμούς, συμπεριλαμβάνοντας υποχρεωτικά multi. Μου άρεσε πολύ που είχε αρκετά πιο arcade feel από το gears όπως και η μάχη με το boss.

              Φυσικά ο χαρακτήρας είναι άνετα guyver, tekkaman blade like οπότε Αναφέρει και ο Mikami πως είναι tribute σε Casshern. Ξύπνησε ο mecha fan μέσα μου πάλι

              Btw η mission του demo δε θα υπάρχει καν στο τελικό game και διάβασα πως είναι αρκετά early build.
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • Ευτυχώς,γιατί αν εξαιρέσουμε το boss είναι εντελώς generic και τίποτα το ιδιαίτερο.
                Carpe diem

                Comment


                • To Enslaved (demo) της Ninja Theory πέρα από εμένα το κατέβασε κανένας άλλος;

                  Mου φάνηκε ενδιαφέρον game, με όμορφα γραφικά αν και έχει κάτι σπαστικά προβλήματα όπως κάποια σπασίματα στην κίνηση..
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • Originally posted by BigBOSS View Post
                    To Enslaved (demo) της Ninja Theory πέρα από εμένα το κατέβασε κανένας άλλος;

                    Mου φάνηκε ενδιαφέρον game, με όμορφα γραφικά αν και έχει κάτι σπαστικά προβλήματα όπως κάποια σπασίματα στην κίνηση..
                    lol υπαρχει demo?
                    Δεν το ειδα.

                    Εγω κατεβασα προ και φιφα.Συμπερασμα?
                    Παλι φιφα φετος.

                    Comment


                    • Bγήκε demo για το Arcania: Gothic 4


                      sigpic

                      Comment


                      • Ανάμικτες εντυπώσεις με το τέλος του demo. Κυρίως γιατί μου έδωσε την εντύπωση ότι το 2ωρο αυτό δεν ανταποκρίνεται στη πραγματικότητα, το demo ήταν στημένο καθαρά και μόνο για να πάρουμε μια γεύση απ'τον τίτλο. Δηλαδή δεν γίνεται από τόσο νωρίς να παίρνεις τόσο δυνατά όπλα και εξοπλισμό, εκτός του ότι είναι "ψέμα" (από βοσκός έγινα στο πιτς φιτίλι UBER πολεμιστής με full plate armor, spell scrolls, όπλα με health regen και ένα crossbow που κόβει φέτες) είναι και λιγουλάκι unbalanced, τα κακόμοιρα undeads έφευγαν αέρα στο τέλος. Δεν πιστεύω ότι αυτή θα είναι η πραγματική εξέλιξη όταν βρίσκεσαι στη σπηλιά, η λογική λέει ότι θα είσαι πιο αδύναμος.

                        Από την άλλη απόλαυσα τα controls τόσο σε keyboard+mouse όσο και σε gamepad, η απόκριση ήταν άριστη, τα shortcuts για αλλαγή όπλων, χρήση μαγικών και potions εύκολα και γρήγορα στη χρήση χωρίς να ταλαιπωρούν χωρίς λόγο και να μπερδεύουν. Θα ήθελα λίγη παραπάνω δυσκολία στις μάχες για να τεστάρω καλύτερα το σύστημα μάχης, δυστυχώς οι εχθροί του demo ήταν της πλάκας και δεν μπόρεσα να δοκιμάσω συνδυασμούς με melee combos, dodges και αλλαγές σε spell scrolls να δω πως ανταποκρίνεται σε συνθήκες έντασης. Η χρήση ranged επιθέσεων πάντως μέγα ψέμα, με μια σεβαστή ποσότητα από βέλη απλά δεν κινδύνευες, αλλά και πάλι δεν μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα.

                        Γραφικά και ήχος μια χαρά, αν και στο σύστημά μου έτρωγε αραιά και που τα κολληματάκια του, ο ήρωας όντως θέλει κούρεμα και μια ίσως μικροβελτίωση στο animation του αλα Spiderman σάλτου του. Γέλασα πάντως μαζί του όταν είπε στην Ivy "ΥOU DONT WONT TO MARRY ME????", εντάξει ρε μεγάλε θα το πάρεις το κορίτσι μην κάνεις έτσι! Eύκολα η φωνή της μάγισσας το πιο σπαστικό σημείο, μου τρύπησε τα αυτιά με τα χαχανητά της. Κάποια μικρολαθάκια όπως το κείμενο των recipes στο crafting tab όπου τα γράμματα έπεφταν το ένα πάνω στο άλλο ή ασυνέχεια στους υπότιτλους σε σχέση με αυτά που έλεγαν οι χαρακτήρες λογικά θα διορθωθούν.

                        Το μόνο σίγουρο στην όλη ιστορία είναι ότι το παιχνίδι με έπεισε, οπότε πάω και για δεύτερο rpg μετά το Fallout για Οκτώβρη. Happy times
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by deus_d0pe View Post
                          ό,τι έγραψε
                          Deus Dope σου έχω πει ότι σ'αγαπώ?

                          Εγώ ο κάφρος εν τω μεταξύ ακόμα δεν έχω τερματίσει το Gothic 3 (τον έχω παρκάρει κάπου στην έρημο κι έχω να εξερευνήσω τελείως και τον παγωμένο Βορρά, ας όψονται Mass Effect 2 + Dragon Age 2), δεν έχω τερματίσει το Forgotten Gods και δεν έχω ακουμπήσει ούτε το Risen. Προλαβαίνω μέχρι να βγει το Gothic 4?

                          (Γιατί "χλωμό" ρε παιδιά, μη με απογοητεύετε...)
                          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                          Comment


                          • To Risen είναι πολύ καλό. Και στο PC είναι ακόμα καλύτερο.
                            I'm back bitches... Version 2.0

                            Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                            Comment


                            • Πριν από δύο τρεις μέρες έπαιξα το demo του Lara Croft and the Guardian of Light (?) και εξεπλάγειν. Όταν είχε ανακοινωθεί και είδα ότι η προοπτική θα είναι από ψηλά θεώρησα ότι θα ήταν μεγάλη αποτυχία, τελικά όμως οφελήθηκε πάρα πολύ από αυτήν την επιλογή. Αν βρείτε χρόνο κατεβάστε το και δείτε το, νομίζω θα αρέσει σε πολύ κόσμο.

                              Comment


                              • Το παιχνιδι οντως ειναι φανταστικο και ουτε θρεντ δεν εχει ανοιξει καποιος. Κανεις δεν το πηρε;
                                Εγω ακομα δεν το πηρα αλλα το παιζω coop με εναν φιλο που το χει παρει και μενει διπλα μου, οποτε οκ περναω συχνα .
                                Το demo μου ειχε αφησει θετικοτατες εντυπωσεις και το full game ακομα πιο θετικες.
                                Φανταστικη εμπειρια η οποια στο co-op απογειωνεται.

                                Comment

                                Working...
                                X